Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 51 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

      περιμένουμε τον ανδρολογο να μας παρει αλλα είχε πει οτι σε μερικούς δεν ανεβαίνουν τα επίπεδα παρόλο που παίρνουν συμπληρώματα. έχω αγωνία.. έχουμε πολυ κακή μορφολογία.

Βοήθεια Βρεφονηπιακοί σταθμοί πληροφορίες


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Επειδή ήταν να μου κρατήσει το παιδί ή πεθερά μου αλλά εν τέλη λόγω υγείας δεν θα μπορεί θέλω μας βοηθήσετε αν ξέρετε για τους βρεφονηπιακούς.

Επιστρέφω στην δουλειά τον Νοέμβριο. Το μωρό θα είναι 9 μηνών. Μου είπαν ότι μπορώ να κάνω ΕΣΠΑ. Ξέρετε πότε ανοίγει και που μπαίνω? Επίσης μου είπαν ότι ήδη θα έπρεπε να βρω θέση γιατί δεν πρόκειται να βρω!  Που όμως βλέπω ποιοι Βρεφονηπιακοί συμμετέχουν; Υπάρχει περίπτωση να βρω λέτε;

Σας παρακαλώ εξηγήστε μου λίγο τη διαδικασία αναλυτικά να ξέρει κάποια γιατί δεν έχω καταλάβει!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Επειδή ήταν να μου κρατήσει το παιδί ή πεθερά μου αλλά εν τέλη λόγω υγείας δεν θα μπορεί θέλω μας βοηθήσετε αν ξέρετε για τους βρεφονηπιακούς.

Επιστρέφω στην δουλειά τον Νοέμβριο. Το μωρό θα είναι 9 μηνών. Μου είπαν ότι μπορώ να κάνω ΕΣΠΑ. Ξέρετε πότε ανοίγει και που μπαίνω? Επίσης μου είπαν ότι ήδη θα έπρεπε να βρω θέση γιατί δεν πρόκειται να βρω!  Που όμως βλέπω ποιοι Βρεφονηπιακοί συμμετέχουν; Υπάρχει περίπτωση να βρω λέτε;

Σας παρακαλώ εξηγήστε μου λίγο τη διαδικασία αναλυτικά να ξέρει κάποια γιατί δεν έχω καταλάβει!

Δεν ξερω ακριβως την διαδικασια πρακτικα για το εσπα, γιατι εγω που επεστρεψα δουλεια στους 9μηνες παρομοιως, επελεξα τελικα να βαλω γυναικα..οποτε δεν το εκανα και τελικα επειδη εμεινα απολυτα ικανοποιημενη αποφασισα να την κρατησω και αυτο τον χρονο. αυτο που γνωριζω σιγουρα ομως ειναι οτι οντως πρεπει να εχεις κανει προκρατηση θεσης στο βρεφονηπιακο σταθμο που σε ενδιαφερει. να κατοχυρωσεις δηλ τη θεση και μετα οταν σου εγκριθει το εσπα να κανεις την εγγραφη.οι σταθμοι που συμμετεχουν ειναι σχεδον ολοι..επικοινωνησε τηλεφωνικα με οσους σε ενδιαφερουν, ρωτησε αν συμμετεχουν στο εσπα κι αν υπαρχουν κενες θεσεις. πηγαινε δες τους απο κοντα κλπ και κανε κρατηση εκει που θες. απο οσα μου ελεγαν ολες οι φιλες/γνωστες συνηθως ανοιξη (δηλ απριλιο-μαιο) ειναι καλο να κλεισεις σταθμο γιατι γινεται ενας χαμουλης και μετα μπορει να μην βρεις θεση. τωρα βεβαια λογω κοβιντ, μπορει να εχει παραταθει η ολη κατασταση. για τα δικαιολογητικα και την αιτηση του εσπα παντως,αν γκουγκλαρεις, τα βρισκεις. απ οτι θυμαμαι οταν εψαχνα,δεν ειναι κατι ιδιαιτερα δυσκολο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάρα και Εγω πραγματικα δεν θυμάμαι τπτ απο την διαδιακασια αλλα θυμαμαι ενα σος πηρα τηλεφωνο το σταθμό της γειτονιάς και η κοπέλα μου μιλούσε 20λεπτα για να μου εξηγήσει ολη την διαδικασία... Και να με προσελκύσει να σου πω την αλήθεια... γτ λογω κοβιντ πολλοι δεν τα εστελναν και αυτοί πραγματικα θελουν παιδια δεν είναι όπως παλιά που δεν υπήρχαν θέσεις και γίνονταν χαμός... Εμας ετσι έχουν τα πράγματα στην γειτονιά μου.. Δεν έχω και πλήρη εικόνα της κατάστασης.. Και όσα λέει η παγωτουλα περι διαδικαστικών ισχύουν!! Διαβάζοντας τα καπως ετσι κινήθηκα Και Εγω απλα δεν θυμάμαι λεπτομερειες να σου πω...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

το εσπα ακομη δ ανακοινωθηκε αλλα να εχεις τον νου σου,μεσα στον ιουλη θα βγει

ειναι πολυ απλη διαδικασια

λογικα ενδιαφερεσαι για ιδιωτικο σταθμο,οποτε επειδη μπορει εκει που μενετε να εχει πολλα παιδακια,παρε απο τωρα τηλ κ ρωτα αν δεχονται με εσπα,πανε να τους δεις,κ κλεισε θεση σε οποιο σου αρεσει

οι περισσοτεροι ειναι κ με εσπα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Δεν ξερω ακριβως την διαδικασια πρακτικα για το εσπα, γιατι εγω που επεστρεψα δουλεια στους 9μηνες παρομοιως, επελεξα τελικα να βαλω γυναικα..οποτε δεν το εκανα και τελικα επειδη εμεινα απολυτα ικανοποιημενη αποφασισα να την κρατησω και αυτο τον χρονο. αυτο που γνωριζω σιγουρα ομως ειναι οτι οντως πρεπει να εχεις κανει προκρατηση θεσης στο βρεφονηπιακο σταθμο που σε ενδιαφερει. να κατοχυρωσεις δηλ τη θεση και μετα οταν σου εγκριθει το εσπα να κανεις την εγγραφη.οι σταθμοι που συμμετεχουν ειναι σχεδον ολοι..επικοινωνησε τηλεφωνικα με οσους σε ενδιαφερουν, ρωτησε αν συμμετεχουν στο εσπα κι αν υπαρχουν κενες θεσεις. πηγαινε δες τους απο κοντα κλπ και κανε κρατηση εκει που θες. απο οσα μου ελεγαν ολες οι φιλες/γνωστες συνηθως ανοιξη (δηλ απριλιο-μαιο) ειναι καλο να κλεισεις σταθμο γιατι γινεται ενας χαμουλης και μετα μπορει να μην βρεις θεση. τωρα βεβαια λογω κοβιντ, μπορει να εχει παραταθει η ολη κατασταση. για τα δικαιολογητικα και την αιτηση του εσπα παντως,αν γκουγκλαρεις, τα βρισκεις. απ οτι θυμαμαι οταν εψαχνα,δεν ειναι κατι ιδιαιτερα δυσκολο.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, πράγματι έψαξα και δεν είναι κάτι δύσκολο. Ακόμα οι αιτήσεις για το ΕΣΠΑ δεν έχουν ανοίξει! Ο Δήμος μου έχει λήξει τις αιτήσεις τον Μάιο και για φέτος ούτως η άλλως έγραφε ότι δεν θα δέχονται παιδάκια κάτω των 16 μηνών! Οπότε από Δευτέρα θα καλεσω σε βρεφονηπιακούς μήπως έχουν ελεύθερες θέσεις! Αν δεν βρω θα δω μήπως βρω κάποια κοπέλα για ένα χρόνο γιαγυ οικονομικά δεν βγαίνω με τίποτα για παραπάνω!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...