Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Εξωσωματική και εμβόλιο


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , mama16 είπε:

Χωρίς να είμαι ειδικός κ χωρίς να μου έχει πει κάτι κάνεις απλά με το μυαλό που εχω πιστεύω ότι οι άλλες οι ασθένειες εξαλείφθηκαν γιατί με μια δόση ή κ με κάποια αναμνηστική είχες ανοσία για την υπόλοιπη ζωή σου κάτι που απ' ότι φαίνεται με τον κορωνοιο δεν ισχύει. Όπως γίνεται κ με τον ιό της γρίπης που κάθε χρόνο χρειάζεται να κάνεις εμβόλιο! Ο κορωνοιος μάλλον θα μας συντροφεύει πάντα απλά αργότερα ίσως να μην είναι πανδημία

Ναι ο κορωνοιος συμφωνώ ότι θα γίνει ενδημική γρίπη οπως ειναι το κοινό κρυολόγημα για να γίνει αυτο ομως πρέπει να υπάρχει ένα ποσοστό κάλυψης σε εμβολιασμούς όχι φυσικής ανόσιας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 395
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Mommy39 είπε:

Αντιδράς μονο για να αντιδράς και να κανεις θορυβο .. ρότα δεν ειναι υποχρεωτικό στην ελλαδα ειναι για τος γαστρεντερίτιδες αν δεν κανω λαθος..μηνιγγίτιδα β το μπεξερο;;;;  Αν το πληρώσεις το κανεις όπως στην ελλαδα ... τσικενποξ δεν κανουν αλλα εχουν περισσοτερες αναμνηστικες δόσεις , εχουν πολυδύναμο μηνιγγίτιδας οχι όπως εμείς το c και εχουν αλλα πολυδύναμα.. Εμβολιάζονται με ποιο πολλα εμβόλια γιατι εχουν αλλες ασθενειεσ Εκει πανω όπως η 6 η παιδική που εδω σπανίζει..το κατάλαβες ρεζιστ του εξιστ;; Ενώ είχες πει δε θα ξανα συμμετάσχεις συνεχώς απαντάς για να εχεις τον τελευταίο λόγο και να νομιζεισ Οτι ειςαι απο πανω ..το καταλαβαίνεις οτι εχεις προβλημα ..η όπως άλλωστε όλοι οι αντιδραστικοί - ανεύθυνοι- ημιμαθεισ - ξερόλες που δεν μπαίνουν στον κόπο εν μέσω πανδημίας να ρωτΉσουν τον γιατρο τους τι να κανουν.. εκει ειναι το προβλημα σου οχι οτι αρνησε αλλα αρνησε απο default και οχι μετα απο συζήτηση με ειδικό .. αλλα σε συζήτηση σπο τη πιάτσα..βέρα Ολλανδέζα δεν ειμαι αλλα πολίτης τριών κρατών ναι ειμαι κσι εχω μάθει να σέβομαι όπου και σν βτισκομαι το κράτος και τους θεσμούς τους.. οχι ξεφτιλίκια του νεοέλληνα εγω να ειμαι καλα και ας ψοφήσουν όλοι..πάντως η υποχρεωτικότητα ερχεται σιγά σιγά και επιτελους γιατι σε αυτο το κράτος για να γίνει κατι θελει τον αστυφύλακα πανω απο το κεφάλι με τόσους ασεβείς και απείθαρχους πολίτες.. 

 

 

Ρε τι ρεσιστ κ εξιστ μου λες;;;δεν καταλαβαίνω.οτι δεν δίνεται σαν ιατρική παροχή δωρεάν από το κράτος είναι απαγορευτικό να το αγοράσεις ιδιωτικα ακόμα με τους παχυλούς μισθούς που έχουν οι Ολλανδοί. Αλλιώς δεν είναι χαζοί να το κάνουν στην Ισπανία. Της μηνιγγίτιδας β παντού το πληρώνεις ακριβά. Φυσικά κ δεν είναι υποχρεωτικό του ροτοιου εδώ αλλά στο κάνουν αν θέλεις. Τα μωρά τους τα στέλνουν από 4 μηνών σε Ντέι Κερ γιατί τόσο κ λιγότερο είναι η άδεια μητρότητας κ θέλουν να κάνουν όλα τα εμβόλια.

Είπα ξειπα ότι θέλω θα κάνω αν θέλω θα το βουλώσω αν θέλω θα ξαναγράψω ότι γουστάρω θα κάνω. Έχεις το κλασσικό κομπλεξ ανωτερότητας του Έλληνα που έχει φύγει εξωτερικό κ λες την ίδια κασετουλα που λένε όλοι. Για νεοέλληνες ,για αναλφάβητους για βαλκανοπιθηκες για για...πάνε κάνε εκεί ότι σου λένε τα κράτη που μένεις. Που έγιναν όλοι ναζι επειδή τους προέτρεπαν οι κυβερνήσεις τους κ μη μας πριζεις με το τι θα κάνουμε εδώ το ελληναριο. Τουλάχιστον δεν έχουμε να ντραπουμε για κάτι εμείς εδώ στην ιστορία μας.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mommy39 said:

Το σύστημα ειναι διάτρητο και ειδικά στην ελλαδα που ο κόσμος ειναι περισσότερο κουτοπόνηρος βαλκάνιος παρα ευρωπαίος. Οταν δεν υπαρχει ψηφιακός ιατρικός φάκελος να σε ακολουθεί παντού ο καθένας κανει οτι θελει. Εδω πιάσανε έναν δε θυμαμαι δην ειδικότητα πιυ φώναζε στο κέντρο υγείας τους αλλους ψεκασμένους για εμβολιασμό και πέταγε το φιαλίδιο και συμπλήρωνε τα χαρτια οτι κάνανε το εμβολιο προκειμένου να λάβουν το πιστοποιητικο εμβολιασμού. Τον είδε νοσηλεύτρια να πετάει τα φιαλίδια και τον κατήγγειλε. Δηλαδή ανήθικη συμπεριφορά και δεν θέλουνε να εμβολιαστούν αλλα θέλουνε να πάρουνε πιστοποιητικο. Η κουτοπονηριά η ασέβεια στον συνάνθρωπο, την κοινότητα που ζουν δεν εχει όριο. Παράσιτα.

Οχι δεν τη σταματάει αλλα και να νοσήσεις οι πιθανότητες συντριπτικά ειναι να το περάσεις σαν ίωση. Αυτο ειναι το θέμα να επανέλθει η ζωή στους κανονικούς ρυθμούς. Κανονικά οι ανεμβολιαστοι θα επρεπε να πληρώνουν ολόκληρη τη νοσηλεία τους χωρις κάλυψη απο ασφαλιστικό ταμείο.. για να βλέπαμε τοτε τι θα κάνανε.. επιλογή τους ειναι και θα πρεπει να πληρώσουν το κοστος γιατι στο συγκεκριμένο θέμα επιβαρύνουν την κοινωνία όλη , δε σέβονται τις ευπαθείς ομάδες, τους επαγγελματίες που κλείνουν τα μαγαζιά τους, χρεώνουν το σύστημα υγείας, αφαιρούν το δικαίωμα σπο τον καρκινοπαθή και αλλους συνανθρώπους μας να εχουν αξιοπρεπή περίθαλψη και παροχή εξετάσεων και πολλα αλλα. 

Βρε κοριτσια γιατι τετοιες ακροτητες?Να λεμε να μην εχουνε ασφαλιστικη καλυψη, εργαζομενοι που τους κρατανε χρονια ασφαλιστικες εισφορες?!Και αν δεν εχουν να πληρωσουν να τους πεταξουμε στο δρομο?Να γινουμε Αφγανισταν?Που ειναι και επικαιρο....Παρακολουθω μερες  τη συζητηση, και δεν απευθυνομαι προφανως σε εσενα αποκλειστικα, γενικα μιλαω και στεναχωριεμαι. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mommy39 είπε:

Το σύστημα ειναι διάτρητο και ειδικά στην ελλαδα που ο κόσμος ειναι περισσότερο κουτοπόνηρος βαλκάνιος παρα ευρωπαίος. Οταν δεν υπαρχει ψηφιακός ιατρικός φάκελος να σε ακολουθεί παντού ο καθένας κανει οτι θελει. Εδω πιάσανε έναν δε θυμαμαι δην ειδικότητα πιυ φώναζε στο κέντρο υγείας τους αλλους ψεκασμένους για εμβολιασμό και πέταγε το φιαλίδιο και συμπλήρωνε τα χαρτια οτι κάνανε το εμβολιο προκειμένου να λάβουν το πιστοποιητικο εμβολιασμού. Τον είδε νοσηλεύτρια να πετάει τα φιαλίδια και τον κατήγγειλε. Δηλαδή ανήθικη συμπεριφορά και δεν θέλουνε να εμβολιαστούν αλλα θέλουνε να πάρουνε πιστοποιητικο. Η κουτοπονηριά η ασέβεια στον συνάνθρωπο, την κοινότητα που ζουν δεν εχει όριο. Παράσιτα.

Οχι δεν τη σταματάει αλλα και να νοσήσεις οι πιθανότητες συντριπτικά ειναι να το περάσεις σαν ίωση. Αυτο ειναι το θέμα να επανέλθει η ζωή στους κανονικούς ρυθμούς. Κανονικά οι ανεμβολιαστοι θα επρεπε να πληρώνουν ολόκληρη τη νοσηλεία τους χωρις κάλυψη απο ασφαλιστικό ταμείο.. για να βλέπαμε τοτε τι θα κάνανε.. επιλογή τους ειναι και θα πρεπει να πληρώσουν το κοστος γιατι στο συγκεκριμένο θέμα επιβαρύνουν την κοινωνία όλη , δε σέβονται τις ευπαθείς ομάδες, τους επαγγελματίες που κλείνουν τα μαγαζιά τους, χρεώνουν το σύστημα υγείας, αφαιρούν το δικαίωμα σπο τον καρκινοπαθή και αλλους συνανθρώπους μας να εχουν αξιοπρεπή περίθαλψη και παροχή εξετάσεων και πολλα αλλα. 

Προσβάλλεις τόσο κόσμο που δεν έχει κάνει το εμβόλιο κ νομίζεις ότι θα φοβηθω να σου απαντήσω.οσο κράζεις θα απαντάω. Γι'αυτό έγραψα κ εξαρχής,εσύ είσαι ο λογος. Κ θα απαντάω κ με επιχειρήματα της πιάτσας κ ότι θέλω θα λέω οποίος θέλει διαβάζει κ κρίνει. Αν δεν θες να σου απαντάω ρίξε τους τόνους πρώτη. Κ μη μας πουλάς φούμαρα ότι έκανες το εμβόλιο για το κοινωνικό σύνολο. Όλοι οι καλοί άνθρωποι τρέξατε να εμβολιαστείτε για το κοινωνικό σύνολο δήθεν τώρα ότι σου έχουν μάθει να ζεις έτσι στο εξωτερικό κ εδώ είμαστε όλοι παρτακιδες κ συμφεροντολογοι κ εκεί έξω παναγιτσες. Το ξέρω το λογιδριο του νεοέλληνα που την έχει κάνει έξω κ έρχεται κάθε καλοκαίρι εδώ να μας πουλήσει πρόλογο. Αν θες να είσαι κάτι καλό γίνε πρότυπο κ αυτό φτάνει.δεν χρειάζεται να κράζεις κανέναν για τις επιλογές του.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mighty86 είπε:

Προσβάλλεις τόσο κόσμο που δεν έχει κάνει το εμβόλιο κ νομίζεις ότι θα φοβηθω να σου απαντήσω.οσο κράζεις θα απαντάω. Γι'αυτό έγραψα κ εξαρχής,εσύ είσαι ο λογος. Κ θα απαντάω κ με επιχειρήματα της πιάτσας κ ότι θέλω θα λέω οποίος θέλει διαβάζει κ κρίνει. Αν δεν θες να σου απαντάω ρίξε τους τόνους πρώτη. Κ μη μας πουλάς φούμαρα ότι έκανες το εμβόλιο για το κοινωνικό σύνολο. Όλοι οι καλοί άνθρωποι τρέξατε να εμβολιαστείτε για το κοινωνικό σύνολο δήθεν τώρα ότι σου έχουν μάθει να ζεις έτσι στο εξωτερικό κ εδώ είμαστε όλοι παρτακιδες κ συμφεροντολογοι κ εκεί έξω παναγιτσες. Το ξέρω το λογιδριο του νεοέλληνα που την έχει κάνει έξω κ έρχεται κάθε καλοκαίρι εδώ να μας πουλήσει πρόλογο. Αν θες να είσαι κάτι καλό γίνε πρότυπο κ αυτό φτάνει.δεν χρειάζεται να κράζεις κανέναν για τις επιλογές του.

μιλά με έναν γιατρο και μετα να αρνηθείς .. ολα σου τα επιχειρήματα  οτι λες ειναι αιολα.. ο τρόπος σου ειναι απαράδεκτος στο εχουν πει και αλλα μέλη  Οχι μονο εγω αλλα δε βλέπεις τι διαβάζεις.. μιλάς και συμμετέχεις απλα για να Θορυβείς Και να νομίζεις οτι κατι ειπες..και οταν σε στριμώχνουν αλλαζεις τις χοντραδες σου.. και βεβαια υπαρχει ατομική ευθύνη και βεβαια άνθρωποι εχουν ευαισθησιες αλλα πως το ελεγες : καντο εσυ να δω τι παθεισ Και θα δω εγω μετα τι θα κανω.. αυτο ακριβώς ειςαι και σε χαρακτηρίζει και βεβαια η λέξη πιάτσα σε χαρακτηρίζει.. δες τη φρασεολογία σου..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Mommy39 είπε:

μιλά με έναν γιατρο και μετα να αρνηθείς .. ολα σου τα επιχειρήματα  οτι λες ειναι αιολα.. ο τρόπος σου ειναι απαράδεκτος στο εχουν πει και αλλα μέλη  Οχι μονο εγω αλλα δε βλέπεις τι διαβάζεις.. μιλάς και συμμετέχεις απλα για να Θορυβείς Και να νομίζεις οτι κατι ειπες..και οταν σε στριμώχνουν αλλαζεις τις χοντραδες σου.. και βεβαια υπαρχει ατομική ευθύνη και βεβαια άνθρωποι εχουν ευαισθησιες αλλα πως το ελεγες : καντο εσυ να δω τι παθεισ Και θα δω εγω μετα τι θα κανω.. αυτο ακριβώς ειςαι και σε χαρακτηρίζει και βεβαια η λέξη πιάτσα σε χαρακτηρίζει.. δες τη φρασεολογία σου..

Κούκλα μου στο φόρουμ δεν μπορείς να κάνεις συζήτηση διατριβής. Περιμένω εδώ κ έναν αιώνα να ανέβουν λινκ που έχω ποσταρει. Νομίζεις ότι εσύ δίνεις σοβαρά επιχειρήματα κ ότι μόνο εσύ συζητάς σε υψηλό επίπεδο; Γελιεσε. Οποία μέλη μου είπαν ότι δεν μιλάω καλύτερα έχουν κ αυτοί την φασιστικη άποψη κάντε το εμβόλιο όλοι θέλετε δεν θελετε. Ας με χαρακτηρίζει η φράση κάντε το να δω κάτι...δεν σημαίνει ότι καντε το εσείς πρώτα αλλά κάντε το να δούμε τα αποτελέσματα γιατί όλο λέτε ότι δεν υπάρχουν παρενέργειες. παρόλα αυτά δεν έθιξα κανεναν σε προσωπικό επιπεδο ουτε έδωσα ευχές για τα παιδιά τους όπως έκανες εσύ ,ούτε χαρακτηρισα. Μαζί σου άλλο δεν μιλάω ούτως η άλλως ότι κ να πω θεωρείς ότι είναι λόγια της πιάτσας.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Mommy39 είπε:

Το σύστημα ειναι διάτρητο και ειδικά στην ελλαδα που ο κόσμος ειναι περισσότερο κουτοπόνηρος βαλκάνιος παρα ευρωπαίος. Οταν δεν υπαρχει ψηφιακός ιατρικός φάκελος να σε ακολουθεί παντού ο καθένας κανει οτι θελει. Εδω πιάσανε έναν δε θυμαμαι δην ειδικότητα πιυ φώναζε στο κέντρο υγείας τους αλλους ψεκασμένους για εμβολιασμό και πέταγε το φιαλίδιο και συμπλήρωνε τα χαρτια οτι κάνανε το εμβολιο προκειμένου να λάβουν το πιστοποιητικο εμβολιασμού. Τον είδε νοσηλεύτρια να πετάει τα φιαλίδια και τον κατήγγειλε. Δηλαδή ανήθικη συμπεριφορά και δεν θέλουνε να εμβολιαστούν αλλα θέλουνε να πάρουνε πιστοποιητικο. Η κουτοπονηριά η ασέβεια στον συνάνθρωπο, την κοινότητα που ζουν δεν εχει όριο. Παράσιτα.

Οχι δεν τη σταματάει αλλα και να νοσήσεις οι πιθανότητες συντριπτικά ειναι να το περάσεις σαν ίωση. Αυτο ειναι το θέμα να επανέλθει η ζωή στους κανονικούς ρυθμούς. Κανονικά οι ανεμβολιαστοι θα επρεπε να πληρώνουν ολόκληρη τη νοσηλεία τους χωρις κάλυψη απο ασφαλιστικό ταμείο.. για να βλέπαμε τοτε τι θα κάνανε.. επιλογή τους ειναι και θα πρεπει να πληρώσουν το κοστος γιατι στο συγκεκριμένο θέμα επιβαρύνουν την κοινωνία όλη , δε σέβονται τις ευπαθείς ομάδες, τους επαγγελματίες που κλείνουν τα μαγαζιά τους, χρεώνουν το σύστημα υγείας, αφαιρούν το δικαίωμα σπο τον καρκινοπαθή και αλλους συνανθρώπους μας να εχουν αξιοπρεπή περίθαλψη και παροχή εξετάσεων και πολλα αλλα. 

συγνωμη αλλα αυτη δεν ειναι λογικη, να μην σε περιθαλψουν για εμφραγμα αν αποδεδειγμενα δεν γυμναζεσαι, νσ μην σε νοσηλεψουν δωρεαν απο τα υψηλα ασφαλιστρα που δινεις αν καπνιζεις, αν τρως λιπαρα, να πληρωσεις αν ειχες τροχαιο και εφταιγες..κτλ κτλ

καταφεραν να διχασουν τον κοσμο μια χαρα..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

προςωπικα δε θίγομαι απο κάποια που γραφει κατα αυτο τον τροπο.. ειρωνική ειςαι και εριστική και χαρακτηρίζεις αλλα όπως κσι τωρα οταν στριμώχνεσαι ανασκευάζεις , για να θυμηθώ ενα ειρωνικό : βέρα Ολλανδέζα ;;;  Δεν εχω να σκεφτώ επιχειρήματα διότι τάσσομαι με την επιστημονική κοινότητα και όπως εχω γράψει δεν εχω γνώσεις ιατρικής δε μπορω να διαβάσω επιστημονικά άρθρα. Η φράση σου - η ειρωνική ,εριστική  αλλα πέρα για πέρα αληθινή - ηταν κάντε να δω τι θα πάθεις και μετα θα δω εγω.. ποιος άνθρωπος θα ικανοποιηθεί με τον πονο του άλλου; οτι παρενέργεια εχρι που ειναι βραχυπρόθεσμη με προφυλάσσει σπο τη βαριά νοσήση απο κορωνοιο.. αντιλαμβάνεσαι οτι απλα λες λες λες και μαλλον δε διαβάζεις..
 

για το παιδι σου δεν εχω γράψει κατι ενδεχομένως με μπερδεύεις. 
 

και ανέφερες κιόλας τους Ολλανδούς ναζι!!!!! Μικρό μάθημα ιστορίας η Ολλανδία έπεσε αμέσως στα χέρια των ναΖι .. εκδηλώσεις μνήμης για τις ναζιστικες φρικαλεοτητες γίνονται καθε χρόνο. Συγκλονιστικό ειναι το φεστιβάλ στο Άρνεμ στη μεγαλη μάχη κόλαφο για τους συμμάχους..παντα μιλάω για νεοέλληνες ασεβείς προς το κράτος.. οι παππούδες μας σεβόντουσαν δεν ηταν αντιρρησίες οςο αγράμματος και αμόρφωτος φτωχός λαός ητανε  οι Έλληνες σεβόντουσαν το κράτος Είχανε αξίες και ήθος και δίνανε τη ζωή τους για αυτο. Οι νεοέλληνες ( μεταπολίτευση αωσ Σημερα) χαρακτηρίζονται απο ελευθεριότητα και ασεβεία κσι δυστυχως αυτο καταποντιζει τους υπόλοιπους. 
 

πρίν από 7 λεπτά , Strawberry* είπε:

συγνωμη αλλα αυτη δεν ειναι λογικη, να μην σε περιθαλψουν για εμφραγμα αν αποδεδειγμενα δεν γυμναζεσαι, νσ μην σε νοσηλεψουν δωρεαν απο τα υψηλα ασφαλιστρα που δινεις αν καπνιζεις, αν τρως λιπαρα, να πληρωσεις αν ειχες τροχαιο και εφταιγες..κτλ κτλ

καταφεραν να διχασουν τον κοσμο μια χαρα..

Τις νοσηλείες απο τον κορωνοιο τις συγκρίνεται με το έμφραγμα; Ξέρετε οτι κόσμος έμεινε χωρις θεραπείες κΑι πέθανε επειδη τα ραντεβού γίνονται με το σταγονόμετρο;;   Γνωρίζετε ποσοι ακόμη προσπαθούν να χειρουργηθούν ειτε να κανουν διαγνωστικές εξεταςεις επειδη το σύστημα πιέζεται;;;  Οταν οι κλίνες ειναι με περιορισμένο αριθμό οταν ολόκληρα νοσοκομεια γίνονται κοβιντ καταλαβαίνεται οτι το σύστημα πιέζεται.. 
το να φοβάται κάποιος ειναι θεμιτό αυτός όμως θα το συζήτηςει με τον αρμόδιο θα δει τι θα κανει.. ο αρνητής όμως αυτός που απλα αντιδρά γιατι ετςι οχι αυτός προξενεί κακό περαιτέρω στην κοινωνία. Εν μέσω πανδημίας..

Απο τη συζήτηση υπάρχουν μέλη αρνητές λογω αντίδρασης ... δεν πανε ουτε μεχρι το γιατρο τους να συζητήσουν τους φόβους τους..γιατι απλα δε τους ενδιαφερει να αλλάξουν.. οταν η κοινωνία εχει ματώσει εμείς δε μπορουμε να εχουμε τέτοια στάση αδιάφορη..


για αυτο άλλωστε και τα νεα μέτρα αφορούν ανεμβολιαστούς και κατα τη γνώμη μου ορθά γινεται δε θα την πληρώνουν οι αλλοι θα πρεπει και αυτη η μερίδα του πλυθησμου να σναλαβει τις ευθύνες της και να μη σφυρίζει αδιάφορα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Mommy39 είπε:

προςωπικα δε θίγομαι απο κάποια που γραφει κατα αυτο τον τροπο.. ειρωνική ειςαι και εριστική και χαρακτηρίζεις αλλα όπως κσι τωρα οταν στριμώχνεσαι ανασκευάζεις , για να θυμηθώ ενα ειρωνικό : βέρα Ολλανδέζα ;;;  Δεν εχω να σκεφτώ επιχειρήματα διότι τάσσομαι με την επιστημονική κοινότητα και όπως εχω γράψει δεν εχω γνώσεις ιατρικής δε μπορω να διαβάσω επιστημονικά άρθρα. Η φράση σου - η ειρωνική ,εριστική  αλλα πέρα για πέρα αληθινή - ηταν κάντε να δω τι θα πάθεις και μετα θα δω εγω.. ποιος άνθρωπος θα ικανοποιηθεί με τον πονο του άλλου; οτι παρενέργεια εχρι που ειναι βραχυπρόθεσμη με προφυλάσσει σπο τη βαριά νοσήση απο κορωνοιο.. αντιλαμβάνεσαι οτι απλα λες λες λες και μαλλον δε διαβάζεις..
 

για το παιδι σου δεν εχω γράψει κατι ενδεχομένως με μπερδεύεις. 
 

και ανέφερες κιόλας τους Ολλανδούς ναζι!!!!! Μικρό μάθημα ιστορίας η Ολλανδία έπεσε αμέσως στα χέρια των ναΖι .. εκδηλώσεις μνήμης για τις ναζιστικες φρικαλεοτητες γίνονται καθε χρόνο. Συγκλονιστικό ειναι το φεστιβάλ στο Άρνεμ στη μεγαλη μάχη κόλαφο για τους συμμάχους..παντα μιλάω για νεοέλληνες ασεβείς προς το κράτος.. οι παππούδες μας σεβόντουσαν δεν ηταν αντιρρησίες οςο αγράμματος και αμόρφωτος φτωχός λαός ητανε  οι Έλληνες σεβόντουσαν το κράτος Είχανε αξίες και ήθος και δίνανε τη ζωή τους για αυτο. Οι νεοέλληνες ( μεταπολίτευση αωσ Σημερα) χαρακτηρίζονται απο ελευθεριότητα και ασεβεία κσι δυστυχως αυτο καταποντιζει τους υπόλοιπους. 
 

Δεν μίλησα συγκεκριμένα για Ολλανδούς για να μου κάνεις μάθημα ιστορίας.

Έχεις υπόψιν σου πως μου απάντησες όταν έγραψα για την φίλη μου που κάνει εμβόλια στην χώρα της χωρίς καν να απευθύνομαι σε εσένα; Όχι εσύ μου ευχήθηκε ειρωνικά για την συνέχεια μου ως μαμά επειδή είπα ότι δεν χρειαζεται να φοβόμαστε γιατί η παιδίατρος μου μου είπε ότι τα μωρά είναι ασυμπτωματικα κ σου ανέφερα κ άποψη γιατρού. 

Φυσικά κ θα απαντήσω αναλόγως όταν εσύ κράζεις νεοέλληνες κτλ είναι στο ίδιο πνεύμα. 

Ας συμφωνήσουμε ότι δεν χρειάζεται να ξαναμιλήσουμε μεταξύ μας κ για ότι έχουμε πει κρινομαστε. Σε αφήνω να έχεις το τελευταίο λόγο.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια θα πεταχτω να πω τη γνωμη μου...Ειμαι αρνητικη ως προς τα εμβολια...Το εχουμε περασει οικογενειακως κ θεωρω περιττό τον εμβολιασμό...Θεωρω απαράδεκτο να τραμπουκιζουν κ να εκφοβίζουν τον κοσμο που ειτε δεν θελει ειτε φοβαται να κανει ενα εμβόλιο με αφαίρεση μισθου,εργασιας κ νοσοκομειακής περίθαλψης;;;;; Αλήθεια τωρα;;;;; Επειδη έχουμε την καραμελα οτι εξαιτίας μας δεν εχουν θεση οι υπόλοιποι ασθενείς;;;; Γιατί δεν χρησιμοποιούν τα φάρμακα που υπάρχουν ενάντια στον κορονοιο κ αφηνουν τον κοσμο να καταληγει στις μεθ κ να πεθαίνει απο ενδονοσομομειακα μικροβια; Γιατί τοση απειλη για ενα εμβόλιο; Στο τελος οσοι δεν το κάνουμε,θα μας κυνηγουν ολοι,θα μας πιανουν,θα μας βαζουν κατω κ θα γίνεται με το ζόρι...Αυτη είναι η δημοκρατία; Σημερα ειμαστε εμεις σε δυσκολη θεση...αυριο πολυ πιθανο να ειστε εσεις στην απο δω πλευρα για κατι που θα σας αφορα...Δεν αναφερομαι μονο στο εμβόλιο...Εδω γίνονται πράγματα πολυ πιο μεγαλα...Κ επισης επειδη τοσο καιρό λεμε τα ιδια κ τα ιδια......τα εμβολια ΔΕΝ ειχαν παρει κανονικη αδεια.....Επειδη καποιες κ καποιοι φωναζαν κ εβριζαν....ειχαν εκτακτη αδεια....Αδεια πηρε μολις εχθες της πφαιζερ απο τον FDA.... τι πρωτότυπο....Αρα εννοείται οτι ηταν σε πειραματικό σταδιο κ πως ισως ναι,να το περασε αυτό το σταδιο γιατί προσφερθηκε ποσος κοσμος να το κανει πειραματικά...Μην σας ενοχλει η λεξη...ειναι η αλήθεια....Δεν θελω να ερθω σε αντιπαράθεση με καμια...Αν γι αυτό το εμβόλιο ηταν ολοι υπέρ,θα το εκανα απο το πρώτο λεπτό....Οταν ομως υπάρχουν χιλιαδες ανα τον κοσμο γιατροι που λενε οχι τοτε εμενα με προβληματίζει... Αυτο...Κ μη γελιομαστε...Το εμβολιο δεν το κανεις γιατί εισαι καλος άνθρωπος κ θελεις να προστατεψεις τους γυρω σου κ εχεις ενσυναίσθηση κ δεν ξερω κ εγω τι αλλο....Αφου οι ιδιοι λενε πως κ κολλας κ μεταδιδεις...Οποτε ακαλυπτοι ειναι μονο οι ανεμβολιαστοι...Κ βασικα λιγότερο επικίνδυνοι γιατί κάνουμε συνεχεια τεστ...

Δεν κρινω κανεναν που το εκανε,ο φοβος είναι εδω...Μην με κρινει ομως κανενας που δεν θελω να το κανω...Ας σταματήσουμε οι μεν να εύχονται να κολλησουν οι ανεμβολιαστοι για να δουν τη γλυκα κ οι δε να εχουν παρενέργειες οι εμβολιασμενοι για να μαθουν να μη μιλανε...Ειμαστε στην ιδια πλευρα κ δεν το έχουμε καταλαβει... Γίνονται πράγματα πισω απο την πλατη μας κ εμεις τσακωνομαστε για μαλακιες.... Δεν είμαι γιατρός για να πω σε καποιον γιατί να μην το κανει κ ουτε είναι κ κανένας αλλος γιατρός απο εδω μεσα για να μου πει να το κανω...Ειμαστε ολοι ισα...Απλα ακουμε διαφορετικους γιατρους κ φτιάχνουμε διαφορετικές αποψεις....

  • Μου αρέσει 14

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , winspert είπε:

Εγω κορίτσια θα πεταχτω να πω τη γνωμη μου...Ειμαι αρνητικη ως προς τα εμβολια...Το εχουμε περασει οικογενειακως κ θεωρω περιττό τον εμβολιασμό...Θεωρω απαράδεκτο να τραμπουκιζουν κ να εκφοβίζουν τον κοσμο που ειτε δεν θελει ειτε φοβαται να κανει ενα εμβόλιο με αφαίρεση μισθου,εργασιας κ νοσοκομειακής περίθαλψης;;;;; Αλήθεια τωρα;;;;; Επειδη έχουμε την καραμελα οτι εξαιτίας μας δεν εχουν θεση οι υπόλοιποι ασθενείς;;;; Γιατί δεν χρησιμοποιούν τα φάρμακα που υπάρχουν ενάντια στον κορονοιο κ αφηνουν τον κοσμο να καταληγει στις μεθ κ να πεθαίνει απο ενδονοσομομειακα μικροβια; Γιατί τοση απειλη για ενα εμβόλιο; Στο τελος οσοι δεν το κάνουμε,θα μας κυνηγουν ολοι,θα μας πιανουν,θα μας βαζουν κατω κ θα γίνεται με το ζόρι...Αυτη είναι η δημοκρατία; Σημερα ειμαστε εμεις σε δυσκολη θεση...αυριο πολυ πιθανο να ειστε εσεις στην απο δω πλευρα για κατι που θα σας αφορα...Δεν αναφερομαι μονο στο εμβόλιο...Εδω γίνονται πράγματα πολυ πιο μεγαλα...Κ επισης επειδη τοσο καιρό λεμε τα ιδια κ τα ιδια......τα εμβολια ΔΕΝ ειχαν παρει κανονικη αδεια.....Επειδη καποιες κ καποιοι φωναζαν κ εβριζαν....ειχαν εκτακτη αδεια....Αδεια πηρε μολις εχθες της πφαιζερ απο τον FDA.... τι πρωτότυπο....Αρα εννοείται οτι ηταν σε πειραματικό σταδιο κ πως ισως ναι,να το περασε αυτό το σταδιο γιατί προσφερθηκε ποσος κοσμος να το κανει πειραματικά...Μην σας ενοχλει η λεξη...ειναι η αλήθεια....Δεν θελω να ερθω σε αντιπαράθεση με καμια...Αν γι αυτό το εμβόλιο ηταν ολοι υπέρ,θα το εκανα απο το πρώτο λεπτό....Οταν ομως υπάρχουν χιλιαδες ανα τον κοσμο γιατροι που λενε οχι τοτε εμενα με προβληματίζει... Αυτο...Κ μη γελιομαστε...Το εμβολιο δεν το κανεις γιατί εισαι καλος άνθρωπος κ θελεις να προστατεψεις τους γυρω σου κ εχεις ενσυναίσθηση κ δεν ξερω κ εγω τι αλλο....Αφου οι ιδιοι λενε πως κ κολλας κ μεταδιδεις...Οποτε ακαλυπτοι ειναι μονο οι ανεμβολιαστοι...Κ βασικα λιγότερο επικίνδυνοι γιατί κάνουμε συνεχεια τεστ...

Δεν κρινω κανεναν που το εκανε,ο φοβος είναι εδω...Μην με κρινει ομως κανενας που δεν θελω να το κανω...Ας σταματήσουμε οι μεν να εύχονται να κολλησουν οι ανεμβολιαστοι για να δουν τη γλυκα κ οι δε να εχουν παρενέργειες οι εμβολιασμενοι για να μαθουν να μη μιλανε...Ειμαστε στην ιδια πλευρα κ δεν το έχουμε καταλαβει... Γίνονται πράγματα πισω απο την πλατη μας κ εμεις τσακωνομαστε για μαλακιες.... Δεν είμαι γιατρός για να πω σε καποιον γιατί να μην το κανει κ ουτε είναι κ κανένας αλλος γιατρός απο εδω μεσα για να μου πει να το κανω...Ειμαστε ολοι ισα...Απλα ακουμε διαφορετικους γιατρους κ φτιάχνουμε διαφορετικές αποψεις....

Πόσο σωστή!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , winspert είπε:

Εγω κορίτσια θα πεταχτω να πω τη γνωμη μου...Ειμαι αρνητικη ως προς τα εμβολια...Το εχουμε περασει οικογενειακως κ θεωρω περιττό τον εμβολιασμό...Θεωρω απαράδεκτο να τραμπουκιζουν κ να εκφοβίζουν τον κοσμο που ειτε δεν θελει ειτε φοβαται να κανει ενα εμβόλιο με αφαίρεση μισθου,εργασιας κ νοσοκομειακής περίθαλψης;;;;; Αλήθεια τωρα;;;;; Επειδη έχουμε την καραμελα οτι εξαιτίας μας δεν εχουν θεση οι υπόλοιποι ασθενείς;;;; Γιατί δεν χρησιμοποιούν τα φάρμακα που υπάρχουν ενάντια στον κορονοιο κ αφηνουν τον κοσμο να καταληγει στις μεθ κ να πεθαίνει απο ενδονοσομομειακα μικροβια; Γιατί τοση απειλη για ενα εμβόλιο; Στο τελος οσοι δεν το κάνουμε,θα μας κυνηγουν ολοι,θα μας πιανουν,θα μας βαζουν κατω κ θα γίνεται με το ζόρι...Αυτη είναι η δημοκρατία; Σημερα ειμαστε εμεις σε δυσκολη θεση...αυριο πολυ πιθανο να ειστε εσεις στην απο δω πλευρα για κατι που θα σας αφορα...Δεν αναφερομαι μονο στο εμβόλιο...Εδω γίνονται πράγματα πολυ πιο μεγαλα...Κ επισης επειδη τοσο καιρό λεμε τα ιδια κ τα ιδια......τα εμβολια ΔΕΝ ειχαν παρει κανονικη αδεια.....Επειδη καποιες κ καποιοι φωναζαν κ εβριζαν....ειχαν εκτακτη αδεια....Αδεια πηρε μολις εχθες της πφαιζερ απο τον FDA.... τι πρωτότυπο....Αρα εννοείται οτι ηταν σε πειραματικό σταδιο κ πως ισως ναι,να το περασε αυτό το σταδιο γιατί προσφερθηκε ποσος κοσμος να το κανει πειραματικά...Μην σας ενοχλει η λεξη...ειναι η αλήθεια....Δεν θελω να ερθω σε αντιπαράθεση με καμια...Αν γι αυτό το εμβόλιο ηταν ολοι υπέρ,θα το εκανα απο το πρώτο λεπτό....Οταν ομως υπάρχουν χιλιαδες ανα τον κοσμο γιατροι που λενε οχι τοτε εμενα με προβληματίζει... Αυτο...Κ μη γελιομαστε...Το εμβολιο δεν το κανεις γιατί εισαι καλος άνθρωπος κ θελεις να προστατεψεις τους γυρω σου κ εχεις ενσυναίσθηση κ δεν ξερω κ εγω τι αλλο....Αφου οι ιδιοι λενε πως κ κολλας κ μεταδιδεις...Οποτε ακαλυπτοι ειναι μονο οι ανεμβολιαστοι...Κ βασικα λιγότερο επικίνδυνοι γιατί κάνουμε συνεχεια τεστ...

Δεν κρινω κανεναν που το εκανε,ο φοβος είναι εδω...Μην με κρινει ομως κανενας που δεν θελω να το κανω...Ας σταματήσουμε οι μεν να εύχονται να κολλησουν οι ανεμβολιαστοι για να δουν τη γλυκα κ οι δε να εχουν παρενέργειες οι εμβολιασμενοι για να μαθουν να μη μιλανε...Ειμαστε στην ιδια πλευρα κ δεν το έχουμε καταλαβει... Γίνονται πράγματα πισω απο την πλατη μας κ εμεις τσακωνομαστε για μαλακιες.... Δεν είμαι γιατρός για να πω σε καποιον γιατί να μην το κανει κ ουτε είναι κ κανένας αλλος γιατρός απο εδω μεσα για να μου πει να το κανω...Ειμαστε ολοι ισα...Απλα ακουμε διαφορετικους γιατρους κ φτιάχνουμε διαφορετικές αποψεις....

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα... Κ αυτό το ότι έχουμε χωριστεί σε 2 στρατόπεδα είναι απαράδεκτο. Ας κάνει ο καθένας ότι θέλει χωρίς να κρίνεται απ' τους υπόλοιπους!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια το εκανα το εμβολιο και θελω να κανω εξωσωματικη -τη δευτερη,για αλλο ενα μωρακι,Παναγιτσα μου μακαρι- το Φθινοπωρο.Ειχα κανει και πριν και μετα ορμονολογικες (ΑΜΗ,FSH κλπ) και μια χαρα βγηκαν,οποτε δεν νομιζω να επηρεαζει τη γονιμοτητα που λενε.

  • Μου αρέσει 3

 
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Δεν θελω να ερθω σε αντιπαράθεση με καμια...Αν γι αυτό το εμβόλιο ηταν ολοι υπέρ,θα το εκανα απο το πρώτο λεπτό....Οταν ομως υπάρχουν χιλιαδες ανα τον κοσμο γιατροι που λενε οχι τοτε εμενα με προβληματίζει...

 Οι εκατοντάδες χιλιάδες είναι υπέρ. Κάποιοι επιμένουν να εμπιστεύονται το 1%! Άντε το 10%. Εσείς το περάσατε ελαφριά, άλλους τους σκότωσε, εκείνους ή τα παιδιά τους. Δεν υπάρχει κοινή λογική. Στον κίνδυνο, θωρακιζόμαστε. Απλά πράγματα. Αν δεν θεωρεί κάποιος ότι θωρακίζεται με το εμβόλιο, κλείνεται όσο καλύτερα μπορεί, για να αυτοπροστατευτεί και να προστατεύονται και οι υπόλοιποι. Δεν είναι καρκίνος που δεν κολλά. Είναι άκρως μεταδοτική ασθένεια. Επομένως, καλώς η πολιτεία αποφασίζει μέτρα προστασίας του συνόλου. Δουλειές βρίσκονται, οι ζωές όμως όχι. Και συζητάμε ακόμη, ενώ έχουμε πάλι πάνω από 30 νεκρούς. Και συνολικά πάνω από 13.000. Για κάποιους βέβαια είναι γέροντες ή ευπαθείς, κι όχι άνθρωποι. 

Είμαστε όμως εντελώς εκτός θέματος. Οι αρμόδιοι Οργανισμοί συνιστούν τον εμβολιασμό. Κρίνουν μάλιστα απαραίτητο τον εμβολιασμό για τις έγκυες και τα έμβρυα. Και κάπου εδώ τελειώνει η κουβέντα. Η καθεμία θα κάνει την επιλογή της. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κ η καθε μια θα κανει την επιλογη της..Προετρεψα ή απετρεψα καποια απο τον εμβολιασμό;;;; Ποτε... Οι εμβολιασμενοι επιτίθενται στους ανεμβολιαστους με χαρακτηρισμους του τυπου ανευθυνοι...Ακρως μεταδοτικες ασθένειες εχουν υπαρξει κ στο παρελθόν...κ δεν βταν ετσι ακριβώς...Εγω το περασα ελαφρά κ η οικογένειά μου...οποτε τι να πω; Δεν εχω δικαίωμα...Οι ανθρωποι που πεθαναν απο το εμβολιο γιατί κανενας απο τους καλους γιατρους που το επέβαλαν δεν προτρέπουν τον κοσμο σε εξετασεις πρωτα για να δουν αν πρέπει να το κανουν...Σ αυτους τους ανθρώπους λοιπον τι εχετε να πειτε; Ή ειναι λιγοι κ δεν μετρανε;;;; Μαλλον.... Ή απλα δεν ακούγονται....;;;;; Μαλλον... Να πω εδω για τους "θεους" τους επίγειους οτι κανουν κ αυτοί λαθη... Θα αναφέρω δυο ουσίες που ειχαν εγκριθει για το ποσο καλο εκαναν κ τελικα ποσο κακο έκαναν..Θαλοδομίδη το ενα και Διαιθυλοστιλβεστρόλη ή αλλιως DES...Κ αυτα τοτε οι διεθνείς οργανισμοί τα ειχαν εγκρινει...αυτοι που τα ξερουν ολα....Κ οι ανθρωποι τους εμπιστευτηκαν....κ οπως εχω ξαναγραψει εμειναν με το λαθος τους....Για ονομα του Θεού δεν καταργω την ιατρική κ ειμαι ευγνώμων που υπάρχει κ καταφέρνουμε να επιβιώσουμε απο πολλα αλλα μέχρι ενα σημειο...Κ αφου τοσο σίγουροι είναι ολοι για τα σωστα βηματα που κανουν γιατί ψήφισαν το ακαταδιωκτο...Που ακουστηκε αυτο;;; Ντροπη...

  • Μου αρέσει 4

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...