Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Η δική μου προσπάθεια


Elle12

Recommended Posts

Καλα με τον γιατρο θα μιλησω εννοειται τη δευτερα. Ουτως ή αλλως δε προκειται να μου δωσει τιποτα περαν του φυλλικου μεχρι να δουμε 2η χοριακη.. θα τον παρω δευτερα πρωι σιγουρα..

Απλα δεν εχω ξαναβιωσει κατι τετοιο (να το ξερω τουλαχιστον) και εχω λιγο μεινει παγωτο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 44 λεπτά , Elle12 είπε:

Ρε σεις βοηθηστε με λιγο γιατι πριν να προλαβω να χαρω θα αρχισω ν κλαιω.

Ειναι φυσιολογικα τα πονακια περιοδου? Και στο σκουπισμα εβγαλα μια απειροελαχιστη βλεννη στο μεγεθος κοκκου ρυζιου σε διαφανο-ανοιχτο καφε χρωμα. Ισα που ξεχωριζε στο χαρτι. Να προσπαθησω να μη φρικαρω ε?

Κανε υπομονή elle μου μέχρι τη Δευτέρα να δεις τη χοριακή πως αυξάνεται κ να μιλήσεις με το γιατρό.  Μη κοιτάς την άχνη γραμμή εδώ έχεις θετικη χοριακη τι γραμμή θα κοιτάς για επιβεβαίωση? Έλα ααα...να είσαι χαρούμενη!!! ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Zenia82 είπε:

Κανε υπομονή elle μου μέχρι τη Δευτέρα να δεις τη χοριακή πως αυξάνεται κ να μιλήσεις με το γιατρό.  Μη κοιτάς την άχνη γραμμή εδώ έχεις θετικη χοριακη τι γραμμή θα κοιτάς για επιβεβαίωση? Έλα ααα...να είσαι χαρούμενη!!! ❤

Ναι ναι. Θα πρπσπαθησω να μη σκεφτομαι.. θετικη σκεψη και χαδια να το καλοπιασω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Εκανα καλε χοριακη πριν 2 μερες, βγηκε 11.4 το εχω γραψει πιο πανω! 

Θα ξαναπαω τη Δευτερα. Απλα εκανα ενα τεστ στο ενδιαμεσο να δω καθαρη γραμμη κ ειναι αχνη κ καπως αγχωθηκα. Απο την αλλη σημερα θα πρεπει να ειναι στο 20 με 25 η hcg  μου αρα η αχνη γραμμη δικαιολογειται..

Μια χαρά αχνή θετική γραμμή βλέπω!!!! Προφανώς και δεν θα είναι ακόμα μπαμ σκούρα...αλλά τουλάχιστον υπάρχει!!!!Σούπερ!!!!

9 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Θα δουμε! Δευτερα εχω επαναληπτικη χοριακης. Αν ειναι κοντα στο 50 θα ειναι καλα.. μακαρι.. ευχαριστω πολυ. Ειμαι τρομερα συγκρατημενη προς το παρον..

Οτι κι αν γινει, ακομα κι αν το χασω, βλεπω το θετικο. Για πρωτη φορα στη ζωη μου μενω εγκυος. Μπορω. Το σπερμα δουλευει, οι σαλπιγγες δουλευουν, κανω ωορρηξια, δεν εχω σπερματοκτονα υγρα, γενικα ειναι πολλα τα θετικα σε αυτη τη φαση που επιλεγω να βλεπω. Ελπιζω βεβαια να μη χρειαστει ποτε και να πιασει καλα το σπορακι μου.. ❤️

Γιατί καλέ να το χάσεις;;;;; Μια χαρά θα πάει....

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα παρα πολυ εντονους πονους περιοδους στην πρωτη εγκυμοσυνη

δ θυμαμαι ακριβως ποτε,αλλα σιγουρα πχ καμια βδομαδα μετα την εμφυτευση.κ ειχα δει κ καφε βλενη κ στην εμφυτευση κ μια βδομαδα μετα

οταν πλεον πηγα σε γυναικολογο μου εδωσε προγεστερονη,οχι μονο γτ συνεχιζονταν οι πονοι,αλλα κ γτ ηταν καπως χαμηλα το εμβρυο.εκει πιαστηκε η κορη μου,δ σχετιζεται με τους πονους κ την περιπτωση σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Ρε σεις βοηθηστε με λιγο γιατι πριν να προλαβω να χαρω θα αρχισω ν κλαιω.

Ειναι φυσιολογικα τα πονακια περιοδου? Και στο σκουπισμα εβγαλα μια απειροελαχιστη βλεννη στο μεγεθος κοκκου ρυζιου σε διαφανο-ανοιχτο καφε χρωμα. Ισα που ξεχωριζε στο χαρτι. Να προσπαθησω να μη φρικαρω ε?

Κι εγώ ειχα πονακια περιόδου,ειδικά στον γιο μου. Επίσης,τα καφέ υγρά είναι αρκετά συνηθισμένα. Εγώ έπαιρνα προγεστερόνη. Κάνε την χοριακη την Δευτέρα κ μετά πάρε γυναικολόγο μήπως πάρεις utrogestan. Ψυχραιμία,όλα καλά θα πάνε.,να σκέφτεσαι θετικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κυριακη Ημερα Παρακρουσης.

Ενω ειχα πολλα να κανω το τριημερο και καταπιαστηκα μς διαφορα, αποψε μου τα χει σκασει καπως. Γιατι περιμενω να περασουν 12 ωρες να κνω χοριακη και αλλες 3 ωρες να μαθω τα αποτελεσματα. Φοβαμαι οτι κατι δε θα παει καλα. Και δε ξερω αν ειναι "προαισθημα" ή απλα φοβος. Και δε θελω να ειναι τιποτα απο τα δυο. Τρεμω την ωρα που θα ανοιξω το μεηλ. Αλλα και τι να κανεις.. πρεπει να γινει.. ειμαι πρακτικα εγκυος μια εβδομαδα (απο την εμφυτευση).. 8 μερες to be exact.  Η χοριακη μου την πεμπτη ηταν 11.4. Αν ολα πανε καλα δε πρεπει να ειναι γυρω στο 50?

Ουφ.. στειλτε θετικη ενεργεια.

Και καπως πρεπει να σταματησω να διαβαζω ολο για παλινδρομες και βιοχημικες και εξωμητρια.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Elle12 είπε:

Κυριακη Ημερα Παρακρουσης.

Ενω ειχα πολλα να κανω το τριημερο και καταπιαστηκα μς διαφορα, αποψε μου τα χει σκασει καπως. Γιατι περιμενω να περασουν 12 ωρες να κνω χοριακη και αλλες 3 ωρες να μαθω τα αποτελεσματα. Φοβαμαι οτι κατι δε θα παει καλα. Και δε ξερω αν ειναι "προαισθημα" ή απλα φοβος. Και δε θελω να ειναι τιποτα απο τα δυο. Τρεμω την ωρα που θα ανοιξω το μεηλ. Αλλα και τι να κανεις.. πρεπει να γινει.. ειμαι πρακτικα εγκυος μια εβδομαδα (απο την εμφυτευση).. 8 μερες to be exact.  Η χοριακη μου την πεμπτη ηταν 11.4. Αν ολα πανε καλα δε πρεπει να ειναι γυρω στο 50?

Ουφ.. στειλτε θετικη ενεργεια.

Και καπως πρεπει να σταματησω να διαβαζω ολο για παλινδρομες και βιοχημικες και εξωμητρια.. 

Είναι απόλυτα λογικό να υπάρχει ανυπομονησία, ειδικά όταν έχει προηγηθεί μια μεγάλη προσπάθεια. Συνήθως όμως αυτή συνοδεύεται και από άγχος και δυστυχώς σε αυτές τις περιπτώσεις έχουμε την τάση να σκεφτόμαστε τα χειρότερα σενάρια. Προσπάθησε όσο μπορείς να απασχολήσεις το μυαλό σου με κάτι άλλο και εύχομαι όλα να πάνε τέλεια αύριο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Elle12 είπε:

Κυριακη Ημερα Παρακρουσης.

Ενω ειχα πολλα να κανω το τριημερο και καταπιαστηκα μς διαφορα, αποψε μου τα χει σκασει καπως. Γιατι περιμενω να περασουν 12 ωρες να κνω χοριακη και αλλες 3 ωρες να μαθω τα αποτελεσματα. Φοβαμαι οτι κατι δε θα παει καλα. Και δε ξερω αν ειναι "προαισθημα" ή απλα φοβος. Και δε θελω να ειναι τιποτα απο τα δυο. Τρεμω την ωρα που θα ανοιξω το μεηλ. Αλλα και τι να κανεις.. πρεπει να γινει.. ειμαι πρακτικα εγκυος μια εβδομαδα (απο την εμφυτευση).. 8 μερες to be exact.  Η χοριακη μου την πεμπτη ηταν 11.4. Αν ολα πανε καλα δε πρεπει να ειναι γυρω στο 50?

Ουφ.. στειλτε θετικη ενεργεια.

Και καπως πρεπει να σταματησω να διαβαζω ολο για παλινδρομες και βιοχημικες και εξωμητρια.. 

Έλα κορίτσι μου ο φόβος σου είναι...σταμάτα να διαβάζεις όλα τα αρνητικά σενάρια...βάλε να δεις μια ταινιούλα να ξεχάστεις...δεν έμεινε πολύ αύριο μέχρι το μεσημέρι θα ξέρεις. Η αγωνία σου είναι μεγάλη σίγουρα.  Σου εύχομαι μια καλή χοριακη αύριο και καλούς διπλασιασμους αντε να παίρνουμε σειρά!!!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Elle12 είπε:

Κυριακη Ημερα Παρακρουσης.

Ενω ειχα πολλα να κανω το τριημερο και καταπιαστηκα μς διαφορα, αποψε μου τα χει σκασει καπως. Γιατι περιμενω να περασουν 12 ωρες να κνω χοριακη και αλλες 3 ωρες να μαθω τα αποτελεσματα. Φοβαμαι οτι κατι δε θα παει καλα. Και δε ξερω αν ειναι "προαισθημα" ή απλα φοβος. Και δε θελω να ειναι τιποτα απο τα δυο. Τρεμω την ωρα που θα ανοιξω το μεηλ. Αλλα και τι να κανεις.. πρεπει να γινει.. ειμαι πρακτικα εγκυος μια εβδομαδα (απο την εμφυτευση).. 8 μερες to be exact.  Η χοριακη μου την πεμπτη ηταν 11.4. Αν ολα πανε καλα δε πρεπει να ειναι γυρω στο 50?

Ουφ.. στειλτε θετικη ενεργεια.

Και καπως πρεπει να σταματησω να διαβαζω ολο για παλινδρομες και βιοχημικες και εξωμητρια.. 

Πριν τον γιο μου,είχα δύο παλινδρομες,ακούγαμε καρδούλα κ μετά τίποτα.οταν έμεινα έγκυος στον μικρό,είχα γίνει η πιο συχνή πελάτης του γυναικολόγου μου,μέχρι να φτάσω αυχενική πήγαινα με δάκρυα στα μάτια τουλάχιστον κάθε βδομάδα κ ήμουν σίγουρη ότι δεν θα άκουγα καρδιά.ελεγα ειναι το προαίσθημα που έχω.τελικα ήταν απλά ο φόβος μου απο τις προηγούμενες εμπειρίες. 

Ποσπαθησες πολύ κ τώρα φοβάσαι.και λογικό.θα δεις μια μεγάλη χοριακη αύριο κ ευχομαι να ηρεμήσεις κ να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου. Έχεις την θετική μου σκεψη.να ενημερώσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Κυριακη Ημερα Παρακρουσης.

Ενω ειχα πολλα να κανω το τριημερο και καταπιαστηκα μς διαφορα, αποψε μου τα χει σκασει καπως. Γιατι περιμενω να περασουν 12 ωρες να κνω χοριακη και αλλες 3 ωρες να μαθω τα αποτελεσματα. Φοβαμαι οτι κατι δε θα παει καλα. Και δε ξερω αν ειναι "προαισθημα" ή απλα φοβος. Και δε θελω να ειναι τιποτα απο τα δυο. Τρεμω την ωρα που θα ανοιξω το μεηλ. Αλλα και τι να κανεις.. πρεπει να γινει.. ειμαι πρακτικα εγκυος μια εβδομαδα (απο την εμφυτευση).. 8 μερες to be exact.  Η χοριακη μου την πεμπτη ηταν 11.4. Αν ολα πανε καλα δε πρεπει να ειναι γυρω στο 50?

Ουφ.. στειλτε θετικη ενεργεια.

Και καπως πρεπει να σταματησω να διαβαζω ολο για παλινδρομες και βιοχημικες και εξωμητρια.. 

Να σκέφτεσαι θετικά! Το πρώτο πράγμα που μου ζήτησε ο γιατρός μου είναι να μην αγχώνομαι!! Επειδή και εγώ παιδευομουν με αχνές γραμμές θα σου πω ότι το προηγούμενο σαββατοκύριακο έβλεπα αχνές γραμμές, το έβαλα και εδώ, Τετάρτη με έστειλε ο γιατρός για χοριακη η οποία βγήκε 19 και σήμερα πήγα να με δει (έρχεται από Αθήνα ο γιατρός) και είδαμε σάκο. Σε δύο εβδομάδες έχουμε ξανά ραντεβού. Θετικές σκέψεις και πολλά χαδακια! Υπομονη! Ήρθε και θα μείνει! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Να σκέφτεσαι θετικά! Το πρώτο πράγμα που μου ζήτησε ο γιατρός μου είναι να μην αγχώνομαι!! Επειδή και εγώ παιδευομουν με αχνές γραμμές θα σου πω ότι το προηγούμενο σαββατοκύριακο έβλεπα αχνές γραμμές, το έβαλα και εδώ, Τετάρτη με έστειλε ο γιατρός για χοριακη η οποία βγήκε 19 και σήμερα πήγα να με δει (έρχεται από Αθήνα ο γιατρός) και είδαμε σάκο. Σε δύο εβδομάδες έχουμε ξανά ραντεβού. Θετικές σκέψεις και πολλά χαδακια! Υπομονη! Ήρθε και θα μείνει! :)

Με το καλο κοπελα μου❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου, ηλπιζα για ενα 50αρι και μου ηρθε 88.1! Καλα ειναι? 2η μερα καθυστερησης. Λιγο αλλα τουλαχιστον ανεβαινει καλα θεωρω..

Προγεστερονη μολις 6. Νομιζω θελει  συμπληρωμα 

.θα παρω αμεσα τον γιατρο μου

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...