Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανουλες Φεβρουάριος 2022


Μάντη

Recommended Posts

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό τα μωράκια μας και εμένα μου έχουν δώσει τελευταία μέρα 25/2 είμαι νέα στο forum αν και διαβάζω και παρακολουθώ συζητήσεις σε όλα τα θέματα από την πρώτη μου εγκυμοσυνη το 2019.εύχομαι σε όλες μας υπομονή και με το καλό να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας.

On 18/9/2021 at 3:47 ΜΜ, Melina80 είπε:

Κατάλαβα! Ευχομαι σε ολες μας ηρεμες κι ανεφελες εγκυμοσυνες και να πανε ολα καλα! Κοριτσια εμβολιο κοβιντ εχει κανει καμια απο την ομαδα εδω? Εκλεισα ραντεβου για τον επομενο μηνα και θα ηθελα να δω τι λενε κι οι υπολοιποι γιατροι εκτος απο τον δικο μου που ειναι πολυ θετικος εξ αρχης στο να παω να το κανω, απλα εγω ψιλοαγχωνομαι και το αφησα για πιο αργα στην κυηση για μεγαλυτερη σιγουρια. 

Καλησπέρα και εγώ είμαι εμβολιασμενη και με τις 2 δόσεις από αρχές Οκτώμβριου δλδ περίπου ολοκλήρωσα τον εμβολιασμό όταν έκλεισα το 4 μήνα. Και εμένα ο γυναικολόγος μου ήταν εξαρχής θετικός έτσι και εγώ το έκανα χωρίς αμφιβολία,τώρα δυστυχώς 2 άτομα της οικογένειας μου έχουν covid και ήρθα σε επαφή μαζί τους 1 μέρα πριν βγάλουν συμπτωματα αλλά δεν κόλλησα θεωρώ ότι με προστάτευσε το εμβολιο.Δυστυχως τα πράγματα έχουν γίνει πολύ δύσκολα με τον covid.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή Κυριακή κοριτσια!! Ολα οκ κι εγω με εμβολιο κοβιντ, δεν ειχα ευτυχως τιποτα παρενεργειες, λιγο καταπτωση μονο στη 2η δοση αλλα ουτε πυρετο ουτε τιποτα. Ολα καλα! Πως πατε με εγκυμοσυνες?? Εγω εχω αρχισει να βαραινω τωρα λιγο και να τη "νιωθω" την κοιλιτσα περοσσοτερο, ειδικα οταν στεκομαι ωρα ορθια. 

Απο αγορες για τα μωρακια κανατε? Εμεις κλεισαμε επιπλακια κ καροτσακι κ τωρα κοιταω για λευκα ειδη κλπ. Ειναι το πρωτο μας κ εκτος απο ρουχαλακια που θα μας δωσει αρκετα η νυφη μου που γεννησε περυσι, ολα τα αλλα θα πρεπει να τα παρουμε εξαρχης. Μετα αρχιζει πλυσιμο, σιδερωμα....αλλα αυτα ειναι ευχαριστα!

Αληθεια για ντοπλερ ποτε θα πατε? Σε ποια βδομαδα σας ειπε ο γιατρος? Επισης εμβολιο για γριπη κ κοκκυτη θα κανετε?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melina80 είπε:

Καλημέρα κ καλή Κυριακή κοριτσια!! Ολα οκ κι εγω με εμβολιο κοβιντ, δεν ειχα ευτυχως τιποτα παρενεργειες, λιγο καταπτωση μονο στη 2η δοση αλλα ουτε πυρετο ουτε τιποτα. Ολα καλα! Πως πατε με εγκυμοσυνες?? Εγω εχω αρχισει να βαραινω τωρα λιγο και να τη "νιωθω" την κοιλιτσα περοσσοτερο, ειδικα οταν στεκομαι ωρα ορθια. 

Απο αγορες για τα μωρακια κανατε? Εμεις κλεισαμε επιπλακια κ καροτσακι κ τωρα κοιταω για λευκα ειδη κλπ. Ειναι το πρωτο μας κ εκτος απο ρουχαλακια που θα μας δωσει αρκετα η νυφη μου που γεννησε περυσι, ολα τα αλλα θα πρεπει να τα παρουμε εξαρχης. Μετα αρχιζει πλυσιμο, σιδερωμα....αλλα αυτα ειναι ευχαριστα!

Αληθεια για ντοπλερ ποτε θα πατε? Σε ποια βδομαδα σας ειπε ο γιατρος? Επισης εμβολιο για γριπη κ κοκκυτη θα κανετε?

Καλημέρα!!!!! Εμένα είναι το δεύτερο παιδάκι μου οπότε θα χρειαστώ μόνο μερικά ρουχαλακια γτ το πρώτο είναι αγοράκι! Πόσο ωραία είναι όταν αρχίζουν τα ψώνια... Εμβόλιο γρίπης ναι θα κάνω το Δεκέμβρη πρέπει να τελειώσω πρώτα του κορονοιου... Κοκκυτη δεν ρώτησα το γιατρό μου να πω την αλήθεια...ντομπλερ ο γιατρός μου είπε ότι αν δεν υπάρχει κάποιο θέμα δεν χρειάζεται να κάνω αρκεί ο υπέρηχος! Αν θυμάμαι καλά το έκανα 32 εβδομάδων στο γιο μου... 

Αγόρασα τα πρώτα της ρουχαλακια για την έξοδο απ' το μαιευτήριο πρώτα Θεός με καλό να έρθει...:x

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
On 14/11/2021 at 8:23 ΠΜ, Melina80 είπε:

Καλημέρα κ καλή Κυριακή κοριτσια!! Ολα οκ κι εγω με εμβολιο κοβιντ, δεν ειχα ευτυχως τιποτα παρενεργειες, λιγο καταπτωση μονο στη 2η δοση αλλα ουτε πυρετο ουτε τιποτα. Ολα καλα! Πως πατε με εγκυμοσυνες?? Εγω εχω αρχισει να βαραινω τωρα λιγο και να τη "νιωθω" την κοιλιτσα περοσσοτερο, ειδικα οταν στεκομαι ωρα ορθια. 

Απο αγορες για τα μωρακια κανατε? Εμεις κλεισαμε επιπλακια κ καροτσακι κ τωρα κοιταω για λευκα ειδη κλπ. Ειναι το πρωτο μας κ εκτος απο ρουχαλακια που θα μας δωσει αρκετα η νυφη μου που γεννησε περυσι, ολα τα αλλα θα πρεπει να τα παρουμε εξαρχης. Μετα αρχιζει πλυσιμο, σιδερωμα....αλλα αυτα ειναι ευχαριστα!

Αληθεια για ντοπλερ ποτε θα πατε? Σε ποια βδομαδα σας ειπε ο γιατρος? Επισης εμβολιο για γριπη κ κοκκυτη θα κανετε?

Εγω έκανα και εμβολιο γρίπης και του κοκκυτη πρέπει μετά της 27 έβδομαδες.Το dobler το έκανα στις 28 εβδομαδες και μετά από ένα 1 μήνα περίπου θα ξανακάνω.το dobler το έκανα στο κέντρο εμβρυο Αθηνών στο Κολωνάκι στον κύριο Μαλιγιαννη είναι από τους καλύτερους και τον εμπιστεύομαι απόλυτα εκεί είχα πάει και στην πρώτη μου εγκυμοσυνη λόγο ότι ήταν  ολιγαμνια εγκυμοσυνη και ήθελα περισσότερο προσοχή και υπερηχους τις τελευταίες εβδομάδες μέχρι να γεννήσω.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...