Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Η δική μου προσπάθεια


Elle12

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Κορίτσι μου ποια τεστ χρησιμοποιείς?

Ειχα παρει για 2-3 κυκλους hometestκαι τωρα πηρα onestep απο mother2be.

Στην αρχη επαιρνα λιγα και ειναι πιθανο να τελειωναν πριν φτασω στην ωορρηξια. Τωρα εχω παρει μπολικα, αλλα βλεπω οτι και η γραμμη ελεγχου ειναι αχνη  σχετικα.. εγω δεν εχω ουρα, καυστικο υγρο εχω. Τα εχω καψει τα τεστ μου φαινεται.. θελω να παρω ψηφιακα αλλα ρε φιλε δε συμφερει πφφφ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Ειχα παρει για 2-3 κυκλους hometestκαι τωρα πηρα onestep απο mother2be.

Στην αρχη επαιρνα λιγα και ειναι πιθανο να τελειωναν πριν φτασω στην ωορρηξια. Τωρα εχω παρει μπολικα, αλλα βλεπω οτι και η γραμμη ελεγχου ειναι αχνη  σχετικα.. εγω δεν εχω ουρα, καυστικο υγρο εχω. Τα εχω καψει τα τεστ μου φαινεται.. θελω να παρω ψηφιακα αλλα ρε φιλε δε συμφερει πφφφ

 

Καλημέρα, τα hometest με βόλεψαν πάρα πολύ..έχω βέβαια σταθερό κύκλο και έβρισκα ωορρήξια..με τα one step δεν μπόρεσα να καταλάβω την γραμμή ποτέ..οπότε θα σου έλεγα μήπως να πάρεις για κανα δυο μήνες τα ψηφιακά και μετά hometest?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Καλημέρα, τα hometest με βόλεψαν πάρα πολύ..έχω βέβαια σταθερό κύκλο και έβρισκα ωορρήξια..με τα one step δεν μπόρεσα να καταλάβω την γραμμή ποτέ..οπότε θα σου έλεγα μήπως να πάρεις για κανα δυο μήνες τα ψηφιακά και μετά hometest?

Καλημερα! Θα το κοιταξω. Θα το ξαναγυρισω στα hometest μου φαινεται.

ΩΣΤΟΣΟ, σημερα το πρωι εκανα παλι και ειναι αισθητα πιο σκουρα απο τις προηγουμενες μερες και ειμαι παρα πολυ χαρουμενη γιατι δειχνει οτι κατι γινεται. Θα ξανακανω το απογευμα. 18η μερα του κυκλου, εννοειται εχω καθημερινες επαφες δε το αφηνω.. αλλα θα θελα να το επιβεβαιωσω κ με ενα τεστ. Εχω βγαλει κ φωτο αλλα δε βλεπω να ανεβαινουν εδω φωτογραφιες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elle12 είπε:

Καλημερα! Θα το κοιταξω. Θα το ξαναγυρισω στα hometest μου φαινεται.

ΩΣΤΟΣΟ, σημερα το πρωι εκανα παλι και ειναι αισθητα πιο σκουρα απο τις προηγουμενες μερες και ειμαι παρα πολυ χαρουμενη γιατι δειχνει οτι κατι γινεται. Θα ξανακανω το απογευμα. 18η μερα του κυκλου, εννοειται εχω καθημερινες επαφες δε το αφηνω.. αλλα θα θελα να το επιβεβαιωσω κ με ενα τεστ. Εχω βγαλει κ φωτο αλλα δε βλεπω να ανεβαινουν εδω φωτογραφιες

Για να ανέβει η φωτο πρέπει μόνο να την βάλεις στην εικόνα προφίλ σου.

Άντε κάτι γίνεται..θα βρεθεί που θα πάει..έχουμε εθιστεί στα τεστ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Lilly28 είπε:

Για να ανέβει η φωτο πρέπει μόνο να την βάλεις στην εικόνα προφίλ σου.

Άντε κάτι γίνεται..θα βρεθεί που θα πάει..έχουμε εθιστεί στα τεστ

Χαχα πραγματικα ρε συ.. αλλα χρειαζεται. Πχ 2 εφαρμογες μου λεγαν οτι ειχα ωορρηξια χθες και σημερα. Τα τεστ ομως ειναι αρνητικα. Τωρα σκουραινει, θα ξανακανω το απογευμα. Δλδ νομιζεις οτι ξερεις τον κυκλο σου αλλα δε ξερεις τιποτα ουσιαστικα. Νομιζα τοσο καιρο οτι κανω ωορρηξια 16η 17η μερα και τελικα ΜΑΛΛΟΝ κανω 19η με 21η. Τρομερο. Ας βγαλω θετικο ωορρηξιας για αρχη κ βλεπουμε.

Αν και, αν ισχυει αυτο που λεω με τον κυκλο κ τα τεστ, εχω χασει σχεδον καθε ωορρηξια στους προηγουμενους κυκλους! Δλδ το οτι δε συλαμβανω μπορει να ειναι καθαρα θεμα λαθος προγραμματισμου!!!

Τωρα τον εχω βαλει κατω, μια βδομαδα θα βελαξει.. και μετα μερα παρα μερα. Σαν αντιβιωση θα τον εχω. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Χαχα πραγματικα ρε συ.. αλλα χρειαζεται. Πχ 2 εφαρμογες μου λεγαν οτι ειχα ωορρηξια χθες και σημερα. Τα τεστ ομως ειναι αρνητικα. Τωρα σκουραινει, θα ξανακανω το απογευμα. Δλδ νομιζεις οτι ξερεις τον κυκλο σου αλλα δε ξερεις τιποτα ουσιαστικα. Νομιζα τοσο καιρο οτι κανω ωορρηξια 16η 17η μερα και τελικα ΜΑΛΛΟΝ κανω 19η με 21η. Τρομερο. Ας βγαλω θετικο ωορρηξιας για αρχη κ βλεπουμε.

Αν και, αν ισχυει αυτο που λεω με τον κυκλο κ τα τεστ, εχω χασει σχεδον καθε ωορρηξια στους προηγουμενους κυκλους! Δλδ το οτι δε συλαμβανω μπορει να ειναι καθαρα θεμα λαθος προγραμματισμου!!!

Τωρα τον εχω βαλει κατω, μια βδομαδα θα βελαξει.. και μετα μερα παρα μερα. Σαν αντιβιωση θα τον εχω. 

Βάλτον κάτω σα να μην υπάρχει αύριο χαχαχαχαχα πού θα πάει; θα το πετύχετε. Θα κάνουμε κίνημα όλες "ξεζουμιζουμε τους άντρες"; P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε καλε; Ειμαι στασιμη αυτες τις μερες και προσπαθω να μη πολυσκεφτομαι.ειμαι 4DPO , 24η μερα κυκλου και καθομαι σε αναμενα καρβουνα.

 Ωστοσο, παρελαβα σημερα το σπερμοδιαγραμμα που μου ειχε πει οτι ειναι σουπερ. Αλλα εγω κλασικα προβληματιζομαι με αυτα που βλεπω. Δε ξερω αν εχετε υποψιν σας τιμες αλλα σας λεω τα βασικα:

Ογκος 4.1ml

Αριθμος σπερμ ανα ml: 53εκ.

Ολικος αριθμος σπερμ: 217εκ.

Κινητικοτητα εντος 1 ωρας: 65%

Κινητικοτητα εντος 4 ωρων: 56%

Τυπικές μορφες: 8%

Ατυπες: Κεφαλής 91% Αυχένα 19% Ουρας 10% Κυτταρικο υπολειμμα 5%

Στρογγυλα κυτταρα 2×10^6

Ζωτικοτητα: 69%

Τα τελευταια της μορφολογιας με προβληματιζουν λιγο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ημερα κυκλου 33

Ημερα μετα την ωορρηξια 13

Συμφωνα με τη κλασικη μου περιοδο επρεπε να μου ερθει χθες ή σημερα. Επισημα 1 μερα καθυστερηση. Εκανα 3 μερες σερι τεστ (της mom2be), χθες, προχθες και προπροχθες, ολα αρνητικα. Το στηθος μου κοντευει να εκραγει, οι θηλες μου σχεδον τσουζουν. Ημουν πολυ αισιοδοξη γι αυτον τον μηνα γαμωτο. Απο χθες το βραδυ ομως ειχα κατι κοψιματακια στη μητρα. Αρα ερχεται η μαλακισμενη. Νιωθω στεναχωρημενη και απογοητευμενη...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elle12 είπε:

Ημερα κυκλου 33

Ημερα μετα την ωορρηξια 13

Συμφωνα με τη κλασικη μου περιοδο επρεπε να μου ερθει χθες ή σημερα. Επισημα 1 μερα καθυστερηση. Εκανα 3 μερες σερι τεστ (της mom2be), χθες, προχθες και προπροχθες, ολα αρνητικα. Το στηθος μου κοντευει να εκραγει, οι θηλες μου σχεδον τσουζουν. Ημουν πολυ αισιοδοξη γι αυτον τον μηνα γαμωτο. Απο χθες το βραδυ ομως ειχα κατι κοψιματακια στη μητρα. Αρα ερχεται η μαλακισμενη. Νιωθω στεναχωρημενη και απογοητευμενη...

Καλημέρα κορίτσι! Τα συμπτώματα σου είναι ενθαρρυντικα.. Δεν κάνεις κι ενα τεστακι σήμερα μήπως δεν έδειχνε τις προηγούμενες μέρες? 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Τα συμπτώματα σου είναι ενθαρρυντικα.. Δεν κάνεις κι ενα τεστακι σήμερα μήπως δεν έδειχνε τις προηγούμενες μέρες? 

Τωρα εχω πιει καφε, εχω κατουρησει ηδη 5-6 φορες δε θελω να απογοητευτω παλι! Χαχα!

Θα περιμενω και σημερα κ αν δεν ερθει θα κανω το πρωι... πφφφ.. ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Ημερα κυκλου 33

Ημερα μετα την ωορρηξια 13

Συμφωνα με τη κλασικη μου περιοδο επρεπε να μου ερθει χθες ή σημερα. Επισημα 1 μερα καθυστερηση. Εκανα 3 μερες σερι τεστ (της mom2be), χθες, προχθες και προπροχθες, ολα αρνητικα. Το στηθος μου κοντευει να εκραγει, οι θηλες μου σχεδον τσουζουν. Ημουν πολυ αισιοδοξη γι αυτον τον μηνα γαμωτο. Απο χθες το βραδυ ομως ειχα κατι κοψιματακια στη μητρα. Αρα ερχεται η μαλακισμενη. Νιωθω στεναχωρημενη και απογοητευμενη...

με ωορρηξια ομως 20η μερα δ ειναι λογικο να ερθει πιο αργα;παντα τοτε κανεις;ξερεις ακριβως μερες της ωχρινικης φασης;

ειναι οριακα τα τεστ,εγω θα εδινα κ αλλο περιθωριο,2-3μερες

τα συμπτωματα ειναι ολοιδια,μεχρι να ερθει εχεις ελπιδες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , vikib είπε:

με ωορρηξια ομως 20η μερα δ ειναι λογικο να ερθει πιο αργα;παντα τοτε κανεις;ξερεις ακριβως μερες της ωχρινικης φασης;

ειναι οριακα τα τεστ,εγω θα εδινα κ αλλο περιθωριο,2-3μερες

τα συμπτωματα ειναι ολοιδια,μεχρι να ερθει εχεις ελπιδες

Ωχρικη εχω 12 13 μερες. Κυκλο 30 με 33 μερες με συνηθισμενη στις 32. Την ωορρηξια τη βρηκα με τεστ. Γιατι τοσο καιρο με τις εφαρμογες ελεγε οτι κανω 17η κ τελικα επεφτα 2 με 3 μερες εξω!

Αν δε μου ερθε κ σημερα θα κανω κ αυριο ενα.. το μονο που με προβληματιζει ειναι το τσουξιμο στις θηλες που ειναι κατι καινουριο για μενα. Δλδ σε τετοια ενταση. Δε ξερω, συμβαινουν κ αυτα σε κυκλους. Αλλαζουν ολα.. θα δειξει. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Elle12 είπε:

Ωχρικη εχω 12 13 μερες. Κυκλο 30 με 33 μερες με συνηθισμενη στις 32. Την ωορρηξια τη βρηκα με τεστ. Γιατι τοσο καιρο με τις εφαρμογες ελεγε οτι κανω 17η κ τελικα επεφτα 2 με 3 μερες εξω!

Αν δε μου ερθε κ σημερα θα κανω κ αυριο ενα.. το μονο που με προβληματιζει ειναι το τσουξιμο στις θηλες που ειναι κατι καινουριο για μενα. Δλδ σε τετοια ενταση. Δε ξερω, συμβαινουν κ αυτα σε κυκλους. Αλλαζουν ολα.. θα δειξει. Ευχαριστω!

νομιζω οτι απο αυριο θα ειναι πιο σιγουρη η καθυστερηση.κανε ενα τεστακι αν δ ερθει

καλα αποτελεσματα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , vikib είπε:

νομιζω οτι απο αυριο θα ειναι πιο σιγουρη η καθυστερηση.κανε ενα τεστακι αν δ ερθει

καλα αποτελεσματα!

Σε ευχαριστω κοριτσι μου! Θα δειξει. Μακαρι. Αν και δεν εχω ελπιδες.

Αν ερθει η μαλακισμενη εχω κλεισει να παω για τσεκ απ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χθες τη νυχτα ειχα τρομερους πονους χαμηλα. Εβγαλα λιγη διαφανη βλεννα με καφε ινες.

Σημερα ξυπνησα και εβγαλα καφε αιμα. Μια απογοητευση. Θα στεναχωρηθω λιγο σημερα. Θα παω να μου γραψει εξετασεις, και απο αυριο ξεκιναει μια αλλη μερα, ενας νεος κυκλος, μια καινουρια προσπαθεια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...