Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Όχι καλέ, δεν χρειάζεται να ανησυχείς και να αγχώνεσαι. Σίγουρα παρακολούθησέ το εφόσον είναι κάτι που δεν σου έχει ξαναπαρουσιαστεί αλλά μην σπεύδεις να κάνεις αρνητικές σκέψεις. Ενα βήμα κάθε φορά.

Τώρα ας πουμε μου περασε 

Θα δω και αυριο και αμα συνεχίζει θα παρω τον γιατρό 

Είχα τα αλλά αγχη τώρα θα έχω και αυτό χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Όχι καλέ, δεν χρειάζεται να ανησυχείς και να αγχώνεσαι. Σίγουρα παρακολούθησέ το εφόσον είναι κάτι που δεν σου έχει ξαναπαρουσιαστεί αλλά μην σπεύδεις να κάνεις αρνητικές σκέψεις. Ενα βήμα κάθε φορά

@AnnD

 

πρίν από 47 λεπτά , AnnD είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. 

Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να κλείσω ραντεβού αλλά δυστυχώς είναι αδύνατο. Δεν μου δίνει καν την επιλογή να κλείσω μετά από 2 μήνες. Για αυτό αποφάσισα να τις κάνω ιδιωτικά όλες τις εξετάσεις. 

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Αρχές Ιανουαρίου άνοιξαν τα ραντεβού για Φεβρουάριο. Δεν κλείνεις ραντεβου οποιαδήποτε στιγμή μέσα στο μηνα... Όπως και να έχει εκεί έχω ακούσει εδώ μεσα από κορίτσια πως βοηθήθηκαν πολύ δεν είναι μόνο οι εξετάσεις να τις κάνεις ιδιωτικά είναι να κάνεις τις κατάλληλες εξετάσεις και να τις ερμηνεύσουν και σωστά και στο Έλενα ειλικρινά αν είχα τέτοιο πρόβλημα εκεί θα πήγαινα... 

πρίν από 47 λεπτά , AnnD είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και μόνο για τον χρόνο σου να μου γράψεις τόσο όμορφα λόγια! Και έχεις δίκιο σε όλα! Δεν μπορώ καν να διανοηθώ να γύριζα σπίτι και να μην είχα το παιδί μου! Τον βλέπω και τα ξεχνάω όλα!

Πραγματικά δεν ξέρω τι είναι χειρότερο, να δυσκολευομουν να μείνω έγκυος ή αυτό που μου συμβαίνει που νιώθω ότι δε θα αλλάξει ποτέ. Σίγουρα χρειάζομαι χρόνο και αυτό θα κάνω. Και εύχομαι να βρω τι έχω! 

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Γενικά οι γιατροί λένε ότι μόνο το κόκκινο αίμα ανησυχεί και όχι πάντα. Για το utrogestan δεν ξέρω αφού ο γιατρός σου είπε όχι άλλο στο να ξαπλώσεις δεν βλέπω κάτι κακό αφού και ψυχολογικά θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Δυστυχώς μετά από όλα αυτά στο πίσω μέρος του μυαλού υπάρχει πάντα το κακό και ήμουν προετοιμασμενη. Ούτως ή άλλως μου είπε ο γιατρός να περιμένω 2 μήνες για τις εξετάσεις, πιστεύω θα τα βλέπω όλα πιο καθαρά τότε. 

Ζητώ συγγνώμη αλλά δεν ξέρω σε τι στάδιο βρίσκετε όλες σας οποτε θα σας ευχηθώ απλά το καλύτερο και σύντομα ένα μωράκι στην αγκαλιά σας!! 

blockquote widget

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , AnnD είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. 

Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να κλείσω ραντεβού αλλά δυστυχώς είναι αδύνατο. Δεν μου δίνει καν την επιλογή να κλείσω μετά από 2 μήνες. Για αυτό αποφάσισα να τις κάνω ιδιωτικά όλες τις εξετάσεις. 

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και μόνο για τον χρόνο σου να μου γράψεις τόσο όμορφα λόγια! Και έχεις δίκιο σε όλα! Δεν μπορώ καν να διανοηθώ να γύριζα σπίτι και να μην είχα το παιδί μου! Τον βλέπω και τα ξεχνάω όλα!

Πραγματικά δεν ξέρω τι είναι χειρότερο, να δυσκολευομουν να μείνω έγκυος ή αυτό που μου συμβαίνει που νιώθω ότι δε θα αλλάξει ποτέ. Σίγουρα χρειάζομαι χρόνο και αυτό θα κάνω. Και εύχομαι να βρω τι έχω! 

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Γενικά οι γιατροί λένε ότι μόνο το κόκκινο αίμα ανησυχεί και όχι πάντα. Για το utrogestan δεν ξέρω αφού ο γιατρός σου είπε όχι άλλο στο να ξαπλώσεις δεν βλέπω κάτι κακό αφού και ψυχολογικά θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Δυστυχώς μετά από όλα αυτά στο πίσω μέρος του μυαλού υπάρχει πάντα το κακό και ήμουν προετοιμασμενη. Ούτως ή άλλως μου είπε ο γιατρός να περιμένω 2 μήνες για τις εξετάσεις, πιστεύω θα τα βλέπω όλα πιο καθαρά τότε. 

Ζητώ συγγνώμη αλλά δεν ξέρω σε τι στάδιο βρίσκετε όλες σας οποτε θα σας ευχηθώ απλά το καλύτερο και σύντομα ένα μωράκι στην αγκαλιά σας!! 

Το καλυτερο είναι αυτό να κάνεις ότι εξετάσεις πρεπει και να έχεις πιο καθαρό μυαλό ευχομαι να πανε ολα όπως τα επιθυμείς

Εγώ συγκεκριμένα είμαι στο στάδιο της προσπαθειας δεν έχω παιδάκια τον Ιουνιο έγινε μια προσπαθεια χωρίς να το συζητήσουμε και έμεινα έγκυος με μια επαφή αλλά ήταν βιοχημικη από τότε προσπαθουμε αλλά τίποτα ακόμα δυστυχως 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Kon90 είπε:

Τώρα ας πουμε μου περασε 

Θα δω και αυριο και αμα συνεχίζει θα παρω τον γιατρό 

Είχα τα αλλά αγχη τώρα θα έχω και αυτό χαχαχα

Όλα καλά θα πάνε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Kon90 είπε:

Ευχαριστώ κοριτσι μου το ευχομαι

Αλλά με πιανει μια απογοήτευση που αρχίζει και ποναει το στήθος μου τοσο νωρις

Αυτά τα συμπτώματα καμιά φορά παίζουν χρονικά και μας μπερδεύουν. Το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Υπομονή λίγες μέρες μέχρι την αναμενόμενη ημερομηνία και θα μάθουμε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Αυτά τα συμπτώματα καμιά φορά παίζουν χρονικά και μας μπερδεύουν. Το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Υπομονή λίγες μέρες μέχρι την αναμενόμενη ημερομηνία και θα μάθουμε.

Αιώνας μου φαίνεται μέχρι τοτε δεν ξέρω για εσένα χαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Μια απ' τα ίδια. Με το ζόρι κρατιέμαι να μην κάνω αυτό που λέγαμε πριν.

Χαχαχαχα σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ κάθε λίγο και λιγάκι έτσι είμαι κάντο να σου φυγει το άγχος ρε παιδι μου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Kon90 είπε:

Χαχαχαχα σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ κάθε λίγο και λιγάκι έτσι είμαι κάντο να σου φυγει το άγχος ρε παιδι μου

Ποτέ δεν την περιμένετε κορίτσια? 

@Melody90@Melody90 κι εγω και στις 2 μου εγκυμοσύνες μετά το θετικό τεστ είχα λιγα καφε υγρα στην πρώτη είχαν κρατήσει πιο πολλες μέρες στην 2η λιγότερες... Την πρώτη φορά μου ειχε δωσει utrogestan σε χάπι προληπτικα για λίγο διάστημα και μετα το σταμάτησα στην 2η δεν μου έδωσε τπτ μόνο το φυλλικο. Αλλα το καφε δεν ήταν κάτι τλκ... Ειναι και στον γιατρό όπως το λες... Πχ εμενα ο δικός μου δεν ζητάει καθόλου χοριακες αν βγει θετικο το τεστ ή η χοριακη υπολογίζει ποτέ να σε δει και σου λεει να πας μετα απο μερικές μέρες για υπηρεχο... Άλλοι παλι ζητάνε χοριακες με το τσουβάλι. Μην αγχώνεσαι δεν θα ναι κατι ολα καλα θα πάνε! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Kon90 είπε:

Χαχαχαχα σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ κάθε λίγο και λιγάκι έτσι είμαι κάντο να σου φυγει το άγχος ρε παιδι μου

Λες; Αν και τι θα καταλάβω; Πάντως μάλλον δεν το αποφεύγω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Ποτέ δεν την περιμένετε κορίτσια? 

@Melody90@Melody90 κι εγω και στις 2 μου εγκυμοσύνες μετά το θετικό τεστ είχα λιγα καφε υγρα στην πρώτη είχαν κρατήσει πιο πολλες μέρες στην 2η λιγότερες... Την πρώτη φορά μου ειχε δωσει utrogestan σε χάπι προληπτικα για λίγο διάστημα και μετα το σταμάτησα στην 2η δεν μου έδωσε τπτ μόνο το φυλλικο. Αλλα το καφε δεν ήταν κάτι τλκ... Ειναι και στον γιατρό όπως το λες... Πχ εμενα ο δικός μου δεν ζητάει καθόλου χοριακες αν βγει θετικο το τεστ ή η χοριακη υπολογίζει ποτέ να σε δει και σου λεει να πας μετα απο μερικές μέρες για υπηρεχο... Άλλοι παλι ζητάνε χοριακες με το τσουβάλι. Μην αγχώνεσαι δεν θα ναι κατι ολα καλα θα πάνε! 

Εγώ είμαι 5η μέρα μετά την ωορρηξία οπότε 13 είναι η ημερομηνία που δεν πρεπει να εμφανιστεί

πρίν από 13 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Λες; Αν και τι θα καταλάβω; Πάντως μάλλον δεν το αποφεύγω.

Εμένα σε λίγο το στήθος μου ετσι οπως το κάνω κάθε φορά θα ποναει μόνο και μόνο από αυτό 

Αν και αυτό με τις φλέβες σε εμένα ποτε δεν ισχυει να ξέρετε κορίτσια εμένα είναι παντα εμφανής από μόνες του και αναρωτιέμαι αν φαίνονται από τώρα στην εγκυμοσυνη πως θα γινουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Kon90 είπε:

Εγώ είμαι 5η μέρα μετά την ωορρηξία οπότε 13 είναι η ημερομηνία που δεν πρεπει να εμφανιστεί

Εμένα σε λίγο το στήθος μου ετσι οπως το κάνω κάθε φορά θα ποναει μόνο και μόνο από αυτό 

Αν και αυτό με τις φλέβες σε εμένα ποτε δεν ισχυει να ξέρετε κορίτσια εμένα είναι παντα εμφανής από μόνες του και αναρωτιέμαι αν φαίνονται από τώρα στην εγκυμοσυνη πως θα γινουν

Θα τα κατσιάσουμε στο τέλος :grin: Αυτό με τις φλέβες είναι διαφορετικό στην καθεμία. 

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα!! Μπορώ να πω ότι ξεκίνησα να χάνω για ελπίδες μου αφού σήμερα πρωί πρωί διαπίστωσα ότι έχω ροζ άρα θεωρώ πως μέσα στην μέρα θα μου κατέβει κανονικά, αυτό που με παραξενευει είναι πως μου ήρθε μια μέρα νωρίτερα και δεν με έχει συνηθίσει σε τέτοια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...