Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Σίγουρα, το άγχος δεν βοηθάει σε τίποτα γενικότερα. Καλό είναι να προσπαθούμε να το αποβάλλουμε όσο μπορούμε.

Αυτό ακριβώς οπότε νομίζω πως πρεπει να ηρεμήσουμε και να μην το σκεφτόμαστε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Kon90 είπε:

Αυτό ακριβώς οπότε νομίζω πως πρεπει να ηρεμήσουμε και να μην το σκεφτόμαστε

Συμφωνώ απόλυτα. Να κάνουμε βέβαια συστηματικά την προσπάθειά μας τις μέρες που πρέπει αλλά μην μας γίνεται έμμονη ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα. Να κάνουμε βέβαια συστηματικά την προσπάθειά μας τις μέρες που πρέπει αλλά μην μας γίνεται έμμονη ιδέα.

Κι εγω συμφωνώ... Σου έρχεται εκεί που δεν το περιμένεις... Εχω μια φίλη που οταν προσπαθουσε για το πρώτο της είχε κανονικα επαφές και δεν έμενε εγκυος και τλκ έμεινε οταν σταματήσε να προσπαθεί με μια επαφή διακεκομμενη... Οπότε όπως καταλαβαίνετε αν θέλει ο Θεός θα έρθει το μωρακι όταν είναι η ώρα! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Κι εγω συμφωνώ... Σου έρχεται εκεί που δεν το περιμένεις... Εχω μια φίλη που οταν προσπαθουσε για το πρώτο της είχε κανονικα επαφές και δεν έμενε εγκυος και τλκ έμεινε οταν σταματήσε να προσπαθεί με μια επαφή διακεκομμενη... Οπότε όπως καταλαβαίνετε αν θέλει ο Θεός θα έρθει το μωρακι όταν είναι η ώρα! 

Σίγουρα, ποτέ δεν ξέρεις. Να κάνουμε βέβαια εμείς αυτό που πρέπει και από εκεί και πέρα ότι είναι να γίνει, θα γίνει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Σίγουρα, ποτέ δεν ξέρεις. Να κάνουμε βέβαια εμείς αυτό που πρέπει και από εκεί και πέρα ότι είναι να γίνει, θα γίνει.

Σίγουρα εννοείται να προσπαθεις! Απλα εκείνη την ωρα και γενικα να μν ειναι το μυαλο σου εκει και γενικα μεσα στο άγχος...να αφεθείς κι αυτό θα έρθει! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Σίγουρα εννοείται να προσπαθεις! Απλα εκείνη την ωρα και γενικα να μν ειναι το μυαλο σου εκει και γενικα μεσα στο άγχος...να αφεθείς κι αυτό θα έρθει! 

Αυτό είναι αλήθεια αλλά είναι λίγο δύσκολο όταν η προσπάθεια γίνεται με πρόγραμμα για να πετύχεις μέρες κλπ. Χρειάζεται να βρεθεί η χρυσή ισορροπία.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Αμα σου πω ότι εμενα δεν μου τα εμφανίζει και νομιζα οτι δεν υπάρχουν πια... Πατάς πάνω του αμα το βλέπεις και σε παραπέμπει σε εναν σύνδεσμο και τα φτιάχνεις... Τωρα ακριβώς λεπτομέρειες δεν θυμαμαι γιατί πάνε και κατι χρόνια :-P Σε εμενα όμως γτ δν φαίνεται? Χαχα

Αλήθεια?όχι έχεις 2 κ όλας...θα το ξανά προσπαθήσω...

Αχ κορίτσια είναι πέντε η ώρα το πρωί κ έχω από τις 4 να φανταστείτε που το μάτι είναι γαρίδα!!! θέλω να κάνω τη χοριακη να δω αν διπλασιαστηκε..θα σκασω μέχρι το μεσημέρι που θα βγουν τα αποτελέσματα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...ομοιοπαθουσα...χαχαχχαχαχα...σηκωθηκα απο τις 5, ενω κοιμηθηκα στις 1.30 καθως χθες ημουν απογευμα...και 6 ημουν εξω απο την βιοιατρικη για τη δευτερη χοριακη...αν και χαζοτσακωθηκα γιατι μου παν αποτελεσματα το απογευμα...αχχαχαχαχ...οι ορμονες παιζουν νταμπουρλο...αχχααχχ... @Melody90 καλη επιτυχια!!να μην ειναι απλα καλη η χοριακη αλλα τελεια!περιμενουμε νεα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Αλήθεια?όχι έχεις 2 κ όλας...θα το ξανά προσπαθήσω...

Αχ κορίτσια είναι πέντε η ώρα το πρωί κ έχω από τις 4 να φανταστείτε που το μάτι είναι γαρίδα!!! θέλω να κάνω τη χοριακη να δω αν διπλασιαστηκε..θα σκασω μέχρι το μεσημέρι που θα βγουν τα αποτελέσματα.

Ναι ειχα κανει 1 για την κάθε μια μου κορη το θεμα ειναι οτι δεν μου το εμφανίζει... Καλή επιτυχία κορίτσια στις χοριακες σας! Ολα τελεια θα ναι μν αγχώνεστε καθόλου! Περιμένουμε τα νεα σας! 

Κι εμεις υπομονή μέχρι την επόμενη εβδομάδα... Πιστευω το τεστ ό, τι είναι για να δείξει πρέπει να γινει Δευτέρα η και Τρίτη για πιο σίγουρα αν κι εγώ δεν πιστεύω οτι εχω και πολλές ελπίδες γτ δεν προσπαθώ και τόσο εντατικά όπως σας έχω πει. 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ανθη 39 είπε:

Καλημερα...ομοιοπαθουσα...χαχαχχαχαχα...σηκωθηκα απο τις 5, ενω κοιμηθηκα στις 1.30 καθως χθες ημουν απογευμα...και 6 ημουν εξω απο την βιοιατρικη για τη δευτερη χοριακη...αν και χαζοτσακωθηκα γιατι μου παν αποτελεσματα το απογευμα...αχχαχαχαχ...οι ορμονες παιζουν νταμπουρλο...αχχααχχ... @Melody90 καλη επιτυχια!!να μην ειναι απλα καλη η χοριακη αλλα τελεια!περιμενουμε νεα..

Καλημέρα και καλή σας επιτυχία κορίτσια !!! Καλά αποτελέσματα εύχομαι και στις 2 σας !!! ❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερααα κορίτσια!!! Η χαρά μου είναι απερίγραπτη σήμερα!!! Γέννησε η καλύτερη μου φίλη! Φανταστείτε το κορίτσι μου έχει πολυκιστυκες, απλά δεν αγχώθηκε καθόλου, ήρθε αμέσως το σπορακι της με την δεξιά ωοθήκη να κάνει όλη την δουλειά, αφού την αριστερή την έχει για "ντεκόρ" . Μην χάνετε τις ελπίδες σας, χαλαρώστε και όλα θα γίνουν. Ο γιατρός της έλεγε ότι όταν θα θέλει θα πρέπει να πάει να της ρυθμίσει την περίοδο με χάπια κλπ κλπ. Τελικά δεν χρειάστηκε τίποτα! Σας εύχομαι τα καλύτερα σε όλες και αν δεν έρθει αυτό το μήνα, θα έρθει τον επόμενο!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ανθη 39 είπε:

Καλημερα...ομοιοπαθουσα...χαχαχχαχαχα...σηκωθηκα απο τις 5, ενω κοιμηθηκα στις 1.30 καθως χθες ημουν απογευμα...και 6 ημουν εξω απο την βιοιατρικη για τη δευτερη χοριακη...αν και χαζοτσακωθηκα γιατι μου παν αποτελεσματα το απογευμα...αχχαχαχαχ...οι ορμονες παιζουν νταμπουρλο...αχχααχχ... @Melody90 καλη επιτυχια!!να μην ειναι απλα καλη η χοριακη αλλα τελεια!περιμενουμε νεα..

Καλημέρα! Καλή επιτυχία!!! 

6 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Αλήθεια?όχι έχεις 2 κ όλας...θα το ξανά προσπαθήσω...

Αχ κορίτσια είναι πέντε η ώρα το πρωί κ έχω από τις 4 να φανταστείτε που το μάτι είναι γαρίδα!!! θέλω να κάνω τη χοριακη να δω αν διπλασιαστηκε..θα σκασω μέχρι το μεσημέρι που θα βγουν τα αποτελέσματα.

Καλή επιτυχία!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα. Να κάνουμε βέβαια συστηματικά την προσπάθειά μας τις μέρες που πρέπει αλλά μην μας γίνεται έμμονη ιδέα.

Σωστά 

Τι έγινε τελικά σου ήρθε? 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χοριακη 185.10 τι λέτε????

Από 71.12 που ήταν την Τετάρτη

Κορίτσια συγκινήθηκα πολύ Δεν περίμενα να βγει καλή

πρίν από 3 λεπτά , Melody90 είπε:

Κορίτσια χοριακη 185.10 τι λέτε????

Από 71.12 που ήταν την Τετάρτη

Κορίτσια συγκινήθηκα πολύ Δεν περίμενα να βγει καλή

Περιμένω τον γιατρό να με πάρει τηλέφωνο τώρα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Melody90 είπε:

Κορίτσια χοριακη 185.10 τι λέτε????

Από 71.12 που ήταν την Τετάρτη

Κορίτσια συγκινήθηκα πολύ Δεν περίμενα να βγει καλή

Περιμένω τον γιατρό να με πάρει τηλέφωνο τώρα

Με το καλο κοριτσι μου σου ευχομαι οτι καλυτερο..

Τι μου κανετε; Εχω μπει και διαβαζω αλλα δεν εχω γραψει..εμενα μου ηρθε η περιοδος μετα απο την αποξεση με αρκετο πονο μπορω να πω διοτι πριν την αποξεση δεν ειχα σχεδον καθολου πονους οταν αδιαθετιζα...τωρα περιμενω για τις γονιμες μερες εχω κανει τεστ ωορρηξιας αλλα ακομα δεν εχω βρει θετικο..αλλα δεν πολυ αγχωνομαι διοτι εχω και αστατο κυκλο..αντε να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε αυτον τον μηνα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...