Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 hour ago, Dimi84 είπε:

Τα νέα από τον γιατρό είναι όλα σουπερ είδε και τα ντομπλερ του ήταν σουπερ αμνιακο σουπερ τα κιλά του σουπερ πλακουντας σουπερ τράχηλος σουπερ όλα καλά έχει παρει θέση είδαμε και τρισδιάστατο το μουτράκι του είναι ένας γλυκας τώρα είμαι 31εβδομαδων είναι 1.600 το βάρος του. Τα πετρωματα που νιώθω μου είπε είναι το μωρό και όχι συσπάσεις το ντομπλερ θα το κάνω αρχές Ιουνίου γενικα εξαντλεί τις εβδομάδες για τους μεγαλους υπερήχους. Μετά καρδιοτοκογραφημα και μετά γεννάνε☺

Ποσο χαίρομαι!!! Με το καλό κ τα υπόλοιπα!!!! Κ στα δικά μας οι υπόλοιπες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Zwitsa30 είπε:

Ποσο χαίρομαι!!! Με το καλό κ τα υπόλοιπα!!!! Κ στα δικά μας οι υπόλοιπες!!!

Για όλες μας να είναι παντα καλά τα νέα και ν α περάσει να τα κρατήσουμε αγκαλιά 

1 ώρα πρίν, Emmi@ είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι μου!!! Μπραβοοοο!!!! Όλα τελειαααα!!!!

Έτσι να είναι για όλες μας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Dimi84 τελεια τα νεα σας μπραβο σας :x

Εγω τα εχω σχεδον ετοιμα, μου μένει μόνο να παω να παρω σουτιεν θηλασμου και εσωρουχα να πλυνω και να φτιαξω βαλιτσα. Τωρα εχω αλλα 2 πλυντηρια ρουχα σεντονια των μωρών να τα σιδερωσω κι αυτα να τακτοποιήσω. 

Κοριτσια οσες δεν εχετε βοηθεια οπως εγω μην αφησετε πλυσιματα σιδερο για το τελος, η κοιλια μου ειναι οπως θα εχετε τον επομενο μηνα :-P και ζοριζομαι παρα πολυ πλεον. Η ζωνη στηριξης δε σωτηρια, ευτυχως κανω καμια δουλειά πλεον οταν τη φοραω. 

Εγω εχω fb, μεσεντζερ, viber. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Didimaki13 είπε:

@Dimi84 τελεια τα νεα σας μπραβο σας :x

Εγω τα εχω σχεδον ετοιμα, μου μένει μόνο να παω να παρω σουτιεν θηλασμου και εσωρουχα να πλυνω και να φτιαξω βαλιτσα. Τωρα εχω αλλα 2 πλυντηρια ρουχα σεντονια των μωρών να τα σιδερωσω κι αυτα να τακτοποιήσω. 

Κοριτσια οσες δεν εχετε βοηθεια οπως εγω μην αφησετε πλυσιματα σιδερο για το τελος, η κοιλια μου ειναι οπως θα εχετε τον επομενο μηνα :-P και ζοριζομαι παρα πολυ πλεον. Η ζωνη στηριξης δε σωτηρια, ευτυχως κανω καμια δουλειά πλεον οταν τη φοραω. 

Εγω εχω fb, μεσεντζερ, viber. 

Κορίτσια κ εγώ που ξεκίνησα  πλύσιμο σίδερο είπα ευτυχώς γιατί όντως το περίμενα πιο απλο αλλά δεν είναι! θέλει τον χρόνο του έχει κόπο αν τα κάνεις όλα μόνη σου! Είναι βέβαια ευχάριστη διαδικασία!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Vasso87 είπε:

Κορίτσια κ εγώ που ξεκίνησα  πλύσιμο σίδερο είπα ευτυχώς γιατί όντως το περίμενα πιο απλο αλλά δεν είναι! θέλει τον χρόνο του έχει κόπο αν τα κάνεις όλα μόνη σου! Είναι βέβαια ευχάριστη διαδικασία!

Εγώ λογο χρόνου τα ρουχα του μωρου και τα δικά μου για την κλινική τα έχω δώσει στη πεθερα . Μέχρι εκεί μπορεί να με βοηθήσει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου εγώ έλεγα για ομάδα...όμως και η συνομιλία είναι τέλεια.

1 Ιουνίου θα την ετοιμάσουμε...

@Dimi84 όλα τέλεια λοιπόν...

Δεν λέω καν τελική ευθεία... μια στροφή σου έμεινε ❤️

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κορίτσια μου εγώ έλεγα για ομάδα...όμως και η συνομιλία είναι τέλεια.

1 Ιουνίου θα την ετοιμάσουμε...

@Dimi84 όλα τέλεια λοιπόν...

Δεν λέω καν τελική ευθεία... μια στροφή σου έμεινε ❤️

Αααααα, και στην ομάδα πως θα μιλάμε πιο άμεσα;; Εννοείς σαν ποστ ε; Νόμιζα την συνομιλία γιατί είναι μπαμ μπαμ..έτσι το σκέφτηκα..

Εγώ σε όλα μέσα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κορίτσια μου εγώ έλεγα για ομάδα...όμως και η συνομιλία είναι τέλεια.

1 Ιουνίου θα την ετοιμάσουμε...

@Dimi84 όλα τέλεια λοιπόν...

Δεν λέω καν τελική ευθεία... μια στροφή σου έμεινε ❤️

Αυτή η στροφή στροφαρα όμως φφφφ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κορίτσια μου εγώ έλεγα για ομάδα...όμως και η συνομιλία είναι τέλεια.

1 Ιουνίου θα την ετοιμάσουμε...

@Dimi84 όλα τέλεια λοιπόν...

Δεν λέω καν τελική ευθεία... μια στροφή σου έμεινε ❤️

Και εγώ έχω φβ, μεσεντζερ και ινσταγκραμ ότι σας βολεύει! 

Έχω μια περιέργεια να σας δω όλες! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ωραία...αν θέλετε κάνουμε συνομιλία.

Δεν το είχα σκεφτεί και μου φαίνεται μια κακή ιδέα.

Αϊ και εγώ θέλω να σας δω ...

Καλά μια κούκλα είμαι εγώ και έχω και κούκλα μεγάλη κόρη και τώρα κούκλα μικρή κόρη ...είπατε τίποτα; :tongue:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μονο εγώ δεν έχω κανει ακόμα τπτ!!!! 

Ειμαι πάρα πολύ επιφυλακτική, έως αηδίας, φοβάμαι πάρα πολύ κ όνειρα να κάνω..

Ειχα μια μεγάλη ατυχία πέρσι με μια διακοπη που εκανα κ τα αφήνω όλα για το τέλος

Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά κ να είμαι ήρεμη, περνάω κ ζόρικα με τους εμετούς κ τους ιλιγγους που δεν λένε να σταματήσουν κ έτσι δεν μπαίνω ακόμα στη διαδικασία να αγοράσω κατι

Βλέπω όμως κ εσάς που είμαστε κοντά σε πητ κ παίρνω κουράγιο πραγματικά κ θέλω πολύ να σας γνωρίσω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Zwitsa30 είπε:

Μονο εγώ δεν έχω κανει ακόμα τπτ!!!! 

Ειμαι πάρα πολύ επιφυλακτική, έως αηδίας, φοβάμαι πάρα πολύ κ όνειρα να κάνω..

Ειχα μια μεγάλη ατυχία πέρσι με μια διακοπη που εκανα κ τα αφήνω όλα για το τέλος

Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά κ να είμαι ήρεμη, περνάω κ ζόρικα με τους εμετούς κ τους ιλιγγους που δεν λένε να σταματήσουν κ έτσι δεν μπαίνω ακόμα στη διαδικασία να αγοράσω κατι

Βλέπω όμως κ εσάς που είμαστε κοντά σε πητ κ παίρνω κουράγιο πραγματικά κ θέλω πολύ να σας γνωρίσω 

Εσύ πότε έχεις ΠΗΤ; 

Ακόμη έχεις εμετούς και ιλιγγους;; Καημενουλα σε καταλαβαίνω γιατί έτσι πέρασα το πρώτο 4μηνο και δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Zwitsa30 είπε:

Μονο εγώ δεν έχω κανει ακόμα τπτ!!!! 

Ειμαι πάρα πολύ επιφυλακτική, έως αηδίας, φοβάμαι πάρα πολύ κ όνειρα να κάνω..

Ειχα μια μεγάλη ατυχία πέρσι με μια διακοπη που εκανα κ τα αφήνω όλα για το τέλος

Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά κ να είμαι ήρεμη, περνάω κ ζόρικα με τους εμετούς κ τους ιλιγγους που δεν λένε να σταματήσουν κ έτσι δεν μπαίνω ακόμα στη διαδικασία να αγοράσω κατι

Βλέπω όμως κ εσάς που είμαστε κοντά σε πητ κ παίρνω κουράγιο πραγματικά κ θέλω πολύ να σας γνωρίσω 

Κορίτσι μου ...πάει τώρα πέρασε... μπαίνουμε στον 8ο....θα μου πεις μια κύηση ενέχει πάντα κίνδυνο αλλά δεν αξίζει να ζήσουμε το όνειρο;

Να απολαύσουμε όσο γίνεται όλο αυτό και να σου πω κάτι;

Δεν μπορεί κανείς να σου εγγυηθεί για τίποτα...έχεις δίκιο...

Πίστεψε όμως στην ψυχούλα που έχεις μέσα σου. Ήρθε να σε κάνει μανούλα...

Όλα πάνε καλά. 

❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Εσύ πότε έχεις ΠΗΤ; 

Ακόμη έχεις εμετούς και ιλιγγους;; Καημενουλα σε καταλαβαίνω γιατί έτσι πέρασα το πρώτο 4μηνο και δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα! 

31/7 έχω πητ, ναι ακόμα καμία σχέση βέβαια με τους πρώτους μήνες που είχα υπερεμεση κ χτύπαγα 8 εμετους τη μέρα,αλλά δεν μπορώ να απολαύσω την εγκυμοσύνη κ με ρίχνει ψυχολογικά 

πρίν από 24 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κορίτσι μου ...πάει τώρα πέρασε... μπαίνουμε στον 8ο....θα μου πεις μια κύηση ενέχει πάντα κίνδυνο αλλά δεν αξίζει να ζήσουμε το όνειρο;

Να απολαύσουμε όσο γίνεται όλο αυτό και να σου πω κάτι;

Δεν μπορεί κανείς να σου εγγυηθεί για τίποτα...έχεις δίκιο...

Πίστεψε όμως στην ψυχούλα που έχεις μέσα σου. Ήρθε να σε κάνει μανούλα...

Όλα πάνε καλά. 

❤️❤️❤️

Δεν θέλω να είμαι αχάριστη κ να παραπονιέμαι κ δεν θα έλεγα τπτ αν δεν το είχα πραγματικά ανάγκη 

Όλα είναι καλά με το μωράκι κ θα είναι αυτό πιστεύω κ λέω στον εαυτό μ, με τη βοήθεια του Θεού όλες θα έχουμε τελειομηνες εγκυμοσύνες!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwitsa30 είπε:

31/7 έχω πητ, ναι ακόμα καμία σχέση βέβαια με τους πρώτους μήνες που είχα υπερεμεση κ χτύπαγα 8 εμετους τη μέρα,αλλά δεν μπορώ να απολαύσω την εγκυμοσύνη κ με ρίχνει ψυχολογικά 

Δεν θέλω να είμαι αχάριστη κ να παραπονιέμαι κ δεν θα έλεγα τπτ αν δεν το είχα πραγματικά ανάγκη 

Όλα είναι καλά με το μωράκι κ θα είναι αυτό πιστεύω κ λέω στον εαυτό μ, με τη βοήθεια του Θεού όλες θα έχουμε τελειομηνες εγκυμοσύνες!!!

Μια βδομάδα ακριβώς μετά από μένα!! Ούτε εγώ έχω κάνει κάτι το ιδιαίτερο,μόνο αγορές ρούχων και όχι όλων κιολας!! Όλα καλά θα πάνε!! Πάντα θετική σκέψη!!

Κι εγώ έχω fb/messenger

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...