Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 45 λεπτά , Kon90 είπε:

Ισχυει όλη μέρα το μυαλό εκεί δεν ξεκολλάει

Λογικό είναι, αρκεί να μην τρελαινόμαστε με το ''κυνήγι'' συμπτωμάτων (Το λέω για να το ακούω κυρίως εγώ:))

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια όλες που με στηρίζετε έτσι σε όλο αυτό... καμια φορά κάθομαι κ λέω κοίτα να δεις που εδώ στο φόρουμ μπορούμε να βγάλουμε τα εξωψυχα μας  κ δεν μπορείς να τα πεις σε δικό σου άνθρωπο γιατί πολύ απλά δεν σε καταλαβαίνει.. δεν έχω πει τίποτα σε κανέναν ακόμη μόνο εγώ κ ο άντρας μου ξέρουμε φοβάμαι πως θα πέσει πολύ κράξιμο γιατί πάμε για τέταρτο.τεσπα είμαι χαρούμενη πολύ τώρα κ δεν θέλω να μου πάρει κανείς αυτή τη χαρά... αλλά και πολύ συγκρατημένη μετά από παλινδρομες κ βιοχημικές...θα δούμε την Παρασκευή λοιπόν στη χοριακη...enjoy ξέρω σου το υπόσχομαι θα προσέχω κ μάλλον θα φύγουμε κ όλας από αυτό το σπίτι.

Είμαι περίεργη να δω τι θα μου πει ο γιατρός τώρα με το που με πάρει θα σας στείλω!!!

Αχ κορίτσια θα σκάσω μέχρι την Παρασκευή!!!!!!

Αυτό που λες με τις ελεύθερες επαφές ισχύει κ εγώ από τότε που κάνουμε ελεύθερα με τον καλό μου κάτι έχει πάθει ο κύκλος μου..

Περίμενε λίγο ότι είναι θα φανεί σε λίγη ώρα..όπως κ να έχει όμως να μη στεναχωριέσαι θα λες έρχεται νέος κύκλος νέα αρχή κ θα ξαναπροσπαθήσεις!!!

Συγχαρητήρια !!!! Με το καλό, κάνε λίγο υπομονή ακόμα τώρα όλα μπήκαν στην σειρά τους! Χαλάρωσε και όλα θα γίνουν όπως πρέπει!!! Μπράβο μπράβο!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Melody90 συγχαρητήρια κορίτσι μου...θετικη σκέψη κ όλα καλά. Σου εύχομαι καλή επαναληπτική κ να προσέχεις @Ανθη 39 αν αγχώνεσαι πηγαινε να κάνεις χοριακη αλλά καλυτερα να εμπιστευτείς τον γιατρό σου κ να το βγάλεις από το μυαλό σου..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Αυτό έλεγα στα κορίτσια όταν πρωτοεγραψα στο φόρουμ

Δεν είχα ψαχτεί ποτε για εγκυμοσυνη αν και λατρευω τα παιδια και πάντα ήξερα πως θέλω να κάνω παιδακια νομιζα πως όταν γίνει ερχετε με την μια και όλα καλά

Δεν είχα ιδέα τι μπορεί να συμβει όταν έπαθα την βιοχημικη έλεγα έχω προβλημα και δεν μπορώ να κάνω παιδια και γιατί σε εμένα και πολλα αλλά τέτοια

Όταν διάβασα τα προβλήματα που έχουν εδώ τόσα κορίτσια λέω ποσο συχνό φαινομενο είναι αυτό το ότι δεν μένεις τόσο γρήγορα έγκυος και ότι μια εγκυμοσυνη δεν εξελίσεται παντα ομαλά ίσως σε αυτό επηρεάζει ότι όσες ήξερα εγώ κοπέλες δεν είχαν προβλημα γενικώς δεν ξέρω 

Αλλά πλεον έχει περασει ενα 6 Μηνο και τώρα αρχίζω και ανησυχώ πραγματικα ειναι η αληθεια

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου ευχομαι για όλες μας το 2022 να είναι το τυχερο

Αυτό βλέπω και εγώ δεν ξέρω πραγματικα κάθε μήνα η ίδια ανυπομονησία μέχρι να περασουν οι μερες

Και εγώ πριν μείνω στον γιο μου έβλεπα γύρω μου όλες τις φίλες μου να μένουν με την μία και οι 6 μήνες μου φαίνονταν πολλοί. Βασικά επέλεγα να δω μόνο όσες έμεναν με την μία γιατί είχα και άλλα παραδείγματα αλλά κολλούσα στο τέλειο και γτ δεν το είχα και εγώ. Δεν είναι καθόλου έτσι! Εκτός από το ότι οι 6 μήνες δεν είναι τπτ, οι δυσκολίες είναι το σύνηθες και δεν πρέπει να μας πτοούν! 

Να σκέφτεσαι ότι έχεις ένα στόχο και θα ότι θα κάνεις τα πάντα να τον πετύχεις! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , AnnD είπε:

Και εγώ πριν μείνω στον γιο μου έβλεπα γύρω μου όλες τις φίλες μου να μένουν με την μία και οι 6 μήνες μου φαίνονταν πολλοί. Βασικά επέλεγα να δω μόνο όσες έμεναν με την μία γιατί είχα και άλλα παραδείγματα αλλά κολλούσα στο τέλειο και γτ δεν το είχα και εγώ. Δεν είναι καθόλου έτσι! Εκτός από το ότι οι 6 μήνες δεν είναι τπτ, οι δυσκολίες είναι το σύνηθες και δεν πρέπει να μας πτοούν! 

Να σκέφτεσαι ότι έχεις ένα στόχο και θα ότι θα κάνεις τα πάντα να τον πετύχεις! 

Λέω ρε παιδι άλλες κοπέλες με την μια κατευθείαν κάθε οργανισμός διαφέρει ευχομαι συντομα να έρθει για όλες μας αυτό που επιθυμουμε

2 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Λογικό είναι, αρκεί να μην τρελαινόμαστε με το ''κυνήγι'' συμπτωμάτων (Το λέω για να το ακούω κυρίως εγώ:))

Πες το να το ακουσω και εγώ γιατί έχω παθει μια εμμονή η αλήθεια είναι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Kon90 είπε:

Λέω ρε παιδι άλλες κοπέλες με την μια κατευθείαν κάθε οργανισμός διαφέρει ευχομαι συντομα να έρθει για όλες μας αυτό που επιθυμουμε

Πες το να το ακουσω και εγώ γιατί έχω παθει μια εμμονή η αλήθεια είναι

Όλες το παθαίνουμε λίγο πολύ αλλά το να ξέρεις ότι δεν είσαι η μόνη, σίγουρα βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Όλες το παθαίνουμε λίγο πολύ αλλά το να ξέρεις ότι δεν είσαι η μόνη, σίγουρα βοηθάει.

Πραγματικά βοηθάει 

Ποτε είπαμε εσυ δεν περιμενεις? 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα. Σας διαβάζω και ομολογώ ότι έχω δακρύσει με τις αγωνίες που είναι ίδιες σε όλες μας. Είπα να γράψω μετά από καιρό στο φόρουμ γιατί ένιωσα την ανάγκη να μοιραστώ κ εγώ τους προβληματισμούς μου. Έχοντας άστατο κύκλο με περίοδο από την 25η έως την 30η ημέρα έκανα σήμερα, 26η μέρα, 2 τεστάκια και βγήκαν θετικά. Είχα μια πολύ οδυνηρή εμπειρία πριν λίγους μήνες με μία εξωμήτριο κύηση, για την οποία αναγκάστηκα να κάνω χειρουργείο στο οποίο μου αφαίρεσαν αυτή την σάλπιγγα που είχε το έμβρυο. Το έκαναν για να μειώσουν όσο γίνεται τον κίνδυνο εάν έμενα ξανά έγκυος και γινόταν η γονιμοποίηση από αυτή την σάλπιγγα να μην έχω πάλι τα ίδια. Κ πάλι όμως μου είπαν ότι είχα αυξημένο κίνδυνο να ξανασυμβεί. Θα πάω την Δευτέρα για υπέρηχο, οπότε ίσως να έχει φανεί ο αμνιακός σάκος, αλλά όπως καταλαβαίνετε με έχει πνίξει η αγωνία και οι μαύρες σκέψεις. Φοβάμαι ότι θα περάσω πάλι τα ίδια. Θα μου στρίψει μέχρι να μάθω. 

1 hour ago, IOANNA28 said:

Όλες το παθαίνουμε λίγο πολύ αλλά το να ξέρεις ότι δεν είσαι η μόνη, σίγουρα βοηθάει.

Όλες το παθαίνουμε. Μετά από αυτό το κυνήγι έρχεται και το άλλο, το κυνήγι των...υγρών. Μήπως αυτό που βλέπουμε είναι λίγο καφέ υγρό, λίγο ροζουλί...

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Iris89 είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα. Σας διαβάζω και ομολογώ ότι έχω δακρύσει με τις αγωνίες που είναι ίδιες σε όλες μας. Είπα να γράψω μετά από καιρό στο φόρουμ γιατί ένιωσα την ανάγκη να μοιραστώ κ εγώ τους προβληματισμούς μου. Έχοντας άστατο κύκλο με περίοδο από την 25η έως την 30η ημέρα έκανα σήμερα, 26η μέρα, 2 τεστάκια και βγήκαν θετικά. Είχα μια πολύ οδυνηρή εμπειρία πριν λίγους μήνες με μία εξωμήτριο κύηση, για την οποία αναγκάστηκα να κάνω χειρουργείο στο οποίο μου αφαίρεσαν αυτή την σάλπιγγα που είχε το έμβρυο. Το έκαναν για να μειώσουν όσο γίνεται τον κίνδυνο εάν έμενα ξανά έγκυος και γινόταν η γονιμοποίηση από αυτή την σάλπιγγα να μην έχω πάλι τα ίδια. Κ πάλι όμως μου είπαν ότι είχα αυξημένο κίνδυνο να ξανασυμβεί. Θα πάω την Δευτέρα για υπέρηχο, οπότε ίσως να έχει φανεί ο αμνιακός σάκος, αλλά όπως καταλαβαίνετε με έχει πνίξει η αγωνία και οι μαύρες σκέψεις. Φοβάμαι ότι θα περάσω πάλι τα ίδια. Θα μου στρίψει μέχρι να μάθω. 

Όλες το παθαίνουμε. Μετά από αυτό το κυνήγι έρχεται και το άλλο, το κυνήγι των...υγρών. Μήπως αυτό που βλέπουμε είναι λίγο καφέ υγρό, λίγο ροζουλί...

 

Η δυσάρεστη εμπειρία δυστυχώς μας ακολουθεί όλες κορίτσι.  Βήμα βήμα θα προχωρήσεις κ σιγά σιγά θα πάνε όλα καλά κ θα ηρεμήσεις. Συγχαρητήρια και σου εύχομαι μια τελειομηνη κύηση 

Συνεπεστατη στην ώρα της κορίτσια κ αυτόν τον μήνα ;-)...καλό είναι αυτο βέβαια από την άλλη αλλά τι πείραζε να αργήσει λίγο κ να έχω κ ένα θετικό τεστ;;;;1/2 Τώρα κ καλό σεξ...!!!Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Iris89 είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα. Σας διαβάζω και ομολογώ ότι έχω δακρύσει με τις αγωνίες που είναι ίδιες σε όλες μας. Είπα να γράψω μετά από καιρό στο φόρουμ γιατί ένιωσα την ανάγκη να μοιραστώ κ εγώ τους προβληματισμούς μου. Έχοντας άστατο κύκλο με περίοδο από την 25η έως την 30η ημέρα έκανα σήμερα, 26η μέρα, 2 τεστάκια και βγήκαν θετικά. Είχα μια πολύ οδυνηρή εμπειρία πριν λίγους μήνες με μία εξωμήτριο κύηση, για την οποία αναγκάστηκα να κάνω χειρουργείο στο οποίο μου αφαίρεσαν αυτή την σάλπιγγα που είχε το έμβρυο. Το έκαναν για να μειώσουν όσο γίνεται τον κίνδυνο εάν έμενα ξανά έγκυος και γινόταν η γονιμοποίηση από αυτή την σάλπιγγα να μην έχω πάλι τα ίδια. Κ πάλι όμως μου είπαν ότι είχα αυξημένο κίνδυνο να ξανασυμβεί. Θα πάω την Δευτέρα για υπέρηχο, οπότε ίσως να έχει φανεί ο αμνιακός σάκος, αλλά όπως καταλαβαίνετε με έχει πνίξει η αγωνία και οι μαύρες σκέψεις. Φοβάμαι ότι θα περάσω πάλι τα ίδια. Θα μου στρίψει μέχρι να μάθω. 

Όλες το παθαίνουμε. Μετά από αυτό το κυνήγι έρχεται και το άλλο, το κυνήγι των...υγρών. Μήπως αυτό που βλέπουμε είναι λίγο καφέ υγρό, λίγο ροζουλί...

 

Είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά! Έγινε μία φορά και πάει! Τώρα όλα θα πάνε καλά!! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Iris89 είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα. Σας διαβάζω και ομολογώ ότι έχω δακρύσει με τις αγωνίες που είναι ίδιες σε όλες μας. Είπα να γράψω μετά από καιρό στο φόρουμ γιατί ένιωσα την ανάγκη να μοιραστώ κ εγώ τους προβληματισμούς μου. Έχοντας άστατο κύκλο με περίοδο από την 25η έως την 30η ημέρα έκανα σήμερα, 26η μέρα, 2 τεστάκια και βγήκαν θετικά. Είχα μια πολύ οδυνηρή εμπειρία πριν λίγους μήνες με μία εξωμήτριο κύηση, για την οποία αναγκάστηκα να κάνω χειρουργείο στο οποίο μου αφαίρεσαν αυτή την σάλπιγγα που είχε το έμβρυο. Το έκαναν για να μειώσουν όσο γίνεται τον κίνδυνο εάν έμενα ξανά έγκυος και γινόταν η γονιμοποίηση από αυτή την σάλπιγγα να μην έχω πάλι τα ίδια. Κ πάλι όμως μου είπαν ότι είχα αυξημένο κίνδυνο να ξανασυμβεί. Θα πάω την Δευτέρα για υπέρηχο, οπότε ίσως να έχει φανεί ο αμνιακός σάκος, αλλά όπως καταλαβαίνετε με έχει πνίξει η αγωνία και οι μαύρες σκέψεις. Φοβάμαι ότι θα περάσω πάλι τα ίδια. Θα μου στρίψει μέχρι να μάθω. 

Όλες το παθαίνουμε. Μετά από αυτό το κυνήγι έρχεται και το άλλο, το κυνήγι των...υγρών. Μήπως αυτό που βλέπουμε είναι λίγο καφέ υγρό, λίγο ροζουλί...

 

Καλησπερα και καλωσήρθες στην παρεα μας αλλά ένα δυσκολο κομμάτι το δικό σου κοίταξε το ότι μπόρεσες τοσο γρηγορα έγκυος με μια σάλπιγγα είναι πολυ θετικό οπότε σκέψου αυτό και θα δεις που όλα θα πανε καλα έγινε δεν σημαίνει ότι θα ξαναγίνει αυτό καταλαβαίνω το άγχος σου και την αγνωνια σου όταν περνας κάτι κακό μετά όταν ξανά μένεις έγκυος φοβάσαι ότι θα ξανασυμβεί το ίδιο αλλά να έχεις πιστη και θα δεις θα πανε ολα καλα ευχομαι με το καλό το μωράκι σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...