Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Δυσκοιλιότητα και Αγωγή


Penny28

Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι 33η εβδομάδα και εχθές πήγα στην κλινική από τρομερό πόνο που τελικά ήταν το έντερο μου!!! Εχω σπαστική κολίτιδα και με ε, ει πιάσει κρίση δυσκοιλιότητας...ο γιατρός μου είπε να πάρω η κλίσμα η υπόθετο εφόσον 2 μέρες τώρα πάω τουαλέτα χωρίς αποτέλεσμα ενώ θέλω...Πήρα το Dulcolax σε υπόθετα αλλά σκέφτομαι ότι μάλλον έπρεπε να πάρω γλυκερίνης...Εχει τύχει σε καμία κοπέλα να χρησιμοποιήσει? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Καλησπέρα είμαι 33η εβδομάδα και εχθές πήγα στην κλινική από τρομερό πόνο που τελικά ήταν το έντερο μου!!! Εχω σπαστική κολίτιδα και με ε, ει πιάσει κρίση δυσκοιλιότητας...ο γιατρός μου είπε να πάρω η κλίσμα η υπόθετο εφόσον 2 μέρες τώρα πάω τουαλέτα χωρίς αποτέλεσμα ενώ θέλω...Πήρα το Dulcolax σε υπόθετα αλλά σκέφτομαι ότι μάλλον έπρεπε να πάρω γλυκερίνης...Εχει τύχει σε καμία κοπέλα να χρησιμοποιήσει? 

Εγω έπινα μια κουτάλια importal σε όλη την εγκυμοσύνη και πήγαινα καθε μερα τουαλέτα. Μια εβδομαδα το σταμάτησα γιατι πίστευα οτι μπηκα σε ρυθμό και σταμάτησα να πηγαίνω τουαλέτα. Με το που γέννησα δεν το ξανά χρειάστηκα. Νομιζω αυτές οι αγωγές θέλουν συνέπεια και όχι μονο οταν παρουσιάζουμε δυσκοιλιότητα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Καντι είπε:

Εγω έπινα μια κουτάλια importal σε όλη την εγκυμοσύνη και πήγαινα καθε μερα τουαλέτα. Μια εβδομαδα το σταμάτησα γιατι πίστευα οτι μπηκα σε ρυθμό και σταμάτησα να πηγαίνω τουαλέτα. Με το που γέννησα δεν το ξανά χρειάστηκα. Νομιζω αυτές οι αγωγές θέλουν συνέπεια και όχι μονο οταν παρουσιάζουμε δυσκοιλιότητα.

Το γνωρίζω γιατί στο παρελθόν έχω κάνει αρκετές θεραπείες λόγο εντέρου.Τωρα δούλευαν όλα ρολόι δεν χρειάστηκε έως τωρα να πάρω το παραμικρό για το έντερο απλα 3 μέρες δεν πήγα και έγιναν όλα αυτά που εγώ και πριν εγκυμοσύνης η θα πήγαινα κάθε μέρα η κάθε 2η οπότε δεν φαινόταν πως θα γίνει κάτι τέτοιο η κρίση που έπαθα ήταν καθαρά από το αυτοανοσο που έχω και πραγματικά όταν με πιάνει αυτή η κρίση κάνει μήνα και να περάσει έχω ρίξει πολύ κλάμα για το έντερο από μικρή ηλικία! 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Καντι said:

Εγω έπινα μια κουτάλια importal σε όλη την εγκυμοσύνη και πήγαινα καθε μερα τουαλέτα. Μια εβδομαδα το σταμάτησα γιατι πίστευα οτι μπηκα σε ρυθμό και σταμάτησα να πηγαίνω τουαλέτα. Με το που γέννησα δεν το ξανά χρειάστηκα. Νομιζω αυτές οι αγωγές θέλουν συνέπεια και όχι μονο οταν παρουσιάζουμε δυσκοιλιότητα.

Καντι ξερεις αν το importal που επαιρνες επηρεαζει το σακχαρο?Το επαιρνες το πρωι νηστικη?Παιρνω και εγω effecol αλλα ταλαιπωρουμαι πολυ.Φοβαμαι μην τεμπελιασει το εντερο απο την καθημερινη ληψη , αλλα σε εσενα δε συνεβει αυτο. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καντι ξερεις αν το importal που επαιρνες επηρεαζει το σακχαρο?Το επαιρνες το πρωι νηστικη?Παιρνω και εγω effecol αλλα ταλαιπωρουμαι πολυ.Φοβαμαι μην τεμπελιασει το εντερο απο την καθημερινη ληψη , αλλα σε εσενα δε συνεβει αυτο. 

Δεν το επηρεάζει, γι αυτο μου πρότειναν αυτο. Το έπαιρνα βράδυ κατα τις 8 να να ενεργήσει το πρωί. Αυτο φοβόμουν και εκανα το πείραμα να το κόψω.

 Πηγα μονη μου τουαλέτα την επόμενη του τοκετού και δεν το πίστευα.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...