Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Σχεδον εγκυος;;


Recommended Posts

Καλησπερα, εχω ενα τεραστειο ερωτηματικο. 
Αρχικα πριν λιγες μερες βρισκονουν στην 6η ημερα της περιοδου μου με καθολου αιμα. Η περιοδος μου διαρκει 7 ημερες. Ειχα επαφη με το αγορι μου χωρις καποια προφυλαξη και τελειωσε κανονικα μεσα μου, υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν κατανοώ τι μας έγραψες??? Είχες επαφη στην 6 μερα περιόδου επειδή δεν είχες αίμα??? Εαν Ναι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης!!! Αν έχεις καθυστέρηση, μπορεί να κάνεις τεστ ούρων στο σπίτι ή εξέταση αίματος (χοριακη β λεγεται) σε κάποιο μικροβιολογικο!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , enjoy είπε:

Δεν κατανοώ τι μας έγραψες??? Είχες επαφη στην 6 μερα περιόδου επειδή δεν είχες αίμα??? Εαν Ναι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης!!! Αν έχεις καθυστέρηση, μπορεί να κάνεις τεστ ούρων στο σπίτι ή εξέταση αίματος (χοριακη β λεγεται) σε κάποιο μικροβιολογικο!!!

Αρχικα ευχαριστω για την απαντηση!! Βρισκομουν στην 6η ημερα της περιοδος μου η οποια περιοδος συνηθως διαρκει 7 ημερες αλλα δεν ειχα καθολου αιμα και ετσι ηρθαμε σε επαφη χωρις προφυλαξη και τελειωσε μεσα μου. Ποση πιθανοτητα εγκυμοσυνης υπαρχει; Και τι εννοειτε με το τεστ ουρων;

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , mariac689 είπε:

Αρχικα ευχαριστω για την απαντηση!! Βρισκομουν στην 6η ημερα της περιοδος μου η οποια περιοδος συνηθως διαρκει 7 ημερες αλλα δεν ειχα καθολου αιμα και ετσι ηρθαμε σε επαφη χωρις προφυλαξη και τελειωσε μεσα μου. Ποση πιθανοτητα εγκυμοσυνης υπαρχει; Και τι εννοειτε με το τεστ ουρων;

 

Ποσων ημερών ειναι ο κυκλος σου;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , mariac689 είπε:

Αρχικα ευχαριστω για την απαντηση!! Βρισκομουν στην 6η ημερα της περιοδος μου η οποια περιοδος συνηθως διαρκει 7 ημερες αλλα δεν ειχα καθολου αιμα και ετσι ηρθαμε σε επαφη χωρις προφυλαξη και τελειωσε μεσα μου. Ποση πιθανοτητα εγκυμοσυνης υπαρχει; Και τι εννοειτε με το τεστ ουρων;

 

Δεν ξέρω πιθανότητες...Απλά αν έκανες νωρίς ωορρηξία υπάρχει θεωρητικά η πιθανότητα να είσαι!! Τεστ ούρων εννοώ τα κλασσικά τεστ εγκυμοσύνης που κυκλοφορούν στο εμπόριο και γίνονται με τα πρώτα πρωινά ούρα της ημέρας... συνήθως την πρώτη μέρα καθυστέρησης!!  Αφου μπηκε η @Καντι θα σε διαφωτίσει... ξέρει πολλα σε αφήνω σε καλά χεριααα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , mariac689 είπε:

28 ημερες

Λογικά δεν εισαι, αλλα αν ειχες μια διαταραχή στον κύκλο δηλαδη να σου ερχόταν τρεις μερες νωρίτερα η περίοδος και ενα σπερμα σούπερ που ζει πέντε μερες , μπορει να προκύψει εγκυμοσυνη.

14 μερες μετα την επαφή χωρις προφυλακτικό μπορείς να κανεις μια β χοριακη σ ενα μικροβιολογικό κοστίζει περιπου 15 ευρώ.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Λογικά δεν εισαι, αλλα αν ειχες μια διαταραχή στον κύκλο δηλαδη να σου ερχόταν τρεις μερες νωρίτερα η περίοδος και ενα σπερμα σούπερ που ζει πέντε μερες , μπορει να προκύψει εγκυμοσυνη.

14 μερες μετα την επαφή χωρις προφυλακτικό μπορείς να κανεις μια β χοριακη σ ενα μικροβιολογικό κοστίζει περιπου 15 ευρώ.

Η περιοδος μου ειχε καθυστερησει να ερθει ο κυκλος μου αυτη την φορα ηταν 33 ημερες.. παιζει ρολο;

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , mariac689 είπε:

Η περιοδος μου ειχε καθυστερησει να ερθει ο κυκλος μου αυτη την φορα ηταν 33 ημερες.. παιζει ρολο;

 

Όχι απλα ειναι μια ένδειξη οτι δεν εχεις και τοσο σταθερό κύκλο. Αν μου λεγες ποτε δεν εχει έρθει εκτος των 28 ημερών θα σου ελεγα δύσκολο να εισαι εγκυος.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Όχι απλα ειναι μια ένδειξη οτι δεν εχεις και τοσο σταθερό κύκλο. Αν μου λεγες ποτε δεν εχει έρθει εκτος των 28 ημερών θα σου ελεγα δύσκολο να εισαι εγκυος.

Αρα υπασχει μια μικρη πιθανοτητα; Εφοσον ενα σπερματοζωαριο ζει 3-5 ημερες μεσα στην γυναικα (ετσι ενημερωθηκα) οι γονιμες μου ημερες αρχιζουν  αφου τελειωσει η περιοδος μου 3 ημερες μετα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εξαρτάται τόσο από τον κύκλο όσο και από το σπέρμα. Με αντίστοιχη επαφή σε χρονική περίοδο που ο σύζυγος όμως ήταν σε άριστη φυσική κατάσταση προέκυψε το πρώτο μας παιδάκι. 

Link to comment
Share on other sites

εχεις αρκετα μικρες πιθανοτητες,γτ για να μεινεις εγκυος θα πρεπει να ειναι η επαφη μαξ 5μερες πριν την ωορρηξια,που σε 28+ κυκλο,δ θα εχεις τοσο νωρις κατα πασα πιθανοτητα

εγω ειχα μεινει οριακα την 10η μερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπέλα μου,εγώ έτσι έμεινα έγκυος στην κόρη μου.6η μέρα περιόδου,με 28αρι κύκλο ,ΑΛΛΑ θήλαζα τον μεγάλο μου οπότε παίζει σίγουρα ρόλο ότι δεν ήταν σταθερός τότε.

Θα σου έλεγα ότι έχεις λίγες πιθανότητες αν ο κύκλος σου είναι 28-33. Αν δεις κάποια καθυστέρηση,πάνε για χοριακη άμεσα. Και αν δεν θέλεις μωράκι,την επόμενη φορά λίγο προσοχή παραπάνω για να μην έχεις αλλα τρεχαματα. Φιλικά φυσικά;)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου,εγώ έτσι έμεινα έγκυος στην κόρη μου.6η μέρα περιόδου,με 28αρι κύκλο ,ΑΛΛΑ θήλαζα τον μεγάλο μου οπότε παίζει σίγουρα ρόλο ότι δεν ήταν σταθερός τότε.

Θα σου έλεγα ότι έχεις λίγες πιθανότητες αν ο κύκλος σου είναι 28-33. Αν δεις κάποια καθυστέρηση,πάνε για χοριακη άμεσα. Και αν δεν θέλεις μωράκι,την επόμενη φορά λίγο προσοχή παραπάνω για να μην έχεις αλλα τρεχαματα. Φιλικά φυσικά;)

Θα περιμενω μεχρι την επομενη μου περιοδο και αν υπαρξει καθυστερηση θα κανω μια χοριακη.. ευχαριστω πολυ για τις απαντησης!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...