Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Η δική μου προσπάθεια


Elle12

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

Μακάρι! Αλλά προς το παρόν το βλέπω ακατόρθωτο!!!!! :(

Μην αγχώνεσαι το ότι έμεινες εγκυος είναι θετικό! Να βλέπεις το θετικό από αυτή την υπόθεση…μιλά με την γιατρο σου ισως χρειάζεται να το ψάξετε λίγο περισσότερο 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Μην αγχώνεσαι το ότι έμεινες εγκυος είναι θετικό! Να βλέπεις το θετικό από αυτή την υπόθεση…μιλά με την γιατρο σου ισως χρειάζεται να το ψάξετε λίγο περισσότερο 

Ουρολόγος, γυναικολόγος και γενετιστής μας είπαν τυχαίο γεγονός αφού ο καρυότυπος μας είναι μια χαρά.. 

Ο ουρολόγος και ο  γενετιστής όταν τους είπα να κάνει ο άντρας μου σπερμοδιαγραμμα μου είπε δεν χρειάζεται. 

Μόνο όσοι δεν καταφέρνουν να συλλάβουν χρειάζεται να κάνουν. Οι ανώμαλες μορφές των σπερματοζωαρίων δεν καταφέρνουν να γονιμοποιήσουν. Δεν έχουν κινητικότητα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

Ουρολόγος, γυναικολόγος και γενετιστής μας είπαν τυχαίο γεγονός αφού ο καρυότυπος μας είναι μια χαρά.. 

Ο ουρολόγος και ο  γενετιστής όταν τους είπα να κάνει ο άντρας μου σπερμοδιαγραμμα μου είπε δεν χρειάζεται. 

Μόνο όσοι δεν καταφέρνουν να συλλάβουν χρειάζεται να κάνουν. Οι ανώμαλες μορφές των σπερματοζωαρίων δεν καταφέρνουν να γονιμοποιήσουν. Δεν έχουν κινητικότητα 

Έχει κ μια άλλη εξέταση με οξειδωτικό στρες νομίζω για το σπερμα! Αυτό το κάνατε; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Έχει κ μια άλλη εξέταση με οξειδωτικό στρες νομίζω για το σπερμα! Αυτό το κάνατε; 

Αν εννοείς για τον κατακερματισμό του DNA πάλι ο γενετιστής μου είπε ότι εμείς δεν υπαγομαστε στην κατηγορία των ζευγαριών που πρέπει να την κάνουν. 

Θα τα ξανά ρωτήσω. Θα το ρωτήσω και τον ουρολόγο αυτό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

Αν εννοείς για τον κατακερματισμό του DNA πάλι ο γενετιστής μου είπε ότι εμείς δεν υπαγομαστε στην κατηγορία των ζευγαριών που πρέπει να την κάνουν. 

Θα τα ξανά ρωτήσω. Θα το ρωτήσω και τον ουρολόγο αυτό 

Ναι αυτή! Επειδη διάβαζα ότι αν είναι ψηλό κ σύλληψη αν γίνει ισως να έχουν γενετικά λάθη κ να καταλήγουν σε βιοχημικές 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

Αν εννοείς για τον κατακερματισμό του DNA πάλι ο γενετιστής μου είπε ότι εμείς δεν υπαγομαστε στην κατηγορία των ζευγαριών που πρέπει να την κάνουν. 

Θα τα ξανά ρωτήσω. Θα το ρωτήσω και τον ουρολόγο αυτό 

Κοριτσακι μου λυπαμαι πολυ.. δε ξερω πραγματικα αν ειναι χειροτερο να μη μενεις εγκυος ή να το χανεις. Και δεν μετριουνται. Και τα δυο ειναι ασχημα.. και εγω ελεγα δε θα μεινω ποτε εγκυος και εγινε. Δε ξερω πως θα παει. Δε ξερω καν αν ειμαι ακομα εγκυος τη στιγμη που σου γραφω τις γραμμες αυτες. Αλλα ενα βημα νιωθω οτι εγινε. Και ειναι πολυ σημαντικο. Ανασκουμπωσου. Παρε τον χρονο σου και ξαναπροσπαθησε. Ολα θα γινουν. Οι γιατροι μου ηταν ξεκαθαροι. Εφοσον δεν υπαρχει θεμα υγειας, ειναι θεμα χρονου. Στελνω θετικη ενεργεια και αγκαλια ❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Elle12 είπε:

Κοριτσακι μου λυπαμαι πολυ.. δε ξερω πραγματικα αν ειναι χειροτερο να μη μενεις εγκυος ή να το χανεις. Και δεν μετριουνται. Και τα δυο ειναι ασχημα.. και εγω ελεγα δε θα μεινω ποτε εγκυος και εγινε. Δε ξερω πως θα παει. Δε ξερω καν αν ειμαι ακομα εγκυος τη στιγμη που σου γραφω τις γραμμες αυτες. Αλλα ενα βημα νιωθω οτι εγινε. Και ειναι πολυ σημαντικο. Ανασκουμπωσου. Παρε τον χρονο σου και ξαναπροσπαθησε. Ολα θα γινουν. Οι γιατροι μου ηταν ξεκαθαροι. Εφοσον δεν υπαρχει θεμα υγειας, ειναι θεμα χρονου. Στελνω θετικη ενεργεια και αγκαλια ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Δεν έχω πολλά κουράγια ψυχικά. 

Σέρνομαι κυριολεκτικά. 

Απλά ζω αυτή τη στιγμή και επιβιώνω. Ψυχολογία στο πάτωμα. 

Τι να πω. Θα μιλήσουμε με γιατρούς ξανά και έχει ο Θεός!!!

Καλή συνέχεια στην κύηση σού!!!εύχομαι όλα να πάνε καλά. Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ερχομενη στη δουλεια το πρωι εφαγα τουμπα και το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι θα αποβαλλω

Τοπ τρελη. Δε θελω να παρω τον γιατρο, τι να μου πει ο δολιος, εχουμε υπερηχο τη πεμπτη. Δεν ειμαι σε προχωρημενη κατασταση να πω οτι κλωτσαει και το νιωθω. Απο την αλλη σκεφτομαι οτι αφενος επεσα οσο πιο μαλακα μπορουσα, και οτι αν αποβαλλαμε ετσι ευκολα δε θα εκανε καμια μας παιδι. 

Ουφ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Elle12 είπε:

Ερχομενη στη δουλεια το πρωι εφαγα τουμπα και το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι θα αποβαλλω

Τοπ τρελη. Δε θελω να παρω τον γιατρο, τι να μου πει ο δολιος, εχουμε υπερηχο τη πεμπτη. Δεν ειμαι σε προχωρημενη κατασταση να πω οτι κλωτσαει και το νιωθω. Απο την αλλη σκεφτομαι οτι αφενος επεσα οσο πιο μαλακα μπορουσα, και οτι αν αποβαλλαμε ετσι ευκολα δε θα εκανε καμια μας παιδι. 

Ουφ.

Γενικα αν δεν χτύπησες κ δεν τρανταχτηκες τρομερά δεν έχεις πρόβλημα. Οι τούμπες ειναι επικίνδυνες όχι για αποβολή αλλα για την εγκυο αν εχει χτυπήσει εσωτερικά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

Γενικα αν δεν χτύπησες κ δεν τρανταχτηκες τρομερά δεν έχεις πρόβλημα. Οι τούμπες ειναι επικίνδυνες όχι για αποβολή αλλα για την εγκυο αν εχει χτυπήσει εσωτερικά. 

Οχι εκοψα τη πτωση με ψιλοισορροπια και τα χερια. Δεν την ενιωσα δυνατη δλδ.. μακαρι..αυτο μου ελειπε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Elle12 είπε:

Οχι εκοψα τη πτωση με ψιλοισορροπια και τα χερια. Δεν την ενιωσα δυνατη δλδ.. μακαρι..αυτο μου ελειπε

Ε μια χαρά είσαι αφού δεν χτύπησες ουτε εξωτερικά κ δεν τρανταχτηκες μην αγχώνεσαι συμβαίνουν αυτά.  Θελει λιγο προσοχή τωρα κ με τα παππουτσια . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Ερχομενη στη δουλεια το πρωι εφαγα τουμπα και το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι θα αποβαλλω

Τοπ τρελη. Δε θελω να παρω τον γιατρο, τι να μου πει ο δολιος, εχουμε υπερηχο τη πεμπτη. Δεν ειμαι σε προχωρημενη κατασταση να πω οτι κλωτσαει και το νιωθω. Απο την αλλη σκεφτομαι οτι αφενος επεσα οσο πιο μαλακα μπορουσα, και οτι αν αποβαλλαμε ετσι ευκολα δε θα εκανε καμια μας παιδι. 

Ουφ.

Το θετικό είναι ότι η πτώση δεν ήταν άσχημη. Καταλαβαίνω την αγωνία αλλά δεν συμβαίνουν τόσο άσχημα πράγματα με το παραμικρό. Σίγουρα χρειάζεται μια ιδιαίτερη προσοχή με τη νέα πλέον κατάσταση, όσο αυτό είναι δυνατόν με τις υποχρεώσεις της καθημερινότητας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, πως ηρεμει το κεφαλι σου οτι ολα θα πανε καλα? Δεν καταστροφολογω αλλα προς το παρον δε χαιρομαι τιποτα ενω ειμαι μια χαρα χωρις συμπτωματα κτλ, και σκεφτομαι διαρκως "μη κανεις σχεδια, μπορει να μγν ακουσεις καν καρδια ή να μη δεις εμβρυο ή να παλινδρομησει ή να εχει χρωμοσωματικες ανωμαλιες". Δλδ με νευριαζω ωρες ωρες..

Ολοι γυρω μου τσιριζουν απο τη χαρα τους και εγω ειμαι "χαλαρωστε. Θα δουμε". Μεχρι και ο γιατρος μου με κραζει. Μπαινω σε σαιτ με miscarriage odds και υπολογιζω καθε τοσο ποσες πιθανοτητες  εχω για αποβολη.

Χαστουκιστε με καποιος..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Elle12 είπε:

Ρε παιδια, πως ηρεμει το κεφαλι σου οτι ολα θα πανε καλα? Δεν καταστροφολογω αλλα προς το παρον δε χαιρομαι τιποτα ενω ειμαι μια χαρα χωρις συμπτωματα κτλ, και σκεφτομαι διαρκως "μη κανεις σχεδια, μπορει να μγν ακουσεις καν καρδια ή να μη δεις εμβρυο ή να παλινδρομησει ή να εχει χρωμοσωματικες ανωμαλιες". Δλδ με νευριαζω ωρες ωρες..

Ολοι γυρω μου τσιριζουν απο τη χαρα τους και εγω ειμαι "χαλαρωστε. Θα δουμε". Μεχρι και ο γιατρος μου με κραζει. Μπαινω σε σαιτ με miscarriage odds και υπολογιζω καθε τοσο ποσες πιθανοτητες  εχω για αποβολη.

Χαστουκιστε με καποιος..

Κλείσε το ρούτερ... Μην μαζεύεις πάνω σου όλη την αρνητική ενέργεια...

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...