Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Τα ίδια που έχω κάθε φορά και τελικά έρχεται. Στήθος, πόνος χαμηλά κλπ.

Ναι αλλά μην ξεχνάς ότι τα συμπτώματα περιοδου είναι ίδια με την εγκυμοσυνη οπότε θέλουμε το καλό σενάριο εμείς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Kon90 είπε:

Ναι αλλά μην ξεχνάς ότι τα συμπτώματα περιοδου είναι ίδια με την εγκυμοσυνη οπότε θέλουμε το καλό σενάριο εμείς

Ναι, αυτό ισχύει απ' ότι ξέρω γι' αυτό μπερδευόμαστε. Σε κάθε περίπτωση, ανυπομονώ να φύγει η αγωνία και να απαλλαγώ και από αυτές τις ενοχλήσεις. Το χειρότερο είναι το στήθος. Είναι που είναι από μόνο του, τώρα έχει γίνει τούμπανο και δεν έχω που να το βολέψω :grin::grin:

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια, σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και για τα ζεστά σας τα λόγια! Με συγκινήσατε! Μακάρι να βάλει ο Θεός το χέρι του για όλες μας και να έχουμε αυτό που επιθυμούμε.

Προτιμώ να γράφω εδώ, παρά να λέω τα ίδια και τα ίδια στον άντρα μου κ εγώ. Πόσες φορές να ακούσει το "φοβάμαι" κ αυτός;..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Iris89 είπε:

Αχ βρε κορίτσια, σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και για τα ζεστά σας τα λόγια! Με συγκινήσατε! Μακάρι να βάλει ο Θεός το χέρι του για όλες μας και να έχουμε αυτό που επιθυμούμε.

Προτιμώ να γράφω εδώ, παρά να λέω τα ίδια και τα ίδια στον άντρα μου κ εγώ. Πόσες φορές να ακούσει το "φοβάμαι" κ αυτός;..

Κοπέλα μου με το καλό και μη στεναχωριέσαι και προσπάθησε να ηρεμήσεις κάνε το σταυρό σου κ πες όλα καλά θα πάνε..να είσαι αισιόδοξη κ να πάει κάτι στραβά παλι να είσαι και θα σου πω γιατί..

Λοιπόν θα σου πω εν τάχει την ιστορία της ξαδέρφης μου..

Μένει έγκυος σε εξωμήτριο χάνει μία σάλπιγγα ξανά μένει έγκυος σε εξωμήτριο  πάει κ η άλλη.

Όταν ήταν στο δωμάτιο που της αφαίρεσαν τη δεύτερη σάλπιγγα έκλαιγε με μαύρο δάκρυ όταν της είπε ο γιατρός ότι μπορείς να γίνεις μανούλα απλά με εξωσωματική μη στεναχωριέσαι θα κάνεις όσα παιδιά θες!όταν ηρέμησε λίγο από τα κλάματα ξεκινήσει να μιλάει στην διπλανή της κ να της λέει τον πόνο της ότι δεν θα μπορέσει να συλλάβει φυσιολογικα κλπ και ύστερα τη ρώτησε για ποιο λόγο είναι αυτή εκει κ τι επέμβαση έκανε......κ απαντάει η κοπέλα που ήταν μόλις 33 ετών "μου αφαίρεσαν την μήτρα επειδή είχα όγκο εγώ δεν θα μπορέσω να κάνω ποτέ παιδιά"...

Η ξαδέρφη μου σήμερα έχει 3 χρονών δίδυμα κοριτσάκια κ σε λίγο καιρό θα κάνει ξανά μια προσπάθεια σε φυσικό κύκλο χωρίς πολλές ορμόνες κ τέτοια.πολλες φορές θυμάται εκείνη την κοπέλα και λέει πάντα από τέτοια πρέπει να παίρνουμε κουράγιο και να ταρακουνιωμαστε κ να λέμε δόξα τω θεώ..

Φυσικά ο δρόμος της εξωσωματικής δεν είναι εύκολος είναι ένας Γολγοθάς αλλά από το να μην έχεις καμία πιθανότητα να κυοφορησεις παιδί?

Λίγο βαρύ το παράδειγμα αλλά να που  συμβαίνουν γύρω μας.

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2022 at 12:15 ΜΜ, elena27 είπε:

Τι εννοείς υπολογίζω απ την ώρα της εμφύτευσης ; Ποτέ το καταλαβαίνω αυτό ;;; 

Κορίτσι μου συγνώμη που δεν σου απάντησα αλλά για κάποιο λόγο τώρα το είδα.απο την ώρα της εμφύτευσης παράγεις β χοριακη.. εννοείται πως δεν ξέρεις πότε γίνεται αυτή η διαδικασία.. το τεστ για να είσαι πιο safe καλό είναι να το κάνεις την 12 μέρα μετά την ωορρηξία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Melody90 είπε:

Κορίτσι μου συγνώμη που δεν σου απάντησα αλλά για κάποιο λόγο τώρα το είδα.απο την ώρα της εμφύτευσης παράγεις β χοριακη.. εννοείται πως δεν ξέρεις πότε γίνεται αυτή η διαδικασία.. το τεστ για να είσαι πιο safe καλό είναι να το κάνεις την 12 μέρα μετά την ωορρηξία.

Καλημέρα κορίτσι μ! Χάθηκα κ εγώ τώρα λίγο εχθές κ διάβασα τώρα το άγχος κ της δύσκολες εμπειριες της κάθε μιας ! 
 

 

Εμένα σήμερα είναι η 12η μέρα μετά την ωορρηξία ..κ είμαι σίγουρη για το ποτέ είχα επειδή είχα κάνει τεστ ! Όποτε αν κάνω αύριο ένα τεστ θα μ φύγει η περιέργεια αν τελικά είμαι η όχι ; Βέβαια περιμένω περίοδο σε 6 μερούλες ! Ο κύκλος μ είναι μεγάλος .. 36 ημερών περίπου ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Melody90 said:

Κοπέλα μου με το καλό και μη στεναχωριέσαι και προσπάθησε να ηρεμήσεις κάνε το σταυρό σου κ πες όλα καλά θα πάνε..να είσαι αισιόδοξη κ να πάει κάτι στραβά παλι να είσαι και θα σου πω γιατί..

Λοιπόν θα σου πω εν τάχει την ιστορία της ξαδέρφης μου..

Μένει έγκυος σε εξωμήτριο χάνει μία σάλπιγγα ξανά μένει έγκυος σε εξωμήτριο  πάει κ η άλλη.

Όταν ήταν στο δωμάτιο που της αφαίρεσαν τη δεύτερη σάλπιγγα έκλαιγε με μαύρο δάκρυ όταν της είπε ο γιατρός ότι μπορείς να γίνεις μανούλα απλά με εξωσωματική μη στεναχωριέσαι θα κάνεις όσα παιδιά θες!όταν ηρέμησε λίγο από τα κλάματα ξεκινήσει να μιλάει στην διπλανή της κ να της λέει τον πόνο της ότι δεν θα μπορέσει να συλλάβει φυσιολογικα κλπ και ύστερα τη ρώτησε για ποιο λόγο είναι αυτή εκει κ τι επέμβαση έκανε......κ απαντάει η κοπέλα που ήταν μόλις 33 ετών "μου αφαίρεσαν την μήτρα επειδή είχα όγκο εγώ δεν θα μπορέσω να κάνω ποτέ παιδιά"...

Η ξαδέρφη μου σήμερα έχει 3 χρονών δίδυμα κοριτσάκια κ σε λίγο καιρό θα κάνει ξανά μια προσπάθεια σε φυσικό κύκλο χωρίς πολλές ορμόνες κ τέτοια.πολλες φορές θυμάται εκείνη την κοπέλα και λέει πάντα από τέτοια πρέπει να παίρνουμε κουράγιο και να ταρακουνιωμαστε κ να λέμε δόξα τω θεώ..

Φυσικά ο δρόμος της εξωσωματικής δεν είναι εύκολος είναι ένας Γολγοθάς αλλά από το να μην έχεις καμία πιθανότητα να κυοφορησεις παιδί?

Λίγο βαρύ το παράδειγμα αλλά να που  συμβαίνουν γύρω μας.

Έχω μείνει άφωνη πραγματικά! Σ ευχαριστώ που μοιράστηκες αυτή την ιστορία. Όταν είχα την εξωμήτριο κύηση, δεν είχα καμία γνωστή στο περιβάλλον μου που να είχε παρόμοια εμπειρία ή αποβολή και αναρωτιόμουν αν εγώ ήμουν μόνο η κατσικοπόδαρη ή απλώς, όταν συμβαίνει κάτι άσχημο, δυσκολευόμαστε να το λέμε και να το συζητάμε με άλλους γιατί μας πονάει πολύ. 

 

Εγώ έχω ένα αγοράκι 3 χρονών. Μπορεί να ακουστεί περίεργο, αλλά θέλω δεύτερο παιδί περισσότερο απ' ό,τι ήθελα το πρώτο. Τότε ήθελα πολύ ένα παιδάκι, τωρα θέλω ένα αδερφάκι για τον γιό μου. Για εκείνον το θέλω πρώτα απ' όλα. Ειλικρινά όμως, αν είμαι πάλι τόσο άτυχη, δεν ξέρω πώς θα βρω το κουράγιο να προσπαθήσω με οποιοδήποτε τρόπο να μείνω έγκυος.

 

elena27, εύχομαι να έχεις δύο γραμμούλες! Κ τα τέστ που δείχνουν εγκυμοσύνη πριν την χαμένη περίοδο είναι πολύ ευαίσθητα. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena27 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μ! Χάθηκα κ εγώ τώρα λίγο εχθές κ διάβασα τώρα το άγχος κ της δύσκολες εμπειριες της κάθε μιας ! 
 

 

Εμένα σήμερα είναι η 12η μέρα μετά την ωορρηξία ..κ είμαι σίγουρη για το ποτέ είχα επειδή είχα κάνει τεστ ! Όποτε αν κάνω αύριο ένα τεστ θα μ φύγει η περιέργεια αν τελικά είμαι η όχι ; Βέβαια περιμένω περίοδο σε 6 μερούλες ! Ο κύκλος μ είναι μεγάλος .. 36 ημερών περίπου ..

Μπορείς να κάνεις ένα ευαίσθητο τεστ αλλά πάλι αν δεν βγει θετικό μέχρι (μέχρι να μη δεις αίμα)να έχεις ελπίδες!σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου δύο γραμμουλες!!!!!!

πρίν από 19 λεπτά , Iris89 είπε:

Έχω μείνει άφωνη πραγματικά! Σ ευχαριστώ που μοιράστηκες αυτή την ιστορία. Όταν είχα την εξωμήτριο κύηση, δεν είχα καμία γνωστή στο περιβάλλον μου που να είχε παρόμοια εμπειρία ή αποβολή και αναρωτιόμουν αν εγώ ήμουν μόνο η κατσικοπόδαρη ή απλώς, όταν συμβαίνει κάτι άσχημο, δυσκολευόμαστε να το λέμε και να το συζητάμε με άλλους γιατί μας πονάει πολύ. 

 

Εγώ έχω ένα αγοράκι 3 χρονών. Μπορεί να ακουστεί περίεργο, αλλά θέλω δεύτερο παιδί περισσότερο απ' ό,τι ήθελα το πρώτο. Τότε ήθελα πολύ ένα παιδάκι, τωρα θέλω ένα αδερφάκι για τον γιό μου. Για εκείνον το θέλω πρώτα απ' όλα. Ειλικρινά όμως, αν είμαι πάλι τόσο άτυχη, δεν ξέρω πώς θα βρω το κουράγιο να προσπαθήσω με οποιοδήποτε τρόπο να μείνω έγκυος.

 

elena27, εύχομαι να έχεις δύο γραμμούλες! Κ τα τέστ που δείχνουν εγκυμοσύνη πριν την χαμένη περίοδο είναι πολύ ευαίσθητα. 

 

Σε πληροφορώ πως ξέρω τρεις κοπέλες που έχουν ιστορικό με εξωμήτριο η μία από αυτές είναι αυτή η ξαδέρφη μου.δεν είναι και τόσο σπάνιο.

Καταλαβαίνω την επιθυμία σου για μωρο σε καταλαβαίνω απόλυτα πίστεψέ με..είμαι έγκυος στο τέταρτο τώρα (εύχομαι να πάει καλά δηλαδή).

Κ έχω χάσει αρκετά παλινδρομες και βιοχημικές να μην το βάζεις κάτω..

Όντως για τα παιδιά δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από τα αδέρφια..

Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά κορίτσι μου από δω κ πέρα.

1 ώρα πρίν, elena27 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μ! Χάθηκα κ εγώ τώρα λίγο εχθές κ διάβασα τώρα το άγχος κ της δύσκολες εμπειριες της κάθε μιας ! 
 

 

Εμένα σήμερα είναι η 12η μέρα μετά την ωορρηξία ..κ είμαι σίγουρη για το ποτέ είχα επειδή είχα κάνει τεστ ! Όποτε αν κάνω αύριο ένα τεστ θα μ φύγει η περιέργεια αν τελικά είμαι η όχι ; Βέβαια περιμένω περίοδο σε 6 μερούλες ! Ο κύκλος μ είναι μεγάλος .. 36 ημερών περίπου ..

Να σου πω άμα είσαι τόσο σίγουρη για την ωορρηξια κ έχεις τεστ στο σπίτι τώρα μπορείς να κάνεις αλλά πάλι σου μην απογοητευτείς αν βγει αρνητικό να ξανά κανείς σίγουρα σε κάνα 2 μέρες πάλι.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Ναι, αυτό ισχύει απ' ότι ξέρω γι' αυτό μπερδευόμαστε. Σε κάθε περίπτωση, ανυπομονώ να φύγει η αγωνία και να απαλλαγώ και από αυτές τις ενοχλήσεις. Το χειρότερο είναι το στήθος. Είναι που είναι από μόνο του, τώρα έχει γίνει τούμπανο και δεν έχω που να το βολέψω :grin::grin:

Δεν χαίρεσαι αυτό είναι καλό σημάδι εγώ πιστευω οτι θα μάθεις τα ευχάριστα σε αντίθεση με εμένα που σήμερα το στήθος δεν με πολυ ποναει οι θηλες σταμάτησαν να πονανε και μόνο αν το πιανω εγώ ίσα που καταλαβαίνω λίγο έως ελάχιστο πονο ουτε πρησμενο ουτε πονος μάλλον δεν το θεωρώ καλό σημαδι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Kon90 είπε:

Δεν χαίρεσαι αυτό είναι καλό σημάδι εγώ πιστευω οτι θα μάθεις τα ευχάριστα σε αντίθεση με εμένα που σήμερα το στήθος δεν με πολυ ποναει οι θηλες σταμάτησαν να πονανε και μόνο αν το πιανω εγώ ίσα που καταλαβαίνω λίγο έως ελάχιστο πονο ουτε πρησμενο ουτε πονος μάλλον δεν το θεωρώ καλό σημαδι

Ποιός ξέρει, μακάρι. Πάντως και τις προηγούμενες φορές παρόμοια συμπτώματα είχα, δεν υπάρχει κάτι διαφορετικό. Κι εσύ δεν πρέπει θεωρώ να απογοητεύεσαι από αυτό. Δεν νομίζω ότι μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα από αυτά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Iris89 είπε:

Έχω μείνει άφωνη πραγματικά! Σ ευχαριστώ που μοιράστηκες αυτή την ιστορία. Όταν είχα την εξωμήτριο κύηση, δεν είχα καμία γνωστή στο περιβάλλον μου που να είχε παρόμοια εμπειρία ή αποβολή και αναρωτιόμουν αν εγώ ήμουν μόνο η κατσικοπόδαρη ή απλώς, όταν συμβαίνει κάτι άσχημο, δυσκολευόμαστε να το λέμε και να το συζητάμε με άλλους γιατί μας πονάει πολύ. 

 

Εγώ έχω ένα αγοράκι 3 χρονών. Μπορεί να ακουστεί περίεργο, αλλά θέλω δεύτερο παιδί περισσότερο απ' ό,τι ήθελα το πρώτο. Τότε ήθελα πολύ ένα παιδάκι, τωρα θέλω ένα αδερφάκι για τον γιό μου. Για εκείνον το θέλω πρώτα απ' όλα. Ειλικρινά όμως, αν είμαι πάλι τόσο άτυχη, δεν ξέρω πώς θα βρω το κουράγιο να προσπαθήσω με οποιοδήποτε τρόπο να μείνω έγκυος.

 

elena27, εύχομαι να έχεις δύο γραμμούλες! Κ τα τέστ που δείχνουν εγκυμοσύνη πριν την χαμένη περίοδο είναι πολύ ευαίσθητα. 

 

Είσαι τυχερή που έχεις τουλάχιστον ένα παιδάκι ! Όλα θέλουν τον χρόνο τους .. πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά και θα έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και θα χαρίσεις ένα αδερφάκι στο μονάκριβο γιο σου !!! 
 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως ,αν κ έχω χάσει τις ελπίδες μου ! Έκανα ένα τεστ γιατί σήμερα είναι η 12η μερα μετά την ωορρηξία κ βγήκε αρνητικό !!

4 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Να σου πω άμα είσαι τόσο σίγουρη για την ωορρηξια κ έχεις τεστ στο σπίτι τώρα μπορείς να κάνεις αλλά πάλι σου μην απογοητευτείς αν βγει αρνητικό να ξανά κανείς σίγουρα σε κάνα 2 μέρες πάλι.

Έκανα ένα τεστακι πριν λίγο κ βγήκε αρνητικό ..στεναχωριέμαι ! Έχω τα τεστ τις ταινίες(hometest) , δε ξέρω κατά ποσό καλά είναι αυτά .. σήμερα είναι η 12η μέρα .. απ συμπτώματα δεν έχω κάτι εκτός απ τ πρησμένο στήθος ! Δεν έχω καθόλου πόνο χαμηλά , ενώ συνήθως με πιάνουν μέρες πριν αδιαθετήσω … ξαφνικά εχθές μ έτρεξε κ η μύτη αίμα , το ίδιο κ σήμερα ! ( περίπου την ίδια ώρα με πιάνει , έλα Παναγία μου ) και σκέφτομαι μόνη και λέω … ‘απ τη μύτη ας τρέξει αίμα , απ άλλου να μη τρέξει ) χαχα! Που στη ζωή μ να μ έχει τρέξει αίμα η μύτη 1 φορά !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elena27 είπε:

Είσαι τυχερή που έχεις τουλάχιστον ένα παιδάκι ! Όλα θέλουν τον χρόνο τους .. πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά και θα έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και θα χαρίσεις ένα αδερφάκι στο μονάκριβο γιο σου !!! 
 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως ,αν κ έχω χάσει τις ελπίδες μου ! Έκανα ένα τεστ γιατί σήμερα είναι η 12η μερα μετά την ωορρηξία κ βγήκε αρνητικό !!

Έκανα ένα τεστακι πριν λίγο κ βγήκε αρνητικό ..στεναχωριέμαι ! Έχω τα τεστ τις ταινίες(hometest) , δε ξέρω κατά ποσό καλά είναι αυτά .. σήμερα είναι η 12η μέρα .. απ συμπτώματα δεν έχω κάτι εκτός απ τ πρησμένο στήθος ! Δεν έχω καθόλου πόνο χαμηλά , ενώ συνήθως με πιάνουν μέρες πριν αδιαθετήσω … ξαφνικά εχθές μ έτρεξε κ η μύτη αίμα , το ίδιο κ σήμερα ! ( περίπου την ίδια ώρα με πιάνει , έλα Παναγία μου ) και σκέφτομαι μόνη και λέω … ‘απ τη μύτη ας τρέξει αίμα , απ άλλου να μη τρέξει ) χαχα! Που στη ζωή μ να μ έχει τρέξει αίμα η μύτη 1 φορά !!

Αυτα τα τεστακια χρησιμοποιώ κι εγω κορίτσι μου και ειναι αξιόπιστα αλλα αμα έχεις μεγάλο κύκλο ίσως το έκανες νωρίς... Μην απογοητευεσαι ακόμα... Κανε ενα σε 2 μερες πάλι πχ Σάββατο με πρωινα ουρα με το που σηκωθείς!! Σου εύχομαι τα καλύτερα!! 

Εγω κορίτσια μιας που λέτε για συμπτωματα αυτά που εχω είναι λιγο ευαισθησια στις θηλες όχι όμως και κατι τρομερό, ξεκινησα και βλέπω εφιάλτες συν τα βράδια δεν μπορώ να κοιμηθώ που εγω αυτο το έχω στις εγκυμοσύνες και σήμερα που πηρα το αυτοκίνητο μου μύριζε πολυ έντονα το αποσμητικο που το έχω παρα πολυ καιρο δεν ειναι να πεις καινούργιο και μου ερχοταν αναγουλα μέχρι να φτάσω στον προορισμό μου.... Μπορεί όλα αυτά να μν σημαίνουν και τίποτα και να ναι προεορτια της περιόδου απλα είπα να τα γραψω για να ξερουμε σε καθε περίπτωση χιχι 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Αυτα τα τεστακια χρησιμοποιώ κι εγω κορίτσι μου και ειναι αξιόπιστα αλλα αμα έχεις μεγάλο κύκλο ίσως το έκανες νωρίς... Μην απογοητευεσαι ακόμα... Κανε ενα σε 2 μερες πάλι πχ Σάββατο με πρωινα ουρα με το που σηκωθείς!! Σου εύχομαι τα καλύτερα!! 

Εγω κορίτσια μιας που λέτε για συμπτωματα αυτά που εχω είναι λιγο ευαισθησια στις θηλες όχι όμως και κατι τρομερό, ξεκινησα και βλέπω εφιάλτες συν τα βράδια δεν μπορώ να κοιμηθώ που εγω αυτο το έχω στις εγκυμοσύνες και σήμερα που πηρα το αυτοκίνητο μου μύριζε πολυ έντονα το αποσμητικο που το έχω παρα πολυ καιρο δεν ειναι να πεις καινούργιο και μου ερχοταν αναγουλα μέχρι να φτάσω στον προορισμό μου.... Μπορεί όλα αυτά να μν σημαίνουν και τίποτα και να ναι προεορτια της περιόδου απλα είπα να τα γραψω για να ξερουμε σε καθε περίπτωση χιχι 

Απ' ότι βλέπω,κάποια απο αυτά είναι κοινά σε πολλές κοπέλες αλλά και πάλι δύσκολο να καταλάβεις κάτι, ιδίως αν δεν έχεις εμπειρία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Iris89 είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα. Σας διαβάζω και ομολογώ ότι έχω δακρύσει με τις αγωνίες που είναι ίδιες σε όλες μας. Είπα να γράψω μετά από καιρό στο φόρουμ γιατί ένιωσα την ανάγκη να μοιραστώ κ εγώ τους προβληματισμούς μου. Έχοντας άστατο κύκλο με περίοδο από την 25η έως την 30η ημέρα έκανα σήμερα, 26η μέρα, 2 τεστάκια και βγήκαν θετικά. Είχα μια πολύ οδυνηρή εμπειρία πριν λίγους μήνες με μία εξωμήτριο κύηση, για την οποία αναγκάστηκα να κάνω χειρουργείο στο οποίο μου αφαίρεσαν αυτή την σάλπιγγα που είχε το έμβρυο. Το έκαναν για να μειώσουν όσο γίνεται τον κίνδυνο εάν έμενα ξανά έγκυος και γινόταν η γονιμοποίηση από αυτή την σάλπιγγα να μην έχω πάλι τα ίδια. Κ πάλι όμως μου είπαν ότι είχα αυξημένο κίνδυνο να ξανασυμβεί. Θα πάω την Δευτέρα για υπέρηχο, οπότε ίσως να έχει φανεί ο αμνιακός σάκος, αλλά όπως καταλαβαίνετε με έχει πνίξει η αγωνία και οι μαύρες σκέψεις. Φοβάμαι ότι θα περάσω πάλι τα ίδια. Θα μου στρίψει μέχρι να μάθω. 

Όλες το παθαίνουμε. Μετά από αυτό το κυνήγι έρχεται και το άλλο, το κυνήγι των...υγρών. Μήπως αυτό που βλέπουμε είναι λίγο καφέ υγρό, λίγο ροζουλί...

 

Καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη και σου ευχομαι οτι καλυτερο!! Μετα απο μια τετοια εμπειρια λογικο ειναι να φοβασαι...ενα βημα τη φορα και ολα καλα θα πανε!!τα λεω για να τα ακουω και γω...!!θετικη σκεψη και αισιοδοξια..μακαρι καμια γυναικα να μην βιωνε τετοιες καταστασεις αλλα δυστυχως συμβαινουν και ασχημα...το θεμα ειναι να μαστε δυνατες και να συνεχιζουμε...και τα παιδακια ειναι δωρο...ας ελπισουμε οτι θα εχουμε τη χαρα και την ευτυχια να το ξαναζησουμε αυτες που ηδη εχουμε...και να το ζησουν και τα κοριτσια που δεν εχουν ακομα παιδακια...

2 ώρες πρίν, elena27 είπε:

Είσαι τυχερή που έχεις τουλάχιστον ένα παιδάκι ! Όλα θέλουν τον χρόνο τους .. πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά και θα έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και θα χαρίσεις ένα αδερφάκι στο μονάκριβο γιο σου !!! 
 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως ,αν κ έχω χάσει τις ελπίδες μου ! Έκανα ένα τεστ γιατί σήμερα είναι η 12η μερα μετά την ωορρηξία κ βγήκε αρνητικό !!

Έκανα ένα τεστακι πριν λίγο κ βγήκε αρνητικό ..στεναχωριέμαι ! Έχω τα τεστ τις ταινίες(hometest) , δε ξέρω κατά ποσό καλά είναι αυτά .. σήμερα είναι η 12η μέρα .. απ συμπτώματα δεν έχω κάτι εκτός απ τ πρησμένο στήθος ! Δεν έχω καθόλου πόνο χαμηλά , ενώ συνήθως με πιάνουν μέρες πριν αδιαθετήσω … ξαφνικά εχθές μ έτρεξε κ η μύτη αίμα , το ίδιο κ σήμερα ! ( περίπου την ίδια ώρα με πιάνει , έλα Παναγία μου ) και σκέφτομαι μόνη και λέω … ‘απ τη μύτη ας τρέξει αίμα , απ άλλου να μη τρέξει ) χαχα! Που στη ζωή μ να μ έχει τρέξει αίμα η μύτη 1 φορά !!

Μην στεναχωριεσαι...μπορει να ναι νωρις...εμενα μια μερα πριν την αναμενομενη περιοδο (που ευτυχως δεν ηρθε...χιχιχιχι) και ηταν αρνητικο...και μαλιστα το τεστ, που και καλα ανιχνευει 6 μερες μετα τη συλληψη..χαχχαχαχχα...αν περιμενα 2 μερες  θα χα γλιτωσει και την απογοητευση και τη στεναχωρια..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Ποιός ξέρει, μακάρι. Πάντως και τις προηγούμενες φορές παρόμοια συμπτώματα είχα, δεν υπάρχει κάτι διαφορετικό. Κι εσύ δεν πρέπει θεωρώ να απογοητεύεσαι από αυτό. Δεν νομίζω ότι μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα από αυτά τα πράγματα.

Εγώ στην βιοχημικη είχα ακριβώς συμπτώματα περιοδου πονακια περιοδου στήθος και πολλα υγρά αυτά έχω συνήθως και πριν αδιαθετησω οπότε καταλαβαίνεις ότι είναι ακριβώς τα ιδια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...