Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

Κορίτσια μου μίλησα με τον γιατρό,μου είπε την Παρασκευή ξανά κάνω χοριακη κ βλέπουμε.. κ επειδή με άκουσε αγχωμενη (κλασικά)μου είπε είναι χαμηλή γιατί είναι κ πολύ νωρίς ακόμα να μη βιάζομαι (καλά κάτι μας είπε)κ θα τα πούμε την Παρασκευή πάλι.αν ξανά δω τίποτα να τον πάρω τηλέφωνο να μου δώσει κάτι.αφου σταμάτησε το ροζ δεν παίρνεις τίποτα είπε προς το παρόν... ουφφ αυτά!

πρίν από 32 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Καλε το νούμερο ειναι θεικο!!! Με το καλο κορίτσι μου!!! Συγχαρητήρια!!! Στείλε μπεμπεδοσκονη και σε εμάς!!! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου κ εσένα σου εύχομαι κάθε καλό!!! θα σου στείλω μπεμπεδοσκονη την Παρασκευή όχι σήμερα να δούμε πρώτα ότι όλα πάνε καλά  μην είναι τζούφια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

Σε ευχαριστώ βρε κοπέλα μου..θέλω να πιστεύω ότι αυτό 'κατι θα ξέρει'

Σταμάτησε το ροζ χθες με το ξεκουράστηκα κορίτσια.

Έκανα πρωί πρωί χοριακη μόλις μου έστειλαν email..

71.12 βγήκε!!!!

Λοιπόν επίσημα λέμε ότι είμαι έγκυος αλλά τώρα θα δούμε την Παρασκευή στην επαναληπτική!!!!

Περιμένω τηλέφωνο από το γιατρό.

Μπράβο κορίτσι μου ευχομαι να πανε ολα τέλεια

Έχεις καθυστέρηση? 

πρίν από 20 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Έτσι ακριβώς!

Σήμερα δεν νιώθω τίποτα απολυτως παντως εγω μόνο λίγο ελάχιστη ευαισθησία στο στήθος

Μου φαίνεται ολα στο μυαλό μου είναι χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Kon90 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου ευχομαι να πανε ολα τέλεια

Έχεις καθυστέρηση? 

Σήμερα δεν νιώθω τίποτα απολυτως παντως εγω μόνο λίγο ελάχιστη ευαισθησία στο στήθος

Μου φαίνεται ολα στο μυαλό μου είναι χαχαχα

Να είσαι καλά!!!ναι ήταν να μου έρθει στις 31/12 άρα 5 μέρες καθυστέρηση σήμερα κ ελπίζω για πάντα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Melody90 συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!τπτ μην κανεις...κατσε τωρα ησυχα ησυχα να κατσει το σπορακι...εγω παω για δουλεια ακομα, και περιμενω πως και πως να παω τη τεταρτη στο γιατρο, καταρχην να δω οτι ολα ειναι οπως πρεπει και κατα δευτερον να μου γραψει αναρωτικη να κατσω...γιατι ειμαι νοσηλευτρια και οπως καταλαβαινετε εκτος απο τα βαρη και τις βαρδιες θεριζει και ο κορονοιος...οποτε δεν θελω καθολου...φοβαμαι πολυ μην κανω τπτ και μου στοιχισει το σπορι μου...!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

@Melody90 συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!τπτ μην κανεις...κατσε τωρα ησυχα ησυχα να κατσει το σπορακι...εγω παω για δουλεια ακομα, και περιμενω πως και πως να παω τη τεταρτη στο γιατρο, καταρχην να δω οτι ολα ειναι οπως πρεπει και κατα δευτερον να μου γραψει αναρωτικη να κατσω...γιατι ειμαι νοσηλευτρια και οπως καταλαβαινετε εκτος απο τα βαρη και τις βαρδιες θεριζει και ο κορονοιος...οποτε δεν θελω καθολου...φοβαμαι πολυ μην κανω τπτ και μου στοιχισει το σπορι μου...!

Άσε θέλει προσοχή τώρα ξέρω όλα σιγά σιγά δεν με κυνηγάει κανένας..

Αναρωτικη ασυζητητί!!!!κ εγώ νοσηλεύτρια είμαι δεν εργάζομαι τώρα πάλι καλά εν μέρει γιατί θερίζει ο covid!κ βάρδιες κ κούραση βάρη ορθοστασία άσε δεν είσαι για τέτοια τώρα.να μας πεις νέα από τον γιατρό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Melody90 είπε:

Να είσαι καλά!!!ναι ήταν να μου έρθει στις 31/12 άρα 5 μέρες καθυστέρηση σήμερα κ ελπίζω για πάντα!!!

Ευχομαι να πανε ολα καλα και να έχεις καλή εγκυμοσυνη να κρατήσεις αγκαλιά το μωράκι σου 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Είπες την κατάλληλη λέξη εμμονή ιδέα δεν αναγνωρίζω ώρες ώρες τον εαυτό μου όλη την μέρα ψάχνω συμπτώματα έστω και κάτι

Αλλά μιλάω για εμενα εσυ κορίτσι μου τι να πεις με τόσα που έχεις περασει ευχομαι να βρεις τι συμβαινει

Καλά κάνεις και μιλάς για εσένα! Από την στιγμή που ξεκίνησα την προσπάθεια για παιδί ένιωσα αυτό που λες πάρα πολλές φορές. Ότι δεν είμαι εγώ. Και περισσότερο με φίλες μου που είχαν δυσκολία μεγάλη στο πρώτο. Δυστυχώς δεν είναι για όλες τις γυναίκες μια εύκολη διαδικασία, οπότε πρέπει οπωσδήποτε να το απενεχοποιησουμε και να αφήσουμε τον εαυτό μας να νιώσει ό,τι νιώθει. Δεν υπάρχει τπτ κακό σε αυτό κι ας μην το καταλαβαίνει ο πολύς κόσμος. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Kon90 είπε:

Ευχομαι να πανε ολα καλα και να έχεις καλή εγκυμοσυνη να κρατήσεις αγκαλιά το μωράκι σου 

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι. Πραγματικά!!!κ εσύ σύντομα με σπορακι στην κοιλίτσα:x

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ! Εγώ είμαι στη διαδικασία για το πρώτο μου, προσπαθούμε ένα χρόνο ακριβώς κάναμε καποιες εξετάσεις και θα πάω στο γιατρο για να τα δει! Θα κάνω κ σαλπιγγογραφια τον επόμενο μήνα 

Μπράβο σας που κάνατε εξετάσεις νωρίς. Εύχομαι να πάνε όλα καλά πολύ σύντομα! 

1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

Σε ευχαριστώ βρε κοπέλα μου..θέλω να πιστεύω ότι αυτό 'κατι θα ξέρει'

Σταμάτησε το ροζ χθες με το ξεκουράστηκα κορίτσια.

Έκανα πρωί πρωί χοριακη μόλις μου έστειλαν email..

71.12 βγήκε!!!!

Λοιπόν επίσημα λέμε ότι είμαι έγκυος αλλά τώρα θα δούμε την Παρασκευή στην επαναληπτική!!!!

Περιμένω τηλέφωνο από το γιατρό.

Μπράβο κορίτσι μου! Υπομονή μέχρι την Παρασκευή! Όλα θα πάνε καλά!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Melody90 είπε:

Άσε θέλει προσοχή τώρα ξέρω όλα σιγά σιγά δεν με κυνηγάει κανένας..

Αναρωτικη ασυζητητί!!!!κ εγώ νοσηλεύτρια είμαι δεν εργάζομαι τώρα πάλι καλά εν μέρει γιατί θερίζει ο covid!κ βάρδιες κ κούραση βάρη ορθοστασία άσε δεν είσαι για τέτοια τώρα.να μας πεις νέα από τον γιατρό!!!

Εννοειται...μονο σε σας το χω πει και ατον αντρα μου...αχχαχαχαχα...ουτε στη μαμα μου...ευχομαι και ελπιζω να πανε ολα καλα...1 βδομαδα υπομονη....φφφφφφ...αν και ψηνομαι να παω τη παρασκευη για μια 2η χοριακη και ας ειπε ο γιατρος δεν χρειαζεται...ετσι για να ηρεμισω εγω...χαχαχχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Melody90 είπε:

Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια όλες που με στηρίζετε έτσι σε όλο αυτό... καμια φορά κάθομαι κ λέω κοίτα να δεις που εδώ στο φόρουμ μπορούμε να βγάλουμε τα εξωψυχα μας  κ δεν μπορείς να τα πεις σε δικό σου άνθρωπο γιατί πολύ απλά δεν σε καταλαβαίνει.. δεν έχω πει τίποτα σε κανέναν ακόμη μόνο εγώ κ ο άντρας μου ξέρουμε φοβάμαι πως θα πέσει πολύ κράξιμο γιατί πάμε για τέταρτο.τεσπα είμαι χαρούμενη πολύ τώρα κ δεν θέλω να μου πάρει κανείς αυτή τη χαρά... αλλά και πολύ συγκρατημένη μετά από παλινδρομες κ βιοχημικές...θα δούμε την Παρασκευή λοιπόν στη χοριακη...enjoy ξέρω σου το υπόσχομαι θα προσέχω κ μάλλον θα φύγουμε κ όλας από αυτό το σπίτι.

Είμαι περίεργη να δω τι θα μου πει ο γιατρός τώρα με το που με πάρει θα σας στείλω!!!

Αχ κορίτσια θα σκάσω μέχρι την Παρασκευή!!!!!!

Αυτό που λες με τις ελεύθερες επαφές ισχύει κ εγώ από τότε που κάνουμε ελεύθερα με τον καλό μου κάτι έχει πάθει ο κύκλος μου..

Περίμενε λίγο ότι είναι θα φανεί σε λίγη ώρα..όπως κ να έχει όμως να μη στεναχωριέσαι θα λες έρχεται νέος κύκλος νέα αρχή κ θα ξαναπροσπαθήσεις!!!

Συγχαρητήρια!!! Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!Μάλλον έκανες ποδαρικό για το 2022!! Γιατί να φάτε κράξιμο για το 4ο;; Εκείνοι θα το μεγαλωσουν ή θα το νοιαστουν;; Μην αφήνεις τέτοιες σκέψεις να υπάρχουν καν στο μυαλό σου!! Και αν υπάρξουν τέτοια σχόλια, η απάντησή σου να είναι ανάλογη!! Εύχομαι όλα με το καλό!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Kon90 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου ευχομαι να πανε ολα τέλεια

Έχεις καθυστέρηση? 

Σήμερα δεν νιώθω τίποτα απολυτως παντως εγω μόνο λίγο ελάχιστη ευαισθησία στο στήθος

Μου φαίνεται ολα στο μυαλό μου είναι χαχαχα

Μάλλον είναι η επιθυμία να υπάρχει κάτι διαφορετικό κάθε φορά που μας κάνει να αισθανόμαστε ή να βλέπουμε πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , AnnD είπε:

Καλά κάνεις και μιλάς για εσένα! Από την στιγμή που ξεκίνησα την προσπάθεια για παιδί ένιωσα αυτό που λες πάρα πολλές φορές. Ότι δεν είμαι εγώ. Και περισσότερο με φίλες μου που είχαν δυσκολία μεγάλη στο πρώτο. Δυστυχώς δεν είναι για όλες τις γυναίκες μια εύκολη διαδικασία, οπότε πρέπει οπωσδήποτε να το απενεχοποιησουμε και να αφήσουμε τον εαυτό μας να νιώσει ό,τι νιώθει. Δεν υπάρχει τπτ κακό σε αυτό κι ας μην το καταλαβαίνει ο πολύς κόσμος. 

Αυτό έλεγα στα κορίτσια όταν πρωτοεγραψα στο φόρουμ

Δεν είχα ψαχτεί ποτε για εγκυμοσυνη αν και λατρευω τα παιδια και πάντα ήξερα πως θέλω να κάνω παιδακια νομιζα πως όταν γίνει ερχετε με την μια και όλα καλά

Δεν είχα ιδέα τι μπορεί να συμβει όταν έπαθα την βιοχημικη έλεγα έχω προβλημα και δεν μπορώ να κάνω παιδια και γιατί σε εμένα και πολλα αλλά τέτοια

Όταν διάβασα τα προβλήματα που έχουν εδώ τόσα κορίτσια λέω ποσο συχνό φαινομενο είναι αυτό το ότι δεν μένεις τόσο γρήγορα έγκυος και ότι μια εγκυμοσυνη δεν εξελίσεται παντα ομαλά ίσως σε αυτό επηρεάζει ότι όσες ήξερα εγώ κοπέλες δεν είχαν προβλημα γενικώς δεν ξέρω 

Αλλά πλεον έχει περασει ενα 6 Μηνο και τώρα αρχίζω και ανησυχώ πραγματικα ειναι η αληθεια

πρίν από 25 λεπτά , Melody90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι. Πραγματικά!!!κ εσύ σύντομα με σπορακι στην κοιλίτσα:x

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου ευχομαι για όλες μας το 2022 να είναι το τυχερο

πρίν από 3 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Μάλλον είναι η επιθυμία να υπάρχει κάτι διαφορετικό κάθε φορά που μας κάνει να αισθανόμαστε ή να βλέπουμε πράγματα.

Αυτό βλέπω και εγώ δεν ξέρω πραγματικα κάθε μήνα η ίδια ανυπομονησία μέχρι να περασουν οι μερες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Kon90 είπε:

Αυτό έλεγα στα κορίτσια όταν πρωτοεγραψα στο φόρουμ

Δεν είχα ψαχτεί ποτε για εγκυμοσυνη αν και λατρευω τα παιδια και πάντα ήξερα πως θέλω να κάνω παιδακια νομιζα πως όταν γίνει ερχετε με την μια και όλα καλά

Δεν είχα ιδέα τι μπορεί να συμβει όταν έπαθα την βιοχημικη έλεγα έχω προβλημα και δεν μπορώ να κάνω παιδια και γιατί σε εμένα και πολλα αλλά τέτοια

Όταν διάβασα τα προβλήματα που έχουν εδώ τόσα κορίτσια λέω ποσο συχνό φαινομενο είναι αυτό το ότι δεν μένεις τόσο γρήγορα έγκυος και ότι μια εγκυμοσυνη δεν εξελίσεται παντα ομαλά ίσως σε αυτό επηρεάζει ότι όσες ήξερα εγώ κοπέλες δεν είχαν προβλημα γενικώς δεν ξέρω 

Αλλά πλεον έχει περασει ενα 6 Μηνο και τώρα αρχίζω και ανησυχώ πραγματικα ειναι η αληθεια

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου ευχομαι για όλες μας το 2022 να είναι το τυχερο

Αυτό βλέπω και εγώ δεν ξέρω πραγματικα κάθε μήνα η ίδια ανυπομονησία μέχρι να περασουν οι μερες

Δύσκολα το αποφεύγουμε αυτό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...