Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Έχω μια απορία... Τις τελευταίες μέρες είναι πολύ δραστήριος ο μικρός αλλά είναι πολύ έντονα τα χτυπήματα και οι κινήσεις που κάνει ειδικά όταν είμαι ξαπλωμένη! Όταν κάνω βόλτες όλα καλά! 

Χθες το βράδυ ένιωθα να κλωτσάει πολύ χαμηλά κάτω από την κύστη  και ένιωθα ενοχληση! Λέτε να πήρε θέση με το κεφάλι κάτω γι αυτό να ένιωθα έτσι; και επίσης άμα πιέζει χαμηλά υπάρχει περίπτωση να επηρεάσει και τον τράχηλο;; αυτές ήταν οι απορίες της ημέρας χαχχα

Εγώ πάντως, που τη νιώθω μέσα στον κόλπο και ακόμα και στον πρωκτό κάποιες φορές (σοκ είναι), νομίζω ότι θα φύγει από κάτω, είναι με τα πόδια κάτω...

Θα δω τώρα την άλλη εβδομάδα, μήπως δεησει η μικρή και βρει που πρέπει να πάει...

Αν και είναι ακριβώς στην ίδια θέση πολυυυυ καιρό και σίγουρα περνάει καλά...

Από τη μια λέω, ας κάτσει εκεί που είναι αφού είμαστε καλά και οι δύο και δεν τρέχει κάτι.

Από την άλλη τρέμω την καισαρική. 

Φοβάμαι πάρα πολύ τον πόνο ...οοοοοοομως βλέπουμε...ότι θέλει η σκατουλα μου. Αρκεί να είναι καλά. 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Έχω μια απορία... Τις τελευταίες μέρες είναι πολύ δραστήριος ο μικρός αλλά είναι πολύ έντονα τα χτυπήματα και οι κινήσεις που κάνει ειδικά όταν είμαι ξαπλωμένη! Όταν κάνω βόλτες όλα καλά! 

Χθες το βράδυ ένιωθα να κλωτσάει πολύ χαμηλά κάτω από την κύστη  και ένιωθα ενοχληση! Λέτε να πήρε θέση με το κεφάλι κάτω γι αυτό να ένιωθα έτσι; και επίσης άμα πιέζει χαμηλά υπάρχει περίπτωση να επηρεάσει και τον τράχηλο;; αυτές ήταν οι απορίες της ημέρας χαχχα

Εμένα πάλι σήμερα λίγο ξύπνησε όλη την εβδομάδα ήταν πολύ ήσυχη και ανησύχησα!! Εγώ ακόμα σχετικά ψηλά την νιώθω... νομίζω είναι νωρίς για να πάρει θέση από τώρα...ο γιατρός όταν τον είχα ρωτήσει μου είχε πει όταν θα έρθει η ώρα να γεννήσω τότε θα πάρει θέση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Εμένα πάλι σήμερα λίγο ξύπνησε όλη την εβδομάδα ήταν πολύ ήσυχη και ανησύχησα!! Εγώ ακόμα σχετικά ψηλά την νιώθω... νομίζω είναι νωρίς για να πάρει θέση από τώρα...ο γιατρός όταν τον είχα ρωτήσει μου είχε πει όταν θα έρθει η ώρα να γεννήσω τότε θα πάρει θέση

Εμένα είναι πολύ χαμηλά από την αρχή της εγκυμοσύνης...

Εξακολουθούν να μην καταλαβαίνουν ότι είμαι έγκυος...

Χτες ρώτησε πάλι ένας τον σύζυγο αν είμαι έγκυος...και μόλις του είπε ότι είμαι στον 7ο δεν το πίστευε.

Είναι όλα πίσω στην πλάτη και η κοιλιά είναι πολύ μικρή ακόμα.

Ευτυχώς, το μωρό μεγαλώνει κανονικά.

Η αλήθεια είναι ότι ανυπόμονω να κάνουμε ομάδα για να δω τις φάτσες...

Θα δυσκολευτω να σας σεταρω ομωωωως θα έχει την πλάκα του :P

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εμένα είναι πολύ χαμηλά από την αρχή της εγκυμοσύνης...

Εξακολουθούν να μην καταλαβαίνουν ότι είμαι έγκυος...

Χτες ρώτησε πάλι ένας τον σύζυγο αν είμαι έγκυος...και μόλις του είπε ότι είμαι στον 7ο δεν το πίστευε.

Είναι όλα πίσω στην πλάτη και η κοιλιά είναι πολύ μικρή ακόμα.

Ευτυχώς, το μωρό μεγαλώνει κανονικά.

Η αλήθεια είναι ότι ανυπόμονω να κάνουμε ομάδα για να δω τις φάτσες...

Θα δυσκολευτω να σας σεταρω ομωωωως θα έχει την πλάκα του :P

Χαχαχα και εγω μικρή κοιλιά έχω σε σχέση με τις εβδομάδες που είμαι! Δεν με χαλάει αρκεί να παίρνει βάρος το μωρό!! Αχχχ και εγώ ανυπομονώ να σας δω...δεν μπορώ να σας φανταστώ...θα έχει πολύ πλάκα όντως...

Link to comment
Share on other sites

Οι κινήσεις από δω κ πέρα αλλάζουν αίσθηση. Στην ουσία δεν νοιώθουμε κλωτσιές αλλά έναν όγκο να κινείται και να παραμορφώνει η κοιλιά μας. 

Πολλές φορές με πονάει κ μένα είτε στα πλευρά, είτε χαμηλά στο ύψος των σαλπιγγων.

Εν τω μεταξύ εγώ τον νοιώθω τέρμα ψηλά αλλά η προβολή του είναι κεφαλική πάλι. Άκρη δεν βγάζω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 minutes ago, iwanna24 said:

Εμένα είναι πολύ χαμηλά από την αρχή της εγκυμοσύνης...

Εξακολουθούν να μην καταλαβαίνουν ότι είμαι έγκυος...

Χτες ρώτησε πάλι ένας τον σύζυγο αν είμαι έγκυος...και μόλις του είπε ότι είμαι στον 7ο δεν το πίστευε.

Είναι όλα πίσω στην πλάτη και η κοιλιά είναι πολύ μικρή ακόμα.

Ευτυχώς, το μωρό μεγαλώνει κανονικά.

Η αλήθεια είναι ότι ανυπόμονω να κάνουμε ομάδα για να δω τις φάτσες...

Θα δυσκολευτω να σας σεταρω ομωωωως θα έχει την πλάκα του :P

Ε αντε κανε! Κ γραψε εδώ το όνομα της ομάδας να στείλουμε αίτημα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγώ πάντως, που τη νιώθω μέσα στον κόλπο και ακόμα και στον πρωκτό κάποιες φορές (σοκ είναι), νομίζω ότι θα φύγει από κάτω, είναι με τα πόδια κάτω...

Θα δω τώρα την άλλη εβδομάδα, μήπως δεησει η μικρή και βρει που πρέπει να πάει...

Αν και είναι ακριβώς στην ίδια θέση πολυυυυ καιρό και σίγουρα περνάει καλά...

Από τη μια λέω, ας κάτσει εκεί που είναι αφού είμαστε καλά και οι δύο και δεν τρέχει κάτι.

Από την άλλη τρέμω την καισαρική. 

Φοβάμαι πάρα πολύ τον πόνο ...οοοοοοομως βλέπουμε...ότι θέλει η σκατουλα μου. Αρκεί να είναι καλά. 

Και εγώ το ένιωσα χθες αυτό που λες! Άρα λογικά θα ήταν με τα πόδια κάτω! 

Και εμένα πάντως από την αρχή είναι σε συγκεκριμένη θέση κεφάλι δεξιά (όπως το βλέπω εγώ) και πόδια αριστερά γιατί συνήθως εκεί κλωτσάει! Είναι το αγαπημένο του :razz:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , VDald είπε:

Ε αντε κανε! Κ γραψε εδώ το όνομα της ομάδας να στείλουμε αίτημα. 

Ρε είπαμε συνομιλία...όποτε με τη @VDald είμαστε ήδη φίλες.

Φτιάχνω τη συνομιλία και στέλνετε προσωπικο σε εμένα ή στη φίλη μας με ονόματα , να σας προσθέσουμε ...

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, iwanna24 said:

Ρε είπαμε συνομιλία...όποτε με τη @VDald είμαστε ήδη φίλες.

Φτιάχνω τη συνομιλία και στέλνετε προσωπικο σε εμένα ή στη φίλη μας με ονόματα , να σας προσθέσουμε ...

Οκ, απ αυτό :p

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ρε είπαμε συνομιλία...όποτε με τη @VDald είμαστε ήδη φίλες.

Φτιάχνω τη συνομιλία και στέλνετε προσωπικο σε εμένα ή στη φίλη μας με ονόματα , να σας προσθέσουμε ...

Εγώ μόλις σου έστειλα, περιμένω με ανυπομονησία.αχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ρε είπαμε συνομιλία...όποτε με τη @VDald είμαστε ήδη φίλες.

Φτιάχνω τη συνομιλία και στέλνετε προσωπικο σε εμένα ή στη φίλη μας με ονόματα , να σας προσθέσουμε ...

Το fb να σου στείλουμε? Μέσα είμαι και εγώ

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Στείλε όνομα φβ

Σου έστειλα και εγώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...