Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Η δική μου προσπάθεια


Elle12

Recommended Posts

17 hours ago, minnie26 said:

Κορίτσια καλησπέρα ! Ήρθα με νέα … εμάς η λύση μας για να αποκτήσουμε παιδάκι είναι η εξωσωματική τελικά ! Είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες για φυσιολογική σύλληψη .. αλλά κανένα πρόβλημα ! Η επιστήμη σου λύνει τα χέρια ! Απ εβδομάδα θα συναντήσουμε το γιατρό μας για να δούμε ποτέ θα ξεκινήσουμε τη διαδικασία ! Εύχομαι σε όλες σας να πετύχετε  το σκοπό σας με οποίο μέσο γίνεται ! 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΘΕΤΙΚΗ, ΜΠΡΑΒΟ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ!!

 ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ. :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειμαι αισιως (μαλλον) 8 μερες μετα την ωορρηξια. Περιμενω περιοδο σε 6-7 μερες. Αν ολα εχουν υπολογιστει σωστα.

Απο τη μια θελω να ελπιζω απο την αλλη σκεφτομαι τη στιγμη που θα δω περιοδο ή αρνητικο τεστ και με πιανει απογοητευση.. απο συμπτωματα αν και πλεον δε βασιζομαι καθολου σε αυτα, μονο στηθος πρησμενο οπως καθε μηνα εν αναμονη περιοδου. Ειχα κοψιματα πολλες φορες 3η και 4η μερα μετα την ωορρηξια αλλα αποκλειεται να ηταν εγκυμοσυνης ηταν  τρομερα νωρις.

Τελικα δεν εχω καν καταληξει αν θελω να περασουν οι μερες για κανω τεστ ή οχι.. μαλλον θελω. Τουλαχιστον να ξερω. Απλα δε ξερω το επομενο βημα ποιο ειναι. Εχουμε κανει ολες τις εξετασεις.. :(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΘΕΤΙΚΗ, ΜΠΡΑΒΟ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ!!

 ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ. :wub:

Μα μόνο θετικά μπορώ να το δω ότι θα μπούμε στη διαδικασία της εξωσωματικής για να αποκτήσουμε παιδάκι ..το σημαντικό βέβαια είναι ότι κ ο άντρας μ είναι θετικός ! Εμένα αυτό με ένοιαζε ! Όποτε μόνο θετική διάθεση !!! Σε ευχαριστούμε πολύ πολύ !!! Κ σε σένα εύχομαι να θετικό τεστ !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

ΟΣΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΘΕΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΑΚΟΜΑ  ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΛΠΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΑΙ!!! 

ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ...ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΠΑΝΤΟΥ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΦΥΦΟΥΜΕ ΝΟΜΙΖΩ.ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝΩΦΕΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.....ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΑΣ ΟΜΩΣ ΟΣΩ ΜΠΟΡΟΥΜΕ:(:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εκανα τεστ 1 βδομαδα πριν την περιοδο?

Γιατι ειμαι χαζη. Γι αυτο. Και φυσικα ολολευκο αρνητικο και φυσικα απογοητευτηκα και ειμαι σιγουρη οτι ουτε αυτο το μηνα εκανα κατι και ας εκανα 15 σερι επαφες.. μονο τα μεμε μου πονανε φουλ αλλα αυτα ειναι πλεον κλασικα πραγματα. Ουφ.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 3/9/2022 at 9:17 ΜΜ, Elle12 είπε:

Γιατι εκανα τεστ 1 βδομαδα πριν την περιοδο?

Γιατι ειμαι χαζη. Γι αυτο. Και φυσικα ολολευκο αρνητικο και φυσικα απογοητευτηκα και ειμαι σιγουρη οτι ουτε αυτο το μηνα εκανα κατι και ας εκανα 15 σερι επαφες.. μονο τα μεμε μου πονανε φουλ αλλα αυτα ειναι πλεον κλασικα πραγματα. Ουφ.

 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Η αλήθεια είναι ότι τα τεστ είναι μεγάλος πειρασμός όταν υπάρχει αυτή η αναμονή και η ανυπομονησία και δύσκολα τα αποφεύγουμε. Επειδή όμως ήταν πράγματι νωρίς και οι επαφές σου ήταν εξαιρετικές ( προσωπικά δεν τις έχω καταφέρει ούτε στους καλύτερους μήνες) θα σου έλεγα να μην απογοητεύεσαι και να περιμένεις λίγο ακόμη. Το ευχάριστο μπορεί να έρθει εκεί που δεν το περιμένεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Η αλήθεια είναι ότι τα τεστ είναι μεγάλος πειρασμός όταν υπάρχει αυτή η αναμονή και η ανυπομονησία και δύσκολα τα αποφεύγουμε. Επειδή όμως ήταν πράγματι νωρίς και οι επαφές σου ήταν εξαιρετικές ( προσωπικά δεν τις έχω καταφέρει ούτε στους καλύτερους μήνες) θα σου έλεγα να μην απογοητεύεσαι και να περιμένεις λίγο ακόμη. Το ευχάριστο μπορεί να έρθει εκεί που δεν το περιμένεις.

Mακαρι..

Περιμενω περιοδο σε 4 μερες. Ειμαι 10η μετα την ωορρηξια. Κρατιεμαι με νυχια και με δοντια να μη κανω. Θελω παντα να εχω τεστ στο σπιτι για περιπτωση αναγκης αλλα αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι γιατι μπαινω συνεχεια σε πειρασμο.. ουφ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Elle12 είπε:

Mακαρι..

Περιμενω περιοδο σε 4 μερες. Ειμαι 10η μετα την ωορρηξια. Κρατιεμαι με νυχια και με δοντια να μη κανω. Θελω παντα να εχω τεστ στο σπιτι για περιπτωση αναγκης αλλα αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι γιατι μπαινω συνεχεια σε πειρασμο.. ουφ!

Σίγουρα είναι χρήσιμο εργαλείο για να υπάρχει στο σπίτι, απλά να γίνεται στον κατάλληλο χρόνο. Θέλει όντως προσπάθεια να ξεφύγει λίγο το μυαλό όσο πλησιάζουν οι μέρες.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, IOANNA28 είπε:

Σίγουρα είναι χρήσιμο εργαλείο για να υπάρχει στο σπίτι, απλά να γίνεται στον κατάλληλο χρόνο. Θέλει όντως προσπάθεια να ξεφύγει λίγο το μυαλό όσο πλησιάζουν οι μέρες.

Και μαντεψε.. δε κρατηθηκα.. και φυσικα αρνητικοτατο. Και φυσικα απελπισια και απογοητευση.. εχω αλλες 4 μερες βεβαια αλλα δεν εχω καμια ελπιδα. Αλλος ενας μηνας χαμενος.. ποσοο ακομα...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Elle12 είπε:

Και μαντεψε.. δε κρατηθηκα.. και φυσικα αρνητικοτατο. Και φυσικα απελπισια και απογοητευση.. εχω αλλες 4 μερες βεβαια αλλα δεν εχω καμια ελπιδα. Αλλος ενας μηνας χαμενος.. ποσοο ακομα...

Καταλαβαίνω την απογοήτευση. Τώρα αν θα έρθει 1-2 μέρες πριν ή μετά, μικρή σημασία έχει. Σε κάθε περίπτωση, περίμενε να περάσουν και οι υπόλοιπες μέρες που μένουν για να σιγουρευτείς για το τι γίνεται και από εκεί και πέρα βλέπεις τι γίνεται. Λύσεις υπάρχουν. Ίσως μέχρι τότε να έχει βελτιωθεί κάπως και η ψυχολογία σου. Εμένα τουλάχιστον, αυτό μου συμβαίνει συνήθως σε αυτή την περίπτωση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Καταλαβαίνω την απογοήτευση. Τώρα αν θα έρθει 1-2 μέρες πριν ή μετά, μικρή σημασία έχει. Σε κάθε περίπτωση, περίμενε να περάσουν και οι υπόλοιπες μέρες που μένουν για να σιγουρευτείς για το τι γίνεται και από εκεί και πέρα βλέπεις τι γίνεται. Λύσεις υπάρχουν. Ίσως μέχρι τότε να έχει βελτιωθεί κάπως και η ψυχολογία σου. Εμένα τουλάχιστον, αυτό μου συμβαίνει συνήθως σε αυτή την περίπτωση.

Γενικα ειμαι καλα.. αλλα παθαινω κατι πτωσεις τρομερες οπως σημερα που ειμαι και σωματικα χαλια με κοπωση, εξαντληση, εμετο κτλ και με κανει σκονη.. τι να πω.. υπομονη.. ουφ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Elle12 είπε:

Γενικα ειμαι καλα.. αλλα παθαινω κατι πτωσεις τρομερες οπως σημερα που ειμαι και σωματικα χαλια με κοπωση, εξαντληση, εμετο κτλ και με κανει σκονη.. τι να πω.. υπομονη.. ουφ!

Υπομονή και επιμονή! Εύχομαι να νιώσεις άμεσα καλύτερα και να υπάρξουν πολύ ευχάριστες εκπλήξεις τις επόμενες μέρες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Υπομονή και επιμονή! Εύχομαι να νιώσεις άμεσα καλύτερα και να υπάρξουν πολύ ευχάριστες εκπλήξεις τις επόμενες μέρες.

Μακαρι αν και δε το βλεπω..θα σφιξω τα δοντια και θα κανω υπομονη αλλο ενα μηνα. Οπως κανουμε ολες εδω μεσα, και εκει εξω.. τι τραβαμε ρεεεε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Elle12 είπε:

Μακαρι αν και δε το βλεπω..θα σφιξω τα δοντια και θα κανω υπομονη αλλο ενα μηνα. Οπως κανουμε ολες εδω μεσα, και εκει εξω.. τι τραβαμε ρεεεε

Θα έρθει και η σειρά μας και ούτε που θα τα θυμόμαστε όλα αυτά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Μακαρι αν και δε το βλεπω..θα σφιξω τα δοντια και θα κανω υπομονη αλλο ενα μηνα. Οπως κανουμε ολες εδω μεσα, και εκει εξω.. τι τραβαμε ρεεεε

Κορίτσι μου καταλαβαίνω απόλυτα...έτσι κ εγώ όλο λέω δεν θα κάνω τεστ κ όλο έτσι τελευταίες μέρες πάντα κάνω ένα...με τρώει να ξέρω...αλλά θα σου πω ότι όντως είναι νωρίς...ακόμα τα τεστ που ανιχνεύουν από νωρίς κ αυτά μπορεί να μην πιάσουν την ορμόνη...θα δεις σε λίγες μέρες...σου εύχομαι να είναι ένα λάθος το τεστ...αλλά ακόμα κ εάν το τεστ είναι σωστό κ είναι όντως αρνητικό σου εύχομαι να είναι το τελευταία αρνητικό...Πόσο καιρό προσπαθήτε μόνοι σας???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...