Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

2η περίοδος μετά από εγκυμοσύνη.


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να σας ρωτήσω μετά από γέννα όσες θηλάζατε όταν σας ήρθε η πρώτη περίοδος μετά από πόσες μέρες σας ήρθε η δεύτερη ? Μου ήρθε η πρώτη περίοδος στους 7 μήνες μετά την γέννα και τωρα έχω κλείσει 50 μέρες χωρίς περίοδο.δεν ξέρω τι παίζει. Πριν την πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα μια φορά 45 μέρες κύκλο ενώ γενικά είχα περίπου 35 μέρες και είχα μύκητες και μου είχαν πεί γι'αυτό είχε καθυστέρησει η περίοδος. Δεν ξέρω αν μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο. Και αν είναι πάλι αυτό. Ή αν είναι φυσιολογική τόσο μεγάλη απόσταση να έχει τόσες μέρες απόσταση η πρώτη με την δεύτερη λόγο θηλασμου. 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να σας ρωτήσω μετά από γέννα όσες θηλάζατε όταν σας ήρθε η πρώτη περίοδος μετά από πόσες μέρες σας ήρθε η δεύτερη ? Μου ήρθε η πρώτη περίοδος στους 7 μήνες μετά την γέννα και τωρα έχω κλείσει 50 μέρες χωρίς περίοδο.δεν ξέρω τι παίζει. Πριν την πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα μια φορά 45 μέρες κύκλο ενώ γενικά είχα περίπου 35 μέρες και είχα μύκητες και μου είχαν πεί γι'αυτό είχε καθυστέρησει η περίοδος. Δεν ξέρω αν μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο. Και αν είναι πάλι αυτό. Ή αν είναι φυσιολογική τόσο μεγάλη απόσταση να έχει τόσες μέρες απόσταση η πρώτη με την δεύτερη λόγο θηλασμου. 

Γενικά όταν θηλάζεις η περίοδος είναι πολύ άστατη εμένα μέσα σε 8 μήνες θηλασμού μου ήρθε δύο φορές περίοδος σε διάστημα 2μιση μηνών η μία από την άλλη και στην 3η ωορρηξία έμεινα έγκυος και πάλι ήταν καθυστερημένη μια εβδομάδα οπότε είναι απόλυτα φυσιολογικό !! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Γενικά όταν θηλάζεις η περίοδος είναι πολύ άστατη εμένα μέσα σε 8 μήνες θηλασμού μου ήρθε δύο φορές περίοδος σε διάστημα 2μιση μηνών η μία από την άλλη και στην 3η ωορρηξία έμεινα έγκυος και πάλι ήταν καθυστερημένη μια εβδομάδα οπότε είναι απόλυτα φυσιολογικό !! 

Κατάλαβα. Άρα είχες πάνω από 60με 70  μέρες ε? Τι να πω. Δεν περίμενα τόσο πολύ να καθυστερεί.  Στο πρώτο μωρό  που θήλαζα δεν είχα τόσο μεγάλο διάστημα χωρίς όταν ήρθε. Είχε αργήσει να έρθει η πρώτη περίοδος ήταν στους 11 μήνες. 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚατεριναΣκ είπε:

Κατάλαβα. Άρα είχες πάνω από 60με 70  μέρες ε? Τι να πω. Δεν περίμενα τόσο πολύ να καθυστερεί.  Στο πρώτο μωρό  που θήλαζα δεν είχα τόσο μεγάλο διάστημα χωρίς όταν ήρθε. Είχε αργήσει να έρθει η πρώτη περίοδος ήταν στους 11 μήνες. 

Εμένα μου ήρθε η περίοδος μετά από τρεις μήνες ... Είχα ρωτήσει τη γυναικολόγο και μου είχε πει ότι η περίοδος λόγω θηλασμού δεν θα ήταν  σταθερή επειδή της είχα πει πως ήθελα να μείνω έγκυος αλλά να μην σταματήσω το θηλασμό  .. Είναι απόλυτα φυσιολογικό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...