Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew said:

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

      Σου ευχόμαστε καλή επιτυχία !!!! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 59 λεπτά , ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε ; Ζέστανε ο καιρός και πλησιάζουμε! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάτι σε ριλαξ ; Ποσό καιρό κάθονται στο ριλαξ τα μωράκια ; Τα βαζουμε από νεογέννητα ; Κάνει για την πλατουλα τους ; 

Εγώ είχα αγοράσει καρεκλακι φαγητόαζι με ριλαξ κούνια όμως κ σταθερό ήταν κ κουνιόταν αλλά είχε ύψος δν κάτω στο πάτωμα!δν έκατσε ποτέ επιτρεπόταν από νεογέννητο αλλαεκλσιγε δν ήθελε!εγώ αν αγόραζα θα ήταν αυτά τα ριλαξ που είναι στο πάτωμα σταθερά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σας πω τι έχω παρατηρήσει...τελευταία η μικρή δεν κλωτσαει τόσο...περισσότερο νιώθω συνέχεια χέρια πόδια να κινούνται...ξέρετε κύματα αλλά έντονες κλωτσιές όχι...

Το έχετε παρατηρήσεις και εσείς;


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, iwanna24 said:

Να σας πω τι έχω παρατηρήσει...τελευταία η μικρή δεν κλωτσαει τόσο...περισσότερο νιώθω συνέχεια χέρια πόδια να κινούνται...ξέρετε κύματα αλλά έντονες κλωτσιές όχι...

Το έχετε παρατηρήσεις και εσείς;

Ναι, φέρνει βόλτες η κοιλιά, σαν τεντώματα, αλλά κλωτσιές όχι. Μάλλον λιγοστεύει ο χώρος..  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , khaleesi είπε:

Ναι, φέρνει βόλτες η κοιλιά, σαν τεντώματα, αλλά κλωτσιές όχι. Μάλλον λιγοστεύει ο χώρος..  

Ακριβώς έτσι...πάει βόλτα ...αλλά όχι να κλωτσήσει...

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , iwanna24 είπε:

Να σας πω τι έχω παρατηρήσει...τελευταία η μικρή δεν κλωτσαει τόσο...περισσότερο νιώθω συνέχεια χέρια πόδια να κινούνται...ξέρετε κύματα αλλά έντονες κλωτσιές όχι...

Το έχετε παρατηρήσεις και εσείς;

Καλώς ήρθες στο κλαμπ! Την Δευτέρα που έχω γιατρό αυτό θα τον ρωτήσω γιατί δεν είναι τόσο κινητική! Βλέπω και εγώ κύματα στην κοιλιά και να κουνιέται αλλά όχι πολύ έντονα! Κάποιες φορές πειράζω την κοιλιά για να αντιδράσει άλλες φορές πιάνει άλλες ούτε κουνιέται!! Μήπως επειδη μεγαλώνουν δεν έχουν πολύ χώρο? Αλλά κάπου διάβασα ότι από τον 7ο στρώνουνε τον ύπνο και κοιμούνται νομίζω περισσότερο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια...

Εγώ ντοπλερ έχω την άλλη βδομάδα...

Ο εμβρυολογος στη μεγάλη μου είπε πει κιλά αλλά εγώ γέννησα νωρίς.

Τώρα πάλι μου είπε κιλά, μου είπε ότι θα γεννηθει λογικά 35-36-37 εβδομάδων πάνω από τρία κιλα. 

Ο γιατρός μου δεν μου έχει πει ποτέ κάτι...αυτός τόσο άγχος που έχει θα περιμένει ότι θα γεννήσω αύριο. Ευτυχώς, στο τελευταίο ραντεβού ήταν πιο χαλαρός και επιτέλους μίλησε για 34η βδομάδα και μετά!

Πώς είστε όλες;

είμαι καθοδόν για υπέρηχο θα σας πω νέα μετα

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Εγώ θα σου έλεγα δέκα μέρες τουλάχιστον...και ας βγάλει αρνητικό τεστ.

Φύλαγε τα ρούχα σου εδώ που είμαστε. 

Δουλειές δεν κάνω καμιά λόγω τραχηλου...όμως λόγω μήνα και μόνο, 7ο και 8ο θεωρώ ότι πρέπει απλά να κάνουμε τις κότες...

Δηλαδή, χέσε το σπίτι...εν ολίγοις. 

Δεν έγινε κάτι αν μείνει έτσι...

Δεν θα πάθεις βέβαια τίποτα...αλίμονο. Έχεις μια άψογη εγκυμοσύνη και όλα πάνε καλά και μπορείς με μέτρο να κάνεις τα πάντα αλλά επειδή είμαστε σε μεγάλο μήνα και η προωρότητα δεν είναι εύκολη υπόθεση εγώ θα σου έλεγα να είσαι όσο πιο χαλαρή γίνεται...

Να ξεκουράζεσαι , να τρως καλά και να παίρνεις τα φάρμακα σου... Έχει να πέσει τρέξιμο σε δύο μήνες...μην τα δίνεις όλα από τώρα. 

10 μέρες από το αρνητικό τεστ; Θεέ μου!! Ας ελπίσουμε να μην έχω ήδη κολλήσει και θα περιμένω,τι να κάνω!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Καλώς ήρθες στο κλαμπ! Την Δευτέρα που έχω γιατρό αυτό θα τον ρωτήσω γιατί δεν είναι τόσο κινητική! Βλέπω και εγώ κύματα στην κοιλιά και να κουνιέται αλλά όχι πολύ έντονα! Κάποιες φορές πειράζω την κοιλιά για να αντιδράσει άλλες φορές πιάνει άλλες ούτε κουνιέται!! Μήπως επειδη μεγαλώνουν δεν έχουν πολύ χώρο? Αλλά κάπου διάβασα ότι από τον 7ο στρώνουνε τον ύπνο και κοιμούνται νομίζω περισσότερο..

Εννοείς σαν σέρνονται μέσα στη κοιλιά είναι ποιο συχνό έχει και κλοτσιές σαν να τεντονονται απότομα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Polly1 είπε:

10 μέρες από το αρνητικό τεστ; Θεέ μου!! Ας ελπίσουμε να μην έχω ήδη κολλήσει και θα περιμένω,τι να κάνω!!

Ρε συ, όχι...λέω δέκα μέρες από όταν κόλλησε...

Εμβολιασμενη δεν είναι;

Χαίρομαι που είμαστε όλες εδώ μαζί...

Διότι όταν αγχώνομαι για κάτι, έχετε και εσείς το ίδιο και τελικά απλά ηρεμώ ❤️

  • Μου αρέσει 4

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 minutes ago, iwanna24 said:

Ρε συ, όχι...λέω δέκα μέρες από όταν κόλλησε...

Εμβολιασμενη δεν είναι;

Χαίρομαι που είμαστε όλες εδώ μαζί...

Διότι όταν αγχώνομαι για κάτι, έχετε και εσείς το ίδιο και τελικά απλά ηρεμώ ❤️

Να κάνουμε μια ομάδα στο Viber ή στο messenger για πιο άμεσα αν θέλετε!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimi84 είπε:

Εννοείς σαν σέρνονται μέσα στη κοιλιά είναι ποιο συχνό έχει και κλοτσιές σαν να τεντονονται απότομα

Ναι κάποιες φορές νιώθω και την κοιλιά μου να τεντώνεται σαν να τεντώνεται το μωρό και να με σπρώχνει! Εσάς κορίτσια πάνε καθόλου στα πλευρά ή μόνο σε μένα το κάνει? Το κάνε κάνα 2 φορές..και λέω πως θα γυρίσει μπροστά πάλι?   Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...