Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Το καλυτερο είναι αυτό να κάνεις ότι εξετάσεις πρεπει και να έχεις πιο καθαρό μυαλό ευχομαι να πανε ολα όπως τα επιθυμείς

Εγώ συγκεκριμένα είμαι στο στάδιο της προσπαθειας δεν έχω παιδάκια τον Ιουνιο έγινε μια προσπαθεια χωρίς να το συζητήσουμε και έμεινα έγκυος με μια επαφή αλλά ήταν βιοχημικη από τότε προσπαθουμε αλλά τίποτα ακόμα δυστυχως 

Πολύ κρίμα η βιοχημικη στην πρώτη προσπάθεια αλλά σου έδειξε το πιο σημαντικό, ότι μπορείς να μείνεις έγκυος! Άρα είναι θέμα χρόνου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Θα τα κατσιάσουμε στο τέλος :grin: Αυτό με τις φλέβες είναι διαφορετικό στην καθεμία. 

Πραγματικά ασε που από το πολυ πιασιμο δεν θα καταλαβαινουμε το πονο σε λίγο χαχαχα

1 ώρα πρίν, Marianne είπε:

Καλή σας μέρα!! Μπορώ να πω ότι ξεκίνησα να χάνω για ελπίδες μου αφού σήμερα πρωί πρωί διαπίστωσα ότι έχω ροζ άρα θεωρώ πως μέσα στην μέρα θα μου κατέβει κανονικά, αυτό που με παραξενευει είναι πως μου ήρθε μια μέρα νωρίτερα και δεν με έχει συνηθίσει σε τέτοια...

Εγώ λέω να πας για μια χοριακη να δεις που βρίσκεται να δεις τι θα σου πει και ο γιατρος

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Και μένα 4 παρα χρόνια διαφορά έχουν.. εσένα να έχουν καμία 5χρονια... Η κουνιαδα μου έχει 6χρονια τα κορίτσια της (6και12 ετων).. Ο σύζυγός με τα αδέλφια του έχουν 5(35χρονων-40-45 Είναι τωρα) στα 40επιασε το μικρότερο η πεθερα... ενα βλεπω ολοι τρελενονται μεταξυ τους και αγαπιουνται σαν τρελοί... έχουν ένα αποκούμπι μια παρέα στα καλά και στα άσχημα!!! Εγώ άργησα επειδή είχε παιδικό καρκίνο το πρώτο και δεν ήθελα άλλο... Αλλά μετά μου ήρθε η επιθυμία... και ο μεγαλος περα απο τις ζηλειες τον λατρεύει αγκαλιτσε τον πρπσεχει, αμα το μαλωσω ερχεται και.με κανεο ντανρα να μην μαλωνω το μωρο... Μην το σκέφτεσαι καν!!! Κάνε την προσπάθεια σου αν θελήσεις εσυ!!! Και τα αδέλφια έχουν δεν έχουν διαφορά εύχομαι να είναι αγαπημένα και για πάντα μαζί... Εγώ με τον αδελφό μου εχουμε 1 χρόνο διαφορά και τόσο δεμένοι δεν ειμαστε!!! Ειναι και πως θα τα μεγαλώσεις!!! 

Επίσης έχω να σ πω το 1ο τρίμηνο της 2ης εγκυμοσύνης είχα αίμα και η μουν ακίνητη στο κρεβάτι... Ο πρώτος ερχόταν στο κρεβάτι και πέζαμε εκει του εξηγούσα ότι η μανούλα έτσι και έτσι και το παιδι χαιρόταν απλά που με είχε δεν τον ενδιέφερε αν τρέχαμε στο σπίτι η αν πέσαμε ξαπλωμένοι ήταν απλά χαρούμενο που παίζαμε... Εμείς έχουμε τύψεις... λύσεις να τα κάνουμε χαρούμενα υπάρχουν... Αγάπη θέλουν.....

Υγ: σκέφτομαι το άλλο... πέρασες πόσες πσλλινδρομές Αλλά με φυσικές συλλήψεις... τα κορίτσια της εξωσωματικής που χαπακωνονται έχουν παρενέργειες δεν πιάνουν για ποσά χρόνια βιοχημικές παλλινδρομές αποξέσεις και ξανά χάπια υπέρηχους με το γιατρό να τις ψαχουλευει συνεχεία ήρθε δεν ήρθε το αυγό έγινε δεν έγινε μεγάλο αυτές τι να πουν πο. ... πο... πο... πχ μου έρχεται και μια στο μυαλό που πηγαινοέρχεται από άλλη πόλη και έχει ένα παιδάκι από εδω μέσα.. .. αυτήν η γυναίκα τι ηρωίδα είναι...??? Και εσύ βέβαια εννοείται!!!! Ούτε μπορώ να διανοηθώ την θέση σου... Εγώ μόνο που τα άκουσα τρελάθηκα... προσπάθησα να σε νοιώσω και σε σύγκρινα με τις αποτυχίες της εξωσωματικής... και λεω παναγια μου τι τραβηξατε ολες... Ενώ εγώ μια παλλινδρομη είχα και αυτό με άδειο σάκο (τυχερη για μενα μεσα στην ατυχια) και νόμιζα ότι ήρθε το τέλος του κόσμου.... αυτα συλλογιζομαιιι τωρααα.... να είσαι όσο αισιόδοξη μπορείς ότι είσαι γόνιμη και θα λυθεί και το θέμα σου κάποια εξέταση δεν θα έχεις κάνει... Έτσι και Η αλλη κολλητή μου πήγε σε άλλο γιατρό της έβαλε άλλες εξετάσεις και κάτι βρήκαν και τώρα προχωράει η εγκυμοσύνη κανονικά γεννάει το Μάιο είχε χάσει 3 νομίζω.. κάπου έχω ξαναμιλήσει για αυτήν άμα δεις τα παλιά μου ποστ τώρα μου διαφεύγουν λεπτομερειες

Κορίτσι μου μέσα στις πολλές απαντήσεις το διάβασα και μετά ξεχάστηκα. Εσύ είσαι ηρωίδα και το παιδάκι σου το ίδιο και εύχομαι να έχει πάντα υγεία στην ζωή του!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , AnnD είπε:

Πολύ κρίμα η βιοχημικη στην πρώτη προσπάθεια αλλά σου έδειξε το πιο σημαντικό, ότι μπορείς να μείνεις έγκυος! Άρα είναι θέμα χρόνου! 

Η αλήθεια είναι ότι περασα λίγο δυσκολο μιας και δεν είχα αλλά παιδακια πηρα τόση χαρά λέω με την πρωτη και με μια επαφη ποσο τυχερή ήμουν έτσι νόμιζα μετά ήρθε η χοριακη 39 και με ισοπεδωσε

Το ίδιο μου είπε και ο γιατρός αλλά όσο περναει ο καιρός όλο και πιο πολυ αγχώνομαι 6 μήνες από τοτε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , AnnD είπε:

Κορίτσι μου μέσα στις πολλές απαντήσεις το διάβασα και μετά ξεχάστηκα. Εσύ είσαι ηρωίδα και το παιδάκι σου το ίδιο και εύχομαι να έχει πάντα υγεία στην ζωή του!! 

Κορίτσι μου λυπαμαι παρά πολύ γι αυτό που σου συνεβει!! Πάρε τον χρόνο σου, ξεκούρασε το σώμα  κ ταυτόχρονα ψάξε το δεν γίνεται τοσες φορες να είναι τυχαίο!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Kon90 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι περασα λίγο δυσκολο μιας και δεν είχα αλλά παιδακια πηρα τόση χαρά λέω με την πρωτη και με μια επαφη ποσο τυχερή ήμουν έτσι νόμιζα μετά ήρθε η χοριακη 39 και με ισοπεδωσε

Το ίδιο μου είπε και ο γιατρός αλλά όσο περναει ο καιρός όλο και πιο πολυ αγχώνομαι 6 μήνες από τοτε

Και εγώ 6 μήνες έκανα στον γιο μου, μου είχε γίνει λίγο έμμονη ιδέα αλλά λογικό είναι! Το χειρότερο είναι να προσπαθείς να μην αγχώνεσαι, πώς να μην αγχώνεσαι για κάτι τόσο σημαντικό! Απλά να σκέφτεσαι ότι είναι θέμα χρόνου! 

1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσι μου λυπαμαι παρά πολύ γι αυτό που σου συνεβει!! Πάρε τον χρόνο σου, ξεκούρασε το σώμα  κ ταυτόχρονα ψάξε το δεν γίνεται τοσες φορες να είναι τυχαίο!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Σίγουρα δεν είναι τυχαίο και λυπάμαι που άκουγα τον προηγούμενο γιατρό μου και δεν το έψαξα νωρίτερα. 

Εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα σε όποιο στάδιο κι αν είσαι! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , AnnD είπε:

Και εγώ 6 μήνες έκανα στον γιο μου, μου είχε γίνει λίγο έμμονη ιδέα αλλά λογικό είναι! Το χειρότερο είναι να προσπαθείς να μην αγχώνεσαι, πώς να μην αγχώνεσαι για κάτι τόσο σημαντικό! Απλά να σκέφτεσαι ότι είναι θέμα χρόνου! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Σίγουρα δεν είναι τυχαίο και λυπάμαι που άκουγα τον προηγούμενο γιατρό μου και δεν το έψαξα νωρίτερα. 

Εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα σε όποιο στάδιο κι αν είσαι! 

Είπες την κατάλληλη λέξη εμμονή ιδέα δεν αναγνωρίζω ώρες ώρες τον εαυτό μου όλη την μέρα ψάχνω συμπτώματα έστω και κάτι

Αλλά μιλάω για εμενα εσυ κορίτσι μου τι να πεις με τόσα που έχεις περασει ευχομαι να βρεις τι συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , AnnD είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Σίγουρα δεν είναι τυχαίο και λυπάμαι που άκουγα τον προηγούμενο γιατρό μου και δεν το έψαξα νωρίτερα. 

 Εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα σε όποιο στάδιο κι αν είσαι! 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ! Εγώ είμαι στη διαδικασία για το πρώτο μου, προσπαθούμε ένα χρόνο ακριβώς κάναμε καποιες εξετάσεις και θα πάω στο γιατρο για να τα δει! Θα κάνω κ σαλπιγγογραφια τον επόμενο μήνα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elena27 είπε:

Καλημέρα κορίτσι ! Μην χάνεις τις ελπίδες σου .. μπορεί να μην είναι περίοδος ! Θα δείξει τις επόμενες μέρες ! Μείνε χαλαρή ! 

Νομίζω ότι είναι περίοδος ... Με πονάει η κοιλιά μου, η μέση μου, το στήθος μου..  όλα κανονικά. Δεν έχει κατέβει ακόμα 100%...  Μου κάνει εντύπωση που από τότε που έχουμε ελεύθερες επαφές μου έρχεται στην ώρα της και αυτή την φορά μια μέρα νωρίτερα. Ενώ πριν τις ελεύθερες επαφές μπορεί να καθυστερούσε 7-10 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό για να έχω καμία κυστουλα μέχρι τον Ιουλιο ήταν όλα φυσιολογικά με ποναει σαν την ωορρηξία αλλά όχι τόσο πολυ όσο ποναει στην ωορρηξία είναι λίγο πιο χαμηλά δηλαδή από τα δεξιά προς την μέση της κοιλιάς θα δω πως θα είμαι και αυριο και αν δω και συνεχίσει ο πονος θα τον παρω μακάρι να μην κάτι κακό τώρα αρχίζω και ανησυχω

Αφου σου είπε έτσι κάτι θα ξέρει παραπανω κάνε αυριο χοριακη και βλέπεις εσυ μην πολυκουραζεσαι μεχρι αυριο 

Ελπίζω να είναι όλα καλα

Σε ευχαριστώ βρε κοπέλα μου..θέλω να πιστεύω ότι αυτό 'κατι θα ξέρει'

Σταμάτησε το ροζ χθες με το ξεκουράστηκα κορίτσια.

Έκανα πρωί πρωί χοριακη μόλις μου έστειλαν email..

71.12 βγήκε!!!!

Λοιπόν επίσημα λέμε ότι είμαι έγκυος αλλά τώρα θα δούμε την Παρασκευή στην επαναληπτική!!!!

Περιμένω τηλέφωνο από το γιατρό.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Melody90 είπε:

Σε ευχαριστώ βρε κοπέλα μου..θέλω να πιστεύω ότι αυτό 'κατι θα ξέρει'

Σταμάτησε το ροζ χθες με το ξεκουράστηκα κορίτσια.

Έκανα πρωί πρωί χοριακη μόλις μου έστειλαν email..

71.12 βγήκε!!!!

Λοιπόν επίσημα λέμε ότι είμαι έγκυος αλλά τώρα θα δούμε την Παρασκευή στην επαναληπτική!!!!

Περιμένω τηλέφωνο από το γιατρό.

Συγχαρητήριααααα!!!! Με το καλό 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Melody90 είπε:

Σε ευχαριστώ βρε κοπέλα μου..θέλω να πιστεύω ότι αυτό 'κατι θα ξέρει'

Σταμάτησε το ροζ χθες με το ξεκουράστηκα κορίτσια.

Έκανα πρωί πρωί χοριακη μόλις μου έστειλαν email..

71.12 βγήκε!!!!

Λοιπόν επίσημα λέμε ότι είμαι έγκυος αλλά τώρα θα δούμε την Παρασκευή στην επαναληπτική!!!!

Περιμένω τηλέφωνο από το γιατρό.

Όλεεεε!!!! Επιτέλους!!!! Ευχομαι καλούς διπλασιασμόυς!!!! Προσοχη και υπομονη!!! Όλα καλά θα πάνε!!! Αφού σ ήρθε αίμα μην σηκώνεις καθολου το μικρό... και απο δουλειες μονο μαγειρέμα... Προσοχή παρα πολύ!!! Γτ θυμάμαι δεν βάζεις κωλο Κάτω!! Και σκάλες απαγορευτικές πρέπει να βρεις λύσεις τουλάχιστον μέχρι την Αυχενική για να δέσει το μωρο... Και όλα τέλεια θα πάνε!!! Εύχομαι τελειομηνη εγκυμοσύνη με υγιές μωράκι... Και να κατουράει καθίστο!!:P

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια όλες που με στηρίζετε έτσι σε όλο αυτό... καμια φορά κάθομαι κ λέω κοίτα να δεις που εδώ στο φόρουμ μπορούμε να βγάλουμε τα εξωψυχα μας  κ δεν μπορείς να τα πεις σε δικό σου άνθρωπο γιατί πολύ απλά δεν σε καταλαβαίνει.. δεν έχω πει τίποτα σε κανέναν ακόμη μόνο εγώ κ ο άντρας μου ξέρουμε φοβάμαι πως θα πέσει πολύ κράξιμο γιατί πάμε για τέταρτο.τεσπα είμαι χαρούμενη πολύ τώρα κ δεν θέλω να μου πάρει κανείς αυτή τη χαρά... αλλά και πολύ συγκρατημένη μετά από παλινδρομες κ βιοχημικές...θα δούμε την Παρασκευή λοιπόν στη χοριακη...enjoy ξέρω σου το υπόσχομαι θα προσέχω κ μάλλον θα φύγουμε κ όλας από αυτό το σπίτι.

Είμαι περίεργη να δω τι θα μου πει ο γιατρός τώρα με το που με πάρει θα σας στείλω!!!

Αχ κορίτσια θα σκάσω μέχρι την Παρασκευή!!!!!!

πρίν από 52 λεπτά , Marianne είπε:

Νομίζω ότι είναι περίοδος ... Με πονάει η κοιλιά μου, η μέση μου, το στήθος μου..  όλα κανονικά. Δεν έχει κατέβει ακόμα 100%...  Μου κάνει εντύπωση που από τότε που έχουμε ελεύθερες επαφές μου έρχεται στην ώρα της και αυτή την φορά μια μέρα νωρίτερα. Ενώ πριν τις ελεύθερες επαφές μπορεί να καθυστερούσε 7-10 μέρες!

Αυτό που λες με τις ελεύθερες επαφές ισχύει κ εγώ από τότε που κάνουμε ελεύθερα με τον καλό μου κάτι έχει πάθει ο κύκλος μου..

Περίμενε λίγο ότι είναι θα φανεί σε λίγη ώρα..όπως κ να έχει όμως να μη στεναχωριέσαι θα λες έρχεται νέος κύκλος νέα αρχή κ θα ξαναπροσπαθήσεις!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Melody90 είπε:

Σε ευχαριστώ βρε κοπέλα μου..θέλω να πιστεύω ότι αυτό 'κατι θα ξέρει'

Σταμάτησε το ροζ χθες με το ξεκουράστηκα κορίτσια.

Έκανα πρωί πρωί χοριακη μόλις μου έστειλαν email..

71.12 βγήκε!!!!

Λοιπόν επίσημα λέμε ότι είμαι έγκυος αλλά τώρα θα δούμε την Παρασκευή στην επαναληπτική!!!!

Περιμένω τηλέφωνο από το γιατρό.

Καλε το νούμερο ειναι θεικο!!! Με το καλο κορίτσι μου!!! Συγχαρητήρια!!! Στείλε μπεμπεδοσκονη και σε εμάς!!! 

  • Ευχαριστώ 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Πραγματικά ασε που από το πολυ πιασιμο δεν θα καταλαβαινουμε το πονο σε λίγο χαχαχα

Εγώ λέω να πας για μια χοριακη να δεις που βρίσκεται να δεις τι θα σου πει και ο γιατρος

Έτσι ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...