Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Συμπάσχω! Είμαι με ένα πλαστικό μπουκαλάκι και φτύνω  όλη μέρα. Νιώθω ότι είμαι μια αηδία. 

σπαω καλαμπογκροφτες και φρυγανιές σε μικρά κομμάτια και ανα δεκάλεπτο τρώω ένα κομμάτι για να μην φτύνω συνέχεια.  Και η μαία και ο γιατρός δεν μου έδωσαν καμία λύση. 

μέχρι να κοιμηθώ πνίγομαι από τα σάλια. Και επειδή ξυπνάω 1-2 φορές να για ουρήσω το βράδυ πάλι δυσκολεύομαι να κοιμηθώ από τα σάλια. 

 

Ακριβώς στην ίδια κατάσταση...τουλάχιστον 6 πετσέτες την ημέρα μούσκεμα και έτοιμες για πλύσιμο! Και ο ύπνος δύσκολα να έρθει...ευτυχώς δεν λες δεν πνιγόμαστε κατά την διάρκεια :-)

Ωραίο τιπ αυτο με τις φρυγανιές...σε ευχαριστώ! Αύριο είπα να ξεκινήσω με ότι μικρά και υγιεινά σνακ (αγγουράκια, καρότα, φρυγανιες) μπορώ και να κόψω τα γευματα όλη την ώρα!

Αλήθεια σε ποιο μήνα άρχισες να συμβουλεύεσαι μαια? (Εγώ μόλις μπήκα στον 4ο και έλεγα τουλάχιστον 3 μήνες ακόμα να περιμενω)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , ElpidaX είπε:

Ακριβώς στην ίδια κατάσταση...τουλάχιστον 6 πετσέτες την ημέρα μούσκεμα και έτοιμες για πλύσιμο! Και ο ύπνος δύσκολα να έρθει...ευτυχώς δεν λες δεν πνιγόμαστε κατά την διάρκεια :-)

Ωραίο τιπ αυτο με τις φρυγανιές...σε ευχαριστώ! Αύριο είπα να ξεκινήσω με ότι μικρά και υγιεινά σνακ (αγγουράκια, καρότα, φρυγανιες) μπορώ και να κόψω τα γευματα όλη την ώρα!

Αλήθεια σε ποιο μήνα άρχισες να συμβουλεύεσαι μαια? (Εγώ μόλις μπήκα στον 4ο και έλεγα τουλάχιστον 3 μήνες ακόμα να περιμενω)

 

Εγώ τώρα μπήκα στην 12η εβδομάδα και σε κάθε ραντεβού είναι μαζί με τον γιατρό και τους ρωτάω ότι με απασχολεί. 

δες κάτι φρυγανιές που λέγονται wasa και είναι θεωρητικά πιο υγιεινές. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Εγώ τώρα μπήκα στην 12η εβδομάδα και σε κάθε ραντεβού είναι μαζί με τον γιατρό και τους ρωτάω ότι με απασχολεί. 

δες κάτι φρυγανιές που λέγονται wasa και είναι θεωρητικά πιο υγιεινές. 

Συγγνώμη υπάρχει τέτοιο συμπτώμα;;;;να τρελαθώ... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Vlal είπε:

Συγγνώμη υπάρχει τέτοιο συμπτώμα;;;;να τρελαθώ... 

Αστα ούτε και εγώ το είχα ακούσει ποτέ και ούτε η αδερφή μου το είχε. Βέβαια η αδερφή μου δεν έκανε και τόσους εμετούς που κάνω εγώ.

φαντασου ότι είπαμε σήμερα να βγούμε να περπατήσουμε ένα τετράγωνο και δεν είχα που να φτύσω (ντρεπόμουν να φτύνω στο δρόμο) και γυρίσαμε τρέχοντας σπίτι. 

Ξέρετε αν λόγω κύησης μας βγάζουν υποχρεωτικά οι εργοδότες μας σε τηλεργασια, λόγω COVID και ευπαθής ομάδας; 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dream85 είπε:

Αστα ούτε και εγώ το είχα ακούσει ποτέ και ούτε η αδερφή μου το είχε. Βέβαια η αδερφή μου δεν έκανε και τόσους εμετούς που κάνω εγώ.

φαντασου ότι είπαμε σήμερα να βγούμε να περπατήσουμε ένα τετράγωνο και δεν είχα που να φτύσω (ντρεπόμουν να φτύνω στο δρόμο) και γυρίσαμε τρέχοντας σπίτι. 

Παναγία μου!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 29/1/2022 at 9:06 ΠΜ, MinakiG είπε:

Καλημέρα σε όλες. Από την Πεμπτη προσπαθώ να βρω δύναμη να σας γράψω και αν είναι σωστό να σας γράψω .... Όπως σας είχα πει Πέμπτη είχαμε γιατρό... Δεν βρίκαμε καρδιακή λειτουργεία και η εικόνα που βλέπαμε ( ώρες ώρες είναι κατάρα να είσαι επαγγελματίας υγείας γιατί καταλαβαίνεις τι πάει λάθος πριν καν βρει τρόπο να στο πει ο γιατρός σου). 
Χθες μπήκα εκτάκτως για απόξεση (δεν πίστευα ότι θα έκανα ποτέ κακό σε μωρό μου.. εγώ...) γιατί δεν ξέραμε πόσο καιρό ήταν το μωρό χωρίς κτύπους μέσα μου.... Το στείλαμε καρυώτυπο στο μωράκι και σε μένα και θρομβοφιλία. ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΜΑΥΡΙΖΩ την όμορφη ομάδα σας. Να έχετε όλες μια υγιή εγκυμοσύνη και υγιέστατα μωράκια.... Σας φιλώ.....

Καλησπερα κοπέλα μου σε καταλαβαίνω πως νιοθεις το πέρασα και εγώ πριν λίγο καιρό συγκεκριμένα 17/12  έκανα αποξεση......έχασα και εγώ το μικρό  μου μωράκι ήταν η πρώτη φορά που έμεινα έγγυος...είναι πολύ δύσκολο  και ψυχοφθόρο αυτό π περνάς σε νιοθω πραγματικά ....άμα θέλεις να μηλησουμε στήλε μ  και μήνυμα αν θέλεις .....εμένα με βοήθησε πολύ π μηλησα με άλλες κοπέλες π πέρασαν όπως εγώ....

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια τι γίνεται με αυτό το ζάχαρο; Εγώ νόμιζα στην εγκυμοσύνη ότι ανεβαίνει κ εμένα όσο πάει κ πέφτει… πήγα σήμερα κ έκανα εξετάσεις κ μου βγήκε 86… πριν 20 μέρες ήταν 92… το καλοκαίρι 101 κ πέρσι 110… ότι θα το έβλεπα τόσο χαμηλά για τα δικά μου δεδομένα δεν το περίμενα… κ έχω χάσει κ 2 κιλά… περίεργα πράγματα 


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Patataki83 είπε:

Ρε κοριτσια τι γίνεται με αυτό το ζάχαρο; Εγώ νόμιζα στην εγκυμοσύνη ότι ανεβαίνει κ εμένα όσο πάει κ πέφτει… πήγα σήμερα κ έκανα εξετάσεις κ μου βγήκε 86… πριν 20 μέρες ήταν 92… το καλοκαίρι 101 κ πέρσι 110… ότι θα το έβλεπα τόσο χαμηλά για τα δικά μου δεδομένα δεν το περίμενα… κ έχω χάσει κ 2 κιλά… περίεργα πράγματα 

Καλησπέρα. Το πρωτο διαστημα στην εγκυμοσυνη το ζαχαρο πεφτει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Patataki83 είπε:

Ρε κοριτσια τι γίνεται με αυτό το ζάχαρο; Εγώ νόμιζα στην εγκυμοσύνη ότι ανεβαίνει κ εμένα όσο πάει κ πέφτει… πήγα σήμερα κ έκανα εξετάσεις κ μου βγήκε 86… πριν 20 μέρες ήταν 92… το καλοκαίρι 101 κ πέρσι 110… ότι θα το έβλεπα τόσο χαμηλά για τα δικά μου δεδομένα δεν το περίμενα… κ έχω χάσει κ 2 κιλά… περίεργα πράγματα 

Αχ και εμένα από 90 πήγε 80......και έλεγα σήμερα ας φάω μια σοκολατιτσα....αύριο έχω γιατρό θα τον ρωτήσω και θα απαντήσω!!!!πάντως εγώ σίγουρα δεν έχω πάρει......θα σας πω αύριο και πόσα κιλά έχω ανέβει 

πρίν από 7 λεπτά , Konisn είπε:

Καλησπέρα. Το πρωτο διαστημα στην εγκυμοσυνη το ζαχαρο πεφτει. 

Άρα κακως...έφαγα την σοκολατιτσα....ωραία......πάντως εγώ 13 βδομάδα ξανά άρχισα τους εμετούς......

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Konisn είπε:

Καλησπέρα. Το πρωτο διαστημα στην εγκυμοσυνη το ζαχαρο πεφτει. 

Ααα να περιμένω να πάρει την ανηφόρα δλδ αργότερα… κατάλαβα την κάτσαμε…

 

πρίν από 16 λεπτά , Vlal είπε:

Αχ και εμένα από 90 πήγε 80......και έλεγα σήμερα ας φάω μια σοκολατιτσα....αύριο έχω γιατρό θα τον ρωτήσω και θα απαντήσω!!!!πάντως εγώ σίγουρα δεν έχω πάρει......θα σας πω αύριο και πόσα κιλά έχω ανέβει 

Άρα κακως...έφαγα την σοκολατιτσα....ωραία......πάντως εγώ 13 βδομάδα ξανά άρχισα τους εμετούς......

ποια σοκολατιτσα; Εγώ έφαγα προφιτερόλ! :lol:

κ εγώ νιώθω πως έχουν αυξηθεί οι εμετοί. Δεν σταμάτησαν ποτε αλλά δεν είχα κάθε μέρα όπως τώρα… το μόνο που έχει σταματήσει τελείως είναι οι ζαλάδες κ σαν να πεινάω λίγο λιγότερο… 


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Patataki83 είπε:

Ααα να περιμένω να πάρει την ανηφόρα δλδ αργότερα… κατάλαβα την κάτσαμε…

 

ποια σοκολατιτσα; Εγώ έφαγα προφιτερόλ! :lol:

κ εγώ νιώθω πως έχουν αυξηθεί οι εμετοί. Δεν σταμάτησαν ποτε αλλά δεν είχα κάθε μέρα όπως τώρα… το μόνο που έχει σταματήσει τελείως είναι οι ζαλάδες κ σαν να πεινάω λίγο λιγότερο… 

Κ εγώ έχω καλύτερη διάθεση ...αλλά τώρα κάνω εμετό με την ιδέα ότι κάτι με αηδιάζει και μετά από πλύνω τα δόντια μου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Patataki83 είπε:

Ααα να περιμένω να πάρει την ανηφόρα δλδ αργότερα… κατάλαβα την κάτσαμε…

 

ποια σοκολατιτσα; Εγώ έφαγα προφιτερόλ! :lol:

κ εγώ νιώθω πως έχουν αυξηθεί οι εμετοί. Δεν σταμάτησαν ποτε αλλά δεν είχα κάθε μέρα όπως τώρα… το μόνο που έχει σταματήσει τελείως είναι οι ζαλάδες κ σαν να πεινάω λίγο λιγότερο… 

Όχι μωρε δεν είναι απαραιτητο να ανεβει πανω απο το οριο... κ γω οταν το είχα μετρήσει ετρωγα γλυκά. Το επομενο τριμηνο φοβαμαι τι θα γινει...

Εγω κοριτσια εχω πρηξιμο πολυ. Δε ξερω τι να τρωω. Ολα μου προκαλουν γαστροοισοφαγική, ρεψιμο, δυσπεψια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Vlal είπε:

Κ εγώ έχω καλύτερη διάθεση ...αλλά τώρα κάνω εμετό με την ιδέα ότι κάτι με αηδιάζει και μετά από πλύνω τα δόντια μου 

Με την οδοντόκρεμα κ εγώ αηδιάζω… κ με τη μασκα τελευταία νιώθω ότι μου προκαλεί δυσφορία κ με χαλάει..

πρίν από 42 λεπτά , Konisn είπε:

Όχι μωρε δεν είναι απαραιτητο να ανεβει πανω απο το οριο... κ γω οταν το είχα μετρήσει ετρωγα γλυκά. Το επομενο τριμηνο φοβαμαι τι θα γινει...

Εγω κοριτσια εχω πρηξιμο πολυ. Δε ξερω τι να τρωω. Ολα μου προκαλουν γαστροοισοφαγική, ρεψιμο, δυσπεψια.

ελπιζω να μην ανεβει… τα έχω τσιμπήσει κ εγώ τα γλυκακια μου..

πρηξιμο εγώ δεν έχω αλλά κάτι καούρες που κ που με πιάνουν.. ειδικά αν φάω φρούτα ή σαλάτα μου αλλάζουν τα φωτα

παει το κριτσινι σύννεφο…


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Με την οδοντόκρεμα κ εγώ αηδιάζω… κ με τη μασκα τελευταία νιώθω ότι μου προκαλεί δυσφορία κ με χαλάει..

ελπιζω να μην ανεβει… τα έχω τσιμπήσει κ εγώ τα γλυκακια μου..

πρηξιμο εγώ δεν έχω αλλά κάτι καούρες που κ που με πιάνουν.. ειδικά αν φάω φρούτα ή σαλάτα μου αλλάζουν τα φωτα

παει το κριτσινι σύννεφο…

Τη μια μερα δείχνω 2 κιλα πανω, την αλλη 2 κατω. Ο,τι να ναι δλδ....εγω θα υποθεσω πως δεν εχω παρει κιλα και ειναι ολα κατακρατησεις. Δεν εξηγειται το ανεβοκατεβασμα της ζυγαριας. Τις φρυγανιες εχω ταραξει...

Την αλλη Δευτερα εχω αυχενικη. Ποσο αγχοε εχω δε λεγεται ..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Τη μια μερα δείχνω 2 κιλα πανω, την αλλη 2 κατω. Ο,τι να ναι δλδ....εγω θα υποθεσω πως δεν εχω παρει κιλα και ειναι ολα κατακρατησεις. Δεν εξηγειται το ανεβοκατεβασμα της ζυγαριας. Τις φρυγανιες εχω ταραξει...

Την αλλη Δευτερα εχω αυχενικη. Ποσο αγχοε εχω δε λεγεται ..

Εγώ έχω την Παρασκευή αυχενική κ με αγχώνει λίγο και εμένα. Όλα καλά θα πάνε όμως να είστε αισιόδοξες. Εγώ πήρα 2 κιλά ως τώρα κ είμαι σχεδόν στη 12η εβδομάδα. Τελευταία δεν προσέχω και πολύ. Οι εξετάσεις μου βγήκαν καλές αλλά έχω χαμηλό αιματοκρίτη πάλι. Έχει καμία από εσάς βαμμένα μαλλιά; τι σας είπε ο γιατρός σας γι αυτό το θέμα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...