Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια μου να σας ενημερώσω και εγώ για όσες ήμαστε κοντά στις εβδομάδες κ όσες έχουν εμπειρία ότι σήμερα είμαι 7 και 1 αλλά ο υπέρηχος με έδειξε 6… αρχικά λέει άδειος σάκος … μετά λέει βλέπω εμρυακα στοιχεία είναι πολύ μικρό μου είπε καρδιά να παλεύει ούτε λόγος δεν φαινόταν το έμβρυο κε ψάξιμο το είδαμε …μ είπε ίσως σταματησε να αναπτύσσεται ίσως ίσως … τέλος πάντων μου είπε να πάω σε μια εβδομάδα πάλι να δούμε τι γίνεται … αυτααααααααααα….. τι να κάνουμε αισιοδοξία και προχωράμε …  και να μην πάνε όλα καλα το έχω ξανά περάσει και κάπως το έχω πάρει ψύχραιμα … 

      Και μένα εχθές ο υπέρηχος το μέτρησε ως 6wd2 ενώ η γιατρός στα χαρτιά έγραφε 7w. Άρα και γω είμαι πιο πίσω όπως και συ. Επίσης επειδή είναι μικρό δε μπορέσαμε να ακούσουμε καρδια με κολπικό υπέρηχο μόνο με κοιλιακό. Στην αρχή το μηχάνημα έδειχνε ότι βρηκε 143 παλμούς αλλά δεν ακουγόταν ούτε φαινόταν το ζιγκ ζαγκ που κάνει όταν ακούς καρδια. Ακουσαμε αλλα οχι αμεσως και ευκολα...Αρα θα ακούσετε την επόμενη εβδομάδα!!!! 🙏

      πρίν από 12 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπομονή ! Εύχομαι να πάει όσο περισσότερο μπορεί! Όλα καλά θα πάνε!!

       

      Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάλι δεν ήταν κατάλληλο. Δεν φαίνονταν οι 3 ζώνες που θα έπρεπε. Μου είπε να αφήσουμε μια περίοδο να έρθει να περάσει κ να δούμε την επόμενη. Απογοητεύομαι με αυτό το πραγμα. Στις άλλες 3 φορές που κάναμε δεν είχαμε τέτοιο θέμα. Όλο κάτι θα προκύπτει δλδ ; Δεν ξέρω

      Σε καταλαβαινω όμως είναι πολύ σημαντικό να έχετε το κατάλληλο ενδομητριο. Μπράβο που σταματάνε τη διαδικασία και νοιάζονται και δε στα βάζουν βιαστικά. Μήπως πρέπει να σου δώσουν άλλη αγωγή ώστε να το βοηθήσουν? Κάνε μια συζήτηση. Εύχομαι γρήγορα να έχεις θετικά αποτελέσματα!!!

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

14 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Λογικό να αγχωθεις...και εγώ είχα αγχωθει φοβερά αλλα τίποτα...κανένα απολύτως θέμα...και άλλες σου λέω σε αντίστοιχες βδομάδες.

Το προσπαθώ να είμαι καλά...είμαι σίγουρα καλύτερα ❤️

Σήμερα δεν είχα τίποτα ευτυχώς αλλά ρε συ κοβομαι συνέχεια στο ξύρισμα και μόλις το βλέπω τρελαίνομαι!! Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια σας εύχομαι Καλή Ανάσταση με υγεία κ χαρά σε εσάς τα μωρουλια σας κ τις οικογένειες σας!εμείς τρέχουμε λίγοε τις ετοιμασιες για αύριο να δούμε τι θα φάμε!χτες το βράδυ χτύπησα πάλι σάκχαρο 140 το βραδινό οριακά οπότε θέλει προσοχή τι θα φάω δν θέλω να ξεφύγω με αναψυκτικά κτλπ!να είστε καλά να περάσετε όπως επιθυμείτε!σας φιλω

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , khaleesi είπε:

Καλή Ανάσταση κορίτσια, με υγεία και καλή ψυχολογία! Λίγο μας έμεινε.. εγώ ακόμη θετική δυστυχώς.. 8η μέρα σήμερα, το μπούκωμα έχει μείνει :(

Το μπούκωμα αργεί να φύγει αλλά σκέψου ότι τουλάχιστον δεν είναι κάτι για να ανησυχείς! Την μαμά μου την έδειχνε θετική μέχρι και 16 μέρες μετά.... 

Καλή Ανάσταση σε όλα τα κορίτσια!! Προσοχή με το πολύ φαΐ.. Είμαστε που είμαστε σαν μπαλονάκια χαχα 

Με υγεία πάνω απ όλα και του χρόνου με τα μωράκια μας να γκρινιάζουμε για άλλους λόγους χαχαχα

 

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!

Χριστός ανέστη!!

Εγώ δεν πήγα εχθές στην ανάσταση, ρίχνουν πολλά βεγγαλικά και τα φοβάμαι γενικά και δεν ήθελα να το διακυνδευσω...

Να περάσετε τέλεια σήμερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και χρόνια πολλά...

Εγώ χτες πάλι με κολικό...

Οοοοομως όλα καλά...το παλεύω.

Εύχομαι να περάσετε όμορφα, να φάτε πολύ και του χρόνου με τα μικρά αγκαλιά ❤️

  • Μου αρέσει 3

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλά!!! Πόσο χαίρομαι που σας βρήκα! Είμαι έγκυος στο πρώτο μας παιδάκι με ΠΗΤ 22/7. Εύχομαι όλες να φτάσουμε κοντά στην ημερομηνία μας και να πάνε όλα καλά! Είμαι από την Μ. Τετάρτη στο κρεβάτι λόγω κοβιντ με σχετικά ήπια συμπτώματα. Σήμερα ανεκτησα λίγο τις δυνάμεις μου. Χρειάστηκε να πάρω παρακεταμόλη και ο μικρός δεν ησυχαζε στην κοιλίτσα μου. Από το Σάββατο που σταμάτησα να παίρνω βρήκε τους παλιούς του ρυθμούς.  Μήπως βίωσε καμία κάτι αντίστοιχο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Νικολέτα 29 said:

Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλά!!! Πόσο χαίρομαι που σας βρήκα! Είμαι έγκυος στο πρώτο μας παιδάκι με ΠΗΤ 22/7. Εύχομαι όλες να φτάσουμε κοντά στην ημερομηνία μας και να πάνε όλα καλά! Είμαι από την Μ. Τετάρτη στο κρεβάτι λόγω κοβιντ με σχετικά ήπια συμπτώματα. Σήμερα ανεκτησα λίγο τις δυνάμεις μου. Χρειάστηκε να πάρω παρακεταμόλη και ο μικρός δεν ησυχαζε στην κοιλίτσα μου. Από το Σάββατο που σταμάτησα να παίρνω βρήκε τους παλιούς του ρυθμούς.  Μήπως βίωσε καμία κάτι αντίστοιχο;

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Εγώ σήμερα βγήκα αρνητική μετά από 9 μέρες.. Και μένα ο μικρός δεν ησύχαζε όλες αυτές τις μέρες, δεν ξέρω αν ήταν από την παρακεταμόλη ή απ’ την αδιαθεσία μου γενικά.. Είναι και η περίοδος που αρχίζουμε να τα νιώθουμε πιο πολύ γενικά, οπότε νομίζω είναι φυσιολογικό. Εύχομαι να το περάσεις ήπια και να αναρρώσεις γρήγορα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χρόνια πολλά με υγεία κ με το καλό όλα τα μωράκια!εγώ έφαγα το πρωί μια φέτα τσουρέκι κ 2 κουλουράκια πασχαλινά κ πήγε το σάκχαρο 300!γουρλωσα τα μάτια!στον γιο μου που είχα πάλι σάκχαρο ποτέ δν είχα δει τέτοια τιμή!οι μετά μετρησεις είμαι οκ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, khaleesi είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια! Ταράχθηκαν και εσάς τα μικρούλια σας χθες με τα πυροτεχνήματα; Εμένα από το πρώτο μπαμ δε σταμάτησε το καημένο..

Χρόνια πολλα χριστος ανεστη Τα έμβρυα εννοείς? 

1 hour ago, Polly1 είπε:

.Καλησπερα κορίτσια!! Χρόνια πολλά,Χριστός ανέστη!! Πώς περασατε;; Και του χρονου με τα μωρά μας !!

Σπιτι σουβλες και τα σχετικά εγώ δεν τα τρώω αυτά εντωμεταξυ χαχαχα αλλά ωραία ήταν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, Χριστός ανέστη!! 

Και εμένα χθες ήταν όλη μέρα ήσυχος και από τις 12 και μετά με την φασαρία στην εκκλησία και τα πυροτεχνήματα, τρελαθηκε χαχα..τα γλυκουλια μωρε

Και σήμερα μαζευτηκαμε το σόι για ψήσιμο οπότε είχε πάλι φασαρία.. Ακόμη δεν ηρέμησε.. Το κόβω να κοιμάται δύο μέρες σερι τώρα :-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...