Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Η δική μου προσπάθεια


Elle12

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, linaa είπε:

Ε πιστευω θα πετύχεις.  Αν δεν κανε κ έναν έλεγχο με υπέρηχους για την ωορηξια σου. Ορμονικες φαντάζομαι θα έχεις κάνει? 

Τα παντα. Και ορμονες, και ΑΜΗ και σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα. Ολα καλα και φυσιολογικα.. τι να πω..περασαμε ενα μυκοπλασμα, το διωξαμε, περασα και κοβιντ, περασαν 3 μηνες, ε ελπιζω να ειμαι γονιμη ακομα.. τι να πω...

Το σκεφτηκα αν δε γινει κατι να παω στον γυν να του πω να κανουμε αφενος εβα επαναληπτικο τσεκ απ, αφετερου να κανω παρακολουθηση με υπερηχο μοας και το πιασω.. 

On 13/8/2022 at 9:36 ΠΜ, Mariam23 είπε:

Καλημέρα!!!

Διάβασα όλες τις σελίδες και περίμενα πως και πως να διαβάσω τα ευχάριστα. 

Εύχομαι να έρθουν σύντομα. 

Εγώ έπιασα με 1 μόνο προσπάθεια περίπου 3-4 ημέρες πριν την ωορρηξία. Εν τέλη στον 5ο μήνα κάναμε διακοπή κύησης λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών. 

Η διακοπή = Απρίλη. 

Το ελεύθερο από την γιατρό το είχαμε για Ιούλιο. (Ήθελε να περάσουν 2, περίοδοι για να ξεκουραστεί η μήτρα )

Ιούλιο δεν κάναμε καλή προσπάθεια γτ με τόσες εκδηλώσεις (γάμους κλπ) φοβομασταν μην είχαμε κολλήσει κορονοιο οπότε οι ελεύθερες επαφές έτυχε να ήταν εκτός γονιμων ημερών. 

Αυτόν τον μήνα είχαμε επαφές κανονικά στις γόνιμες σχεδόν κάθε μέρα (άντε μέρα παρά μερα κάποιες φορες). 

Τώρα είμαι περίπου 3 ημέρες πριν την περίοδο και δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ ΣΎΜΠΤΩΜΑ. ούτε καν περιόδου. 

Πρησμένο στήθος όχι (μετά την απόξεση -γεννα που είχα το στήθος δεν ξανά πρηστηκε σε καμία περίοδο) πονακια έχω ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ πολύ ελαφριά. Καμιά σχέση με τις άλλες φορές. Την προηγούμενη περίοδο είχα συνέχεια τσιμπηματάκια και νόμιζα η χαζή ότι θα ημουν έγκυος.

Δεν ξέρω. Έχουν αλλάξει τόσο τα συμπτώματα αναμονής περιόδου γενικά τους τελευταίους κύκλους λόγω του συμβάντος που δεν ξέρω τι να περιμένω. 

 

Καπου χαθηκε το μηνυμα σου κοπελα μου και δεν ειχα απαντησει... καταρχας λυοαμαι γι αυτο που περασες. Ειναι απο τους μεγαλυτερους φοβους μογ αυτος. Και δυστυχως ειναι συχνο, ειναι νορμαλ, συμβαινει και μονο τοτε καταλαβαινεις ποση δυναμη κουβαλας.

Ευχομαι συντομα μια υγιη κυηση και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα υγιες μωρακι στην αγκαλια σου.. ειναι γολγοθας η μητροτητα και πριν τον τοκετο και μετα.. εδω ειμαστε. Περιμενω νεα σου ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Τα παντα. Και ορμονες, και ΑΜΗ και σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα. Ολα καλα και φυσιολογικα.. τι να πω..περασαμε ενα μυκοπλασμα, το διωξαμε, περασα και κοβιντ, περασαν 3 μηνες, ε ελπιζω να ειμαι γονιμη ακομα.. τι να πω...

Το σκεφτηκα αν δε γινει κατι να παω στον γυν να του πω να κανουμε αφενος εβα επαναληπτικο τσεκ απ, αφετερου να κανω παρακολουθηση με υπερηχο μοας και το πιασω.. 

Καπου χαθηκε το μηνυμα σου κοπελα μου και δεν ειχα απαντησει... καταρχας λυοαμαι γι αυτο που περασες. Ειναι απο τους μεγαλυτερους φοβους μογ αυτος. Και δυστυχως ειναι συχνο, ειναι νορμαλ, συμβαινει και μονο τοτε καταλαβαινεις ποση δυναμη κουβαλας.

Ευχομαι συντομα μια υγιη κυηση και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα υγιες μωρακι στην αγκαλια σου.. ειναι γολγοθας η μητροτητα και πριν τον τοκετο και μετα.. εδω ειμαστε. Περιμενω νεα σου ❤️

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. 

Μακάρι μακάρι να έρθει σύντομα. Ανυπομονώ να νιώσω αυτό το ωραίο συναίσθημα της μητρότητας. Θέλω τόσο πολύ να αγαπήσω και να αγαπηθώ με αυτόν τον ιδιαίτερο και ξεχωριστό τρόπο. 

Αυτόν τον μήνα μπήκαμε στον 2ο ουσιαστικό μήνα προσπαθειών. Θα πάω και στο μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου. Έχει κάνει πολλά θαύματα περί εγκυμοσύνης. 

Εναποθετω εκεί τις ελπίδες μου. Προσπαθώ βέβαια να μην απογοητεύομαι. Το άγχος είναι εχθρός 

 

Εσεις ξεκινήσατε προσπάθειες?

διάβασα ότι είχατε ξεκινήσει μια αγωγή. Σωστά? Γτ έχουν περάσει πολλές μέρες που τα είχα διαβάσει και τα έχω ξεχάσει. Χαχα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mariam23 είπε:

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. 

Μακάρι μακάρι να έρθει σύντομα. Ανυπομονώ να νιώσω αυτό το ωραίο συναίσθημα της μητρότητας. Θέλω τόσο πολύ να αγαπήσω και να αγαπηθώ με αυτόν τον ιδιαίτερο και ξεχωριστό τρόπο. 

Αυτόν τον μήνα μπήκαμε στον 2ο ουσιαστικό μήνα προσπαθειών. Θα πάω και στο μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου. Έχει κάνει πολλά θαύματα περί εγκυμοσύνης. 

Εναποθετω εκεί τις ελπίδες μου. Προσπαθώ βέβαια να μην απογοητεύομαι. Το άγχος είναι εχθρός 

 

Εσεις ξεκινήσατε προσπάθειες?

διάβασα ότι είχατε ξεκινήσει μια αγωγή. Σωστά? Γτ έχουν περάσει πολλές μέρες που τα είχα διαβάσει και τα έχω ξεχάσει. Χαχα. 

Εμεις προσπαθουμε 1 χρονο  τυπικα αλλα απο αυτους τους μηνες, εχουμε πιασει ωορρηξια και καλες επαφες μονο 4-5 κυκλους. Μεσολαβησαν αγωγες, κοβιντ, εξετασεις. Ειμαστε μια χαρα σε ολα οποτε προσπαθουμε κανονικα.

Εμεις ειμαστε αθεοι, δεν τα πιστευω αυτα, αν και το περιβαλλον μου ειναι βαθια θρησκευομενο. Ωστοσο πιστευω και δεχομαι την αναγκη του καθενα να πιστευει και να ζηταει βοηθεια. Μακαρι να τη λαβεις! Το αποτελεσμα μετραει. Ολες για το ιδιο πραγμα προσευχομαστε. Σε θεο, συμπαν, χρονο, μοιρα, οτι πιστευει ο καθενας. Μακαρι να γινει το ονειρο μας πραγματικοτητα!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό εύχομαι και σε εσένα!!!!!!

Κάνεις τεστ ωορρηξίας? Χρησιμοποιείς κάποιο ημερολόγιο περιόδου για να βλέπεις τις γόνιμες μέρες?

 

Ελπίζω σύντομα να ξανά γράψουμε τα ευχάριστα νέα μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Elle12 είπε:

Εμεις προσπαθουμε 1 χρονο  τυπικα αλλα απο αυτους τους μηνες, εχουμε πιασει ωορρηξια και καλες επαφες μονο 4-5 κυκλους. Μεσολαβησαν αγωγες, κοβιντ, εξετασεις. Ειμαστε μια χαρα σε ολα οποτε προσπαθουμε κανονικα.

Εμεις ειμαστε αθεοι, δεν τα πιστευω αυτα, αν και το περιβαλλον μου ειναι βαθια θρησκευομενο. Ωστοσο πιστευω και δεχομαι την αναγκη του καθενα να πιστευει και να ζηταει βοηθεια. Μακαρι να τη λαβεις! Το αποτελεσμα μετραει. Ολες για το ιδιο πραγμα προσευχομαστε. Σε θεο, συμπαν, χρονο, μοιρα, οτι πιστευει ο καθενας. Μακαρι να γινει το ονειρο μας πραγματικοτητα!

Σε μερικές γυναίκες ή κάποιους κύκλους ποτέ δεν φαίνεται έντονα η δεύτερη γραμμή για ωορρηξία.αφου έχεις άχνα τεστ,είναι καλό. Ισχύει και αυτό που σου είπε η @linaa δηλαδή μπορεί να κάνεις εσύ πρωί και απόγευμα κ το φουλ καραμπινατο να είναι το βράδυ,μέχρι το πρωί που θα ξανακάνεις να είναι αχνό. Δηλαδή να διαρκεί κάποιες ώρες. Αφού κανεις τις προσπάθειες σου,αυτό κράτα. Καταλαβαίνω την αγωνία σου και την ψυχολογική σου κούραση. Στον γιο μου δέκα μήνες σερί προσπαθούσα με τεστ ωορρηξίας κ μου είχαν σπάσει τα νευρα,και το σεξ είχα καταντήσει κ κάπως αγγαρεία. Εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , MumMaria είπε:

Σε μερικές γυναίκες ή κάποιους κύκλους ποτέ δεν φαίνεται έντονα η δεύτερη γραμμή για ωορρηξία.αφου έχεις άχνα τεστ,είναι καλό. Ισχύει και αυτό που σου είπε η @linaa δηλαδή μπορεί να κάνεις εσύ πρωί και απόγευμα κ το φουλ καραμπινατο να είναι το βράδυ,μέχρι το πρωί που θα ξανακάνεις να είναι αχνό. Δηλαδή να διαρκεί κάποιες ώρες. Αφού κανεις τις προσπάθειες σου,αυτό κράτα. Καταλαβαίνω την αγωνία σου και την ψυχολογική σου κούραση. Στον γιο μου δέκα μήνες σερί προσπαθούσα με τεστ ωορρηξίας κ μου είχαν σπάσει τα νευρα,και το σεξ είχα καταντήσει κ κάπως αγγαρεία. Εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας!!

Ευχαριστω πολυ! Σημερα μεσημερι μετα τη δουλεια εκανα και βγηκε αρκετα πιο σκουρα απο τα αλλα. Οχι σκουρο θετικο ή πικ, αλλα αρκετα πιο σκουρο. Αρα τουλαχιστον ανεβαινει η LH. Θα προσπαθησω ξανα το βραδυ. Εγω καλου κακου εχω καθημερινα επαφες για 2-3 μερες ακομα :lol:

πρίν από 42 λεπτά , Mariam23 είπε:

Με το καλό εύχομαι και σε εσένα!!!!!!

Κάνεις τεστ ωορρηξίας? Χρησιμοποιείς κάποιο ημερολόγιο περιόδου για να βλέπεις τις γόνιμες μέρες?

 

Ελπίζω σύντομα να ξανά γράψουμε τα ευχάριστα νέα μας!

Χρησιμοποιω 3 εφαρμογες!

Το ημερολογιο περιοδου (που ειναι το πιο basic αλλα δε πετυχαινει ωορρηξιες) το Glow που καταχωρω και τα τεστ ωορρηξιας και μου αναγνωριζει τα θετικα, και το Fertility Friend που ειναι πιο συνθετο, εχει διαφορα σε προβλεψεις κτλ. Καταχωρω τα ιδια και στα 3 απλα να βγαζω το μεσο ορο καπως.. 

Τεστ ωορρηξιας κανω καθε μηνα που συνειδητα προσπαθω.. επειδη εχω ψιλοαστατο κυκλο εχω κανει 29 μερες, εχω κανει και 36 αλλα ο μεσος ορος και το συνηθες ειναι 31-33 μερες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΥΚΛΟΣ.

Εκανα τεστ ωορρηξιας μεχρι προχθες κ ηταν ολα αρνητικα (θολα) και λεω τωρα το μεσημερι δε κανω ενα να δω τι γινεται? Και ηταν καραμπαμ θετικο τερμα. Ημερα κυκλου 23η. Για ονομα δλδ!

Φυσικα και συνεχιζω επαφες καθε μερα. Ειμαι αισιως στη 12η χαχαχα. Αφενος εχω κουραστει αφετερου φοβαμαι μην εχει λιωσει ο δολιος απο το πολυ σεξ και αντι για σπερμα πιτσιλαει νερο. Κριμα με τοσο σεξ να παει χαμενο!

Τι να πω.. ελπιζω να πιασει κατιτις.. καλου κακου εκανα σημερα και θα κανω κ το σουκου. Μετα θα παρω ρεπο. Θα του πω τον Σεπτεμβρη παλι..

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Elle12 said:

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΥΚΛΟΣ.

Εκανα τεστ ωορρηξιας μεχρι προχθες κ ηταν ολα αρνητικα (θολα) και λεω τωρα το μεσημερι δε κανω ενα να δω τι γινεται? Και ηταν καραμπαμ θετικο τερμα. Ημερα κυκλου 23η. Για ονομα δλδ!

Φυσικα και συνεχιζω επαφες καθε μερα. Ειμαι αισιως στη 12η χαχαχα. Αφενος εχω κουραστει αφετερου φοβαμαι μην εχει λιωσει ο δολιος απο το πολυ σεξ και αντι για σπερμα πιτσιλαει νερο. Κριμα με τοσο σεξ να παει χαμενο!

Τι να πω.. ελπιζω να πιασει κατιτις.. καλου κακου εκανα σημερα και θα κανω κ το σουκου. Μετα θα παρω ρεπο. Θα του πω τον Σεπτεμβρη παλι..

Καλησπέρα! Να σου πω και την δίκη μου εμπειρία με τα τεστ ωορρηξίας. Έχω ένα κύκλο ακανόνιστο μιλάμε μπορεί να έκανε 50 μέρες να έρθει η περίοδος. 
Είπα να πάρω τα τεστάκια και να τα δοκιμάσω έτσι για πλάκα. Μετά την 12η ημέρα έκανα κάθε μέρα και τσουπ την 23η ημέρα ένα τεστ με δυο κατακόκκινες γραμμές. Λέω δεν μπορεί αλλά άσε να δοκιμάσω. Ήρθα σε επαφή την ίδια μέρα και την μεθεπόμενη. Για κάποιο λόγο μου ήρθε μια έμπνευση και λέω ας κάνω ξανά τεστ. Έβγαινε θετικό για ακόμα μια εβδομάδα και ήταν παρά πολύ σκούρα η γραμμή… είπα δεν παίζει να έκανα ωορρηξία κάτι λάθος βγαίνει. 
τελικά είμαι έγκυος κορίτσι μου. Μιλάμε είμαι και μια περίπτωση που ταλαιπωρήθηκα πολύ και ετοιμαζόμουνα για 4η εξωσωματική τον Σεμπτεβρη. 
Εύχομαι να είναι και εσένα η τυχερη σου. Good luck!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2022 at 1:40 ΜΜ, Mariam23 είπε:

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. 

Μακάρι μακάρι να έρθει σύντομα. Ανυπομονώ να νιώσω αυτό το ωραίο συναίσθημα της μητρότητας. Θέλω τόσο πολύ να αγαπήσω και να αγαπηθώ με αυτόν τον ιδιαίτερο και ξεχωριστό τρόπο. 

Αυτόν τον μήνα μπήκαμε στον 2ο ουσιαστικό μήνα προσπαθειών. Θα πάω και στο μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου. Έχει κάνει πολλά θαύματα περί εγκυμοσύνης. 

Εναποθετω εκεί τις ελπίδες μου. Προσπαθώ βέβαια να μην απογοητεύομαι. Το άγχος είναι εχθρός 

 

Εσεις ξεκινήσατε προσπάθειες?

διάβασα ότι είχατε ξεκινήσει μια αγωγή. Σωστά? Γτ έχουν περάσει πολλές μέρες που τα είχα διαβάσει και τα έχω ξεχάσει. Χαχα. 

Αχ κορίτσι μου πως σε νοιωθω...δυστυχώς είμαστε πολλές που έχουμε ζήσει μια απώλεια κατά την εγκυμοσυνηκ πονάει πολύ...κ εμείς αυτό τον μήνα ήταν ο πρώτος μετά την βιοχημική...τον προηγούμενο δεν τον μετράω γιατί ήταν αποβολής κύκλος κ ήταν διαφορετικά...να πω είπα να μην το σκεφτώ να πάω διακοπές να περάσω τέλεια...κ οντως έτσι έκανα...είπα λοιπόν τελευταία μέρα διακοπών να κάνω ένα τεστ...λέω να δω αυτό τον μήνα που έκανα πολλές προσπάθειες...σωστές μέρες αφού τις ψάχνω με τα τεστ...δεν είχα ανχος ...είχα ωραία διάθεση...κάνω ένα τεστ..αρνητικό...χαχα...λέω αυτό το μήνα να μην στεναχωρηθω...όχι ότι δεν με πόνεσε ..αλλά ...το να κάνουμε ..δεν πιάνει τίποτα...όλοι μου λένε ότι το σώμα θυμάται τι πρέπει να κάνει κ το κάνει ξανά..εμένα μάλλον θυμάται τι να μην κάνει...αχχ τεσπά...μεγάλος ο καημός...σου εύχομαι από την ψυχή μου αυτόν τον μήνα να είναι ο τυχερός για εσάς με μια υγιής κ τελειωμηνη εγκυμοσύνη!!!

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Pozi είπε:

Καλησπέρα! Να σου πω και την δίκη μου εμπειρία με τα τεστ ωορρηξίας. Έχω ένα κύκλο ακανόνιστο μιλάμε μπορεί να έκανε 50 μέρες να έρθει η περίοδος. 
Είπα να πάρω τα τεστάκια και να τα δοκιμάσω έτσι για πλάκα. Μετά την 12η ημέρα έκανα κάθε μέρα και τσουπ την 23η ημέρα ένα τεστ με δυο κατακόκκινες γραμμές. Λέω δεν μπορεί αλλά άσε να δοκιμάσω. Ήρθα σε επαφή την ίδια μέρα και την μεθεπόμενη. Για κάποιο λόγο μου ήρθε μια έμπνευση και λέω ας κάνω ξανά τεστ. Έβγαινε θετικό για ακόμα μια εβδομάδα και ήταν παρά πολύ σκούρα η γραμμή… είπα δεν παίζει να έκανα ωορρηξία κάτι λάθος βγαίνει. 
τελικά είμαι έγκυος κορίτσι μου. Μιλάμε είμαι και μια περίπτωση που ταλαιπωρήθηκα πολύ και ετοιμαζόμουνα για 4η εξωσωματική τον Σεμπτεβρη. 
Εύχομαι να είναι και εσένα η τυχερη σου. Good luck!!! 

Ρε συ τι τελειο! Με το καλο κοριτσι μου! Ενα υγιες μωρακι στην αγκαλια σου! Σοκαριστικο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 minutes ago, Elle12 said:

Ρε συ τι τελειο! Με το καλο κοριτσι μου! Ενα υγιες μωρακι στην αγκαλια σου! Σοκαριστικο!!

Χεχε πράγματι τέλειο ακόμα δεν το πιστεύω. Ευχαριστώ για τις ευχές σου! Περιμένουμε νέα σου. Να είσαι χαλαρή προσπάθησε να αποβάλεις το άγχος και θα έρθει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καπου εχω μιλήσει για τα hometest, αλλά δεν θυμαμαι που :lol: Τα εκανα στον κυκλο που εμεινα εγκυος, ενώ πλεον δεν προσπαθούσα να μείνω, απλά για να δω αν κάνω ωορηξία με τα inofert που έπαιρνα. (παλιά δεν έκανα ποτέ σχεδόν). Λοιπον, εγω παρατηρησα οτι η γραμμή ποτέ δεν βγήκε εντελώς σκούρα για ωορηξια, παρ'ολο που προφανως εκανα ωορηξια αφού εμεινα έγκυος. Ίσως να ειναι καποια μερα πιο εντονη απο τις αλλες, αλλά τουλαχιστον σε εμενα δεν ηταν ποτε τοσο εντονη οσο "επρεπε". Οπότε μπορεί να εκανες κανονικά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@minnie26 @Elle12  ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ  ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ. ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΣΥΝΤΟΜΑ :wub:  @Mariam23 ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ.....ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ...:-(

ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ 12/4 (ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΜΕΙΝΑ ΑΜΕΣΩΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΜΟΥ), ΚΑΝΩ ΕΝΤΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ (ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΜΟΝΟ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΔΛΔ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ) ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ, ΤΕΣΤ ΚΤΛ..ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ ΔΕΝ ΤΟ ΜΠΟΡΩ.ΣΑΣ ΘΑΥΜΑΖΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΤΥΨΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΕΝΩ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ;; ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ................. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΛΕΩ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΟΟΟΝΟΟΟΟ ΕΚΕΙ. ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ, ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΑΣ ΛΕΩ ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΣΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΤΛ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ  ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ;) 

ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΣΑΣ!!!! ΑΓΚΛΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΑΣ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ; ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

@minnie26 @Elle12  ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ  ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ. ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΣΥΝΤΟΜΑ :wub:  @Mariam23 ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ.....ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ...:-(

ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ 12/4 (ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΜΕΙΝΑ ΑΜΕΣΩΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΜΟΥ), ΚΑΝΩ ΕΝΤΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ (ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΜΟΝΟ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΔΛΔ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ) ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ, ΤΕΣΤ ΚΤΛ..ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ ΔΕΝ ΤΟ ΜΠΟΡΩ.ΣΑΣ ΘΑΥΜΑΖΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΤΥΨΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΕΝΩ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ;; ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ................. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΛΕΩ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΟΟΟΝΟΟΟΟ ΕΚΕΙ. ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ, ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΑΣ ΛΕΩ ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΣΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΤΛ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ  ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ;) 

ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΣΑΣ!!!! ΑΓΚΛΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΑΣ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ; ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ; 

Μονη δεν εισαι..εδω μεσα μονο ειμαστε δεκαδες. Φαντασου εξω.. χιλιαδες γυναικες περνανε οσα περναμε. Και ακομα χειροτερα.

Και μην εχεις ενοχες. Δεν ειναι ολοι οι τροποι το ιδιο αποτελεσματικοι για ολους. Καποιες με τα τεστ αγχωνονται και ζοριζονται. Εγω τα χρειαζομαι. Δε με στρεσαρουν. Με βοηθουν. Ετσι το νιωθω. Εσυ κανεις αυτο που πρεπει να κανεις και τελος. Καο μη μας βλεπεις ετσι ανετες. Και μεις πιεζομαστε, και μεις κλαιμε, και μεις νιωθουμε αδικημενες και μονες... ειναι ολα φυσιολογικα. Αν θες γραψε μας την ιστορια σου. Ηλικιες, χρονος προσπαθειας κτλ. Δεν εισαι μονη, αυτο ειναξ το μονο σιγουρο❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

34 minutes ago, Elle12 said:

Μονη δεν εισαι..εδω μεσα μονο ειμαστε δεκαδες. Φαντασου εξω.. χιλιαδες γυναικες περνανε οσα περναμε. Και ακομα χειροτερα.

Και μην εχεις ενοχες. Δεν ειναι ολοι οι τροποι το ιδιο αποτελεσματικοι για ολους. Καποιες με τα τεστ αγχωνονται και ζοριζονται. Εγω τα χρειαζομαι. Δε με στρεσαρουν. Με βοηθουν. Ετσι το νιωθω. Εσυ κανεις αυτο που πρεπει να κανεις και τελος. Καο μη μας βλεπεις ετσι ανετες. Και μεις πιεζομαστε, και μεις κλαιμε, και μεις νιωθουμε αδικημενες και μονες... ειναι ολα φυσιολογικα. Αν θες γραψε μας την ιστορια σου. Ηλικιες, χρονος προσπαθειας κτλ. Δεν εισαι μονη, αυτο ειναξ το μονο σιγουρο❤️

Ε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ  ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ. ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΤΕΛΙΚΑ.

ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΗΜΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ 9η ΕΒΔΟΜΑΔΑ(ΛΟΓΩ ΧΡΩΜΟΣΩΜΙΚΩΝ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ ΤΕΛΙΚΑ ΕΔΕΙΞΑΝ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΠΕΙΤΑ).

ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΕΡΘΕΙ, ΤΕΛΙΚΑ ΟΣΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΗΡΘΕ ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ. ΠΕΡΡΙΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΝΟΧΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ. ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ, ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΙΜΩΡΕΙ. ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΜΕ ΕΡΙΞΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΝΕΙΣ Η ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΚΑΙΡΟ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.......

ΝΑ ΜΗ ΣΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΡΧΙΣΑ ΑΜΕΣΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΚΟΜΑ.ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ,ΚΟΛΠΙΚΕΣ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ  ΖΗΤΗΣΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΞΕΚΙΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ.ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΟΜΩΣ..ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΦΥΛΛΙΚΟ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΟΜΩΣ.. Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 33-35 ΜΕΡΕΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΩ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΕΛΕΥΘΕΡΑ. ΕΙΜΑΙ 32 ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ 36.... ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΛΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑ Η ΚΡΙΣΗ ΜΑ ΤΟ ΕΝΑ ΜΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΦΤΑΣΑΜΕ ΕΔΩ. ΘΕΛΏ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΜΜΟΝΗ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΜΑΖΙ. ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΕΩ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΛΕΩ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΨΕΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΩ............ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ "ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ" ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΠΑΡΑΕΙΜΑΙ ΧΑΛΑΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ Η ΚΑΤΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ, ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΥΚΟΛΑ, ΑΛΛΕΣ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 4 ΜΗΝΕΣ ΣΧΕΔΟΝ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ Η ΛΙΓΟ;;; ΠΦΦΦΦΦ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΠΕΡΝΑΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΧΑΖΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΧΑΧΑΑΧ 

 
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...