Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Η δική μου προσπάθεια


Elle12

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Elle12 είπε:

Ε τι να το κανω το τεστ αφου εκανα χοριακη ρε χαχαχα..

Δε ξερω ισως παρω ενα με ευαισθησια ανω των 25 να δω αν σκουρυνε η γραμμη

Μπορεί να βγει πιο έντονη η γραμμή αυτή τη φορά , δε ξέρεις !!! Να φύγει η απορία !! Ελαααα , μη χάνεις το παιχνίδι με τα τεστ ! Έκανες συνέχεια πριν! Χαχα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , minnie26 είπε:

Μπορεί να βγει πιο έντονη η γραμμή αυτή τη φορά , δε ξέρεις !!! Να φύγει η απορία !! Ελαααα , μη χάνεις το παιχνίδι με τα τεστ ! Έκανες συνέχεια πριν! Χαχα!

Καλα δεν εχεις κ αδικο χαχαχα.. θα κατεβω ουτως ή αλλως κεντρο για ψωνια σε λιγπ. Θα παρω ενα κ θα το κανω το πρωι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Elle12 είπε:

Καλα δεν εχεις κ αδικο χαχαχα.. θα κατεβω ουτως ή αλλως κεντρο για ψωνια σε λιγπ. Θα παρω ενα κ θα το κανω το πρωι

Άντε εύχομαι να είναι θετικοτατο!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Καλα δεν εχεις κ αδικο χαχαχα.. θα κατεβω ουτως ή αλλως κεντρο για ψωνια σε λιγπ. Θα παρω ενα κ θα το κανω το πρωι

Τώρα μάλιστα. Ε, μα έκανες μια βδομάδα πριν την περίοδο, δεν θα κάνεις τώρα που καίγεσαι;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

Με το καλό εύχομαι!!!!!!!!

Μακάρι να εξελιχθεί σε μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!!!!!

Αναμένουμε νέα σου!!!!

Από συμπτώματα τι έχεις? @Elle12

Εχω διαφορα που δε ξερω αν ειναι απο αυτο. Μονο για τα δυο ειμαι σιγουρη. Πρησμενο στηθος και κοψιματα/τραβηγματα σαν πονους περιοδου και ωορρηξιας.

Απο τα αλλα, 2 μερες μετα τη συλληψη, ξυπνησα και εκανα εμετο νιωθοντας αηδιασμενη απο κατι ποπ κορν που ειχα φαει, και εδω και 2 μερες πινω νερο απο ποτηρια και μου μυριζουν. Πχ επινα απο πλαστικο ποτηρι στο γραφειο και μου μυριζε αυγουλιλα δε ξερω πως να το περιγραψω.. καταληγω μαλλον στο οτι εχει οξυνθει η οσφρηση μου καπως. Α και 2-3 μερες ειχα μονιμο πονοκεφαλο. Αυτα. Δε ξερω αν ειναι τυχαια γεγονοτα απλα αυτα εχω. 

πρίν από 13 λεπτά , Ele@n είπε:

Τώρα μάλιστα. Ε, μα έκανες μια βδομάδα πριν την περίοδο, δεν θα κάνεις τώρα που καίγεσαι;

Ε δεν εκανα μια βδομαδα υπερβολικη!!! 5 μερες 3 μερες και 1 μερα  πριν χαχαχα.. θα κανω αυριο πρωι, το πηρα. Θα ειναι 2 εβδομαδες ακριβως απο την ωορρηξια και μαλλον 1 εβδομαδα απο τη συλληψη. Ας ελπισουμε για ενα σκουροχρωμο..

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Εχω διαφορα που δε ξερω αν ειναι απο αυτο. Μονο για τα δυο ειμαι σιγουρη. Πρησμενο στηθος και κοψιματα/τραβηγματα σαν πονους περιοδου και ωορρηξιας.

Απο τα αλλα, 2 μερες μετα τη συλληψη, ξυπνησα και εκανα εμετο νιωθοντας αηδιασμενη απο κατι ποπ κορν που ειχα φαει, και εδω και 2 μερες πινω νερο απο ποτηρια και μου μυριζουν. Πχ επινα απο πλαστικο ποτηρι στο γραφειο και μου μυριζε αυγουλιλα δε ξερω πως να το περιγραψω.. καταληγω μαλλον στο οτι εχει οξυνθει η οσφρηση μου καπως. Α και 2-3 μερες ειχα μονιμο πονοκεφαλο. Αυτα. Δε ξερω αν ειναι τυχαια γεγονοτα απλα αυτα εχω. 

Ε δεν εκανα μια βδομαδα υπερβολικη!!! 5 μερες 3 μερες και 1 μερα  πριν χαχαχα.. θα κανω αυριο πρωι, το πηρα. Θα ειναι 2 εβδομαδες ακριβως απο την ωορρηξια και μαλλον 1 εβδομαδα απο τη συλληψη. Ας ελπισουμε για ενα σκουροχρωμο..

Πώς γνωρίζεις πότε έγινε η σύλληψη?  Από την χοριακη?

Η εμφύτευση πάντως γίνεται 7 ημέρες περίπου από την γονιμοποίηση του ωαρίου.

Συγγνώμη που ρωτάω αλλά είμαι κ εγώ σε παρόμοια φάση. Είμαι βέβαια 7 ημέρες μετά την ωορρηξία 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mariam23 είπε:

Πώς γνωρίζεις πότε έγινε η σύλληψη?  Από την χοριακη?

Η εμφύτευση πάντως γίνεται 7 ημέρες περίπου από την γονιμοποίηση του ωαρίου.

Συγγνώμη που ρωτάω αλλά είμαι κ εγώ σε παρόμοια φάση. Είμαι βέβαια 7 ημέρες μετά την ωορρηξία 

 

η συλληψη θα γινει τις ημερες των επαφων κοντα στην ωορρηξια

μεχρι 5μερες πριν ,κ 1μερα μετα.το ωαριο περιπου τοσο ζει.ενω τα σπερματοζωαρια εως κ 5μερες

η εμφυτευση γινεται 5-12μερες μετα την συλληψη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

Πώς γνωρίζεις πότε έγινε η σύλληψη?  Από την χοριακη?

Η εμφύτευση πάντως γίνεται 7 ημέρες περίπου από την γονιμοποίηση του ωαρίου.

Συγγνώμη που ρωτάω αλλά είμαι κ εγώ σε παρόμοια φάση. Είμαι βέβαια 7 ημέρες μετά την ωορρηξία 

 

 

5 ώρες πρίν, vikib είπε:

η συλληψη θα γινει τις ημερες των επαφων κοντα στην ωορρηξια

μεχρι 5μερες πριν ,κ 1μερα μετα.το ωαριο περιπου τοσο ζει.ενω τα σπερματοζωαρια εως κ 5μερες

η εμφυτευση γινεται 5-12μερες μετα την συλληψη

Οτι ειπε η βικυ. Εκ παραδρομης ειπα συλληψη.

Ειχα ωορρηξια 25-26 αυγουστου και το σουκου που μας περασε ειχα τσιμπηματα στο κεντρο της μητρας, που δε τα ειχα ξανανιωσει.. ε ηταν 8-9 ημερες μετα την ωορρηξια αρα υπεθεσα οτι εγινε εμφυτευση.

Αυτο φυσικα ειναι εικασια..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εκανα το τεστ. Ακραια απογοητευμενη. Ειναι υψηλοτερης ευαισθησιας (10mui) και μου βγαλε την αχνοτερη γραμμη που θα μπορουσε.

Απο τη μια ειμαι σιγουρη οτι μιλαμε για βιοχημικη, απο την αλλη διαβασα παντου οτι δεν εχει σημασια η σκουροτητα αλλα η θετικοτητα. Δεν βγαζουν ολες οι γυναικες με χαμηλη χοριακη την ιδια σκουροτητα. Οτι τα τεστ ουρων σου λενε ΑΝ εισαι εγκυος και οχι ΠΟΣΟ εγκυος εισαι.

εξαλλου υπο φυσιολογικες συνθηκες, σημερα θα εκανα το πρωτο τεστ εγκυμοσυνης ουτως ή αλλως μιας και δεν ηρθε η περιοδος χθες... 

Επισης να πω οτι δεν ηταν τα πρωτα πρωινα ουρα.. ξυπνησα στις 5 γιατι εχω συχνοουρια και ξανακοιμηθηκα και ξανασηκωθηκα κ το καμα στις 6.30. Μπορει να εχασα σημαντικες πληροφοριες με τα τσισα χαχαχαχα

Τελος παντων, τωρα οτι κι αν πω δεν εχει σημασια. Ο χρονος θα δειξει θα μαθουμε τη Δευτερα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , Elle12 είπε:

Λοιπον, εκανα το τεστ. Ακραια απογοητευμενη. Ειναι υψηλοτερης ευαισθησιας (10mui) και μου βγαλε την αχνοτερη γραμμη που θα μπορουσε.

Απο τη μια ειμαι σιγουρη οτι μιλαμε για βιοχημικη, απο την αλλη διαβασα παντου οτι δεν εχει σημασια η σκουροτητα αλλα η θετικοτητα. Δεν βγαζουν ολες οι γυναικες με χαμηλη χοριακη την ιδια σκουροτητα. Οτι τα τεστ ουρων σου λενε ΑΝ εισαι εγκυος και οχι ΠΟΣΟ εγκυος εισαι.

εξαλλου υπο φυσιολογικες συνθηκες, σημερα θα εκανα το πρωτο τεστ εγκυμοσυνης ουτως ή αλλως μιας και δεν ηρθε η περιοδος χθες... 

Επισης να πω οτι δεν ηταν τα πρωτα πρωινα ουρα.. ξυπνησα στις 5 γιατι εχω συχνοουρια και ξανακοιμηθηκα και ξανασηκωθηκα κ το καμα στις 6.30. Μπορει να εχασα σημαντικες πληροφοριες με τα τσισα χαχαχαχα

Τελος παντων, τωρα οτι κι αν πω δεν εχει σημασια. Ο χρονος θα δειξει θα μαθουμε τη Δευτερα.. 

Αχνό θετικό = Θετικό!!!!!

Ξανακάνε ένα αύριο το πρωί και αν βγει και εκείνο θετικό πήγαινε για χοριακη! Ή πήγαινε και σήμερα για χοριακη..Μάλλον ήρθε η στιγμή που περίμενες..Ποσο χαίρομαι!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Evi95 είπε:

Αχνό θετικό = Θετικό!!!!!

Ξανακάνε ένα αύριο το πρωί και αν βγει και εκείνο θετικό πήγαινε για χοριακη! Ή πήγαινε και σήμερα για χοριακη..Μάλλον ήρθε η στιγμή που περίμενες..Ποσο χαίρομαι!!!!

Εκανα καλε χοριακη πριν 2 μερες, βγηκε 11.4 το εχω γραψει πιο πανω! 

Θα ξαναπαω τη Δευτερα. Απλα εκανα ενα τεστ στο ενδιαμεσο να δω καθαρη γραμμη κ ειναι αχνη κ καπως αγχωθηκα. Απο την αλλη σημερα θα πρεπει να ειναι στο 20 με 25 η hcg  μου αρα η αχνη γραμμη δικαιολογειται..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elle12 είπε:

Λοιπον, εκανα το τεστ. Ακραια απογοητευμενη. Ειναι υψηλοτερης ευαισθησιας (10mui) και μου βγαλε την αχνοτερη γραμμη που θα μπορουσε.

Απο τη μια ειμαι σιγουρη οτι μιλαμε για βιοχημικη, απο την αλλη διαβασα παντου οτι δεν εχει σημασια η σκουροτητα αλλα η θετικοτητα. Δεν βγαζουν ολες οι γυναικες με χαμηλη χοριακη την ιδια σκουροτητα. Οτι τα τεστ ουρων σου λενε ΑΝ εισαι εγκυος και οχι ΠΟΣΟ εγκυος εισαι.

εξαλλου υπο φυσιολογικες συνθηκες, σημερα θα εκανα το πρωτο τεστ εγκυμοσυνης ουτως ή αλλως μιας και δεν ηρθε η περιοδος χθες... 

Επισης να πω οτι δεν ηταν τα πρωτα πρωινα ουρα.. ξυπνησα στις 5 γιατι εχω συχνοουρια και ξανακοιμηθηκα και ξανασηκωθηκα κ το καμα στις 6.30. Μπορει να εχασα σημαντικες πληροφοριες με τα τσισα χαχαχαχα

Τελος παντων, τωρα οτι κι αν πω δεν εχει σημασια. Ο χρονος θα δειξει θα μαθουμε τη Δευτερα.. 

Σίγουρα ήταν αραιά τα ουρα!! Μην απογοητεύεσαι!! Εγώ πιστεύω όλα καλά είναι!! Περιμένουμε τη Δευτέρα κορίτσι μου ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες.. επειδη ειναι αρχη καταλαβαινετε οτι δεν ειναι τιποτα ανακοινωσιμο ακομα. Το ξερουμε 5 ατομα απο τον κυκλο μου.. οποτε ειναι τρομερα ανακουφιστικο να μιλαω εδω μεσα. ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Elle12 είπε:

Σας ευχαριστω ολες.. επειδη ειναι αρχη καταλαβαινετε οτι δεν ειναι τιποτα ανακοινωσιμο ακομα. Το ξερουμε 5 ατομα απο τον κυκλο μου.. οποτε ειναι τρομερα ανακουφιστικο να μιλαω εδω μεσα. ❤️

Δεν είχα διαβάσει πιο πάνω..Οπότε συγχαρητήρια!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...