Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Η δική μου προσπάθεια


Elle12

Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Mariam23 είπε:

Καλημέρα!!

Πηγές για υπέρηχο χθές?

Πες μας τα νέα σου. :)

 

Καλε τα γραψα χθες πιο πανω! Δεν ειναι πολλα, αλλα ειναι καλα!

 

πρίν από 8 λεπτά , Evi95 είπε:

Μακάρι μακάρι!!!!Δεν ξέρεις πόσο χάρηκα για εσένα!!Άντε να παίρνουμε σειρά και οι υπόλοιπες,χαχα!

Γενικά τα συμπτώματα σου είναι ήπια και λογικό είναι νωρίς ακόμη,αλλά μακάρι να μην δυσκολευτείς ιδιαίτερα και μετά..

Ναι ειναι πολυ νωρις. Δλδ αν βγουν συμπτωματα θα αρχισουν απο τελος της εβδομαδας που θα μπω στην 6η. Τελος παντων, κ γω ελπιζω να μην εχω πολλα και δυσκολα γιατι δουλευω φουλ και δε θα τη παλεψω..

Ευχαριστω πολυ και να παρετε σειρα ΑΜΕΣΑ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , Elle12 είπε:

Καλε τα γραψα χθες πιο πανω! Δεν ειναι πολλα, αλλα ειναι καλα!

 

Ναι ειναι πολυ νωρις. Δλδ αν βγουν συμπτωματα θα αρχισουν απο τελος της εβδομαδας που θα μπω στην 6η. Τελος παντων, κ γω ελπιζω να μην εχω πολλα και δυσκολα γιατι δουλευω φουλ και δε θα τη παλεψω..

Ευχαριστω πολυ και να παρετε σειρα ΑΜΕΣΑ. 

Δεν το είχα δει. :oops:

Μπράβο μπράβο!!!!!

Υπέροχα!!! Φαντάζομαι πόσο θα ανυπομονεις να ξανά πας :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Elle12 said:

Κοριτσια μου... ο υπερηχος πηγε τελεια. Το σπορακι ειναι σε τελειο σημειο, σε εναν τελειο σακο, με εμβρυικα στοιχεια. Ειμαι μολις 5.5 εβδομαδων οποτε δεν περιμεναμε κατι παραπανω. Ραντεβου σε 10 μερες να το μετρησουμε και να ακουσουμε καρδουλα (hopefully) ❤️❤️❤️

Υπέροχα νέα!  Έγινε ακόμα ένα βήμα πάμε για το επόμενο.Με το καλό κορίτσι μου να ακούσετε και την καρδούλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Κοριτσια μου... ο υπερηχος πηγε τελεια. Το σπορακι ειναι σε τελειο σημειο, σε εναν τελειο σακο, με εμβρυικα στοιχεια. Ειμαι μολις 5.5 εβδομαδων οποτε δεν περιμεναμε κατι παραπανω. Ραντεβου σε 10 μερες να το μετρησουμε και να ακουσουμε καρδουλα (hopefully) ❤️❤️❤️

Τέλεια! Εύχομαι όλα να εξελιχθούν το ίδιο καλά ως το τέλος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Έκανα χοριακη και αναμένω αποτελέσματα μέσα στην ημέρα. 

Ουφ. Αυτός ο κόμπος θα με πεθάνει. Δεν ξέρω. Δεν έχω πολύ καλή διαίσθηση :(

το.καλο.ειναι ότι δεν έχω καθόλου αίμα. 

όμως δεν έχω και κράμπες περιόδου. 

μόνο αίσθηση βάρους, λίγο πόνο στο στήθος και πολύ αέρα στο έντερο. 

αχ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Mariam23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Έκανα χοριακη και αναμένω αποτελέσματα μέσα στην ημέρα. 

Ουφ. Αυτός ο κόμπος θα με πεθάνει. Δεν ξέρω. Δεν έχω πολύ καλή διαίσθηση :(

το.καλο.ειναι ότι δεν έχω καθόλου αίμα. 

όμως δεν έχω και κράμπες περιόδου. 

μόνο αίσθηση βάρους, λίγο πόνο στο στήθος και πολύ αέρα στο έντερο. 

αχ..

Με το καλό κορίτσι μου, ένα μεγαααααλο νούμερο χοριακης! Θα σου πω ότι και στις δύο μου εγκυμοσύνες είχα πολύ πρήξιμο αφού δεν έκλεινε εύκολα το τζιν και αίσθημα βάρους, λίγο πόνο στο στήθος και στη μέση! Τιποτα παραπάνω, οπότε όλα αυτά που λες μου φαίνονται μια χαρά!!!! Περιμένουμε και εμείς τα αποτελέσματα σου!!!!

  • Ευχαριστώ 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mariam23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Έκανα χοριακη και αναμένω αποτελέσματα μέσα στην ημέρα. 

Ουφ. Αυτός ο κόμπος θα με πεθάνει. Δεν ξέρω. Δεν έχω πολύ καλή διαίσθηση :(

το.καλο.ειναι ότι δεν έχω καθόλου αίμα. 

όμως δεν έχω και κράμπες περιόδου. 

μόνο αίσθηση βάρους, λίγο πόνο στο στήθος και πολύ αέρα στο έντερο. 

αχ..

Περιμένουμε το αποτέλεσμα!!!

πρίν από 21 λεπτά , Mariam23 είπε:

Έπεσε η τιμή της χοριακης στο 52. Αναμένω περίοδο της επόμενες μέρες. 

Να δούμε τι άλλο θα ζήσω φέτος 

Ωχ κορίτσι μου τώρα το είδα!! Λυπαμαι πολύ! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

Έπεσε η τιμή της χοριακης στο 52. Αναμένω περίοδο της επόμενες μέρες. 

Να δούμε τι άλλο θα ζήσω φέτος 

Να παρει ευχη! Πόσο κρίμα. Μπορώ να σε ρωτήσω πότε έκανες τη προηγούμενη διακοπη? Ξέρω ότι κ να πούμε τώρα ηρθε η χαρά κ σου την πήραν πίσω. Όμως είσαι μικρούλα κ βλέπεις ότι μένεις έγκυος εύκολα. Θα έρθει η τελειομηνη εγκυμοσυνη είναι θέμα χρόνου!❣

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Zenia82 είπε:

Να παρει ευχη! Πόσο κρίμα. Μπορώ να σε ρωτήσω πότε έκανες τη προηγούμενη διακοπη? Ξέρω ότι κ να πούμε τώρα ηρθε η χαρά κ σου την πήραν πίσω. Όμως είσαι μικρούλα κ βλέπεις ότι μένεις έγκυος εύκολα. Θα έρθει η τελειομηνη εγκυμοσυνη είναι θέμα χρόνου!❣

Η διακοπή έγινε τον Απρίλη. 

Μωρέ έγκυος μένω. Μωρό δεν έχω κρατήσει ποτέ στα χέρια μου. :(:(

 

Οπότε δεν ξέρω τι είναι το χειρότερο. Πραγματικά. 

Μας έχει @@@ το 2022

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Mariam23 είπε:

Η διακοπή έγινε τον Απρίλη. 

Μωρέ έγκυος μένω. Μωρό δεν έχω κρατήσει ποτέ στα χέρια μου. :(:(

 

Οπότε δεν ξέρω τι είναι το χειρότερο. Πραγματικά. 

Μας έχει @@@ το 2022

Το ότι μένεις εγκυος είναι η αρχή για να φτάσεις στο στόχο σου. Αν δεν έμενες θα άρχιζαν αλλά παρατράγουδα. Θα έρθει η στιγμή..τώρα τα λόγια είναι λίγα.  Κουράγιο θα περάσει κ αυτο...τουλάχιστον ήταν νωρις εμείς που την πάθαμε σε προχωρημένες εγκυμοσύνες ξέρουμε. ❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Mariam23 είπε:

Ισχύει!!!

Όσο περνάει ο καιρός είναι πιο δύσκολα τα πράγματα και ψυχολογικα και σωματικά. 

Εσύ διακοπή έκανες 'η ειχες αποβολή?

Από εξετάσεις κάνατε κάτι?

λυπαμαι για το αποτέλεσμα, έχεις κάνει εξετάσεις θυροειδή και για θρομβοφιλία? επίσης οι γιατροι προτείνουν σαλπιγογραφία μήπως υπάρχει υδροσαλπιγγα, αν είσαι αθήνα να πας στο ελενα στο τμημα καθ εξησ αποβολών είναι η κ.Οικονομοπούλου υπεύθυνη και κάνει όλες τις εξετάσεις δωρεάν. η επόμενη να είναι η τυχερη σας! ρώτησε και τη γνωμη του γυναικολόγου σου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , silvy22 είπε:

λυπαμαι για το αποτέλεσμα, έχεις κάνει εξετάσεις θυροειδή και για θρομβοφιλία? επίσης οι γιατροι προτείνουν σαλπιγογραφία μήπως υπάρχει υδροσαλπιγγα, αν είσαι αθήνα να πας στο ελενα στο τμημα καθ εξησ αποβολών είναι η κ.Οικονομοπούλου υπεύθυνη και κάνει όλες τις εξετάσεις δωρεάν. η επόμενη να είναι η τυχερη σας! ρώτησε και τη γνωμη του γυναικολόγου σου..

Δεν έχω καθεξιν αποβολές. 

Η πρώτη μου εγκυμοσύνη μια χαρά συνεχιζόταν απλά το έμβρυο είχε χρωμοσωμικες ανωμαλίες κ εν τέλη εμείς διακόψαμε την εγκυμοσύνη. 

Έχω κάνει εξετάσεις θρομβοφιλια, θυρεοειδή και καρυότυπο. Όλες μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

Δεν έχω καθεξιν αποβολές. 

Η πρώτη μου εγκυμοσύνη μια χαρά συνεχιζόταν απλά το έμβρυο είχε χρωμοσωμικες ανωμαλίες κ εν τέλη εμείς διακόψαμε την εγκυμοσύνη. 

Έχω κάνει εξετάσεις θρομβοφιλια, θυρεοειδή και καρυότυπο. Όλες μια χαρά!

μπράβο που ήταν όλα καλά. Θα έρθει το θαυματάκι σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...