Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Eflenew said:

      Στο είπα και πιο πάνω να κάνεις αυτό που σε στρεσαρει λιγότερο.🥰 Αν θες να συνεχίσεις μαζί του να το κάνεις! Μια χαρά θα τους αντικρίσεις, δεν έκανες και κάτι κακο! Άγχος είχες για τα μωρά... το ίδιο με σένα θα ένιωθα και θα έκανα! 

      Μπράβο που δε θα κάνεις χοριακη!! Εγώ αν είχε ανοιχτά μικροβιολογικα θα έκανα και σήμερα. 😁 Εχω τοσο αγχος για την Τετάρτη. 

      Αρα πας σε γιατρο τώρα ξανά την 7η εβδομάδα? Τώρα είμαστε στη 4η και κάτι σωστά? Φάρμακα σου έδωσαν κάτι έξτρα? Έχεις ενοχλήσεις? Εμένα με έπιασαν πονακια χαμηλά σαν πόνοι περιόδου μου έδωσαν μαγνήσιο. Συνεχίζω τα φάρμακα που έπαιρνα.

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, K@trina είπε:

Για την άδεια κυησης από το εφκα εννοείς;

Ναι ναι ακριβώς. Έχω μπερδευτεί λίγο με την διαδικασία γιατί άλλοι λένε ότι γίνεται διαδικτυακά και άλλοι ότι στέλνεις mail στο ΙΚΑ.

Εγώ και την άδεια ασθενειας διαδικτυακά την είχα δηλώσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Ναι ναι ακριβώς. Έχω μπερδευτεί λίγο με την διαδικασία γιατί άλλοι λένε ότι γίνεται διαδικτυακά και άλλοι ότι στέλνεις mail στο ΙΚΑ.

Εγώ και την άδεια ασθενειας διαδικτυακά την είχα δηλώσει.

Ακριβώς 56 ημέρες πριν την πητ θα σου δώσει μια βεβαίωση  ο γυναικολόγος σου η οποία θα έχει έναν κωδικό. Θα μπεις στο εφκα επιδομα μητρότητας  και θα κανεις αναζήτηση του κωδικού αυτού και θα συμπληρώσεις και το ΑΦΜ του εργοδότη σου. Θα σε πηγαίνει βήμα βήμα ή σελίδα. Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία θα πρέπει να μπει και ο εργοδότης για επιβεβαίωση και μετά θα την εγκρίνει το εφκα... όλα διαδικτυακά. Εγώ έτσι έκανα και όλα οκ. Έχω πάρει ήδη την απόφαση 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, K@trina είπε:

Ακριβώς 56 ημέρες πριν την πητ θα σου δώσει μια βεβαίωση  ο γυναικολόγος σου η οποία θα έχει έναν κωδικό. Θα μπεις στο εφκα επιδομα μητρότητας  και θα κανεις αναζήτηση του κωδικού αυτού και θα συμπληρώσεις και το ΑΦΜ του εργοδότη σου. Θα σε πηγαίνει βήμα βήμα ή σελίδα. Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία θα πρέπει να μπει και ο εργοδότης για επιβεβαίωση και μετά θα την εγκρίνει το εφκα... όλα διαδικτυακά. Εγώ έτσι έκανα και όλα οκ. Έχω πάρει ήδη την απόφαση 

Σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ..  

Μου είπε μια κοπέλα ότι πρέπει να τα στείλω με mail και μπερδεύτηκα.

Επίσης, εμενα οι 56 μέρες είναι στις 19 Μάρτη. Να μπω πιο πριν η πιο μετα;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ..  

Μου είπε μια κοπέλα ότι πρέπει να τα στείλω με mail και μπερδεύτηκα.

Επίσης, εμενα οι 56 μέρες είναι στις 19 Μάρτη. Να μπω πιο πριν η πιο μετα;

Την ίδια μέρα πάρε τηλ στον γυναικολόγο να βγάλει βεβαίωση με την πητ. Πιο πριν δεν γίνεται.. η μέρα της πητ προσμετράται στην αδεια λοχείας.  Αν έχεις πητ 15 του μήνα θα μετρήσεις από τις 14 56 μέρες πίσω. Πιστεύω θα σε βοηθήσουν αν ρωτήσεις στο ιατρείο... Μην αγχώνεσαι 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, K@trina είπε:

Την ίδια μέρα πάρε τηλ στον γυναικολόγο να βγάλει βεβαίωση με την πητ. Πιο πριν δεν γίνεται.. η μέρα της πητ προσμετράται στην αδεια λοχείας.  Αν έχεις πητ 15 του μήνα θα μετρήσεις από τις 14 56 μέρες πίσω. Πιστεύω θα σε βοηθήσουν αν ρωτήσεις στο ιατρείο... Μην αγχώνεσαι 

Ναι μου το έχει δώσει αυτό το χαρτί! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Πως εισαι κορίτσι μου! εγω έχω κάνει!! Τελική ευθεία πια!!

Τελεια εγω τεταρτη αντε να παει καλα κ αυτο.ε με το στομαχι μ δυσκολα πινω κ αντιβιωση.....αστα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Suzukaki είπε:

Τελεια εγω τεταρτη αντε να παει καλα κ αυτο.ε με το στομαχι μ δυσκολα πινω κ αντιβιωση.....αστα.

Και εγώ με το στομάχι έχω παρα πολλά θέματα.. έχω καταντήσει να κάνω εμετούς.. καλά για τις καουρες δεν το συζητώ..

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Και εγώ με το στομάχι έχω παρα πολλά θέματα.. έχω καταντήσει να κάνω εμετούς.. καλά για τις καουρες δεν το συζητώ..

Κ εγω κατι τετοια περναω κ τι μ ελειπε τωρα μια αντιβιωση για κερασακι στην τουρτα.αστα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Κ εγω κατι τετοια περναω κ τι μ ελειπε τωρα μια αντιβιωση για κερασακι στην τουρτα.αστα!!!

Αντιβιωση γιατί παίρνεις; πω πω πάντως όντως το κερασάκι στην τούρτα..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Κ εγω κατι τετοια περναω κ τι μ ελειπε τωρα μια αντιβιωση για κερασακι στην τουρτα.αστα!!!

Μικροβιο στα ουρα.την ειχα παρει ενα 7ημερο δ εφυγε κ μ λεει ξανα ενα 10ημερο.αστααα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια καλησπέρα σας,

Ο μπέμπης βγαίνει μεγαλόσωμο κι εκτιμώμενο βάρος τα πέντε κιλά...θα κάνουμε εν τέλει καισαρική.στην 38η εβδομαδα..μου έδωσαν να κάνω τώρα ενέσεις κορτιζόνης δύο φορές εφ άπαξ..Εσείς έχετε καμία ανάλογη εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2021 at 6:18 ΜΜ, Suzukaki είπε:

 

 

Κορίτσια καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά και με το καλό να υποδεχθείτε τα μωράκια σας. Ανήκω κι εγώ στις μανούλες ΜαΪου, σας παρακολουθώ αλλά λόγω υποχρεώσεων δεν προλαβαίνω να γράψω. Στις 31 εβδομάδες και 4 ημέρες -την Τετάρτη που μας πέρασε-πήγα για doppler (4h εγκυμοσύνη) και όλα είναι καλά εκτός από τη θέση του μωρού που είναι εγκάρσια (συμβαίνει στις πολυτόκες). Να σημειώσω ότι και στην τρίτη μου εγκυμοσύνη το μωράκι γύρισε απροσδόκητα στην 38η εβδομάδα. Αγχώνομαι πάλι μήπως δεν γυρίσει και κάνω καισαρική την οποία δεν θέλω καθόλου. Καισαρική έκανα στην πρώτη μου γέννα και μετά έχω άλλους 2 φυσιολογικούς τοκετούς. Εσάς τα μωράκια σας έχουν πάρει θέση με το κεφάλι κάτω? Θα ήθελα επίσης αν γνωρίζει κάποια μανούλα γιατρό για εξωτερικό μετασχηματισμό. Βἐβαια φοβάμαι να το επιχειρήσω αλλά θα ήθελα να ακούσω εμπειρίες αν υπάρχουν. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Argy_91 είπε:

Γεια σας κορίτσια καλησπέρα σας,

Ο μπέμπης βγαίνει μεγαλόσωμο κι εκτιμώμενο βάρος τα πέντε κιλά...θα κάνουμε εν τέλει καισαρική.στην 38η εβδομαδα..μου έδωσαν να κάνω τώρα ενέσεις κορτιζόνης δύο φορές εφ άπαξ..Εσείς έχετε καμία ανάλογη εμπειρία?

Γεια σου κορίτσι!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!! Αν είναι να μην ταλαιπωρηθεί εσύ και το παιδί χίλιες φορές!! Πάνω απ όλα να είναι τα μικρά μας καλά!

10 ώρες πρίν, Βάλη είπε:

 

Κορίτσια καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά και με το καλό να υποδεχθείτε τα μωράκια σας. Ανήκω κι εγώ στις μανούλες ΜαΪου, σας παρακολουθώ αλλά λόγω υποχρεώσεων δεν προλαβαίνω να γράψω. Στις 31 εβδομάδες και 4 ημέρες -την Τετάρτη που μας πέρασε-πήγα για doppler (4h εγκυμοσύνη) και όλα είναι καλά εκτός από τη θέση του μωρού που είναι εγκάρσια (συμβαίνει στις πολυτόκες). Να σημειώσω ότι και στην τρίτη μου εγκυμοσύνη το μωράκι γύρισε απροσδόκητα στην 38η εβδομάδα. Αγχώνομαι πάλι μήπως δεν γυρίσει και κάνω καισαρική την οποία δεν θέλω καθόλου. Καισαρική έκανα στην πρώτη μου γέννα και μετά έχω άλλους 2 φυσιολογικούς τοκετούς. Εσάς τα μωράκια σας έχουν πάρει θέση με το κεφάλι κάτω? Θα ήθελα επίσης αν γνωρίζει κάποια μανούλα γιατρό για εξωτερικό μετασχηματισμό. Βἐβαια φοβάμαι να το επιχειρήσω αλλά θα ήθελα να ακούσω εμπειρίες αν υπάρχουν. 

Εμένα είναι η 1η εγκυμοσύνη μου. Στο doppler γραφει κεφαλικη προβολή και η γιατρός μου είπε ότι το κεφάλι είναι κάτω. Τώρα τα υπόλοιπα ως πρωτάρα δεν τα γνωρίζω!

Εύχομαι να πάνε όλα καλα!

On 19/3/2022 at 6:15 ΜΜ, Suzukaki είπε:

Μικροβιο στα ουρα.την ειχα παρει ενα 7ημερο δ εφυγε κ μ λεει ξανα ενα 10ημερο.αστααα

Ωχ ! Έλα τουλάχιστον αυτά είναι περαστικά! Σε ποια εβδομάδα είσαι τωρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...