Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Νικολέτα 29 είπε:

Γειά σας κορίτσια!!!

Θέλω  να μοιραστώ μαζί  σας κάτι για την ομάδα που επιλέξαμε για τη γέννηση  του παιδιού μας. 

Μόλις  έμεινα  έγκυος άλλαξα  γιατρό. Ήξερα ότι σε γενικές  γραμμές  ταιριαζαν οι προσεγγίσεις μας...Θέλω  φυσιολογικό τοκετό με σεβασμό,  χωρίς  παρεμβάσεις. Ο γιατρός  έχει  και την προσωπική  του μαία.  Η μαία  του, λοιπόν, προχθες μάζεψε  όλες τις εγκυουλες που γεννανε  σύντομα  και μας έκανε  ένα τρίωρο  σεμινάριο.  Από  το τι χαρτιά  χρειάζονται στο μαιευτήριο,  τι να εχει η βαλίτσα, πώς  αναγνωριζουμε την αυτόματη  έναρξη  του τοκετού,  πώς προσεγγίζει  ή συγκεκριμένη  μαιευτική  ομάδα  τα στάδια του τοκετού, τι συμβαίνει  μετά  τη γέννα. Επίσης  μας μίλησε  για τη διατροφή μετά  τον τοκετό, το θηλασμό,  τη δική  μας περιποίηση,  τη φροντίδα  του μωρού, τον ύπνο του.

Μετά  από  αυτό  αισθάνομαι πιο ήρεμη  και σίγουρη ότι με στήριγμα  αυτή  την ομάδα  και το σύντροφό  μου θα τα καταφέρω.  Ελπίζω  να πάνε όλα  καλά  και να μη χρειαστεί  να κάνω  καισαρική.  

Εύχομαι να γίνουν όλα όπως τα ονειρεύεσαι και τα έχεις προγραμματίσει!! Αλλά ακόμη και καισαρικη να χρειαστεί,μην τη δαιμονοποιεις! Θα ξέρεις ότι δεν ήταν αναίτια,αφού έχεις τέτοια ομάδα,αλλά απαραίτητη για τη ζωή και την υγεία τη δική σου και του παιδιού σου!! Με το καλό όλα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ πήγα εχτές στο γιατρό και επειδή είναι μεγάλο το μωρό με έβαλε στις υψηλού κινδύνου κυήσεις, οπότε θέλει να με δει και την Πέμπτη. Επίσης μου είπε να πάω ξανά σε ενδοκρινολόγο για να δεί μήπως έχω ζάχαρο. Αλλά δεν είναι τέτοια η περίπτωση αλλά για να είναι σίγουρος. 

Μετριέμαι ξανά και δεν έχω μια τιμή πάνω από τα όρια, ότι και να φάω. Είναι καμιά με διαβήτη κύησης; Αν ναι αν είχα διαβήτη δεν θα φαινόταν από τις μετρήσεις;

Το καλό είναι ότι ανέβηκε ο αιματοκρίτης από 31 σε 33 και είμαι χαρούμενη. Από ότι ξέρω ανεβαίνει στο 3ο τρίμηνο.

Νιώθω ένα τράβηγμα στην περιοχή του αφαλού μόλις είμαι αρκετή ώρα όρθια ή περπατήσω. Ο τράχηλος ήταν γύρω στο 3 από την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά πάλι δεν θέλω να ρισκάρω να μπω στο νοσοκομείο με συσπάσεις πριν τον 9ο.

Επίσης μου είπε ότι από την 33 ή 34 εβδομάδα θέλει να κάνω nst. Και μετά τις 37 θα με προγραμματίσει για καισαρική. Εγώ του λέω όσο πιο κοντά στις 38.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Xioni είπε:

Εγώ πήγα εχτές στο γιατρό και επειδή είναι μεγάλο το μωρό με έβαλε στις υψηλού κινδύνου κυήσεις, οπότε θέλει να με δει και την Πέμπτη. Επίσης μου είπε να πάω ξανά σε ενδοκρινολόγο για να δεί μήπως έχω ζάχαρο. Αλλά δεν είναι τέτοια η περίπτωση αλλά για να είναι σίγουρος. 

Μετριέμαι ξανά και δεν έχω μια τιμή πάνω από τα όρια, ότι και να φάω. Είναι καμιά με διαβήτη κύησης; Αν ναι αν είχα διαβήτη δεν θα φαινόταν από τις μετρήσεις;

Το καλό είναι ότι ανέβηκε ο αιματοκρίτης από 31 σε 33 και είμαι χαρούμενη. Από ότι ξέρω ανεβαίνει στο 3ο τρίμηνο.

Νιώθω ένα τράβηγμα στην περιοχή του αφαλού μόλις είμαι αρκετή ώρα όρθια ή περπατήσω. Ο τράχηλος ήταν γύρω στο 3 από την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά πάλι δεν θέλω να ρισκάρω να μπω στο νοσοκομείο με συσπάσεις πριν τον 9ο.

Επίσης μου είπε ότι από την 33 ή 34 εβδομάδα θέλει να κάνω nst. Και μετά τις 37 θα με προγραμματίσει για καισαρική. Εγώ του λέω όσο πιο κοντά στις 38.

Ποσο εβδομαδων είσαι κ πόσο ζυγίζει το μωράκι σου?

Πιστεύω πως οι μετρήσεις σου θα δείχνανε αν έχεις ζαχαρο..

Επίσης και γω όταν είμαι ορθια νοιώθω τεράστιο βάρος κ δυσκολεύομαι να περπατάω αρκετή ώρα..  και έχω περιδεση. 3 ειναι μια χαρά ο τραχηλος σου αν είσαι κοντά στην 33 εβδομάδα  όπως εγώ.. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Έχω διαβάσει τα νέα σας κ βλέπω πως προχωράτε κ εσείς.

Εγώ είχα μια απρόοπτη και κατεπείγουσα καισαρική στις 34 εβδομάδες. Προφανώς έπαθα αποκόλληση στα καλά των καθουμένων και ξεκίνησαν αυτόματα οι συσπάσεις χωρίς να σταματούν. 

Το μωρό γεννήθηκε 2,260, το έχουν κρατήσει στο νεογνολογικό να κερδίσει τις μέρες που έχασε από την κοιλιά και να ωριμάσουν οι λειτουργίες του. 

Όπως φαντάζεστε, ήταν μια τρομακτική και επώδυνη εμπειρία. Είμαι καλύτερα μέρα με την μέρα και ανυπομονώ να κρατήσω στην αγκαλιά τον γιο μου. 

*Πληροφοριακά, το βράδυ που συνέβη αυτό, είχα πόνους περιόδου και δυσφορία στην κοιλιά. Η συμβουλή μου είναι να δίνετε σημασία σε τέτοια συμπτώματα - εγώ άργησα αρκετές ώρες ώσπου έφτασα να έχω αιμορραγία. 

Δεν θα ήθελα να πω περισσότερες λεπτομέρειες διότι δεν μου είναι ευχάριστο. 

Να αναφέρω επίσης γιατί θέλω να διαβαστεί, πως η Γ' Μαιευτική του Ιπποκράτειου νοσοκομείου, προσέφερε άριστη φροντίδα σε μένα και τεράστια ψυχολογική υποστήριξη. 

Σας εύχομαι τελειόμηνες και με εύκολες γέννες!! 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, VDald είπε:

Γεια σας κορίτσια. Έχω διαβάσει τα νέα σας κ βλέπω πως προχωράτε κ εσείς.

Εγώ είχα μια απρόοπτη και κατεπείγουσα καισαρική στις 34 εβδομάδες. Προφανώς έπαθα αποκόλληση στα καλά των καθουμένων και ξεκίνησαν αυτόματα οι συσπάσεις χωρίς να σταματούν. 

Το μωρό γεννήθηκε 2,260, το έχουν κρατήσει στο νεογνολογικό να κερδίσει τις μέρες που έχασε από την κοιλιά και να ωριμάσουν οι λειτουργίες του. 

Όπως φαντάζεστε, ήταν μια τρομακτική και επώδυνη εμπειρία. Είμαι καλύτερα μέρα με την μέρα και ανυπομονώ να κρατήσω στην αγκαλιά τον γιο μου. 

*Πληροφοριακά, το βράδυ που συνέβη αυτό, είχα πόνους περιόδου και δυσφορία στην κοιλιά. Η συμβουλή μου είναι να δίνετε σημασία σε τέτοια συμπτώματα - εγώ άργησα αρκετές ώρες ώσπου έφτασα να έχω αιμορραγία. 

Δεν θα ήθελα να πω περισσότερες λεπτομέρειες διότι δεν μου είναι ευχάριστο. 

Να αναφέρω επίσης γιατί θέλω να διαβαστεί, πως η Γ' Μαιευτική του Ιπποκράτειου νοσοκομείου, προσέφερε άριστη φροντίδα σε μένα και τεράστια ψυχολογική υποστήριξη. 

Σας εύχομαι τελειόμηνες και με εύκολες γέννες!! 

Ωχ σοβαρα?

Φαντάζομαι ποσο ανησυχήσες!!συγγνώμη όταν λες δυσφορία.? Εγώ νοιώθω τεράστια  πιεση κ βάρος,..κάτι τέτοιο ενοιωθες?

Με το καλό να ρθει σπιτι σας κ καλή ανάρρωση  και σε σένα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ele1 said:

Ωχ σοβαρα?

Φαντάζομαι ποσο ανησυχήσες!!συγγνώμη όταν λες δυσφορία.? Εγώ νοιώθω τεράστια  πιεση κ βάρος,..κάτι τέτοιο ενοιωθες?

Με το καλό να ρθει σπιτι σας κ καλή ανάρρωση  και σε σένα!!

Οχι, ένοιωθα την κοιλιά μου σκληρή και είχε πάρει ένα παράξενο σχήμα τις τελευταίες ώρες. Και η δυσφορία ήταν άλλου είδους.. Το ενοιωθα πως κάτι θα συμβεί δλδ. 

 

Σε ευχαριστώ πολύ. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Γειά σας κοριτσια!! Το έκανα το ντοπλερ,ευτυχώς πήρε βάρος και ανέβηκε στο 15%. Λίγο αλλά τουλάχιστον δεν έπεσε. Επανεξέταση σε 2 βδομαδες και αύξηση του σαλοσπιρ!

 

Δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι! Μπραβο! Όλα καλα θα πάνε 

2 ώρες πρίν, VDald είπε:

Γεια σας κορίτσια. Έχω διαβάσει τα νέα σας κ βλέπω πως προχωράτε κ εσείς.

Εγώ είχα μια απρόοπτη και κατεπείγουσα καισαρική στις 34 εβδομάδες. Προφανώς έπαθα αποκόλληση στα καλά των καθουμένων και ξεκίνησαν αυτόματα οι συσπάσεις χωρίς να σταματούν. 

Το μωρό γεννήθηκε 2,260, το έχουν κρατήσει στο νεογνολογικό να κερδίσει τις μέρες που έχασε από την κοιλιά και να ωριμάσουν οι λειτουργίες του. 

Όπως φαντάζεστε, ήταν μια τρομακτική και επώδυνη εμπειρία. Είμαι καλύτερα μέρα με την μέρα και ανυπομονώ να κρατήσω στην αγκαλιά τον γιο μου. 

*Πληροφοριακά, το βράδυ που συνέβη αυτό, είχα πόνους περιόδου και δυσφορία στην κοιλιά. Η συμβουλή μου είναι να δίνετε σημασία σε τέτοια συμπτώματα - εγώ άργησα αρκετές ώρες ώσπου έφτασα να έχω αιμορραγία. 

Δεν θα ήθελα να πω περισσότερες λεπτομέρειες διότι δεν μου είναι ευχάριστο. 

Να αναφέρω επίσης γιατί θέλω να διαβαστεί, πως η Γ' Μαιευτική του Ιπποκράτειου νοσοκομείου, προσέφερε άριστη φροντίδα σε μένα και τεράστια ψυχολογική υποστήριξη. 

Σας εύχομαι τελειόμηνες και με εύκολες γέννες!! 

Να σας ζήσει κ με το καλο να τον πάρετε σπίτι! Πολύ καλα κιλά γεννήθηκε ο γλυκούλης!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, VDald said:

Γεια σας κορίτσια. Έχω διαβάσει τα νέα σας κ βλέπω πως προχωράτε κ εσείς.

Εγώ είχα μια απρόοπτη και κατεπείγουσα καισαρική στις 34 εβδομάδες. Προφανώς έπαθα αποκόλληση στα καλά των καθουμένων και ξεκίνησαν αυτόματα οι συσπάσεις χωρίς να σταματούν. 

Το μωρό γεννήθηκε 2,260, το έχουν κρατήσει στο νεογνολογικό να κερδίσει τις μέρες που έχασε από την κοιλιά και να ωριμάσουν οι λειτουργίες του. 

Όπως φαντάζεστε, ήταν μια τρομακτική και επώδυνη εμπειρία. Είμαι καλύτερα μέρα με την μέρα και ανυπομονώ να κρατήσω στην αγκαλιά τον γιο μου. 

*Πληροφοριακά, το βράδυ που συνέβη αυτό, είχα πόνους περιόδου και δυσφορία στην κοιλιά. Η συμβουλή μου είναι να δίνετε σημασία σε τέτοια συμπτώματα - εγώ άργησα αρκετές ώρες ώσπου έφτασα να έχω αιμορραγία. 

Δεν θα ήθελα να πω περισσότερες λεπτομέρειες διότι δεν μου είναι ευχάριστο. 

Να αναφέρω επίσης γιατί θέλω να διαβαστεί, πως η Γ' Μαιευτική του Ιπποκράτειου νοσοκομείου, προσέφερε άριστη φροντίδα σε μένα και τεράστια ψυχολογική υποστήριξη. 

Σας εύχομαι τελειόμηνες και με εύκολες γέννες!! 

Φαντάζομαι το σοκ, κι εγώ με επείγουσα καισαρική είχα γεννήσει τον γιό μου αλλά ήμουν στις μέρες μου. Πολύ χαίρομαι που είσαι καλά κι εσύ και το μωρό, να σας ζήσει!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, VDald είπε:

Γεια σας κορίτσια. Έχω διαβάσει τα νέα σας κ βλέπω πως προχωράτε κ εσείς.

Εγώ είχα μια απρόοπτη και κατεπείγουσα καισαρική στις 34 εβδομάδες. Προφανώς έπαθα αποκόλληση στα καλά των καθουμένων και ξεκίνησαν αυτόματα οι συσπάσεις χωρίς να σταματούν. 

Το μωρό γεννήθηκε 2,260, το έχουν κρατήσει στο νεογνολογικό να κερδίσει τις μέρες που έχασε από την κοιλιά και να ωριμάσουν οι λειτουργίες του. 

Όπως φαντάζεστε, ήταν μια τρομακτική και επώδυνη εμπειρία. Είμαι καλύτερα μέρα με την μέρα και ανυπομονώ να κρατήσω στην αγκαλιά τον γιο μου. 

*Πληροφοριακά, το βράδυ που συνέβη αυτό, είχα πόνους περιόδου και δυσφορία στην κοιλιά. Η συμβουλή μου είναι να δίνετε σημασία σε τέτοια συμπτώματα - εγώ άργησα αρκετές ώρες ώσπου έφτασα να έχω αιμορραγία. 

Δεν θα ήθελα να πω περισσότερες λεπτομέρειες διότι δεν μου είναι ευχάριστο. 

Να αναφέρω επίσης γιατί θέλω να διαβαστεί, πως η Γ' Μαιευτική του Ιπποκράτειου νοσοκομείου, προσέφερε άριστη φροντίδα σε μένα και τεράστια ψυχολογική υποστήριξη. 

Σας εύχομαι τελειόμηνες και με εύκολες γέννες!! 

Μια χαρά σε βάρος γεννήθηκε για την εβδομάδα που είσαι. Λογικά θα κάτσει 2 εβδομάδες μέσα και μετά θα τον πάρεις. 34 θεωρείται ότι είναι έτοιμο το μωρό. 

Εμένα ο γιος μου γεννήθηκε 37 εβδομάδων αλλά μου τον κράτησαν μέσα για ίκτερο πρώτου εικοσιτετράωρο για μια εβδομάδα. Όταν έφυγα χωρίς το μικρό από το νοσοκομείο στο οποίο ήμουν 2,5 μήνες μέσα έγκυος με χολή ένιωσα πολύ άσχημα και έκλαιγα συνέχεια. Και όταν τον πήρα σπίτι έκλαιγα πάλι χωρίς λόγο και αιτία. Είναι δύσκολο για μια νέα μητέρα να βιώνει κάτι τέτοιο. Χαίρομαι που σε υποστήριξαν από το νοσοκομείο γιατί σε μένα δεν έγινε κάτι τέτοιο. 

Δεν θυμάμαι είναι το πρώτο σου παιδάκι; 

Παρόλο τις δυσκολίες που πέρασα, γιατί μετά από μια εβδομάδα που τον πήρα σπίτι μπήκα εγώ με ίκτερο μέσα και γενικά ταλαιπωρήθηκα μέχρι που αφαίρεσα την χολή ένα μήνα μετά την καισαρική, τελικά κατάφερα να τον θηλάσω μέχρι 2 χρόνων. Όχι αποκλειστικά βέβαια. 

Καλή δύναμη και όλα θα ξεχαστούν γρήγορα. Γρήγορα με τον μικρό στο σπίτι.

@Ele1 στο ντομπλερ που ήμουν 30 και 5 μου τον είχε βγάλει στην 98,8% στα 2140 γραμμάρια. Εχτές μου τον έβγαλε ο γιατρός μου 2200 περίπου 31 και 6 και σε μικρότερη θέση αλλά είναι διαφορετικός ο υπέρηχος και ο γιατρός που με μέτρησε. Γιατί παίζει και αυτό ρόλο.

Άλλες αγχωνόμαστε για μεγάλα μωρά και άλλες για μικρά. Εγώ πιστεύω ότι στο τέλος όλα καλά θα πάνε απλά έτσι είναι τα μωρά μας. Σημασία έχει να έχουμε καλή ιατρική φροντίδα και να βγουν με υγεία τα μικρά μας.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Xioni δεν ξέρω τα κριτήρια για το βάρος αλλά εμένα στις 32 εβδομάδες  ήταν 2400. Δεν τέθηκε ποτέ θέμα για υψηλού κινδύνου. Αλλα ότι σου πει ο γιατρός σου.

Εμένα πάλι που μάλλον θα πάμε καισαρική 39η βδομάδα συζητάμε ημερομηνία όχι νωρίτερα. Παρόλο που φαίνεται ότι θα είναι μεγάλο μωρό. 

@VDald να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Με το καλό να τον πάρεις σπίτι σου!! Εσύ πως είσαι;;

Κι εμένα που είναι το δεύτερο μωρό και έχω κάνει καισαρική (επείγουσα)  σοκαρίστηκα αλήθεια σου λέω μόλις διάβασα το μήνυμά σου φαντάζομαι εσύ τι έπαθες! Όμως όλα αυτά σε λίγο καιρό δεν θα τα θυμάσαι πάρα μόνο θα σε νοιάζει που θα τον έχεις αγκαλιτσα κ θα ερωτευτείτε!! 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Μια χαρά σε βάρος γεννήθηκε για την εβδομάδα που είσαι. Λογικά θα κάτσει 2 εβδομάδες μέσα και μετά θα τον πάρεις. 34 θεωρείται ότι είναι έτοιμο το μωρό. 

Εμένα ο γιος μου γεννήθηκε 37 εβδομάδων αλλά μου τον κράτησαν μέσα για ίκτερο πρώτου εικοσιτετράωρο για μια εβδομάδα. Όταν έφυγα χωρίς το μικρό από το νοσοκομείο στο οποίο ήμουν 2,5 μήνες μέσα έγκυος με χολή ένιωσα πολύ άσχημα και έκλαιγα συνέχεια. Και όταν τον πήρα σπίτι έκλαιγα πάλι χωρίς λόγο και αιτία. Είναι δύσκολο για μια νέα μητέρα να βιώνει κάτι τέτοιο. Χαίρομαι που σε υποστήριξαν από το νοσοκομείο γιατί σε μένα δεν έγινε κάτι τέτοιο. 

Δεν θυμάμαι είναι το πρώτο σου παιδάκι; 

Παρόλο τις δυσκολίες που πέρασα, γιατί μετά από μια εβδομάδα που τον πήρα σπίτι μπήκα εγώ με ίκτερο μέσα και γενικά ταλαιπωρήθηκα μέχρι που αφαίρεσα την χολή ένα μήνα μετά την καισαρική, τελικά κατάφερα να τον θηλάσω μέχρι 2 χρόνων. Όχι αποκλειστικά βέβαια. 

Καλή δύναμη και όλα θα ξεχαστούν γρήγορα. Γρήγορα με τον μικρό στο σπίτι.

@Ele1 στο ντομπλερ που ήμουν 30 και 5 μου τον είχε βγάλει στην 98,8% στα 2140 γραμμάρια. Εχτές μου τον έβγαλε ο γιατρός μου 2200 περίπου 31 και 6 και σε μικρότερη θέση αλλά είναι διαφορετικός ο υπέρηχος και ο γιατρός που με μέτρησε. Γιατί παίζει και αυτό ρόλο.

Άλλες αγχωνόμαστε για μεγάλα μωρά και άλλες για μικρά. Εγώ πιστεύω ότι στο τέλος όλα καλά θα πάνε απλά έτσι είναι τα μωρά μας. Σημασία έχει να έχουμε καλή ιατρική φροντίδα και να βγουν με υγεία τα μικρά μας.

Κ μενα 31 και 6 ήταν 2200,αλλά όλα καλα μου είπε,από την αρχή είχα μεγαλύτερο μωράκι..Να μην αγχώνεσαι όλα καλα θα πανε!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου. 

Θέλω να πιστεύω πως τα χειρότερα πέρασαν και πως από δω κ πέρα θα πάνε όλα καλύτερα και για μένα κ για όλες σας. 

Να έχετε υπομονή. 

Όλα θα πάνε καλά. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εγώ μπηκα σήμερα το απόγευμα με αιμορραγία στο μαιευτήριο. Ξαφνικά σηκώθηκα κ είχα αίμα πολύ στο ξαφνικό, χωρίς πόνο ή κάτι άλλο..

επειδη είχα διαβάσει την περιπέτεια της vdald. Έτρεξα αμέσως νομοσομειο όπου είδαν μικρή αποκόλληση λόγω του χαμηλού πλακούντα.. θα μείνω μέσα για παρακολούθηση κ ο θεός βοηθός.

κανω ενέσεις κορτιζόνης για παν ενδεχόμενο..

ειμαστε αισιόδοξοι ότι θα φύγει η αποκόλληση κ θα καταφέρω να τον κρατήσω λίγες εβδομάδες ακόμα :wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Dream85 είπε:

Κορίτσια κ εγώ μπηκα σήμερα το απόγευμα με αιμορραγία στο μαιευτήριο. Ξαφνικά σηκώθηκα κ είχα αίμα πολύ στο ξαφνικό, χωρίς πόνο ή κάτι άλλο..

επειδη είχα διαβάσει την περιπέτεια της vdald. Έτρεξα αμέσως νομοσομειο όπου είδαν μικρή αποκόλληση λόγω του χαμηλού πλακούντα.. θα μείνω μέσα για παρακολούθηση κ ο θεός βοηθός.

κανω ενέσεις κορτιζόνης για παν ενδεχόμενο..

ειμαστε αισιόδοξοι ότι θα φύγει η αποκόλληση κ θα καταφέρω να τον κρατήσω λίγες εβδομάδες ακόμα :wub:

Σε πια εβδομάδα είσαι; Όλα θα πάνε καλά πάντως. Όταν ήμουν μέσα στο πρώτο παιδί είχαν μπει και άλλες κοπέλες με αποκόλληση σε προχωρημένη εγκυμοσύνη και πήγαν όλα καλά.

Να ξέρεις ότι οι ενέσεις κορτιζόνης μπορεί να κάνουν το μωρό πιο ήρεμο, οπότε μην ανησυχείς. Τις είχα κάνει και εγώ αν και τελικά δεν χρειάστηκαν 

Εμένα είναι ο μικρός με δέκατα σήμερα. Για να δούμε πως θα πάει το βράδυ. Η αλήθεια είναι ότι δεν κάνει εύκολα δέκατα- πυρετό.

Έχετε ετοιμάσει οι υπόλοιπες βαλίτσα; Εγώ ακόμα τίποτα. Από εβδομάδα λέω να ετοιμάσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...