Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Η δική μου προσπάθεια


Elle12

Recommended Posts

Διαβαζω σε διαφορα θεματα εδω μεσα που αγχωνονται με προγεστερονη 10-15-20 και παιρνουν χαπια σωρηδον. Και αγχωνομαι διπλα γιατι εχω δυο γυναικολογους διαφορετικους, και οι δυο δεν ειναι υπερ της χορηγησης πρπγεστερονης αν δεν υπαρχει ιστορικο αποβολων ή αποκολληση..

Τι γινεται ρε γαμωτο..υπερβολικα κουλ. Και οντως διαβαζα προχθες συμπτωματικα νεα ερευνα οτι η προγεστερονη βοηθα αποκλειστικα κ μονο γυναικες με εγκυμοσυνη που ειχαν στο παρελθον αποβολες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Elle12 είπε:

Διαβαζω σε διαφορα θεματα εδω μεσα που αγχωνονται με προγεστερονη 10-15-20 και παιρνουν χαπια σωρηδον. Και αγχωνομαι διπλα γιατι εχω δυο γυναικολογους διαφορετικους, και οι δυο δεν ειναι υπερ της χορηγησης πρπγεστερονης αν δεν υπαρχει ιστορικο αποβολων ή αποκολληση..

Τι γινεται ρε γαμωτο..υπερβολικα κουλ. Και οντως διαβαζα προχθες συμπτωματικα νεα ερευνα οτι η προγεστερονη βοηθα αποκλειστικα κ μονο γυναικες με εγκυμοσυνη που ειχαν στο παρελθον αποβολες.. 

Γενικά η σύγχρονη ιατρική δεν είναι υπέρ του χαπακωματος. Για αυτό και οι περισσότεροι γιατροί είναι κουλ. Σου λέει εμείνες έγκυος τώρα μέχρι την 9η εβδομάδα που αρχίζει να ξεκαθαρίζει το τοπίο είναι στην τύχη αν κρατηθεί η εγκυμοσύνη. Αν χαθεί σου λένε η φύση προέβλεψε .... Αν τύχουν όμως αλλεπάλληλες αποβολές εκεί ειναι που θεωρείται υψηλού κινδύνου κύηση και δίνουν φάρμακα.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Ele@n είπε:

Γενικά η σύγχρονη ιατρική δεν είναι υπέρ του χαπακωματος. Για αυτό και οι περισσότεροι γιατροί είναι κουλ. Σου λέει εμείνες έγκυος τώρα μέχρι την 9η εβδομάδα που αρχίζει να ξεκαθαρίζει το τοπίο είναι στην τύχη αν κρατηθεί η εγκυμοσύνη. Αν χαθεί σου λένε η φύση προέβλεψε .... Αν τύχουν όμως αλλεπάλληλες αποβολές εκεί ειναι που θεωρείται υψηλού κινδύνου κύηση και δίνουν φάρμακα.

Η αληθεια ειναι οτι αν ειναι να συμβει, θα συμβει. Δε λεω να πας να κανεις εξτριμ σπορ ή να παιζεις ξυλο αλλα η φυση παντα ξερει καλυτερα.. απλα οτι μππρουμε να προλαβουμε, καλο ειναι. Προληπτικα μετα απο προτροπη μου, μου δωσε 2 χαπια των 200mg τη μερα.. οψομεθα..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα πάλι τέστ. 

Μέσα στο πρώτα λεπτά δεν έβλεπα κάτι αν και το μάτι.κου κάτι εντόπιζε. Ίσως απλά να ήταν η επιθυμία κάτι να βρεί 

Κάνω μπάνιο και γυρνάω κ βλέπω το τεστ και κάτι γινόταν. 

Κάτι αχνοφαινεται αλλά δεν ξέρω αν είναι η γραμμή εξάτμισης (γκρί) αν βλέπω κάτι άχνα θετικό 'η αν τα μάτια.μου κάνουν γραμμουλλες. 

Θα προσπαθήσω για φώτο στο προφίλ 

Update , την ανέβασα. Για δείτε. 

Έχω συνεχόμενα ένα βάρος χαμηλά από χθες. Έτσι ήμουν και στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλα Δεν ξέρω.  Είναι που με έχουν τρελάνει τα 'συμπτωματα' έτσι κι αλλιώς αυτούς τους μήνες. Κάθε μήνα και κάτι άλλο και μετά περίοδος. Είμαι 3 ημέρες πριν την περίοδο και 11 μετά την ωορρηξία 

 

Δεν το έδειξα καν στον άντρα μου. Δεν θέλω να του δίνω ελπίδες και μετά να έρθει η περίοδος. Αλλά λέω να κάτσε να ρωτήσω τα κορίτσια :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Mariam23 είπε:

Κορίτσια έκανα πάλι τέστ. 

Μέσα στο πρώτα λεπτά δεν έβλεπα κάτι αν και το μάτι.κου κάτι εντόπιζε. Ίσως απλά να ήταν η επιθυμία κάτι να βρεί 

Κάνω μπάνιο και γυρνάω κ βλέπω το τεστ και κάτι γινόταν. 

Κάτι αχνοφαινεται αλλά δεν ξέρω αν είναι η γραμμή εξάτμισης (γκρί) αν βλέπω κάτι άχνα θετικό 'η αν τα μάτια.μου κάνουν γραμμουλλες. 

Θα προσπαθήσω για φώτο στο προφίλ 

Update , την ανέβασα. Για δείτε. 

Έχω συνεχόμενα ένα βάρος χαμηλά από χθες. Έτσι ήμουν και στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλα Δεν ξέρω.  Είναι που με έχουν τρελάνει τα 'συμπτωματα' έτσι κι αλλιώς αυτούς τους μήνες. Κάθε μήνα και κάτι άλλο και μετά περίοδος. Είμαι 3 ημέρες πριν την περίοδο και 11 μετά την ωορρηξία 

 

Δεν το έδειξα καν στον άντρα μου. Δεν θέλω να του δίνω ελπίδες και μετά να έρθει η περίοδος. Αλλά λέω να κάτσε να ρωτήσω τα κορίτσια :)

Κοιτααααα...όντως φαίνεται κάτι....χαχαχαχαχα...αλλά δε μπορώ να σου πω σίγουρα...δεν κανεις κ αύριο το πρωί ένα καλού κακού....λένε ότι πρέπει να το βλέπεις τα πρώτα 10 λεπτά ....δεν ξέρω πόση ώρα πέρασε από εσένα....κάνε ένα αύριο...πάντως...δεν κανουν μόνο τα δικά σου μάτια γραμμουλες...αλλά κ τα δικά μου....πολύ πολύ καλή επιτυχία εύχομαι...περιμένουμε νέα σου το πρωί...

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Pagor είπε:

Κοιτααααα...όντως φαίνεται κάτι....χαχαχαχαχα...αλλά δε μπορώ να σου πω σίγουρα...δεν κανεις κ αύριο το πρωί ένα καλού κακού....λένε ότι πρέπει να το βλέπεις τα πρώτα 10 λεπτά ....δεν ξέρω πόση ώρα πέρασε από εσένα....κάνε ένα αύριο...πάντως...δεν κανουν μόνο τα δικά σου μάτια πουλάκια..αλλά κ τα δικά μου....πολύ πολύ καλή επιτυχία εύχομαι...περιμένουμε νέα σου το πρωί...

 

Χαίρομαι που κι άλλη "τρελή" βλέπει γραμμουλες. Χαχα. :wub:

Δεν ξέρω αν θα κάνω αύριο πρωί. Έχω ένα τελευταίο. Λέω να το κάνω την Παρασκευή. 

Ουφ.. ο Θεός βοηθός. Αλλά και να μην είμαι , δεν θα απογοητεύτω. 

Επειδή πιέστηκα ψυχολογικά αυτό το διάστημα με τα σκαμπανεβάσματα μου και τις φοβίες μου γενικά, ας έρθει όποτε θέλει. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Mariam23 είπε:

Χαίρομαι που κι άλλη "τρελή" βλέπει γραμμουλες. Χαχα. :wub:

Δεν ξέρω αν θα κάνω αύριο πρωί. Έχω ένα τελευταίο. Λέω να το κάνω την Παρασκευή. 

Ουφ.. ο Θεός βοηθός. Αλλά και να μην είμαι , δεν θα απογοητεύτω. 

Επειδή πιέστηκαν ψυχολογικά αυτό το διάστημα με τα σκαμπανεβάσματα μου , ας έρθει όποτε θέλει. 

Κοίτα γενικά λένε ότι πολύ σπάνια μια άχνη γραμμή είναι αρνητικό μετά....θα σου ευχηθώ πολύ καλή επιτυχία για την παρασκευή κ θα περιμένουμε νέα σου...

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Pagor είπε:

Κοίτα γενικά λένε ότι πολύ σπάνια μια άχνη γραμμή είναι αρνητικό μετά....θα σου ευχηθώ πολύ καλή επιτυχία για την παρασκευή κ θα περιμένουμε νέα σου...

 

Να'σαι καλά κορίτσι μου. 

Κρατάω μια πισινή μήπως είναι γραμμή εξάτμισης που λένε. Βέβαια με τα τόσα αρνητικά που είχα την προηγούμενη φορά, το αρνητικό ήταν ξεκάθαρο και ποτέ χωρίς καμία γραμμή ακόμα και μετά από ώρες που το κοιταγα

Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Ας κρατήσω μικρό καλάθι λοιπόν και εύχομαι σύντομα να σας πω ευχάριστα νέα :P

Ο,τι μα ο,τι καλύτερο και σε εσένα εύχομαι!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Mariam23 είπε:

Χαίρομαι που κι άλλη "τρελή" βλέπει γραμμουλες. Χαχα. :wub:

Δεν ξέρω αν θα κάνω αύριο πρωί. Έχω ένα τελευταίο. Λέω να το κάνω την Παρασκευή. 

Ουφ.. ο Θεός βοηθός. Αλλά και να μην είμαι , δεν θα απογοητεύτω. 

Επειδή πιέστηκα ψυχολογικά αυτό το διάστημα με τα σκαμπανεβάσματα μου και τις φοβίες μου γενικά, ας έρθει όποτε θέλει. 

 

Ααά και κάτι ακόμα τι συμπτώματα είχες κ είπες να κάνεις τεστ??? Η έτσι απλά όπως όλες εμείς η τρελές??? Εγώ αυτό μήνα δεν θα κάνω...έτσι κάνω πάντα κ τρώω τα μούτρα μου...αλλά για πες εσύ ...τι είχες???

πρίν από 6 λεπτά , Mariam23 είπε:

Να'σαι καλά κορίτσι μου. 

Κρατάω μια πισινή μήπως είναι γραμμή εξάτμισης που λένε. Βέβαια με τα τόσα αρνητικά που είχα την προηγούμενη φορά, το αρνητικό ήταν ξεκάθαρο και ποτέ χωρίς καμία γραμμή ακόμα και μετά από ώρες που το κοιταγα

Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Ας κρατήσω μικρό καλάθι λοιπόν και εύχομαι σύντομα να σας πω ευχάριστα νέα :P

Ο,τι μα ο,τι καλύτερο και σε εσένα εύχομαι!!!!!!!!!!

Είμαι σίγουρη ότι θα έχεις...θα περιμένουμε με χαρά...μωρέ τυχερός αυτός ο μήνας βλέπω...άντε όλες σιγά σιγά...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Pagor είπε:

Ααά και κάτι ακόμα τι συμπτώματα είχες κ είπες να κάνεις τεστ??? Η έτσι απλά όπως όλες εμείς η τρελές??? Εγώ αυτό μήνα δεν θα κάνω...έτσι κάνω πάντα κ τρώω τα μούτρα μου...αλλά για πες εσύ ...τι είχες???

Είμαι σίγουρη ότι θα έχεις...θα περιμένουμε με χαρά...μωρέ τυχερός αυτός ο μήνας βλέπω...άντε όλες σιγά σιγά...

Όχι κάτι ασυνήθιστο. 

Για εμένα πλέον όλα είναι συνηθισμένα. Χαχα. 

Το μονο που θα πω ότι με παρεξενεψε ήταν ότι με πονάει λίγο το στήθος. Ούτε καν πρησμένο δεν είναι. Απλά κάπως στα πλαϊνά αν το πιεσω-ψηλαφησω με πονάει. 

Βέβαια θα μπορούσε να είναι και ένα σύμπτωμα περιόδου μιας και που πριν την εγκυμοσύνη το στήθος μου συμμετείχε κανονικά στην διαδικασία αυτή. Τώρα τελευταία με έχει ξεχάσει. :razz:

Επίσης έχω από χθες-προχθες που με έπιασε ένας βαθύς πόνος-ενοχληση σαν να μου έρχεται περίοδος. Όχι όμως πάλι 'διαφορετικο '. 

Χθες και σήμερα έχω πιο έντονο το αίσθημα βάρους χαμηλά. 

Όμως επειδή καταγράφω τα συμπτώματα μου τους τελευταίους μήνες κατά την διάρκεια του κύκλου ξανά είχα αίσθημα βάρους πριν 2 περιόδους ελαφριά. 

Την προηγούμενη περίοδο δεν ΚΑΝΕΝΑ ΣΎΜΠΤΩΜΑ. 

Συνοψίζοντας, επειδή τα έχω ζήσει όλα , αναμένω να περάσουν οι μέρες. :oops:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Mariam23 είπε:

Όχι κάτι ασυνήθιστο. 

Για εμένα πλέον όλα είναι συνηθισμένα. Χαχα. 

Το μονο που θα πω ότι με παρεξενεψε ήταν ότι με πονάει λίγο το στήθος. Ούτε καν πρησμένο δεν είναι. Απλά κάπως στα πλαϊνά αν το πιεσω-ψηλαφησω με πονάει. 

Βέβαια θα μπορούσε να είναι και ένα σύμπτωμα περιόδου μιας και που πριν την εγκυμοσύνη το στήθος μου συμμετείχε κανονικά στην διαδικασία αυτή. Τώρα τελευταία με έχει ξεχάσει. :razz:

Επίσης έχω από χθες-προχθες που με έπιασε ένας βαθύς πόνος-ενοχληση σαν να μου έρχεται περίοδος. Όχι όμως πάλι 'διαφορετικο '. 

Χθες και σήμερα έχω πιο έντονο το αίσθημα βάρους χαμηλά. 

Όμως επειδή καταγράφω τα συμπτώματα μου τους τελευταίους μήνες κατά την διάρκεια του κύκλου ξανά είχα αίσθημα βάρους πριν 2 περιόδους ελαφριά. 

Την προηγούμενη περίοδο δεν ΚΑΝΕΝΑ ΣΎΜΠΤΩΜΑ. 

Συνοψίζοντας, επειδή τα έχω ζήσει όλα , αναμένω να περάσουν οι μέρες. :oops:

Αάαα βλέπω δεν είμαι η μόνη ψυχακια που κάθε μήνα γράφω όλα τα συμπτώματα ...κατάλαβα...χαχαχαχα...περνώ θάρρος ...είμαστε πολλές ..κ εγώ τα ίδια ακριβώς κάνω με εσένα...έχεις δίκιο κ εγώ στην βιοχημική δεν είχα κανένα διαφορετικό συπμτωματα ...όπως κάθε μήνα...ότι έχω κάθε μήνα κλασσικά...άντε να δούμε...έχει κάτι έχεις να περιμένεις..κάτι φάνηκε...για να δούμε κ οι υπόλοιπες...κ πάλι σου εύχομαι μια τεράστια κ σκούρα 2 γραμμουλα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Αάαα βλέπω δεν είμαι η μόνη ψυχακια που κάθε μήνα γράφω όλα τα συμπτώματα ...κατάλαβα...χαχαχαχα...περνώ θάρρος ...είμαστε πολλές ..κ εγώ τα ίδια ακριβώς κάνω με εσένα...έχεις δίκιο κ εγώ στην βιοχημική δεν είχα κανένα διαφορετικό συπμτωματα ...όπως κάθε μήνα...ότι έχω κάθε μήνα κλασσικά...άντε να δούμε...έχει κάτι έχεις να περιμένεις..κάτι φάνηκε...για να δούμε κ οι υπόλοιπες...κ πάλι σου εύχομαι μια τεράστια κ σκούρα 2 γραμμουλα...

Καλημέρα!

Ναι ναι σημειώνω για να ξέρω. Με βοηθάει πολύ! 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι μακάρι!

Διάβασα στις οδηγίες έλεγε να μην διαβάζεται το αποτέλεσμα μετά την μισή ώρα. Δεν ξέρω πόση ώρα πέρασε. 

Μακάρι να πάνε όλα καλά. Αν δεν πάνε δεν πειράζει. Next time. Θα σας κρατώ ενήμερες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

Καλημέρα!

Ναι ναι σημειώνω για να ξέρω. Με βοηθάει πολύ! 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι μακάρι!

Διάβασα στις οδηγίες έλεγε να μην διαβάζεται το αποτέλεσμα μετά την μισή ώρα. Δεν ξέρω πόση ώρα πέρασε. 

Μακάρι να πάνε όλα καλά. Αν δεν πάνε δεν πειράζει. Next time. Θα σας κρατώ ενήμερες!

ΔΕ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΤΑΓΚ ΚΑΙ ΧΑΝΩ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..

Κοιτα εγω στη φωτο δε βλεπω, οχι γιατι δε βλεπω γραμμη αλλα δε βλεοω καλα τη φωτο γενικα. Η γνωμη μου ειναι χοριακη. Τελεια και παυλα. Ακομα και οριακα να βγει θετικη, θα ξερεις. 

Αυριο το πρωι κανε παλι το τεστ σου κ αν δεις τα ιδια βουρ για χοριακη. Σου ευχομαι ενα θετικο νουμερο μεσα απο τη καρδια μου ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έστειλα ένα μνμ με λινκ με την φωτογραφία αλλά βγάζει ότι το μνμ μου είναι σε απόκρυψη. 

Αν κάνεις screen shot και ζουμ κάτι λίγο αχνοφαινεται. Θα δείξει!!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις θετικές σκέψεις και ευχές!

Εσύ έκανες χοριακη σήμερα? @Elle12

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Mariam23 είπε:

Κορίτσια έστειλα ένα μνμ με λινκ με την φωτογραφία αλλά βγάζει ότι το μνμ μου είναι σε απόκρυψη. 

Αν κάνεις screen shot και ζουμ κάτι λίγο αχνοφαινεται. Θα δείξει!!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις θετικές σκέψεις και ευχές!

Εσύ έκανες χοριακη σήμερα? @Elle12

ΑΥΡΙΟ!! 

Μετραω τις ωρες..ασε.. μακαρι μακαρι μακαρι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...