Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Η δική μου προσπάθεια


Elle12

Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

ΑΚΡΙΒΩΣ!!ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΥΡΙΟ!!

ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ (ΚΑΡΥΟΤΥΠΟ ΕΜΒΡΥΟΥ ΚΤΛ), ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ. Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΠΑΝΗΛΘΕ ΚΑΠΩΣ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ, 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΦΟΥΛ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ Η ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ. ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΩ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΚΑΠΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΡΩΩ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΞΕΡΕΙΣ. ΚΑΙ ΦΥΛΛΙΚΟ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ... ΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΡΟΤΙΝΕΙ ΜΕΤΑ. 

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕΛΑΓΧΟΛΩ ΠΟΛΥ... ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΧΑΝ ΠΑΕΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΘΑ ΕΙΧΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ..... ΑΛΛΑΑΑΑΑ......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΟ ΧΕΡΟ ΜΑΣ.. ΟΠΟΤΕ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΜΕ ΝΑ ΚΛΕΜΕ ΑΡΚΕΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ :oops: 

ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΚΑΛΙΑ......:-(:wub:

Σου στέλνω κ εγώ μια.μεγαλη αγκαλιά γτ και εγώ τώρα υποτίθεται θα είχα μωράκι. 

Φυσικά και μελαγχολουμε. Μακάρι να ήμουν ρομποτ σε αυτά και να μην ένιωθα :P αλλα ακόμα και τώρα μερικούς μήνες μετά, θα κλάψω, θα πέσω θα θα θα.... ΑΛΛΑ προσπαθώ πλέον να μην με παίρνει από κάτω. Είναι πολύ σημαντική η ψυχολογία! 

Όπως λένε πολλά.κοριτσια αλλά και η γιατρός μου, είναι πολύ σημαντικό βήμα το ότι μείναμε έγκυες. Περάσαμε ένα πολύ μεγάλο εμπόδιο. Πολλές γυναίκες που δεν καταφέρνουν να κάνουν παιδιά, μπορεί να έχουν θέμα ανατομικό με την μήτρα π. Χ. Εκεί δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. 

Σημασία έχει να έχουμε σωστές και λειτουργικές μήτρες και ωοθήκες. Και θα έρθει και το μωρό . Είναι θέμα χρόνου. Μου λέει η γιατρός. Έτσι σου λέω κι εγώ λοιπόν!!

Θα έρθουν τα μικρούλια σύντομα!!!

Εμείς κάναμε καλλιέργεια σπέρματος για μικρόβιο (βρέθηκε μικρή ανάπτυξη E. Coli , όχι κάτι σημαντικό) και σπερμοδιαγραμμα. Περιμένουμε αποτελέσματα ακόμα βέβαια . Λογικά σήμερα θα τα πάρουμε!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

40 minutes ago, Mariam23 said:

Σου στέλνω κ εγώ μια.μεγαλη αγκαλιά γτ και εγώ τώρα υποτίθεται θα είχα μωράκι. 

Φυσικά και μελαγχολουμε. Μακάρι να ήμουν ρομποτ σε αυτά και να μην ένιωθα :P αλλα ακόμα και τώρα μερικούς μήνες μετά, θα κλάψω, θα πέσω θα θα θα.... ΑΛΛΑ προσπαθώ πλέον να μην με παίρνει από κάτω. Είναι πολύ σημαντική η ψυχολογία! 

Όπως λένε πολλά.κοριτσια αλλά και η γιατρός μου, είναι πολύ σημαντικό βήμα το ότι μείναμε έγκυες. Περάσαμε ένα πολύ μεγάλο εμπόδιο. Πολλές γυναίκες που δεν καταφέρνουν να κάνουν παιδιά, μπορεί να έχουν θέμα ανατομικό με την μήτρα π. Χ. Εκεί δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. 

Σημασία έχει να έχουμε σωστές και λειτουργικές μήτρες και ωοθήκες. Και θα έρθει και το μωρό . Είναι θέμα χρόνου. Μου λέει η γιατρός. Έτσι σου λέω κι εγώ λοιπόν!!

Θα έρθουν τα μικρούλια σύντομα!!!

Εμείς κάναμε καλλιέργεια σπέρματος για μικρόβιο (βρέθηκε μικρή ανάπτυξη E. Coli , όχι κάτι σημαντικό) και σπερμοδιαγραμμα. Περιμένουμε αποτελέσματα ακόμα βέβαια . Λογικά σήμερα θα τα πάρουμε!

 

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ!!!ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!!!

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ, ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ:)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

ΑΚΡΙΒΩΣ!!ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΥΡΙΟ!!

ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ (ΚΑΡΥΟΤΥΠΟ ΕΜΒΡΥΟΥ ΚΤΛ), ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ. Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΠΑΝΗΛΘΕ ΚΑΠΩΣ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ, 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΦΟΥΛ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ Η ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ. ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΩ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΚΑΠΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΡΩΩ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΞΕΡΕΙΣ. ΚΑΙ ΦΥΛΛΙΚΟ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ... ΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΡΟΤΙΝΕΙ ΜΕΤΑ. 

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕΛΑΓΧΟΛΩ ΠΟΛΥ... ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΧΑΝ ΠΑΕΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΘΑ ΕΙΧΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ..... ΑΛΛΑΑΑΑΑ......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΟ ΧΕΡΟ ΜΑΣ.. ΟΠΟΤΕ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΜΕ ΝΑ ΚΛΕΜΕ ΑΡΚΕΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ :oops: 

ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΚΑΛΙΑ......:-(:wub:

Πόσο δίκιο έχεις σε όλα....είσαι ακριβώς μέσα στο μυαλό μου...τι να κάνουμε...δύναμη κ οι προσπάθειες συνεχίζονται....κ εγώ έτσι λέω εάν δεν δούμε κάτι μέχρι τον Δεκέμβριο θα πάμε στην γιατρο μας να το δούμε αλλιώς...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pagor said:

Πόσο δίκιο έχεις σε όλα....είσαι ακριβώς μέσα στο μυαλό μου...τι να κάνουμε...δύναμη κ οι προσπάθειες συνεχίζονται....κ εγώ έτσι λέω εάν δεν δούμε κάτι μέχρι τον Δεκέμβριο θα πάμε στην γιατρο μας να το δούμε αλλιώς...

ΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ, ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΝΑΕΙ. ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΑΓΚΑΘΙ" ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΘΥΜΙΖΕΙ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ.... 

ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙ ΓΙΑΥΤΟ ΑΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΠΟΣΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΑΛΛΑ  ΝΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ...  

ΘΥΜΙΣΕ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

ΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ, ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΝΑΕΙ. ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΑΓΚΑΘΙ" ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΘΥΜΙΖΕΙ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ.... 

ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙ ΓΙΑΥΤΟ ΑΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΠΟΣΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΑΛΛΑ  ΝΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ...  

ΘΥΜΙΣΕ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ;;; 

Περίπλοκη ιστορία η δικιά μου για το πόσο προσπαθώ...

Άρχισα τον Οκτώβριο  2017  μέχρι το καλοκαίρι του 2018 (Ιούνιο) που είχα πολυποδακια κ εμπόδιζαν...τα βγάλαμε...κάναμε όλες τι εξετάσεις...και όλες τελειες ..Αρχίσαμε ξανά τον Σεμπττεβριο του 2018 μέχρι τον Ιούνιο του 2019 κανε σπερματυνχηση που είχαμε την πρώτη μας βιοχημική ( πολύ νωρίς εάν δεν είχα κάνει β χοριακη θα πίστευα ότι απλά ήρθε η περίοδος στην ώρα της)..τον επόμενη μήνα μάθαμε ότι ο άντρας μου έπασχε από καρκίνο του αίματος κ τοτε νεκρωσαν όλα για εμάς για 3 χρόνια μέχρι φυσικά εκείνος να γίνει καλά...έγινε στον πρωτο μήνα καλά αλλά θέλαμε 3 χρόνια προτοκωλο πριν σκεφτούμε να προσπαθήσουμε...κ όχι τόσο για το παιδί όσο για τον ίδιο ...έπρεπε να σιγουρευτούμε ότι όλα πήγαν καλά με την θεραπεία...κ όντως όλα πήγαν τέλεια!

Πέρασαν αυτά τα 3 χρόνια λοιπόν όλα καλά κ πάνω από όλα η υγεία..κ αφού υπάρχει υγεία  έτσι τον Ιούνιο του 2022 κάναμε ξανά την πρώτη μας προσπαθεία ..εκεί είχαμε εγκυμοσύνη με την πρώτη φορά( μεγάλο θαύμα για εμάς) αλλά το χάσαμε στην 6 εβδομάδα...

Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις μας κ όλες καλές κ για τους δύο...άρα η 5 χρόνια μέτρα....η από τον Ιούνιο έως τώρα 4 μήνες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 hours ago, Pagor said:

Περίπλοκη ιστορία η δικιά μου για το πόσο προσπαθώ...

Άρχισα τον Οκτώβριο  2017  μέχρι το καλοκαίρι του 2018 (Ιούνιο) που είχα πολυποδακια κ εμπόδιζαν...τα βγάλαμε...κάναμε όλες τι εξετάσεις...και όλες τελειες ..Αρχίσαμε ξανά τον Σεμπττεβριο του 2018 μέχρι τον Ιούνιο του 2019 κανε σπερματυνχηση που είχαμε την πρώτη μας βιοχημική ( πολύ νωρίς εάν δεν είχα κάνει β χοριακη θα πίστευα ότι απλά ήρθε η περίοδος στην ώρα της)..τον επόμενη μήνα μάθαμε ότι ο άντρας μου έπασχε από καρκίνο του αίματος κ τοτε νεκρωσαν όλα για εμάς για 3 χρόνια μέχρι φυσικά εκείνος να γίνει καλά...έγινε στον πρωτο μήνα καλά αλλά θέλαμε 3 χρόνια προτοκωλο πριν σκεφτούμε να προσπαθήσουμε...κ όχι τόσο για το παιδί όσο για τον ίδιο ...έπρεπε να σιγουρευτούμε ότι όλα πήγαν καλά με την θεραπεία...κ όντως όλα πήγαν τέλεια!

Πέρασαν αυτά τα 3 χρόνια λοιπόν όλα καλά κ πάνω από όλα η υγεία..κ αφού υπάρχει υγεία  έτσι τον Ιούνιο του 2022 κάναμε ξανά την πρώτη μας προσπαθεία ..εκεί είχαμε εγκυμοσύνη με την πρώτη φορά( μεγάλο θαύμα για εμάς) αλλά το χάσαμε στην 6 εβδομάδα...

Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις μας κ όλες καλές κ για τους δύο...άρα η 5 χρόνια μέτρα....η από τον Ιούνιο έως τώρα 4 μήνες...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΠΟΛΥ, ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΧΑΙΡΟΜΑ ΠΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΒΩΑΛΕΙ ΣΤΟΧΟ Η ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΟΝΙΜΗ ΜΕΡΑ ΕΜΕΙΝΑ. ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ.ΜΑΛΛΟΝ ΔΛΔ ΕΤΣΙ ΛΕΝΕ ΧΑΧΑ.... ΜΑΖΙ ΣΧΕΔΟΝ ΧΡΟΝΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑΙ ΤΩΡΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΞΑΝΑ ΑΝΕΦΕΡΕΙ.... ΑΝ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ 10-12 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΛΔ...ΕΙΠΑΜΕ ΟΜΩΣ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ  ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΥΡΙΟ ΟΜΩΣ..... ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!

8 εβδομαδων σημερα. Σε 1 εβδομαδα εχω επαναληπτικο υπερηχο να δουμε αν ολα ειναι καλα, αν μεγαλωνει και δυναμωνει η καρδουλα και να κλεισουμε αυχενικη.

Εκανα τις πρωτες μου εξετασεις ολα πολυ καλα, ορμονες, βιταμινες, ολα..

Αλλα ακομα προσπαθω να ηρεμησω. Σκεφτομαι παντα κατι κακο. Τρεμω. Ειδα ονειρο οτι πηγα στο γιατρο κ το μωρο ειχε εξαφανιστει. Μετα σκεφτομαι οτι η αυχενικη θα ειναι κακή ή αμφιβολλη. Τρεμω. Και νευριαζω με μενα. 

Ελπιζω αν παει καλα ο υπερηχος και η αυχενικη να παρω μια ανασα και να το απολαυσω οπως πρεπει..

Ελπιζω ολες να ειστε καλα και να ακουσουμε συντομα τα ευχαριστα και απο οσες περιμενουν εναγωνιως ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elle12 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!

8 εβδομαδων σημερα. Σε 1 εβδομαδα εχω επαναληπτικο υπερηχο να δουμε αν ολα ειναι καλα, αν μεγαλωνει και δυναμωνει η καρδουλα και να κλεισουμε αυχενικη.

Εκανα τις πρωτες μου εξετασεις ολα πολυ καλα, ορμονες, βιταμινες, ολα..

Αλλα ακομα προσπαθω να ηρεμησω. Σκεφτομαι παντα κατι κακο. Τρεμω. Ειδα ονειρο οτι πηγα στο γιατρο κ το μωρο ειχε εξαφανιστει. Μετα σκεφτομαι οτι η αυχενικη θα ειναι κακή ή αμφιβολλη. Τρεμω. Και νευριαζω με μενα. 

Ελπιζω αν παει καλα ο υπερηχος και η αυχενικη να παρω μια ανασα και να το απολαυσω οπως πρεπει..

Ελπιζω ολες να ειστε καλα και να ακουσουμε συντομα τα ευχαριστα και απο οσες περιμενουν εναγωνιως ❤️

Είναι απόλυτα σεβαστό και κατανοητό όλα τα άγχη που έχεις. Σίγουρα κάπως πρέπει να βάλεις ένα φρένο σε όλες τις σκέψεις σου. Το ξέρω ότι η αυχενική είναι ένα αγχωτικό γεγονός. Από την άλλη όμως δεν μπορείς να ζεις 9 μήνες με άγχος. Κάθε λίγο και λιγάκι θα έχεις εξετάσεις. Δεν παλεύεται έτσι η ζωή. Στο λέω εκ πείρας. 

Δεν είμαι καλή σε πρακτικές συμβουλές μιας και ακομα τις ψάχνω. Αλλά ο,τι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν μπορείς να αλλάξεις κάτι. Δεν είναι στο χέρι σου. 

Απόλαυσε τη ζωή και προχωρα. Δεν σημαίνει ότι επειδή έχεις διαβάσει και ακούσει 100 ιστορίες άσχημες ότι θα συμβεί κάτι σε εσέν.  Γτ μην ξεχνάς ότι υπάρχουν άλλες τόσες και ίσως και παραπάνω ιστορίες με θετική εξέλιξη. 

Υπομονή και όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!

8 εβδομαδων σημερα. Σε 1 εβδομαδα εχω επαναληπτικο υπερηχο να δουμε αν ολα ειναι καλα, αν μεγαλωνει και δυναμωνει η καρδουλα και να κλεισουμε αυχενικη.

Εκανα τις πρωτες μου εξετασεις ολα πολυ καλα, ορμονες, βιταμινες, ολα..

Αλλα ακομα προσπαθω να ηρεμησω. Σκεφτομαι παντα κατι κακο. Τρεμω. Ειδα ονειρο οτι πηγα στο γιατρο κ το μωρο ειχε εξαφανιστει. Μετα σκεφτομαι οτι η αυχενικη θα ειναι κακή ή αμφιβολλη. Τρεμω. Και νευριαζω με μενα. 

Ελπιζω αν παει καλα ο υπερηχος και η αυχενικη να παρω μια ανασα και να το απολαυσω οπως πρεπει..

Ελπιζω ολες να ειστε καλα και να ακουσουμε συντομα τα ευχαριστα και απο οσες περιμενουν εναγωνιως ❤️

Όταν έρχεται κάτι που θέλουμε πολύ, μετά από μεγάλη προσπάθεια, υπάρχει συχνά ο φόβος μήπως κάτι δεν πάει καλά και αυτό χαθεί. Υπάρχουν δυστυχώς και αυτές οι περιπτώσεις αλλά δεν είναι ο κανόνας. Το αντίθετο μάλιστα. Τώρα υπάρχει το άγχος του ξεκινήματος αλλά πιστεύω ότι όσο θα περνάει ο καιρός και όλα θα πηγαίνουν καλά, σιγά σιγά θα φεύγει ώστε να μπορέσεις να ζήσεις αυτή την περίοδο όπως πρέπει και όπως θα ήθελες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ;;;

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΕ MOOD ΟΤΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΠΗΓΕ ΧΑΜΕΝΟΣ, ΧΑΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ, ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΕΚΛΑΨΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑ :P ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ. 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ;;;

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΕ MOOD ΟΤΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΠΗΓΕ ΧΑΜΕΝΟΣ, ΧΑΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ, ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΕΚΛΑΨΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑ :P ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ. 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ 

Καημερα κοριτσι μου. Δε πειραζει. Πεφτουμε και ξανασηκωνομαστε. Τον επομενο μηνα παλι.. παρε τον χρονο σου, ανασκουμπωσου και ξεκινα.

Εγω μια χαρα σωματικα τουλαχιστον. Αποψε εχω υπερηχο. Ελπιζω να ειναι ολα καλα. Θα σας ενημερωσω.

Ετοιμαζομαι για δουλεια και εχω μια τεραστια αρνηση. Δε θελω να δουλευω πια χαχαχα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elle12 said:

Καημερα κοριτσι μου. Δε πειραζει. Πεφτουμε και ξανασηκωνομαστε. Τον επομενο μηνα παλι.. παρε τον χρονο σου, ανασκουμπωσου και ξεκινα.

Εγω μια χαρα σωματικα τουλαχιστον. Αποψε εχω υπερηχο. Ελπιζω να ειναι ολα καλα. Θα σας ενημερωσω.

Ετοιμαζομαι για δουλεια και εχω μια τεραστια αρνηση. Δε θελω να δουλευω πια χαχαχα!

ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ. ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΕΔΩ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΡΚΕΙ ΝΕ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΜΕΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΧΑΧΑΧ .ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΜΑΣ.

ΧΑΧΑΧΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ :P ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ;;

ΤΕΛΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ, ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ..ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ;;;

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΕ MOOD ΟΤΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΠΗΓΕ ΧΑΜΕΝΟΣ, ΧΑΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ, ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΕΚΛΑΨΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑ :P ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ. 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ 

Καλά έκανες κ έκλαψες να φεύγει από μέσα σου...είμαστε πολλές ..δεν είσαι μόνη...πάμε όλες μαζί ...να ξέρεις κάθε μέρα πιο κοντά στο μωρό μας ..έτσι να τον σκέφτεσαι κάθε μήνα...και θα δεις ότι θα έρθει αυτός ο μήνας...σε νοιωθω από την καρδιά μου κ σου στέλνω μια αγκαλιά!

2 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Καημερα κοριτσι μου. Δε πειραζει. Πεφτουμε και ξανασηκωνομαστε. Τον επομενο μηνα παλι.. παρε τον χρονο σου, ανασκουμπωσου και ξεκινα.

Εγω μια χαρα σωματικα τουλαχιστον. Αποψε εχω υπερηχο. Ελπιζω να ειναι ολα καλα. Θα σας ενημερωσω.

Ετοιμαζομαι για δουλεια και εχω μια τεραστια αρνηση. Δε θελω να δουλευω πια χαχαχα!

Καλημέρα κορίτσι μου ...όλα τέλεια θα είναι με το πλασματακι σου θα περιμενουμε τα ομορφα νέα σου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Pagor said:

Καλά έκανες κ έκλαψες να φεύγει από μέσα σου...είμαστε πολλές ..δεν είσαι μόνη...πάμε όλες μαζί ...να ξέρεις κάθε μέρα πιο κοντά στο μωρό μας ..έτσι να τον σκέφτεσαι κάθε μήνα...και θα δεις ότι θα έρθει αυτός ο μήνας...σε νοιωθω από την καρδιά μου κ σου στέλνω μια αγκαλιά!

Καλημέρα κορίτσι μου ...όλα τέλεια θα είναι με το πλασματακι σου θα περιμενουμε τα ομορφα νέα σου...

ΝΑ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΔΙΟΤΙ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!!

ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΙ  ΤΟΣΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΜΟΝΟ ΔΥΟ ΣΕΙΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ(ΠΟΛΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ) ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΩ ΠΟΛΛΑ.....ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΚΑΛΙΑΑΑ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

ΝΑ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΔΙΟΤΙ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!!

ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΙ  ΤΟΣΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΜΟΝΟ ΔΥΟ ΣΕΙΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ(ΠΟΛΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ) ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΩ ΠΟΛΛΑ.....ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΚΑΛΙΑΑΑ 

Έτσι είναι κορίτσι μου...κ εγώ έχω ανθρώπους που με αγαπάνε πολύ κ μου το δείχνουν...αλλά την καρδούλα μου δεν την νοιώθουν ούτε τον καημο μου...μόνο εδώ μαζί σας μπορώ να λέω ότι νοιωθω κ ξέρω ότι  υπάρχετε κ εσείς που νοιωθουμε το ίδιο...

Εύχομαι ηλικρεινα κάποια στιγμή να περάσουμε στην επόμενη πίστα...να λέμε για άλλα άγχοι κ αγωνίες..κ εύχομαι αυτός ο καιρός να έχει φτάσει επιτέλους...αν όχι για εμένα το εύχομαι για μια από εσάς...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...