Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Η δική μου προσπάθεια


Elle12

Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Evi95 είπε:

Δεν είχα διαβάσει πιο πάνω..Οπότε συγχαρητήρια!!!!!

Θα δουμε! Δευτερα εχω επαναληπτικη χοριακης. Αν ειναι κοντα στο 50 θα ειναι καλα.. μακαρι.. ευχαριστω πολυ. Ειμαι τρομερα συγκρατημενη προς το παρον..

Οτι κι αν γινει, ακομα κι αν το χασω, βλεπω το θετικο. Για πρωτη φορα στη ζωη μου μενω εγκυος. Μπορω. Το σπερμα δουλευει, οι σαλπιγγες δουλευουν, κανω ωορρηξια, δεν εχω σπερματοκτονα υγρα, γενικα ειναι πολλα τα θετικα σε αυτη τη φαση που επιλεγω να βλεπω. Ελπιζω βεβαια να μη χρειαστει ποτε και να πιασει καλα το σπορακι μου.. ❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, vikib είπε:

η συλληψη θα γινει τις ημερες των επαφων κοντα στην ωορρηξια

μεχρι 5μερες πριν ,κ 1μερα μετα.το ωαριο περιπου τοσο ζει.ενω τα σπερματοζωαρια εως κ 5μερες

η εμφυτευση γινεται 5-12μερες μετα την συλληψη

Απλά να διορθώσω γτ διαβάζουν πολλές κοπέλες 'η επρόκειτο στο μέλλον να διαβάσουν...

Το ωάριο ζει έως 24 ώρες από την ημέρα της ωορρηξίας. 

5 ημέρες πριν και 1 μέρα είναι οι γόνιμες. 

Και λέμε 5 ημέρες πριν γτ το σπέρμα μπορεί να ζήσει έως και 5 ημέρες άρα την ημέρα της ωορρηξίας να γινοποιησει. 

 

@Elle12 μην αγχώνεσαι. Όλα θα πάνε καλά. 

Ισχύει αυτό που λες για όλα αυτά τα θετικά που έγραψες. Κ εγώ αυτό έχω στο μυαλό μου να παρηγοριεμαι. 

Με τον γυναικολόγο μίλησες?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Mariam23 είπε:

Απλά να διορθώσω γτ διαβάζουν πολλές κοπέλες 'η επρόκειτο στο μέλλον να διαβάσουν...

Το ωάριο ζει έως 24 ώρες από την ημέρα της ωορρηξίας. 

5 ημέρες πριν και 1 μέρα είναι οι γόνιμες. 

Και λέμε 5 ημέρες πριν γτ το σπέρμα μπορεί να ζήσει έως και 5 ημέρες άρα την ημέρα της ωορρηξίας να γινοποιησει. 

 

@Elle12 μην αγχώνεσαι. Όλα θα πάνε καλά. 

Ισχύει αυτό που λες για όλα αυτά τα θετικά που έγραψες. Κ εγώ αυτό έχω στο μυαλό μου να παρηγοριεμαι. 

Με τον γυναικολόγο μίλησες?

 

Οχι, εχω ενα φιλο γυναικολογο που δε με παρακολουθει βεβαια, μου γραψε τις χοριακες. Τον γιατρο μου θα τον παρω τη δευτερα ασχετως αποτελεσματος χοριακης γιατι θα πρεπει να μου πει πως να κινηθω

 Ακομα κ αν το χασω μπορει να θελει να μου δωσει κατι.. παιρνω φυσικα σιδηρο, φυλλικο και d3. Τα αλλα θα τα δουμε. Εγραψα και προγεστερονη για τη Δευτερα μηπως χρειαστει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα !!! Για να βγήκε πάλι γραμμή έστω κ αχνη σημαίνει θετικό! Δεν κάνουν τα μάτια σου πουλάκια κούκλα μου!! Αισιοδοξία κ όλα καλά !!! Φτου φτου μη σε ματιάσουμε !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλημεραααα !!! Για να βγήκε πάλι γραμμή έστω κ αχνη σημαίνει θετικό! Δεν κάνουν τα μάτια σου πουλάκια κούκλα μου!! Αισιοδοξία κ όλα καλά !!! Φτου φτου μη σε ματιάσουμε !!! 

Θα μαθουμε τη δευτερα.

Εν τω μεταξυ ειναι και οι δυο απο τις κολλητες μου εγκυες. Με 1-2 βδομαδες διαφορα ολες μας η μια απο την αλλη. Μακαρι να πανε ολα καλα. Ονειρο ζωης.. 

Παω να βαλω το τεστ καβερ στο προφιλ να τη δειτε.. ειναι επικινδυνο θεωρειτε που ειναι τοσο αχνη γραμμη? Ουσιαστικα σημερα θα ηταν 1η μερα περιοδου. Οριακα δλδ μπορει να εχω καθυστερηση ωρες.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 58 λεπτά , Elle12 είπε:

Θα μαθουμε τη δευτερα.

Εν τω μεταξυ ειναι και οι δυο απο τις κολλητες μου εγκυες. Με 1-2 βδομαδες διαφορα ολες μας η μια απο την αλλη. Μακαρι να πανε ολα καλα. Ονειρο ζωης.. 

Παω να βαλω το τεστ καβερ στο προφιλ να τη δειτε.. ειναι επικινδυνο θεωρειτε που ειναι τοσο αχνη γραμμη? Ουσιαστικα σημερα θα ηταν 1η μερα περιοδου. Οριακα δλδ μπορει να εχω καθυστερηση ωρες.. 

Το είδα το τεστ!! Συγχαρητήρια είναι θετικό!!! Σήμερα ήταν να δεις περίοδο; Και επίσης ήταν με ουρα πιο αραιά όποτε καλά!! Τη Δευτέρα θα εχεις σίγουρα αρκετά μεγαλύτερη χοριακη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Το είδα το τεστ!! Συγχαρητήρια είναι θετικό!!! Σήμερα ήταν να δεις περίοδο; Και επίσης ήταν με ουρα πιο αραιά όποτε καλά!! Τη Δευτέρα θα εχεις σίγουρα αρκετά μεγαλύτερη χοριακη!!

Δεν εχω πολυ σταθερο κυκλο. Εκανα ομως ωορρηξια 26 ή 27 αυγουστου και εχω ωχρινικο κυκλο 13 ημερων. Αρα περιοδος θα ερχοταν χθες ή σημερα. Δλδ η καθυστερηση μου αν υπαρχει, ειναι πολυ οριακα.. ελπιζω να αυξηθει καλα ❤️❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Elle12 είπε:

Δεν εχω πολυ σταθερο κυκλο. Εκανα ομως ωορρηξια 26 ή 27 αυγουστου και εχω ωχρινικο κυκλο 13 ημερων. Αρα περιοδος θα ερχοταν χθες ή σημερα. Δλδ η καθυστερηση μου αν υπαρχει, ειναι πολυ οριακα.. ελπιζω να αυξηθει καλα ❤️❤️❤️❤️

Συγχαρητήρια elle,με μια μεγάλη χοριακη την Δευτέρα. Δεν έχει σημασία το ποσό αχνό είναι το τεστ,αρκεί που είναι θετικό.και στα δύο μωρά μου ,μόνο εγώ έβλεπα την γραμμή στο τεστ εγκυμοσύνης ,χαχα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Elle12 είπε:

Δεν εχω πολυ σταθερο κυκλο. Εκανα ομως ωορρηξια 26 ή 27 αυγουστου και εχω ωχρινικο κυκλο 13 ημερων. Αρα περιοδος θα ερχοταν χθες ή σημερα. Δλδ η καθυστερηση μου αν υπαρχει, ειναι πολυ οριακα.. ελπιζω να αυξηθει καλα ❤️❤️❤️❤️

Είσαι 1 μέρα καθυστέρηση ή ακόμα δεν είσαι με καθυστέρηση αν έκανες 27, μετράς από την επόμενη δλδ από 28 -08 ως να φτάσεις 13-14 μερες…όλα καλά θα είναι! Εγώ χάρηκα πολύ για σένα ξέρω πως είναι κάθε μήνα να έρχεται η απογοήτευση!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Είσαι 1 μέρα καθυστέρηση ή ακόμα δεν είσαι με καθυστέρηση αν έκανες 27, μετράς από την επόμενη δλδ από 28 -08 ως να φτάσεις 13-14 μερες…όλα καλά θα είναι! Εγώ χάρηκα πολύ για σένα ξέρω πως είναι κάθε μήνα να έρχεται η απογοήτευση!!! 

Ναι αυτο υπολογιζω κ γω. 0 εως 24 ωρεςς ειναι η καθυστερηση μου.. οτι κ να υπολογιζουμε βεβαια, τον τελικο λογο εχει η χοριακη της δευτερας. Προς το παρον χαιδευουμε το σπορακι για να μας συμπαθησει και να εγκατασταθει μονιμα.. ελπιζω.. μακαρι κοριτσια μου. Δεν το εχω συνειδητοποιησει καν ακομα. Μου γραφετε "συγχαρητητια, εισαι εγκυος" και νομιζω το γραφετε για αλλες.. πωπω.. τρομερο πραγμα.. θα σας κραταω ενημερες εννοειται..

Σας ευχαριστω απειρα ολες. Και για τις συμβουλες, και τα καλα λογια και την υποστηριξη και τις θετικες σκεψεις. Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα..εξαλλου ολες ξερουμε οτι αυτο το ταξιδι, σε καθε του βημα εχει ενα αγχος.. απο δω και περα σταματας να αγχωνεσαι μονο οταν πεθανεις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

Απλά να διορθώσω γτ διαβάζουν πολλές κοπέλες 'η επρόκειτο στο μέλλον να διαβάσουν...

Το ωάριο ζει έως 24 ώρες από την ημέρα της ωορρηξίας. 

5 ημέρες πριν και 1 μέρα είναι οι γόνιμες. 

Και λέμε 5 ημέρες πριν γτ το σπέρμα μπορεί να ζήσει έως και 5 ημέρες άρα την ημέρα της ωορρηξίας να γινοποιησει. 

 

@Elle12 μην αγχώνεσαι. Όλα θα πάνε καλά. 

Ισχύει αυτό που λες για όλα αυτά τα θετικά που έγραψες. Κ εγώ αυτό έχω στο μυαλό μου να παρηγοριεμαι. 

Με τον γυναικολόγο μίλησες?

 

νομιζω τα ιδια εγραψα,αλλα ηταν αργα κ τα εγραψα καπως μπερδεμενα

το σπερμα ζει εως 5μερες.το ωαριο 1μετα την ωορρηξια.γι αυτο κ αυτο το 6ημερο ειναι οι γονιμες

@Elle12συγχαρητηρια!με το καλο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Θα μαθουμε τη δευτερα.

Εν τω μεταξυ ειναι και οι δυο απο τις κολλητες μου εγκυες. Με 1-2 βδομαδες διαφορα ολες μας η μια απο την αλλη. Μακαρι να πανε ολα καλα. Ονειρο ζωης.. 

Παω να βαλω το τεστ καβερ στο προφιλ να τη δειτε.. ειναι επικινδυνο θεωρειτε που ειναι τοσο αχνη γραμμη? Ουσιαστικα σημερα θα ηταν 1η μερα περιοδου. Οριακα δλδ μπορει να εχω καθυστερηση ωρες.. 

Μια χαρά είναι το τεστακι δεν το λες κ τέρμα αχνοο που το είπες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις βοηθηστε με λιγο γιατι πριν να προλαβω να χαρω θα αρχισω ν κλαιω.

Ειναι φυσιολογικα τα πονακια περιοδου? Και στο σκουπισμα εβγαλα μια απειροελαχιστη βλεννη στο μεγεθος κοκκου ρυζιου σε διαφανο-ανοιχτο καφε χρωμα. Ισα που ξεχωριζε στο χαρτι. Να προσπαθησω να μη φρικαρω ε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Elle12 είπε:

Ρε σεις βοηθηστε με λιγο γιατι πριν να προλαβω να χαρω θα αρχισω ν κλαιω.

Ειναι φυσιολογικα τα πονακια περιοδου? Και στο σκουπισμα εβγαλα μια απειροελαχιστη βλεννη στο μεγεθος κοκκου ρυζιου σε διαφανο-ανοιχτο καφε χρωμα. Ισα που ξεχωριζε στο χαρτι. Να προσπαθησω να μη φρικαρω ε?

Εγώ θα μίλαγα με τον γιατρό μου πάντως μήπως πρέπει να σε βοηθήσει λιγάκι με κανένα χαπάκι κολπικό...ξέρουν αυτοί...Να ξέρεις όμως ότι όλοι αυτοί οι πόνοι είναι φυσιολογικοί...εγώ για 3 μέρες πέθαινα στον πόνο ...σαν κανονικα να είχα περίοδο..αλλά αίμα πουθενά...με έπιασαν οι πόνοι την ημέρα που θα μου ερχόταν και κανονικα την επόμενη κ την μεθεπόμενη...μετά σταμάτησαν...εμεναμοθ είχε πει η γιατρός μου να πάρω να μου γράψει χαπακια προγεστερωνης...εν τέλει δεν πήρα γιατί δεν είχα πόνους ξανά...άσχετο με την βιοχικη βέβαια που έγινε μετά από 2 εβδομάδες..μέχρι τότε μεγάλωνε κανόνικα μετά σταμάτησε εμένα..

Αάαα κ το τόσο λίγο καφέ ..βλέννα ..λογικά είναι από την εμφύτευση...αλλααααα...μιλά με τον γιατρό σου για σίγουρα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...