Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

@iwanna24 ίσως στο νοσοκομείο που ήμουν ήταν πρωτόκολλο αυτό που σου είπα. Όπως και να έχει σου εύχομαι να γεννηθεί η μικρή σου τελειομηνη.

Εμένα ο μικρός γεννήθηκε 37 και 2 αλλά μπήκε μενν για μια εβδομάδα λόγω ίκτερου πρώτου 24ωρου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 53 λεπτά , VDald είπε:

Γεια σας γεια σας και καλώς τα κορίτσια. Με το καλό τα μωρά σας! 

Τα φιλιά μου, 

Η.. βασίλισσα του εμετού και της δυσκοιλιοτητας :roll:

Έλα να κάνουμε παρέα!!! Παίρνεις τπτ για τον εμετο;; εγω ακόμα κ τωρα vertirosan υποθετα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Xioni είπε:

@iwanna24 ίσως στο νοσοκομείο που ήμουν ήταν πρωτόκολλο αυτό που σου είπα. Όπως και να έχει σου εύχομαι να γεννηθεί η μικρή σου τελειομηνη.

Εμένα ο μικρός γεννήθηκε 37 και 2 αλλά μπήκε μενν για μια εβδομάδα λόγω ίκτερου πρώτου 24ωρου!

Δεν έχει να κάνει με πρωτόκολλο αλλά με την εκάστοτε περίπτωση...

Επίσης, παίζει σπουδαίο ρόλο το φύλο. 

Τουλάχιστον, αυτό έλεγαν  και λένε νεογνολογος και εμβρυολογος...

Τα κορίτσια είναι πιο ανθεκτικά συνήθως.

Και χτες πάλι (πάλι έχω κόρη), μου είπε κορίτσι έχεις, τι σε νοιάζει; 

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , iwanna24 είπε:

Δεν έχει να κάνει με πρωτόκολλο αλλά με την εκάστοτε περίπτωση...

Επίσης, παίζει σπουδαίο ρόλο το φύλο. 

Τουλάχιστον, αυτό έλεγαν  και λένε νεογνολογος και εμβρυολογος...

Τα κορίτσια είναι πιο ανθεκτικά συνήθως.

Και χτες πάλι (πάλι έχω κόρη), μου είπε κορίτσι έχεις, τι σε νοιάζει; 

Έχω πάντως έχω ακούσει και για πολιτική μαιευτηρίου ότι κάτω απο 2500 μπαίνει όπως κ αν έχει θερμοκοιτίδα, ενώ η ανήψια μου σε άλλο γεννήθηκε 2200 κ δεν μπήκε ποτέ.. παίζουν κ αυτά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Vasso87 είπε:

Έχω πάντως έχω ακούσει και για πολιτική μαιευτηρίου ότι κάτω απο 2500 μπαίνει όπως κ αν έχει θερμοκοιτίδα, ενώ η ανήψια μου σε άλλο γεννήθηκε 2200 κ δεν μπήκε ποτέ.. παίζουν κ αυτά!

Α ναι...παίζει σίγουρα ρόλο το βάρος...εμένα ήταν σχεδόν τρία κιλά...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zwitsa30 said:

Έλα να κάνουμε παρέα!!! Παίρνεις τπτ για τον εμετο;; εγω ακόμα κ τωρα vertirosan υποθετα.. 

Μου είχε προτείνει αυτά τα υπόθετα, τα οποία όμως δεν πήρα ποτέ διότι φοβόμουν τις παρενέργειες (είχα διαβάσει μερικά οικτρά σχόλια από άλλες έγκυες γι αυτά). Τελευταία ξεκίνησα Gaviscon μπας κ ηρεμήσουν έστω τα υπόλοιπα, δλδ καούρα, δυσπεψία κτλ.

Προσπαθώ όσο μπορώ και με το φαγητό να μην το επιβαρύνω, με συνέπεια όμως την δυσκοιλιοτητα. Έχει πάνω από βδομάδα τώρα, που δεν έχω πάει κανονικά παρά μόνο δύο φορές με ελάχιστη ποσότητα. 

Εσένα σε βοηθάνε τα υπόθετα αυτά; Εκανες προφανώς πολλούς εμετούς μεσ την μέρα μιας που διαβάζω πως είχες υπερέμεση. 

Τι δύσκολα που είναι.. :(

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , VDald είπε:

Μου είχε προτείνει αυτά τα υπόθετα, τα οποία όμως δεν πήρα ποτέ διότι φοβόμουν τις παρενέργειες (είχα διαβάσει μερικά οικτρά σχόλια από άλλες έγκυες γι αυτά). Τελευταία ξεκίνησα Gaviscon μπας κ ηρεμήσουν έστω τα υπόλοιπα, δλδ καούρα, δυσπεψία κτλ.

Προσπαθώ όσο μπορώ και με το φαγητό να μην το επιβαρύνω, με συνέπεια όμως την δυσκοιλιοτητα. Έχει πάνω από βδομάδα τώρα, που δεν έχω πάει κανονικά παρά μόνο δύο φορές με ελάχιστη ποσότητα. 

Εσένα σε βοηθάνε τα υπόθετα αυτά; Εκανες προφανώς πολλούς εμετούς μεσ την μέρα μιας που διαβάζω πως είχες υπερέμεση. 

Τι δύσκολα που είναι.. :(

Ναι κ είχα αφυδατωθει, ευτυχώς δεν χρειάστηκε να νοσηλευτώ.. έχουν παρενέργειες σ εμενα σίγουρα αλλά ευτυχώς δεν περνάνε τον πλακούντα ειδικά τώρα το δεύτερο τρίμηνο κ ήταν το μόνο που έκανε δουλειά κ μπορούσα να φάω έστω κ λίγο.. 

Υπομονη να κάνουμε αγάπη τον φάγαμε τον γάιδαρο, η ουρά μας έμεινε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwitsa30 said:

Ναι κ είχα αφυδατωθει, ευτυχώς δεν χρειάστηκε να νοσηλευτώ.. έχουν παρενέργειες σ εμενα σίγουρα αλλά ευτυχώς δεν περνάνε τον πλακούντα ειδικά τώρα το δεύτερο τρίμηνο κ ήταν το μόνο που έκανε δουλειά κ μπορούσα να φάω έστω κ λίγο.. 

Υπομονη να κάνουμε αγάπη τον φάγαμε τον γάιδαρο, η ουρά μας έμεινε!

Υπομονή! Φιλιά πολλά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι κάνετε? Να σας ρωτήσω σήμερα στο εσώρουχο είχα κάτι καφέ υγρά όπως όταν τελειώνει η περίοδος! Στο χαρτί δεν είχα τίποτα.. αλλά ούτε πόνο τίποτα και την μικρή την νιώθω.. πήρα τον γιατρό μου είπε μπορεί από τον τράχηλο να μην αγχώνομαι!! Μπορείτε να βοηθήσετε τι μπορεί να είναι?

17 ώρες πρίν, Zwitsa30 είπε:

Καλησπέρα κ καλή ανάσταση να έχουμε! Πόσο χαίρομαι που σας βρήκα! Περιμένω κ εγώ μωράκι με ΠΗΤ 31/7 κ πρώτη εγκυμοσύνη!! Αυτές τις μέρες είμαι ξαπλωμένη με οριακά κοντό τραχηλο, είναι κάποια άλλη κοπέλα με παρόμοια κατάσταση να μοιραστούμε τις απορίες μας;;

Καλώς ήρθες κορίτσι μου με το καλό η εγκυμοσύνη σου! Είμαστε πολύ κοντά εγώ 1/8.. εμένα είναι το πρώτο μου παιδάκι και δεν γνωρίζω πολλά!! Αλλά υπάρχουν κοπέλες με κοντό τράχηλο που μπορούν να σε βοηθήσουν, αλλά μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

κορίτσια τι κάνετε? Να σας ρωτήσω σήμερα στο εσώρουχο είχα κάτι καφέ υγρά όπως όταν τελειώνει η περίοδος! Στο χαρτί δεν είχα τίποτα.. αλλά ούτε πόνο τίποτα και την μικρή την νιώθω.. πήρα τον γιατρό μου είπε μπορεί από τον τράχηλο να μην αγχώνομαι!! Μπορείτε να βοηθήσετε τι μπορεί να είναι?

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα περίπου στις 20 εβδομάδες. Πήγα στο γιατρό μου έκανε υπερηχογράφημα και όλα καλά. Μου είπε ότι μπορεί να έσπασε κάποιο αγγείο γιατί δεν φάνηκε να έχει πάθει αποκόλληση ο σάκος. Αλλά μου είχε δώσει μαγνήσιο και προγεστερόνη προληπτικά. Είχα δει συνολικά δύο μέρες. Είναι παλιό αίμα οπότε μην ανησυχείς.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

κορίτσια τι κάνετε? Να σας ρωτήσω σήμερα στο εσώρουχο είχα κάτι καφέ υγρά όπως όταν τελειώνει η περίοδος! Στο χαρτί δεν είχα τίποτα.. αλλά ούτε πόνο τίποτα και την μικρή την νιώθω.. πήρα τον γιατρό μου είπε μπορεί από τον τράχηλο να μην αγχώνομαι!! Μπορείτε να βοηθήσετε τι μπορεί να είναι?

Καλώς ήρθες κορίτσι μου με το καλό η εγκυμοσύνη σου! Είμαστε πολύ κοντά εγώ 1/8.. εμένα είναι το πρώτο μου παιδάκι και δεν γνωρίζω πολλά!! Αλλά υπάρχουν κοπέλες με κοντό τράχηλο που μπορούν να σε βοηθήσουν, αλλά μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε...

Έλα αγαπούλα...δεν είναι τίποτα...

Από τον τράχηλο...θυμάσαι που είχα και εγώ πριν δύο εβδομάδες ρε συ;

Και άλλη μια κοπέλα πάλι...μάλλον σε αυτές τις εβδομάδες κάτι παίζει ...

Όλα τέλεια. 

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , iwanna24 είπε:

Έλα αγαπούλα...δεν είναι τίποτα...

Από τον τράχηλο...θυμάσαι που είχα και εγώ πριν δύο εβδομάδες ρε συ;

Και άλλη μια κοπέλα πάλι...μάλλον σε αυτές τις εβδομάδες κάτι παίζει ...

Όλα τέλεια. 

Και ο γιατρός αυτό μου είπε! Αγχώθηκα λίγο γιατί πρώτη φορά είδα...εσύ πώς είσαι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Και ο γιατρός αυτό μου είπε! Αγχώθηκα λίγο γιατί πρώτη φορά είδα...εσύ πώς είσαι?

Λογικό να αγχωθεις...και εγώ είχα αγχωθει φοβερά αλλα τίποτα...κανένα απολύτως θέμα...και άλλες σου λέω σε αντίστοιχες βδομάδες.

Το προσπαθώ να είμαι καλά...είμαι σίγουρα καλύτερα ❤️

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

κορίτσια τι κάνετε? Να σας ρωτήσω σήμερα στο εσώρουχο είχα κάτι καφέ υγρά όπως όταν τελειώνει η περίοδος! Στο χαρτί δεν είχα τίποτα.. αλλά ούτε πόνο τίποτα και την μικρή την νιώθω.. πήρα τον γιατρό μου είπε μπορεί από τον τράχηλο να μην αγχώνομαι!! Μπορείτε να βοηθήσετε τι μπορεί να είναι?

Καλώς ήρθες κορίτσι μου με το καλό η εγκυμοσύνη σου! Είμαστε πολύ κοντά εγώ 1/8.. εμένα είναι το πρώτο μου παιδάκι και δεν γνωρίζω πολλά!! Αλλά υπάρχουν κοπέλες με κοντό τράχηλο που μπορούν να σε βοηθήσουν, αλλά μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε...

Παρούσα! Και εγώ είχα για μια μέρα μετά την β επιπέδου και ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι τπτ. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...