Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Η δική μου προσπάθεια


Elle12

Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Elle12 είπε:

Μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι σαν τριτος τα λεμε και τα σκεφτομαστε τελεια και λογικοτατα (γιατι ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα) ενω οταν το ζουμε φοβομαστε και να κλασουμε? Με το μπαρδον..

Απιστευτο πραγματικα!

ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. Οπως μου ειπε και μια κοπελα εδω μεσα, εχε πιστη στο σπορακι σου ❤️

Καλά κορίτσια αν δείτε τι έχω κάνει τώρα. 

Έχω πάρει χαρτί και μολύβι, έχω φτιάξει ημερολόγιο Αυγούστου -σεπτεμβριου και έχω καταγράψει ο,τι μου είπες @Elle12 και ο,τι ισχύει για εμένα. Την 16 ημέρα από την ωορρηξία σου είχες 88,1και εγώ σήμερα την ίδια μέρα μετά την ωορρηξία έχω 70,2. 

ίσως έχω μια μικρή ελπίδα. 

ο Θεός βοηθός. Ο,τι είναι ας είναι. Απλά αν είναι να μου έρθει περίοδος να μου έρθει άμεσα. 

φοβάμαι και την εξωμήτρια. Και δώστου κλάμα. Αχ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Mariam23 είπε:

Καλά κορίτσια αν δείτε τι έχω κάνει τώρα. 

Έχω πάρει χαρτί και μολύβι, έχω φτιάξει ημερολόγιο Αυγούστου -σεπτεμβριου και έχω καταγράψει ο,τι μου είπες @Elle12 και ο,τι ισχύει για εμένα. Την 16 ημέρα από την ωορρηξία σου είχες 88,1και εγώ σήμερα την ίδια μέρα μετά την ωορρηξία έχω 70,2. 

ίσως έχω μια μικρή ελπίδα. 

ο Θεός βοηθός. Ο,τι είναι ας είναι. Απλά αν είναι να μου έρθει περίοδος να μου έρθει άμεσα. 

φοβάμαι και την εξωμήτρια. Και δώστου κλάμα. Αχ......

ΜΩΡΗ. ΣΥΝΕΛΘΕ ΘΑ ΣΕ ΧΤΥΠΗΣΩ. ΚΑΙ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.

 

Χειροτερη κι απο μενα. Κανε υπομονη 2 μερες. Και παρακαλα να ειναι στο 120αρι. Τοτε πανε ΟΛΑ καλα.

Οι πρωτες μερες ειναι οι χειροτερες..οσο για συμπτωματα ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΧΩ. ΤΙΠΟΤΑ. μονο στηθος και ανα διαστηματα καποιες μερες κοψιματακια. Οι κολλητες μου κοιμουνται, ξερνανε και ζαλιζονται ολη μερα..

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Elle12 είπε:

ΜΩΡΗ. ΣΥΝΕΛΘΕ ΘΑ ΣΕ ΧΤΥΠΗΣΩ. ΚΑΙ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.

 

Χειροτερη κι απο μενα. Κανε υπομονη 2 μερες. Και παρακαλα να ειναι στο 120αρι. Τοτε πανε ΟΛΑ καλα.

Οι πρωτες μερες ειναι οι χειροτερες..οσο για συμπτωματα ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΧΩ. ΤΙΠΟΤΑ. μονο στηθος και ανα διαστηματα καποιες μερες κοψιματακια. Οι κολλητες μου κοιμουνται, ξερνανε και ζαλιζονται ολη μερα..

Καλέ ναι. Είμαι η χειρότερη όλων. Το ξέρω . Αχαχαχα. 

Αλλά πονάει η καρδούλα μου γαμωτο. Και όχι μόνο με τα τωρινά. Με όλα τα προηγούμενα. 

Τέλος πάντων. Μην σας κουράζω. Βλέποντας και κάνοντας. Και η γιατρός αυτό είπε. Πάνω από 120 αναμένουμε για θετική εξέλιξη. 

 

Σας ευχαριστώ. Είστε η δύναμη μου και η συμπαράσταση μου. Θα περιμένουμε νέα σου από τον υπέρηχο :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Mariam23 said:

Καλέ ναι. Είμαι η χειρότερη όλων. Το ξέρω . Αχαχαχα. 

Αλλά πονάει η καρδούλα μου γαμωτο. Και όχι μόνο με τα τωρινά. Με όλα τα προηγούμενα. 

Τέλος πάντων. Μην σας κουράζω. Βλέποντας και κάνοντας. Και η γιατρός αυτό είπε. Πάνω από 120 αναμένουμε για θετική εξέλιξη. 

 

Σας ευχαριστώ. Είστε η δύναμη μου και η συμπαράσταση μου. Θα περιμένουμε νέα σου από τον υπέρηχο :wub:

5 minutes ago, Pozi said:
26 minutes ago, Mariam23 said:

Καλέ ναι. Είμαι η χειρότερη όλων. Το ξέρω . Αχαχαχα. 

Αλλά πονάει η καρδούλα μου γαμωτο. Και όχι μόνο με τα τωρινά. Με όλα τα προηγούμενα. 

Τέλος πάντων. Μην σας κουράζω. Βλέποντας και κάνοντας. Και η γιατρός αυτό είπε. Πάνω από 120 αναμένουμε για θετική εξέλιξη. 

 

Σας ευχαριστώ. Είστε η δύναμη μου και η συμπαράσταση μου. Θα περιμένουμε νέα σου από τον υπέρηχο :wub:

Read more  

Αχ ποσό σε καταλαβαίνω. Ότι και να σου πούμε δεν θα μπορέσουμε να βγάλουμε το άγχος που έχεις μέσα σου. Εγώ να φανταστείς είχα ψηλή χοριακή και ώσπου να κάνω την επόμενη για να δούμε τον διπλασιασμό περνούσαν από το μυαλό μου μόνο άσχημα σενάρια. Τόσο φόβο που είχα Φοβόμουνα να δω το αποτέλεσμα και το έστελνα κατευθείαν στον σύζυγο μου να το δει αυτός πρώτος. Κορίτσι μου ότι είναι να γίνει θα γίνει προσπάθησε να ηρεμήσεις το άγχος μόνο κακό κάνει. Πολλές πολλές καλές επιτυχίες για την Τετάρτη. Περιμένουμε να μας γράψεις ένα τριψήφιο αριθμό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mariam23 είπε:

Καλέ ναι. Είμαι η χειρότερη όλων. Το ξέρω . Αχαχαχα. 

Αλλά πονάει η καρδούλα μου γαμωτο. Και όχι μόνο με τα τωρινά. Με όλα τα προηγούμενα. 

Τέλος πάντων. Μην σας κουράζω. Βλέποντας και κάνοντας. Και η γιατρός αυτό είπε. Πάνω από 120 αναμένουμε για θετική εξέλιξη. 

 

Σας ευχαριστώ. Είστε η δύναμη μου και η συμπαράσταση μου. Θα περιμένουμε νέα σου από τον υπέρηχο :wub:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Συγχαρητήρια και με το καλό στα κορίτσια που είχαν θετικά αποτελέσματα! Εύχομαι μια τελειωμηνη εγκυμοσύνη!!! Εννοείται @Mariam23πως η χοριακη είναι πολύ καλή και είσαι εγκυουλα και εύχομαι την Τετάρτη να έχεις μια διπλάσια χοριακη!!! Εύχομαι σύντομα και στις υπόλοιπες μια θετική χοριακη!!!!

Λοιπόν εγώ κορίτσια έχω δύο αντρακια 6 και 3,5 χρονών και από τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε προσπάθειες για τρίτο μωράκι, τώρα είμαι στη μέση του κύκλου, κάνουμε τις προσπάθειες μας και αναρωτιέμαι πως θα περάσουν οι μέρες αφού ήδη έχω μεγάλη αγωνία! Τα δύο μου παιδάκια ήρθαν εύκολα, ο πρώτος στον δεύτερο μήνα προσπαθειών και ο δεύτερος με μόνο μια φορά στις γόνιμες! Ελπίζω να έχω σύντομα θετικά αποτελέσματα!

  • Μου αρέσει 4

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Αχ ποσό σε καταλαβαίνω. Ότι και να σου πούμε δεν θα μπορέσουμε να βγάλουμε το άγχος που έχεις μέσα σου. Εγώ να φανταστείς είχα ψηλή χοριακή και ώσπου να κάνω την επόμενη για να δούμε τον διπλασιασμό περνούσαν από το μυαλό μου μόνο άσχημα σενάρια. Τόσο φόβο που είχα Φοβόμουνα να δω το αποτέλεσμα και το έστελνα κατευθείαν στον σύζυγο μου να το δει αυτός πρώτος. Κορίτσι μου ότι είναι να γίνει θα γίνει προσπάθησε να ηρεμήσεις το άγχος μόνο κακό κάνει. Πολλές πολλές καλές επιτυχίες για την Τετάρτη. Περιμένουμε να μας γράψεις ένα τριψήφιο αριθμό. 

πρίν από 43 λεπτά , doani.d είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Συγχαρητήρια και με το καλό στα κορίτσια που είχαν θετικά αποτελέσματα! Εύχομαι μια τελειωμηνη εγκυμοσύνη!!! Εννοείται @Mariam23πως η χοριακη είναι πολύ καλή και είσαι εγκυουλα και εύχομαι την Τετάρτη να έχεις μια διπλάσια χοριακη!!! Εύχομαι σύντομα και στις υπόλοιπες μια θετική χοριακη!!!!

Λοιπόν εγώ κορίτσια έχω δύο αντρακια 6 και 3,5 χρονών και από τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε προσπάθειες για τρίτο μωράκι, τώρα είμαι στη μέση του κύκλου, κάνουμε τις προσπάθειες μας και αναρωτιέμαι πως θα περάσουν οι μέρες αφού ήδη έχω μεγάλη αγωνία! Τα δύο μου παιδάκια ήρθαν εύκολα, ο πρώτος στον δεύτερο μήνα προσπαθειών και ο δεύτερος με μόνο μια φορά στις γόνιμες! Ελπίζω να έχω σύντομα θετικά αποτελέσματα!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια. 

Μακάρι όλα να πάνε καλά!!!!

Εύχομαι και εσάς τα καλύτερα! Θα σας ενημερώνω :)

Αφού έχεις ήδη δύο παιδάκια, θα έρθει και το τρίτο! Με το καλό εύχομαι σύντομα! Εμείς πασχίζουμε για 1 :sad:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

Να'σαι καλά κορίτσι μου. 

Σε ευχαριστώ! 

Κορίτσι μου μια χαρά είναι η χοριακη σου!! Είσαι εγκυος αυτό να σκέφτεσαι!! Στη δεύτερη χοριακη θα δείξει την εξέλιξη!! Εγώ λεω να το δεις πιο αισιόδοξα γιατί δεν μπορεί να κανεις κάτι άλλο από εδώ κ πέρα!! Προσπάθησες είχες τις επαφές που ήθελες έπιασε τώρα είναι στο θεό!! Να χεις πίστη όλα καλά θα είναι!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Elle12 είπε:

Κοριτσια μου... ο υπερηχος πηγε τελεια. Το σπορακι ειναι σε τελειο σημειο, σε εναν τελειο σακο, με εμβρυικα στοιχεια. Ειμαι μολις 5.5 εβδομαδων οποτε δεν περιμεναμε κατι παραπανω. Ραντεβου σε 10 μερες να το μετρησουμε και να ακουσουμε καρδουλα (hopefully) ❤️❤️❤️

Μπράβο κορίτσι μου...κοίτα τώρα να το χαρείς κ να χαλαρώσεις όσο γίνεται...με το καλό να ακούσετε κ την καρδούλα τους...όλα τα καλά σας εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Κοριτσια μου... ο υπερηχος πηγε τελεια. Το σπορακι ειναι σε τελειο σημειο, σε εναν τελειο σακο, με εμβρυικα στοιχεια. Ειμαι μολις 5.5 εβδομαδων οποτε δεν περιμεναμε κατι παραπανω. Ραντεβου σε 10 μερες να το μετρησουμε και να ακουσουμε καρδουλα (hopefully) ❤️❤️❤️

Πόσο χαίρομαι για εσένα!!:D

Να έχεις μια εύκολη και ηρεμη εγκυμοσύνη..Από συμπτώματα έχεις δει κάτι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Evi95 είπε:

Πόσο χαίρομαι για εσένα!!:D

Να έχεις μια εύκολη και ηρεμη εγκυμοσύνη..Από συμπτώματα έχεις δει κάτι?

Ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!

Απο συμπτωματα τιποτα που να με εμποδιζει στη καθημερινοτηρα μου. Πονο στο στηθος, πρηξιμο στη κοιλια, διασπαρτα κοψιματακια περιοδου που και που αλλα σουπερ ανεκτα οχι να διπλωνομαι, και συχνοουρια. Αυτο το τελευταιο δλδ ειναι το πιο ενοχλητικο. Κατουραω καθε 45 λεπτα και το βραδυ ξυπναω τουλαχιστον 1-2 φορες ηδη..

Γενικα περι εγκυμοσυνης, πιο πολλα συμπτωματα ειχα οταν νομιζα οτι ημουν εγκυος και τελικα δεν ημουν, παρα τωρα..

Πωπω, ειμαι εγκυος.. το λεω και δεν το πιστευω.. το ανακοινωσα χθες στην αλλη κολλητη και δε το πιστευα οτι ελεγα αυτες τις λεξεις.. που να παει καλα και να φουσκωσω κιολας, θα το χασω τελειως.

Ευχομαι να το ζησουμε ΟΛΕΣ. Και σε οσες δεν το εχουν καταφερει ακομα αυτος ο μηνας, αυτος ο χρονος εστω, να ειναι ο τυχερος! Καταλαβαινομαστε εδω μεσα στο 100% γιατι ολες ζουμε το ιδιο. Θα τα καταφερουμε. Ολες! Εκανα το θεμα τον γεναρη και ηδη εδω μεσα ειμαστε 2! Αντε να γινουμε 3 και 5 και 10 και 20! ❤️

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Elle12 είπε:

Ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!

Απο συμπτωματα τιποτα που να με εμποδιζει στη καθημερινοτηρα μου. Πονο στο στηθος, πρηξιμο στη κοιλια, διασπαρτα κοψιματακια περιοδου που και που αλλα σουπερ ανεκτα οχι να διπλωνομαι, και συχνοουρια. Αυτο το τελευταιο δλδ ειναι το πιο ενοχλητικο. Κατουραω καθε 45 λεπτα και το βραδυ ξυπναω τουλαχιστον 1-2 φορες ηδη..

Γενικα περι εγκυμοσυνης, πιο πολλα συμπτωματα ειχα οταν νομιζα οτι ημουν εγκυος και τελικα δεν ημουν, παρα τωρα..

Πωπω, ειμαι εγκυος.. το λεω και δεν το πιστευω.. το ανακοινωσα χθες στην αλλη κολλητη και δε το πιστευα οτι ελεγα αυτες τις λεξεις.. που να παει καλα και να φουσκωσω κιολας, θα το χασω τελειως.

Ευχομαι να το ζησουμε ΟΛΕΣ. Και σε οσες δεν το εχουν καταφερει ακομα αυτος ο μηνας, αυτος ο χρονος εστω, να ειναι ο τυχερος! Καταλαβαινομαστε εδω μεσα στο 100% γιατι ολες ζουμε το ιδιο. Θα τα καταφερουμε. Ολες! Εκανα το θεμα τον γεναρη και ηδη εδω μεσα ειμαστε 2! Αντε να γινουμε 3 και 5 και 10 και 20! ❤️

Καλημέρα!!

Πηγές για υπέρηχο χθές?

Πες μας τα νέα σου. :)

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Elle12 είπε:

Ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!

Απο συμπτωματα τιποτα που να με εμποδιζει στη καθημερινοτηρα μου. Πονο στο στηθος, πρηξιμο στη κοιλια, διασπαρτα κοψιματακια περιοδου που και που αλλα σουπερ ανεκτα οχι να διπλωνομαι, και συχνοουρια. Αυτο το τελευταιο δλδ ειναι το πιο ενοχλητικο. Κατουραω καθε 45 λεπτα και το βραδυ ξυπναω τουλαχιστον 1-2 φορες ηδη..

Γενικα περι εγκυμοσυνης, πιο πολλα συμπτωματα ειχα οταν νομιζα οτι ημουν εγκυος και τελικα δεν ημουν, παρα τωρα..

Πωπω, ειμαι εγκυος.. το λεω και δεν το πιστευω.. το ανακοινωσα χθες στην αλλη κολλητη και δε το πιστευα οτι ελεγα αυτες τις λεξεις.. που να παει καλα και να φουσκωσω κιολας, θα το χασω τελειως.

Ευχομαι να το ζησουμε ΟΛΕΣ. Και σε οσες δεν το εχουν καταφερει ακομα αυτος ο μηνας, αυτος ο χρονος εστω, να ειναι ο τυχερος! Καταλαβαινομαστε εδω μεσα στο 100% γιατι ολες ζουμε το ιδιο. Θα τα καταφερουμε. Ολες! Εκανα το θεμα τον γεναρη και ηδη εδω μεσα ειμαστε 2! Αντε να γινουμε 3 και 5 και 10 και 20! ❤️

Μακάρι μακάρι!!!!Δεν ξέρεις πόσο χάρηκα για εσένα!!Άντε να παίρνουμε σειρά και οι υπόλοιπες,χαχα!

Γενικά τα συμπτώματα σου είναι ήπια και λογικό είναι νωρίς ακόμη,αλλά μακάρι να μην δυσκολευτείς ιδιαίτερα και μετά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...