Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Η δική μου προσπάθεια


Elle12

Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Elle12 είπε:

ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΕΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.

Ωστοσο καταλαβαινω απολυτα την αγωνια σου. Αναμενουμε κ μεις εναγωνιως!

Εγω ειμαι στο γραφειο και τρωγομαι με τα ρουχα μου. Εχω υπερηχο σε 12 ωρες και ολο σκεφτομαι.. μια θετικα μια αρνητικα. Μια λεω αχ θα δω σακο και μωρο μια νιωθω υγρασια και λεω αυτο ηταν, θα εχω αιμα οταν κατουρησω, παει, απεβαλλα!

Τι να πω σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!!

Πολλά άγχη από πολύ νωρίς. Αλλά. Ως παθουσες, η κάθε μία με την ιστορία της , δεν γίνεται να μην αγχώνεσαι. 

Κ εγώ γραφείο είμαι και κάθομαι και μπαίνω στο.μειλ ξανά και ξανά μπας και μου στείλανε νωρίτερα τα αποτελέσματα. (Μεσημέρι.μου είπαν). Ουφ... Σκέφτομαι πολύ αρνητικά δυστυχώς!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Mariam23 είπε:

Βγήκα τα αποτελέσματα. 

Χάλια!!

70 μόνο μονάδες. 

:(

Θα μιλήσω με την γιατρό μου

Δεν είναι χάλια κορίτσι μου!! Είναι πάνω από 50. Μην συγκρίνεις με τη προηγούμενη χοριακη σου. Θα περιμένεις τώρα να διπλασιαστεί από εκεί θα καταλάβεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Zenia82 είπε:

Δεν είναι χάλια κορίτσι μου!! Είναι πάνω από 50. Μην συγκρίνεις με τη προηγούμενη χοριακη σου. Θα περιμένεις τώρα να διπλασιαστεί από εκεί θα καταλάβεις.

Η γυναικολόγος μου είπε ότι δεδομένου ότι έκανα ωορρηξία κανονικά στις γόνιμες (με τέστ το είχα παρατηρήσει) μας προβληματίζει. 

Θα ξανά κάνω επαναληπτική την Τετάρτη. 

Το ξέρω ότι δεν θα έχει καλή εξέλιξη. Το νιώθω. Ίσως γι αυτό δεν έχω έντονα συμπτώματα. Τουλάχιστον ας μην είναι καμιά εξωμήτρια κύηση. Πόσα να αντέξω πια :(

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Mariam23 είπε:

Η γυναικολόγος μου είπε ότι δεδομένου ότι έκανα ωορρηξία κανονικά στις γόνιμες (με τέστ το είχα παρατηρήσει) μας προβληματίζει. 

Θα ξανά κάνω επαναληπτική την Τετάρτη. 

Το ξέρω ότι δεν θα έχει καλή εξέλιξη. Το νιώθω. Ίσως γι αυτό δεν έχω έντονα συμπτώματα. Τουλάχιστον ας μην είναι καμιά εξωμήτρια κύηση. Πόσα να αντέξω πια :(

Κορίτσι μου ίσα ίσα,δεν έχεις συμπτώματα γιατί είναι μικρή η χοριακη κ είναι πολύ νωρίς. Δεν μας ενδιαφέρει μεγάλη μικρή χοριακη,ο διπλασιασμός μας ενδιαφέρει. Και στα δύο μου παιδιά είχα μικρή χοριακη στην καθυστέρηση κ πήγαν όλα μια χαρά. Στην μια παλινδρομη που είχα ξεκίνησα με τριψήφιο κ κατέληξα σε απόξεση.μην σε παίρνει από κάτω.να σκέφτεσαι θετικά,όλα καλά θα πάνε.μπορει να έκανες ωορρηξία κανονικά στις μέρες σου,αλλά η εμφύτευση να έγινε αργότερα. Έχεις την θετική μου ενέργεια.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Mariam23 είπε:

Η γυναικολόγος μου είπε ότι δεδομένου ότι έκανα ωορρηξία κανονικά στις γόνιμες (με τέστ το είχα παρατηρήσει) μας προβληματίζει. 

Θα ξανά κάνω επαναληπτική την Τετάρτη. 

Το ξέρω ότι δεν θα έχει καλή εξέλιξη. Το νιώθω. Ίσως γι αυτό δεν έχω έντονα συμπτώματα. Τουλάχιστον ας μην είναι καμιά εξωμήτρια κύηση. Πόσα να αντέξω πια :(

Και η γυναικολογος θεωρίες λέει. Η χοριακη τη Τετάρτη θα δείξει κ την εξέλιξη. Ξέρω ότι φοβάσαι και είναι λογικό, σκέψου ομως ότι είσαι έγκυος κ τίποτα δε κρίθηκε ακόμα. Έλα μην απελπίζεσαι!!❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elle12 είπε:

ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΕΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.

Ωστοσο καταλαβαινω απολυτα την αγωνια σου. Αναμενουμε κ μεις εναγωνιως!

Εγω ειμαι στο γραφειο και τρωγομαι με τα ρουχα μου. Εχω υπερηχο σε 12 ωρες και ολο σκεφτομαι.. μια θετικα μια αρνητικα. Μια λεω αχ θα δω σακο και μωρο μια νιωθω υγρασια και λεω αυτο ηταν, θα εχω αιμα οταν κατουρησω, παει, απεβαλλα!

Να ξέρεις με πας 4 χρόνια  πισω,ίδια αγωνία είχα,ίδιες σκέψεις. Όλα να πάνε καλά. Περιμένω νέα σου.

πρίν από 11 λεπτά , Zenia82 είπε:

Και η γυναικολογος θεωρίες λέει. Η χοριακη τη Τετάρτη θα δείξει κ την εξέλιξη. Ξέρω ότι φοβάσαι και είναι λογικό, σκέψου ομως ότι είσαι έγκυος κ τίποτα δε κρίθηκε ακόμα. Έλα μην απελπίζεσαι!!❤

Ακριβώς. Η πρώτη χοριακη δεν δείχνει την εξέλιξη,παρά μόνο αν υπάρχει εγκυμοσύνη,και στην περίπτωση σου @Mariam23 μια χαρά έγκυος είσαι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , MumMaria είπε:

Κορίτσι μου ίσα ίσα,δεν έχεις συμπτώματα γιατί είναι μικρή η χοριακη κ είναι πολύ νωρίς. Δεν μας ενδιαφέρει μεγάλη μικρή χοριακη,ο διπλασιασμός μας ενδιαφέρει. Και στα δύο μου παιδιά είχα μικρή χοριακη στην καθυστέρηση κ πήγαν όλα μια χαρά. Στην μια παλινδρομη που είχα ξεκίνησα με τριψήφιο κ κατέληξα σε απόξεση.μην σε παίρνει από κάτω.να σκέφτεσαι θετικά,όλα καλά θα πάνε.μπορει να έκανες ωορρηξία κανονικά στις μέρες σου,αλλά η εμφύτευση να έγινε αργότερα. Έχεις την θετική μου ενέργεια.

 

πρίν από 24 λεπτά , Zenia82 είπε:

Και η γυναικολογος θεωρίες λέει. Η χοριακη τη Τετάρτη θα δείξει κ την εξέλιξη. Ξέρω ότι φοβάσαι και είναι λογικό, σκέψου ομως ότι είσαι έγκυος κ τίποτα δε κρίθηκε ακόμα. Έλα μην απελπίζεσαι!!❤

 

Τελευταία περίοδος 17-22/8 

Γόνιμες 29/8-4/9, ωορρηξία επιβεβαιωμένη 3/9

Κυκλος 30-31 ημέρες. 

Η εμφύτευση γίνεται 6-10 ημέρες από την γονιμοποίηση. Άρα από τις 3 του μήνα + 10 μέρες στην χειρότερη =13/9. 

Τα αποτελέσματα της χοριακης μου βγάζουν 2 εβδομάδων. 

Αυτό το σημαίνει γιατί μπερδεύτηκα?

Από την περίοδο δεν μετράτε αυτό?

Γτ υποτίθεται τώρα είμαι 4  εβδομάδες και 5 ημέρες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Mariam23 είπε:

 

 

Τελευταία περίοδος 17-22/8 

Γόνιμες 29/8-4/9, ωορρηξία επιβεβαιωμένη 3/9

Κυκλος 30-31 ημέρες. 

Η εμφύτευση γίνεται 6-10 ημέρες από την γονιμοποίηση. Άρα από τις 3 του μήνα + 10 μέρες στην χειρότερη =13/9. 

Τα αποτελέσματα της χοριακης μου βγάζουν 2 εβδομάδων. 

Αυτό το σημαίνει γιατί μπερδεύτηκα?

Από την περίοδο δεν μετράτε αυτό?

Γτ υποτίθεται τώρα είμαι 4  εβδομάδες και 5 ημέρες. 

Στις χοριακες μετρανε απο την ωορρηξια. Μια χαρα ειναι η χοριακη σου θετικοτατη. Εγω στις μερες σου ειχα τοσο περιπου. Σημασια ΔΕΝ εχει το νουμερο αλλα η αυξηση

 Ειτε ειχες 15 ειτε 150 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Mariam23 είπε:

 

 

Τελευταία περίοδος 17-22/8 

Γόνιμες 29/8-4/9, ωορρηξία επιβεβαιωμένη 3/9

Κυκλος 30-31 ημέρες. 

Η εμφύτευση γίνεται 6-10 ημέρες από την γονιμοποίηση. Άρα από τις 3 του μήνα + 10 μέρες στην χειρότερη =13/9. 

Τα αποτελέσματα της χοριακης μου βγάζουν 2 εβδομάδων. 

Αυτό το σημαίνει γιατί μπερδεύτηκα?

Από την περίοδο δεν μετράτε αυτό?

Γτ υποτίθεται τώρα είμαι 4  εβδομάδες και 5 ημέρες. 

Αν έκανες ωορρηξία στις 3 ,στις 17 του μήνα είναι οι δύο βδομάδες,σήμερα έχουμε 19. Είσαι μέσα στο όρια. Επίσης σκέψου υπάρχουν τεστ που σου δείχνουν κ τις εβδομάδες,δηλαδή σου βγάζει στο πλαίσιο του τεστ 1-2 εβδομάδες,3-4 εβδομάδες. Μια χαρά είσαι. Αλήθεια ,μην το υπςραναλυεις τόσο,όσο δύσκολο κι αν είναι. Κάποια εμβρυακια αργούν να δώσουνεγαλες χοριακες,στο ξαναλέω ο διπλασιασμός μας ενδιαφέρει. Κι εγώ πάντα στην καθυστέρηση έκανα χοριακη κ δεν μου έδινε μεγάλη. Αλλά μετά είχα υπερδιπλασιασμό. Είναι πολύ νωρίς για να βγάλεις συμπεράσματα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Elle12 είπε:

Στις χοριακες μετρανε απο την ωορρηξια. Μια χαρα ειναι η χοριακη σου θετικοτατη. Εγω στις μερες σου ειχα τοσο περιπου. Σημασια ΔΕΝ εχει το νουμερο αλλα η αυξηση

 Ειτε ειχες 15 ειτε 150 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ

 

πρίν από 11 λεπτά , MumMaria είπε:

Αν έκανες ωορρηξία στις 3 ,στις 17 του μήνα είναι οι δύο βδομάδες,σήμερα έχουμε 19. Είσαι μέσα στο όρια. Επίσης σκέψου υπάρχουν τεστ που σου δείχνουν κ τις εβδομάδες,δηλαδή σου βγάζει στο πλαίσιο του τεστ 1-2 εβδομάδες,3-4 εβδομάδες. Μια χαρά είσαι. Αλήθεια ,μην το υπςραναλυεις τόσο,όσο δύσκολο κι αν είναι. Κάποια εμβρυακια αργούν να δώσουνεγαλες χοριακες,στο ξαναλέω ο διπλασιασμός μας ενδιαφέρει. Κι εγώ πάντα στην καθυστέρηση έκανα χοριακη κ δεν μου έδινε μεγάλη. Αλλά μετά είχα υπερδιπλασιασμό. Είναι πολύ νωρίς για να βγάλεις συμπεράσματα.

Τι να πω βρε κορίτσια. 

Είμαι απλά απαισιόδοξη. Ούτε στην γιατρό δεν μπορούσα να μιλήσω. Μισό έκλαιγα και δεν μπορούσα να την ρωτήσω τίποτα. 

 

@Elle12μπορείς να μου πεις κ εσύ λίγο πότε είχες τελευταία περίοδο, τι κύκλο έχεις και πότε είχες ωορρηξία?

Δεν ήξερα ότι η χοριακη μετρά από την ωορρηξία. Θα το ψάξω 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mariam23 είπε:

Βγήκα τα αποτελέσματα. 

Χάλια!!

70 μόνο μονάδες. 

:(

Θα μιλήσω με την γιατρό μου

Καλέ σταματά..τι χάλια λες ...κάτσε να κάνεις καμιά ακόμα...μπορεί απλά να αργήσες να κάνεις εμφύτευση..κάτσε να δεις ...

Για αρχή συμχαρητηρια είσαι έγκυος...

Μην κοιτάς τα νούμερα κάθε κοπέλας...ο κάθε οργανισμός είναι αλλιώς...κ κάθε εγκυμοσύνη είναι αλλιώς...

Μιλά με τον γιατρό σου κ κάνε ακόμα μια σε 2-4 μέρες για να δεις τι γίνεται..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Mariam23 είπε:

 

Τι να πω βρε κορίτσια. 

Είμαι απλά απαισιόδοξη. Ούτε στην γιατρό δεν μπορούσα να μιλήσω. Μισό έκλαιγα και δεν μπορούσα να την ρωτήσω τίποτα. 

 

@Elle12μπορείς να μου πεις κ εσύ λίγο πότε είχες τελευταία περίοδο, τι κύκλο έχεις και πότε είχες ωορρηξία?

Δεν ήξερα ότι η χοριακη μετρά από την ωορρηξία. Θα το ψάξω 

Περιοδος 4-9 Αυγουστου

Ωορρηξια 26-27 Αυγουστου

1ο τεστ 8 Σεπτεμβριου (12 μερες απο την ωορρηξια 11.4)

2ο τεστ 12 Σεπτεμβριου (16 μερες απο την ωορρηξια, 88.1)

3ο τεστ 16 Σεπτεμβριου (21 μερες απο την ωορρηξια 1013.9)

ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Mariam23 είπε:

 

Τι να πω βρε κορίτσια. 

Είμαι απλά απαισιόδοξη. Ούτε στην γιατρό δεν μπορούσα να μιλήσω. Μισό έκλαιγα και δεν μπορούσα να την ρωτήσω τίποτα. 

 

@Elle12μπορείς να μου πεις κ εσύ λίγο πότε είχες τελευταία περίοδο, τι κύκλο έχεις και πότε είχες ωορρηξία?

Δεν ήξερα ότι η χοριακη μετρά από την ωορρηξία. Θα το ψάξω 

Κορίτσι μου μην συγκρίνεις με άλλα κορίτσια....δεν είναι ο καθε οργανισμός ο ίδιος...η πρώτη χοριακη γίνεται για να δείξει ένα είσαι έγκυος...κ εσύ είσαι!!!!!

Κάποια κοπέλα μπορεί σε 4 μέρες να δει σάκο κάποια άλλη μπορεί να θέλει 8 μέρες...ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός...

Κάι τι πάει να πει ότι δεν έχεις συμπτώματα κ αυτό δεν είναι καλό....αν θες να ξέρεις εγώ είχα φουλ συμπτωματα στην βιοχημική μου....πόνο στο στήθος ...υπνηλία κούραση..τάση για εμετό όλα...σου λέω ..κ το έχασα...για αυτό σου λέω μην σκέφτεσαι ΤΙΠΟΤΑ...όλα θα πάνε καλά...χάιδεψε την κοιλίτσα σου κ σκεψου όμορφα πράγματα..

Τώρα στην επόμενη θα δεις τι έχει γίνει...Όλα θα πάνε καλά....ήθελες να είσαι πάνω από 50 κ ήσουν...τέλος..όλα είναι φυσιολογικά....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Pagor είπε:

Κορίτσι μου μην συγκρίνεις με άλλα κορίτσια....δεν είναι ο καθε οργανισμός ο ίδιος...η πρώτη χοριακη γίνεται για να δείξει ένα είσαι έγκυος...κ εσύ είσαι!!!!!

Κάποια κοπέλα μπορεί σε 4 μέρες να δει σάκο κάποια άλλη μπορεί να θέλει 8 μέρες...ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός...

Κάι τι πάει να πει ότι δεν έχεις συμπτώματα κ αυτό δεν είναι καλό....αν θες να ξέρεις εγώ είχα φουλ συμπτωματα στην βιοχημική μου....πόνο στο στήθος ...υπνηλία κούραση..τάση για εμετό όλα...σου λέω ..κ το έχασα...για αυτό σου λέω μην σκέφτεσαι ΤΙΠΟΤΑ...όλα θα πάνε καλά...χάιδεψε την κοιλίτσα σου κ σκεψου όμορφα πράγματα..

Τώρα στην επόμενη θα δεις τι έχει γίνει...Όλα θα πάνε καλά....ήθελες να είσαι πάνω από 50 κ ήσουν...τέλος..όλα είναι φυσιολογικά....

Μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι σαν τριτος τα λεμε και τα σκεφτομαστε τελεια και λογικοτατα (γιατι ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα) ενω οταν το ζουμε φοβομαστε και να κλασουμε? Με το μπαρδον..

Απιστευτο πραγματικα!

ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. Οπως μου ειπε και μια κοπελα εδω μεσα, εχε πιστη στο σπορακι σου ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...