Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Η δική μου προσπάθεια


Elle12

Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , Sisii είπε:

Ποια τεστ έχεις πάρει; Εγώ είχα δοκιμάσει home test και one step και μπορώ να σου πω λεπτομέρειες που παρατηρησα ανάμεσα στα δυο 

Τωρα one step αλλα τα hometest που επαιρνα παλια μου φαινονταν καλυτερα νομιζω. Τα one step ειναι τοσο αχνα που με μπερδευουν 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Elle12 είπε:

17η. Συνηθως εχω ωορρηξια 19η με 21η. 

Ληγουν τελος του χρονου. Ισως υπολειτουργουν δεν ξερω.

Ναι εχω επαφες καθε μερα το 4ημερο της ωορρηξιας.

Και θα δουμε!!!

Άντε , με το καλό!!! Μακάρι να ναι και ο τυχερός αυτός ο μήνας !!! 
 

εγω είμαι στη 15η μέρα κ περιμένω να βρω κ εγώ την ωορρηξία μ .. σε 3-4 μερούλες θα τη βρω !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , minnie26 είπε:

Άντε , με το καλό!!! Μακάρι να ναι και ο τυχερός αυτός ο μήνας !!! 
 

εγω είμαι στη 15η μέρα κ περιμένω να βρω κ εγώ την ωορρηξία μ .. σε 3-4 μερούλες θα τη βρω !!! 

Καλη επιτυχια! Να μας κρατας ενημερες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elle12 είπε:

Τωρα one step αλλα τα hometest που επαιρνα παλια μου φαινονταν καλυτερα νομιζω. Τα one step ειναι τοσο αχνα που με μπερδευουν 

Εγώ είχα πάρει one step στην αρχή και με μπέρδευαν και νόμιζα ότι έχω 4 μέρες συνεχόμενα ωορηξια γιατί ήταν τόσο άχνη η γραμμή που όλες οι μέρες γύρω από την ωορηξια είχαν ίδιο χρωμα με αυτήν εκτος από μια που είχε το πιο έντονο από όλες τις άλλες. Μάλλον αυτή ήταν κ η ωορηξια! Από την άλλη τα hometest για μένα παρά είχαν έντονη γραμμή με αποτέλεσμα να έχω ωορηξια και να μην το δείχνει γιατι δεν μ έβγαινε τόσο έντονη όσο η ελέγχου. Ωστόσο επειδή την παρακολουθούσα και την επόμενη μέρα έβλεπα ότι έκανα ωορηξια γιατί μια μέρα από όλες αυτές ήταν πιο έντονη από όλες κ μετά έπεφτε! 
 

ελπιζω να σε βοήθησα :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι παρα πολυ χαρουμενη γιατι το μεσημερι εβγαλα σχεδον τερμα θετικο τεστ ωορρηξιας και πριν μια ωρα εβγαλα peak! Επιτελους!

Μου φυγε ενα αγχος. Εχω την υποψια οτι λειτουργουν ολα καλυτερα μετα την αγωγη για το μυκοπλασμα. Λετε να ευθυνεται αυτο για τις καθυστερησεις σε περιοδους, ωορρηξιες κτλ;

Δε ξερω. Οπως και να εχει, εγω συνεχιζω καθημερινα επαφες τουλαχιστον για 2 μερες ακομα και οψομεθα.

Fingers crossed!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 19/4/2022 at 7:07 ΜΜ, Elle12 είπε:

Ειμαι παρα πολυ χαρουμενη γιατι το μεσημερι εβγαλα σχεδον τερμα θετικο τεστ ωορρηξιας και πριν μια ωρα εβγαλα peak! Επιτελους!

Μου φυγε ενα αγχος. Εχω την υποψια οτι λειτουργουν ολα καλυτερα μετα την αγωγη για το μυκοπλασμα. Λετε να ευθυνεται αυτο για τις καθυστερησεις σε περιοδους, ωορρηξιες κτλ;

Δε ξερω. Οπως και να εχει, εγω συνεχιζω καθημερινα επαφες τουλαχιστον για 2 μερες ακομα και οψομεθα.

Fingers crossed!

Ελααααα βρήκες τη μέρα σου !!! Μια χαρά !! Καλή διάθεση , σεξακι κ όλα καλά !! Χαχα ! Πιες κ ένα ποτήρι κρασάκι να χαλαρώσεις!! 
 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2022 at 9:05 ΠΜ, minnie26 είπε:

Καλημέρα κορίτσι ! Σε τι φάση βρίσκεσαι ; Είπα να ρωτήσω μήπως έχουμε νέα!!

Καλησπερα!!!

Ειμαι στην 28η μερα του κυκλου, 9η ημερα μετα την ωορρηξια. Θεωρητικα περιμενω περιοδο σε 4 με 5 ημερες.

Το προβλημα ειναι οτι αυτον τον μηνα εβγαλα θετικο τεστ ωορρηξιας μια μερα πριν το ταξιδι στους δικους μου. Οποτε ειχα επαφες μολις 3 ημερες. Τη μερα πριν το θετικο τεστ, την ιδια μερα και την επομενη. Οχι τη μεθεπομενη που ειναι επισης σημαντικη.

Οποτε δεν εχω πολλες ελπιδες θαρρω. Απο συμπτωματα δεν εχω τιποτα μονο πρησμενο στηθος που ουτως ή αλλως θα ειχα λογω περιοδου.. ειμαι σιγουρη οτι δεν ειμαι εγκυος, τοσο που πηγα και αγορασα σερβιετες σημερα, αλλα και παλι περιμενω πως κ πως τη μερα περιοδου. Μπας και.. χαχαχα!

Κατα τα αλλα ειμαι καλα, νιωθω καλα αρκετα, νιωθω αρκετα πιο ηρεμη, δεν παθαινω κρισεις και αγχος με τα τεστ και τα αποτελεσματα. Και ξεκιναω και διατροφη γιατι εχω παραγινει και νιωθω χαλια σωματικα.

Σε ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον, πες μου και τα δικα σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Καλησπερα!!!

Ειμαι στην 28η μερα του κυκλου, 9η ημερα μετα την ωορρηξια. Θεωρητικα περιμενω περιοδο σε 4 με 5 ημερες.

Το προβλημα ειναι οτι αυτον τον μηνα εβγαλα θετικο τεστ ωορρηξιας μια μερα πριν το ταξιδι στους δικους μου. Οποτε ειχα επαφες μολις 3 ημερες. Τη μερα πριν το θετικο τεστ, την ιδια μερα και την επομενη. Οχι τη μεθεπομενη που ειναι επισης σημαντικη.

Οποτε δεν εχω πολλες ελπιδες θαρρω. Απο συμπτωματα δεν εχω τιποτα μονο πρησμενο στηθος που ουτως ή αλλως θα ειχα λογω περιοδου.. ειμαι σιγουρη οτι δεν ειμαι εγκυος, τοσο που πηγα και αγορασα σερβιετες σημερα, αλλα και παλι περιμενω πως κ πως τη μερα περιοδου. Μπας και.. χαχαχα!

Κατα τα αλλα ειμαι καλα, νιωθω καλα αρκετα, νιωθω αρκετα πιο ηρεμη, δεν παθαινω κρισεις και αγχος με τα τεστ και τα αποτελεσματα. Και ξεκιναω και διατροφη γιατι εχω παραγινει και νιωθω χαλια σωματικα.

Σε ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον, πες μου και τα δικα σου!

Οι επαφές σου ήταν μια χαρά ! Πίστεψε με , αν είναι να πιάσεις θα πιάσεις κ απ μόνο 1 επαφή!! Πολύ καλό σημάδι βέβαια ότι είσαι κ χαλαρή , παίζει ρόλο ! Ελπίζουμε σε ενα θετικό τεστακι , ποτέ δε ξέρεις ! 
 

Τα δικά μου λοιπόν, είμαι στην 27η μέρα του κύκλου, είχα επαφή τη μέρα της ωορρηξιας κ την επόμενη ! Μετά είχα πάλι μετά απ 2 μέρες , όχι την επόμενη! Χαλαρή πολύ σε σχέση με τις προηγούμενες φορές .. μετά την ωορρηξία , τη 3-4 μέρα ένα στήθος τούμπανο να με πονάει όπως κ η κοιλιά .. αλλά αυτό συμβαίνει πριν τη περίοδο .. περιμένω σε καμία 7-8 μερούλες ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , minnie26 είπε:

Οι επαφές σου ήταν μια χαρά ! Πίστεψε με , αν είναι να πιάσεις θα πιάσεις κ απ μόνο 1 επαφή!! Πολύ καλό σημάδι βέβαια ότι είσαι κ χαλαρή , παίζει ρόλο ! Ελπίζουμε σε ενα θετικό τεστακι , ποτέ δε ξέρεις ! 
 

Τα δικά μου λοιπόν, είμαι στην 27η μέρα του κύκλου, είχα επαφή τη μέρα της ωορρηξιας κ την επόμενη ! Μετά είχα πάλι μετά απ 2 μέρες , όχι την επόμενη! Χαλαρή πολύ σε σχέση με τις προηγούμενες φορές .. μετά την ωορρηξία , τη 3-4 μέρα ένα στήθος τούμπανο να με πονάει όπως κ η κοιλιά .. αλλά αυτό συμβαίνει πριν τη περίοδο .. περιμένω σε καμία 7-8 μερούλες ! 

Μαζι παμε εμεις χερι χερι..χαχαχα!

Πολυ κοντα σε ολα. Τι να πω κοριτσι μου. Μακαρι να ειμαστε τυχερες. Μακαρι σε λιγες μερες, Αααντε, βδομαδες, να γραφουμε για θετικα τεστ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Elle12 είπε:

Μαζι παμε εμεις χερι χερι..χαχαχα!

Πολυ κοντα σε ολα. Τι να πω κοριτσι μου. Μακαρι να ειμαστε τυχερες. Μακαρι σε λιγες μερες, Αααντε, βδομαδες, να γραφουμε για θετικα τεστ❤

Ναι πραγματικά !! Μαζί και με το ουρεοπλασμα , εξετάσεις , τώρα περιμένουμε να δούμε κ τ θα γίνει μαζί! Χεχε! Ενημέρωσε μας Ε ;;; Μακάρι να χούμε θετικό τεστακι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

32η μερα του κυκλου. Συμφωνα με τις εφαρμογες και την ωορρηξια σημερα-αυριο περιμενω περιοδο.

Δεν αντεξα πρωι πρωι και εκανα τεστ. Φυσικα αρνητικοτατο. Δε ξερω τι σκατα περιμενω και γιατι απογοητευομαι αφου ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι αρνητικο... ουφ.. αντε παμε παλι τον αλλο μηνα.. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

32η μερα του κυκλου. Συμφωνα με τις εφαρμογες και την ωορρηξια σημερα-αυριο περιμενω περιοδο.

Δεν αντεξα πρωι πρωι και εκανα τεστ. Φυσικα αρνητικοτατο. Δε ξερω τι σκατα περιμενω και γιατι απογοητευομαι αφου ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι αρνητικο... ουφ.. αντε παμε παλι τον αλλο μηνα.. 

Μη χάνεις την ελπίδα σου μέχρι και να αδιαθετήσεις … έχω φίλη η οποία είχε κάνει 4 τεστ κ έβγαιναν αρνητικά , ενώ το 5ο βγήκε θετικότατο! Είναι 1.5 μηνών έγκυος ! Ποτέ δε ξέρεις … χαλάρωσε κ απλά περίμενε ! 

Εγώ απ την άλλη περινενω μέχρι κ τέλος της εβδομάδας, έχω το στομάχι μ ανακατεμένο εδώ και 3 μέρες σχεδόν , μάλλον απ τη πολλή σαβούρα λόγω των ημερών ! Χαχα! Με πονάει το σημείο γύρω απ τη θηλή κ όχι όλο τ στήθος .. αυτά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , minnie26 είπε:

Μη χάνεις την ελπίδα σου μέχρι και να αδιαθετήσεις … έχω φίλη η οποία είχε κάνει 4 τεστ κ έβγαιναν αρνητικά , ενώ το 5ο βγήκε θετικότατο! Είναι 1.5 μηνών έγκυος ! Ποτέ δε ξέρεις … χαλάρωσε κ απλά περίμενε ! 

Εγώ απ την άλλη περινενω μέχρι κ τέλος της εβδομάδας, έχω το στομάχι μ ανακατεμένο εδώ και 3 μέρες σχεδόν , μάλλον απ τη πολλή σαβούρα λόγω των ημερών ! Χαχα! Με πονάει το σημείο γύρω απ τη θηλή κ όχι όλο τ στήθος .. αυτά 

Εμενα οι ρωγες μου πονανε σαν διαολος αλλα πραγματικα δεν εχω καμια ελπιδα! Ηταν αρνητικοτατο ρε πιστευω κατι θα εδειχνε μεχρι τωρα. Οπως κ να χει συνεχιζουμε! Δε μπορω να κανω κατι! ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ, Ε ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΑΛΙ :lol:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Elle12 είπε:

Εμενα οι ρωγες μου πονανε σαν διαολος αλλα πραγματικα δεν εχω καμια ελπιδα! Ηταν αρνητικοτατο ρε πιστευω κατι θα εδειχνε μεχρι τωρα. Οπως κ να χει συνεχιζουμε! Δε μπορω να κανω κατι! ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ, Ε ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΑΛΙ :lol:

Χαχαχαχ! Γέλασα πραγματικά με το σαν διάολος ! Εγώ πάλι σου λέω, μέχρι να δεις να έρχεται μην πιστεύεις ..πρώτα θα δεις ότι ήρθε κ μετά θα λες δε πέτυχε !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...