Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Ele1 είπε:

Κορίτσια ποσο συχνα πρέπει να νοιώθουμε το μωρο?

Αν έχεις ώρα να το νιώσεις ξάπλωσε στο πλάι φάε κάτι γλυκό η χυμό πορτοκάλι η καραμέλα η λίγο σοκολάτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πριν λίγο ήμουν με τον γιό μου στο κρεβάτι, σκόνταψε και έπεσε με όλο το βάρος του στην κοιλιά. Έχω χεστει απάνω μου αλλά δεν πονάω ούτε νιώθω κάτι περίεργο. Τώρα έχω ξαπλώσει και περιμένω να τη νιώσω να κουνάει για να ηρεμήσω, αλλιώς θα το σκεφτώ να πάω στο νοσοκομείο... Το έχει πάθει καμία; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , electra2021 είπε:

Πριν λίγο ήμουν με τον γιό μου στο κρεβάτι, σκόνταψε και έπεσε με όλο το βάρος του στην κοιλιά. Έχω χεστει απάνω μου αλλά δεν πονάω ούτε νιώθω κάτι περίεργο. Τώρα έχω ξαπλώσει και περιμένω να τη νιώσω να κουνάει για να ηρεμήσω, αλλιώς θα το σκεφτώ να πάω στο νοσοκομείο... Το έχει πάθει καμία; 

Δεν το έχω πάθει εγώ, αλλά το έχει πάθει η συννιφαδα μου με την μικρή της.. όλα ήταν καλα. 

Ίσως στρεσαριστηκε η μπέμπα τώρα..φάε και κάτι γλυκό και θα την ακούσεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , electra2021 είπε:

Πριν λίγο ήμουν με τον γιό μου στο κρεβάτι, σκόνταψε και έπεσε με όλο το βάρος του στην κοιλιά. Έχω χεστει απάνω μου αλλά δεν πονάω ούτε νιώθω κάτι περίεργο. Τώρα έχω ξαπλώσει και περιμένω να τη νιώσω να κουνάει για να ηρεμήσω, αλλιώς θα το σκεφτώ να πάω στο νοσοκομείο... Το έχει πάθει καμία; 

Εγώ κλωτσιά έφαγα μια φορά όπως τον άλλαξα παμπερς!είναι προστατευμένα μέσα στο σάκο τα μωρά!δν πονάς κι όλας καλό αυτό!ξάπλωσε στο πλάι κ θα δεις όλα καλά θα ειναι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς σήμερα πήγαμε γιατρό έχει φτάσει 2400 ο μπέμπης όλα είναι μια χαρά! Μου είπε για 25 Ιουνίου για καισαρική η να διαλέξω εγώ ποτέ θέλω αλλά 39η βδομάδα όχι νωρίτερα όχι αργότερα. Αν σπάσουν τα νερά νωρίτερα οκ. Πλησιαζειιιι!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια, έχω αύριο Doppler. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Ευτυχώς το πόδι μου πέρασε. Τώρα με έπιασε ο λαιμός μου!!! Μάλλον με κόλλησε ο μικρός κάποια ίωση. Τεστ COVID  αρνητικά. Νιώθω ότι συνέχεια γκρινιάζω, ότι όλο κάτι έχω... μια το ένα μια το άλλο. Εχτές με πείραξε και ο σίδηρος και έκανα εμετό και πόνο στο στομάχι. Ευτυχώς σήμερα καλύτερα!

Στα θετικά βγήκα σε αναρρωτική άδεια και εχω ευχαριστηθεί ύπνο αυτές τις ημέρες.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς σήμερα πήγαμε γιατρό έχει φτάσει 2400 ο μπέμπης όλα είναι μια χαρά! Μου είπε για 25 Ιουνίου για καισαρική η να διαλέξω εγώ ποτέ θέλω αλλά 39η βδομάδα όχι νωρίτερα όχι αργότερα. Αν σπάσουν τα νερά νωρίτερα οκ. Πλησιαζειιιι!! 

Με το καλό κορίτσι μου!

9 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έχω αύριο Doppler. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Ευτυχώς το πόδι μου πέρασε. Τώρα με έπιασε ο λαιμός μου!!! Μάλλον με κόλλησε ο μικρός κάποια ίωση. Τεστ COVID  αρνητικά. Νιώθω ότι συνέχεια γκρινιάζω, ότι όλο κάτι έχω... μια το ένα μια το άλλο. Εχτές με πείραξε και ο σίδηρος και έκανα εμετό και πόνο στο στομάχι. Ευτυχώς σήμερα καλύτερα!

Στα θετικά βγήκα σε αναρρωτική άδεια και εχω ευχαριστηθεί ύπνο αυτές τις ημέρες.

 

Περαστικά σου!κ μένα ο μικρός μου με ίωση!τον πήγα παιδίατρο την Δευτέρα ρουθουνιζε η μύτη κ δν είχε όρεξη για φαγητό!

Τώρα από γκρίνια κ γω έτσι είμαι!άρχισαν κ με πονάνε τα πόδια λίγο πρήζονταιες την μέρα!νιώθω μια πίεση στο στομάχι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα από τον εμβρυολογο, 2140 ο μικρός, 30 και 5 σήμερα. Όλα καλά μου τα βρήκε, τράχηλος σταθερός και το μικρό έχει πάρει θέση. Αν και γεννάω με καισαρικής μου λέει καλό είναι που έχει πάρει θέση. 

Με προβληματίζει που είναι τόσο μεγάλο το παιδί γιατί και η καμπύλη ζαχάρου ήταν καλή και μέχρι μια βδομάδα πριν που μετρούσα το ζάχαρο ήταν οκ. Η αλήθεια είναι ότι 1,58 είμαι και ο άντρας μου είναι 1,84. Δεν είμαι και καμιά ψηλή κοπέλα. Και το πρώτο παιδί βγήκε μεγάλο στις 37 και 2  ήταν 3570.  Απλά αυτό είναι πολύ μεγαλύτερο. 

Αύριο θα πάω στο γυναικολόγο μου να μιλήσουμε. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Xioni είπε:

Γύρισα από τον εμβρυολογο, 2140 ο μικρός, 30 και 5 σήμερα. Όλα καλά μου τα βρήκε, τράχηλος σταθερός και το μικρό έχει πάρει θέση. Αν και γεννάω με καισαρικής μου λέει καλό είναι που έχει πάρει θέση. 

Με προβληματίζει που είναι τόσο μεγάλο το παιδί γιατί και η καμπύλη ζαχάρου ήταν καλή και μέχρι μια βδομάδα πριν που μετρούσα το ζάχαρο ήταν οκ. Η αλήθεια είναι ότι 1,58 είμαι και ο άντρας μου είναι 1,84. Δεν είμαι και καμιά ψηλή κοπέλα. Και το πρώτο παιδί βγήκε μεγάλο στις 37 και 2  ήταν 3570.  Απλά αυτό είναι πολύ μεγαλύτερο. 

Αύριο θα πάω στο γυναικολόγο μου να μιλήσουμε. 

Μην σε προβληματίζει κ μενα είναι μεγαλύτερο μωρο από την εβδομάδα του όπως και η κοιλιά μου επίσης μου χει πει ο γιατρός!

Τον άντρα σου όμως τον λες ψηλό!Οπότε είχε να παρει

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Που χαθηκατε όλες καλε τι έγινε;; 

Εμείς πήγαμε ένα διήμερο εδώ κοντά σε ένα ξενοδοχείο, ωραια ήταν αλλά δεν μπορούσα να βολευτώ στην ξαπλώστρα με τίποτα! Επίσης δεν μπήκα κ στην πισίνα, πρώτον γιατί κρύωνα πολύ κ δεύτερον φοβόμουν μην κολλήσω τίποτα τωρα στα πίσω πισω!! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , Evaki19 είπε:

Που χαθηκατε όλες καλε τι έγινε;; 

Εμείς πήγαμε ένα διήμερο εδώ κοντά σε ένα ξενοδοχείο, ωραια ήταν αλλά δεν μπορούσα να βολευτώ στην ξαπλώστρα με τίποτα! Επίσης δεν μπήκα κ στην πισίνα, πρώτον γιατί κρύωνα πολύ κ δεύτερον φοβόμουν μην κολλήσω τίποτα τωρα στα πίσω πισω!! 

 

Έχει γίνει ομάδα στο messenger!αν θέλεις να συμμετέχεις στείλε εδώ μύνημα στην Ιωάννα με το fb σου

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marilia35 said:

Έχει γίνει ομάδα στο messenger!αν θέλεις να συμμετέχεις στείλε εδώ μύνημα στην Ιωάννα με το fb σου

Ναι ναι το έχω δει αυτό για το φβ αλλά νόμιζα θα μιλάμε κι εδώ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Lili89 είπε:

Κάθε ποτέ πάτε τώρα στο γιατρό ; Έχουν γίνει συχνότερες οι επισκέψεις ;

1 φορα  το μήνα περίπου . Εγω μπήκα  στον 8ο τώρα.  Προς το παρόν  δε μου είπε  κάτι. Θα πάω  την επομένη Δευτέρα  και θα μου πει πώς θα κινηθούμε από εδώ  και πέρα.  Νομίζω  θα γίνει πιο συχνή  η παρακολούθηση.  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...