Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Γεια σου κορίτσι!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!! Αν είναι να μην ταλαιπωρηθεί εσύ και το παιδί χίλιες φορές!! Πάνω απ όλα να είναι τα μικρά μας καλά!

Εμένα είναι η 1η εγκυμοσύνη μου. Στο doppler γραφει κεφαλικη προβολή και η γιατρός μου είπε ότι το κεφάλι είναι κάτω. Τώρα τα υπόλοιπα ως πρωτάρα δεν τα γνωρίζω!

Εύχομαι να πάνε όλα καλα!

Ωχ ! Έλα τουλάχιστον αυτά είναι περαστικά! Σε ποια εβδομάδα είσαι τωρα;

Αυριο μπαινω 32η.εντωμεταξυ υποφερω κ λογω αιμορροιδων δεν μπορω να περπατησω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

 

Εμένα είναι η 1η εγκυμοσύνη μου. Στο doppler γραφει κεφαλικη προβολή και η γιατρός μου είπε ότι το κεφάλι είναι κάτω. Τώρα τα υπόλοιπα ως πρωτάρα δεν τα γνωρίζω!

Εύχομαι να πάνε όλα καλα!

 

Αυτή είναι η προβολή που θέλουμε για φυσιολογικό τοκετό! Κεφαλική. Όλα καλά να πάνε!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Αυριο μπαινω 32η.εντωμεταξυ υποφερω κ λογω αιμορροιδων δεν μπορω να περπατησω

Εγώ μεθαύριο μπαίνω 33η.. τα ίδια με εσένα έχω ακριβώς.. η τουαλέτα έχει καταντήσει σκέτο βασανιστήριο.. 

Και έχω και ένα μόνιμο άγχος μην σπάσουν τα νερα και δεν το καταλάβω.. 

Δεν ξέρω πως μου έχει κάτσει..

Πάντως έχω ένα feeling ότι θα γεννησω με καισαρικη!

Link to comment
Share on other sites


Κορίτσια θέλω τη γνώμη σας. Είμαι στη φάση που ψάχνω να βρω κέντρο. Θέλω λοιπόν όσες έχετε κάνει (ή κάποια γνωστή σας) εξωσωματική στο Γενεσις κριτις στον σφακιανουδις .Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Εγώ μεθαύριο μπαίνω 33η.. τα ίδια με εσένα έχω ακριβώς.. η τουαλέτα έχει καταντήσει σκέτο βασανιστήριο.. 

Και έχω και ένα μόνιμο άγχος μην σπάσουν τα νερα και δεν το καταλάβω.. 

Δεν ξέρω πως μου έχει κάτσει..

Πάντως έχω ένα feeling ότι θα γεννησω με καισαρικη!

Τα νερα δ παιζει να μην τα καταλαβεις ειναι πολλα.αλλα μην το σκεφτεσαι αυτο γτ να σ σπασουν τα νερα;!

7 ώρες πρίν, Aliciaflux είπε:


Κορίτσια θέλω τη γνώμη σας. Είμαι στη φάση που ψάχνω να βρω κέντρο. Θέλω λοιπόν όσες έχετε κάνει (ή κάποια γνωστή σας) εξωσωματική στο Γενεσις κριτις στον σφακιανουδις .Σας ευχαριστώ

Εχω παει σφακιαν βεβαια εμεινα φυσιολογικα αλλα ειναι πολυ καλος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Εγώ μεθαύριο μπαίνω 33η.. τα ίδια με εσένα έχω ακριβώς.. η τουαλέτα έχει καταντήσει σκέτο βασανιστήριο.. 

Και έχω και ένα μόνιμο άγχος μην σπάσουν τα νερα και δεν το καταλάβω.. 

Δεν ξέρω πως μου έχει κάτσει..

Πάντως έχω ένα feeling ότι θα γεννησω με καισαρικη!

Και με καισαρικη να πας δ εγινε τπτ εγω στην κορη μ ξεκινησα φυσιολ  κ κατεληξα καισαρικη μια χαρα ολα.αυτα δυστηχως δεν τα προγραματιζεις...καθε εμποδιο για καλο.εμενα μ ειπε ο γιατρος ευτυχως που πηγα καισαρικη τελικα (το μωρο δ επαιρνε σωστη θεση)γτ θα παθαινα ρηξη μητρας στον φυσιολ το ειδε μετα σστην καισαρικη αυτο.κ μ ειπε θα κατεληγα καισαρικη μαλλιοκουβαρα τελικα με αιμορραγια.

Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2022 at 10:40 ΜΜ, Βάλη είπε:

 

Κορίτσια καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά και με το καλό να υποδεχθείτε τα μωράκια σας. Ανήκω κι εγώ στις μανούλες ΜαΪου, σας παρακολουθώ αλλά λόγω υποχρεώσεων δεν προλαβαίνω να γράψω. Στις 31 εβδομάδες και 4 ημέρες -την Τετάρτη που μας πέρασε-πήγα για doppler (4h εγκυμοσύνη) και όλα είναι καλά εκτός από τη θέση του μωρού που είναι εγκάρσια (συμβαίνει στις πολυτόκες). Να σημειώσω ότι και στην τρίτη μου εγκυμοσύνη το μωράκι γύρισε απροσδόκητα στην 38η εβδομάδα. Αγχώνομαι πάλι μήπως δεν γυρίσει και κάνω καισαρική την οποία δεν θέλω καθόλου. Καισαρική έκανα στην πρώτη μου γέννα και μετά έχω άλλους 2 φυσιολογικούς τοκετούς. Εσάς τα μωράκια σας έχουν πάρει θέση με το κεφάλι κάτω? Θα ήθελα επίσης αν γνωρίζει κάποια μανούλα γιατρό για εξωτερικό μετασχηματισμό. Βἐβαια φοβάμαι να το επιχειρήσω αλλά θα ήθελα να ακούσω εμπειρίες αν υπάρχουν. 

Γεια σου.να παρεις το μενταγιον  που κανει μεταλλικο ηχο το ακουει το μωρο κ γυριζει προς τα κατω οπου βρισκεται το μενταγιον δηλ.εμενα παντως αλλαξε θεση με το που το εκανα ασχετα οτι πηγα καισαρ τελικα γτ το κεφαλι δ το εβαζε σωστα λογω περιτυλιξης

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Γεια σου.να παρεις το μενταγιον  που κανει μεταλλικο ηχο το ακουει το μωρο κ γυριζει προς τα κατω οπου βρισκεται το μενταγιον δηλ.εμενα παντως αλλαξε θεση με το που το εκανα ασχετα οτι πηγα καισαρ τελικα γτ το κεφαλι δ το εβαζε σωστα λογω περιτυλιξης

Αλήθεια? Άλλαξε με το μεταλλικό μενταγιόν. Καταπληκτικό! Σε ποια εβδομάδα ήσουν αν θυμάσαι? Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου και με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Τα νερα δ παιζει να μην τα καταλαβεις ειναι πολλα.αλλα μην το σκεφτεσαι αυτο γτ να σ σπασουν τα νερα;!

Εχω παει σφακιαν βεβαια εμεινα φυσιολογικα αλλα ειναι πολυ καλος.

Μου έχει  κάτσει γιατί μια φίλη μου δεν το είχε καταλάβει και το σκέφτομαι συνέχεια.. έχε γούστο λέω.. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Μου έχει  κάτσει γιατί μια φίλη μου δεν το είχε καταλάβει και το σκέφτομαι συνέχεια.. έχε γούστο λέω.. 

Η φιλη σ θα ναι η εξαιρεση.εμενα ο γιατρος μ μ το λεγε συνεχεια δ παιζει να μην το καταλαβεις γτ θα ναι πολλα κ ζεστα κ συνηθως πας πλενεσαι κ ξσνατρεχουν

14 ώρες πρίν, Βάλη είπε:

Αλήθεια? Άλλαξε με το μεταλλικό μενταγιόν. Καταπληκτικό! Σε ποια εβδομάδα ήσουν αν θυμάσαι? Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου και με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου.

Διδυμα περιμενω ευχαριστω πολυ.εγω το εβαλα νωρις γτ ειχα αγχωθει οτι δ γυριζε κ το ειχα απο 25η νομιζω μεχρι τελους.αλλα ειδαμε οτι γυρισε αμεσως σχεδον κ παρεμενε με σωστη θεση .ψαξε στο ιντερνετ μενταγιον εγκυμοσυνης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

 

Διδυμα περιμενω ευχαριστω πολυ.εγω το εβαλα νωρις γτ ειχα αγχωθει οτι δ γυριζε κ το ειχα απο 25η νομιζω μεχρι τελους.αλλα ειδαμε οτι γυρισε αμεσως σχεδον κ παρεμενε με σωστη θεση .ψαξε στο ιντερνετ μενταγιον εγκυμοσυνης

Διπλή χαρά λοιπόν! Και θα χρειαστείς και διπλές αντοχές. Με το καλό να τα υποδεχθείς!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Είμαι πλέον στην 35η εβδομάδα (34+3) και χθες πήγα για τον καθιερωμένο υπέρηχο όπου η μέτρηση που μου έβγαλε ο γιατρός είναι 2.650 gr !!

Το περίεργο στην υπόθεση είναι ότι 3 βδομάδες πριν στην Doppler άλλος γιατρός με άλλο μηχάνημα μας τον έβγαλε 1.710! Η πλάκα είναι ότι ο γιατρός του Doppler μας είπε ότι είναι λίγο κάτω από το φυσιολογικό ενώ ο δικός μας τώρα ότι είναι πάνω από το φυσιολογικό!Και οι δυο βέβαια μέσα στα πλαίσια…

Είναι δυνατόν να έχει πάρει όσο πολύ το παιδί μέσα σε 3 βδομαδες;;Μου ακούγεται κουλό!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MariaPan1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

Είμαι πλέον στην 35η εβδομάδα (34+3) και χθες πήγα για τον καθιερωμένο υπέρηχο όπου η μέτρηση που μου έβγαλε ο γιατρός είναι 2.650 gr !!

Το περίεργο στην υπόθεση είναι ότι 3 βδομάδες πριν στην Doppler άλλος γιατρός με άλλο μηχάνημα μας τον έβγαλε 1.710! Η πλάκα είναι ότι ο γιατρός του Doppler μας είπε ότι είναι λίγο κάτω από το φυσιολογικό ενώ ο δικός μας τώρα ότι είναι πάνω από το φυσιολογικό!Και οι δυο βέβαια μέσα στα πλαίσια…

Είναι δυνατόν να έχει πάρει όσο πολύ το παιδί μέσα σε 3 βδομαδες;;Μου ακούγεται κουλό!

Εμένα στο Doppler ήταν 2300, τώρα την προηγούμενη εβδομάδα που πηγα ήταν 3300, και έχω ακόμα 2-3 εβδομάδες μέχρι την ΠΗΤ μου! Νομίζω ότι προς το τέλος παίρνουν πιο γρήγορα βάρος, και επίσης μου είχαν πει ότι ο υπέρηχος στο περίπου το υπολογίζει, μπορεί να είναι συν-πλην 300 γραμμάρια ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, MariaPan1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

Είμαι πλέον στην 35η εβδομάδα (34+3) και χθες πήγα για τον καθιερωμένο υπέρηχο όπου η μέτρηση που μου έβγαλε ο γιατρός είναι 2.650 gr !!

Το περίεργο στην υπόθεση είναι ότι 3 βδομάδες πριν στην Doppler άλλος γιατρός με άλλο μηχάνημα μας τον έβγαλε 1.710! Η πλάκα είναι ότι ο γιατρός του Doppler μας είπε ότι είναι λίγο κάτω από το φυσιολογικό ενώ ο δικός μας τώρα ότι είναι πάνω από το φυσιολογικό!Και οι δυο βέβαια μέσα στα πλαίσια…

Είναι δυνατόν να έχει πάρει όσο πολύ το παιδί μέσα σε 3 βδομαδες;;Μου ακούγεται κουλό!

Καλησπέρα! 

Βρήκα αυτό στο ίντερνετ

32 weeks 16.93 inches 4.31 pounds 43.0 cm 1702 grams

33 weeks 17.36 inches 4.77 pounds 44.1 cm 1953 grams

34 weeks 17.84 inches 5.24 pounds 45.3 cm 2377 grams

35 weeks 18.23 inches 5.72 pounds 46.3 cm 2595 grams 

 

Σύμφωνα με αυτό είναι ακριβώς όπως πρεπει το μωρό σου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...