Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Katrin85 είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου ότι χρειαστείς είμαι εδώ αλλά από ότι κατάλαβα εσυ ξες περισσοτερα 

Αυριο θα στείλω τον άντρα μου να βρει δεν ξέρω που αλλά δεν θα γυρίσει σπίτι αν δεν βρει

Άρα το πρωι έτσι??? Ο πυρηνας είναι η μέση του ανανά αν τον φάω όλο πειραζει ? Εννοώ όλο το κομμάτι όχι μόνο τον πυρηνα 

Παρεούλα θα συζητάμε για συμπτώματα ή όχι σε λίγες μέρες...  

Γι αυτά που έμαθα να είναι καλά όλα τα κορίτσια εδώ κ για τον ανανά συγκεκριμένα η @kateriiina25 την ευχαριστώ πολυ!!!!! 

πρίν από 21 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Με το καλό να ριζώσουν γερά και να έχεις μια τεράστια χοριακη!

Γλυκιά μου δεν είσαι κακός άνθρωπος! Είναι φυσιολογικό να νιώθεις έτσι! Δε θέλεις το κακό κανενός, απλά σε πνίγει το "άδικο" για την ταλαιπωρία που πρέπει να περάσεις για να φτασεις στο όνειρο. Όλες σε νιώθουμε και όλες έτσι αισθανόμαστε! Μη φορτώνεις άδικα τον εαυτό σου με τύψεις και άσχημες σκέψεις. 

Αχ σε ευχαριστώ πολυ! Κ εσύ ευχομαι συντομα να τα καταφέρεις!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Penaki είπε:

Παρεούλα θα συζητάμε για συμπτώματα ή όχι σε λίγες μέρες...  

Γι αυτά που έμαθα να είναι καλά όλα τα κορίτσια εδώ κ για τον ανανά συγκεκριμένα η @kateriiina25 την ευχαριστώ πολυ!!!!! 

Αχ σε ευχαριστώ πολυ! Κ εσύ ευχομαι συντομα να τα καταφέρεις!!! 

Ευχαριστώ κοριτσι μου! Τώρα είμαι σε φάση διέγερσης. Η πρώτη μου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Kallo είπε:

Ένοιωσα πολύ άσχημα που ζήλεψα 

Δεν θεωρώ ότι είναι ακριβώς ζήλεια. Μη νιώθεις άσχημα. Απλά θα ήθελες κ εσύ να είσαι στη θέση της. Όλες μας το έχουμε νιώσει, ανεξάρτητα  με το ποια ειναι έγκυος. Πχ γνωστή μας ή κάποια διάσημη της τηλεόρασης. 

πρίν από 7 λεπτά , Kate92 είπε:

Ευχαριστώ κοριτσι μου! Τώρα είμαι σε φάση διέγερσης. Η πρώτη μου

Καλή επιτυχία να έχεις! Θυμάμαι που είχες προσπαθήσει με σπερματεγχυση. Ευχομαι να τα καταφέρετε με την πρωτη ετ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Penaki είπε:

Παρεούλα θα συζητάμε για συμπτώματα ή όχι σε λίγες μέρες...  

Γι αυτά που έμαθα να είναι καλά όλα τα κορίτσια εδώ κ για τον ανανά συγκεκριμένα η @kateriiina25 την ευχαριστώ πολυ!!!!! 

Αχ σε ευχαριστώ πολυ! Κ εσύ ευχομαι συντομα να τα καταφέρεις!!! 

Σ ευχαριστουμε πολυ συνονόματη!!!! @Penaki καλο βράδυ με θετικές σκεψεις 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Penaki είπε:

Δεν θεωρώ ότι είναι ακριβώς ζήλεια. Μη νιώθεις άσχημα. Απλά θα ήθελες κ εσύ να είσαι στη θέση της. Όλες μας το έχουμε νιώσει, ανεξάρτητα  με το ποια ειναι έγκυος. Πχ γνωστή μας ή κάποια διάσημη της τηλεόρασης. 

Ναι ναι θα ήθελα πολύ να είμαι εγώ έγκυος. Πόσο δύσκολο ρε κορίτσια όλο αυτό που περνάμε. Σε κάτι τέτοιες φάσεις δεν παλεύεται. Πόσο χάλια νοιώθουμε 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Penaki είπε:

Δεν θεωρώ ότι είναι ακριβώς ζήλεια. Μη νιώθεις άσχημα. Απλά θα ήθελες κ εσύ να είσαι στη θέση της. Όλες μας το έχουμε νιώσει, ανεξάρτητα  με το ποια ειναι έγκυος. Πχ γνωστή μας ή κάποια διάσημη της τηλεόρασης. 

Καλή επιτυχία να έχεις! Θυμάμαι που είχες προσπαθήσει με σπερματεγχυση. Ευχομαι να τα καταφέρετε με την πρωτη ετ. 

Ευχαριστώ πολύ!!! Αχ μακάρι.. αλλά δεν τολμω να ελπίζω..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kallo είπε:

Κορίτσια μόλις έμαθα ότι η ξαδέρφη μου είναι έγκυος. Και έπιασε με την δεύτερη φορά. Είναι και μικρή 23 χρόνων. Ζήλεψα παρα πολυ. Δεν μου αρέσει αυτό ρε κορίτσια. Παντα όταν μαθαίνω για μια εγκυμοσύνη είναι σαν να με βαράνε με τι μαχαίρι και μετά είμαι χάλια. Δεν μου αρέσει να είμαι κακός άνθρωπος 

Εγω παντως σε καταλαβαίνω, ειδα σε στορι μια κοπελα έγκυο από το χώριο, που ξέρω πως δεν προσπαθούσε καν... Και έβαλα τα κλάματα! Θέλω να πιστεύω πως είναι φυσιολογικό και σε λίγο καιρο θα μας έχει περασει αυτη η παράνοια. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kallo είπε:

Κορίτσια μόλις έμαθα ότι η ξαδέρφη μου είναι έγκυος. Και έπιασε με την δεύτερη φορά. Είναι και μικρή 23 χρόνων. Ζήλεψα παρα πολυ. Δεν μου αρέσει αυτό ρε κορίτσια. Παντα όταν μαθαίνω για μια εγκυμοσύνη είναι σαν να με βαράνε με τι μαχαίρι και μετά είμαι χάλια. Δεν μου αρέσει να είμαι κακός άνθρωπος 

Όταν θα μείνεις έγκυος θα έχεις ακριβώς τα αντίθετα συναισθήματα. Δηλαδή θα νιώθεις άσχημα απέναντι στις γυναίκες που ξέρεις ότι προσπαθούν κι ακόμα δεν τα έχουν καταφέρει...Και θα θέλεις να είσαι διακριτική για να μην ζηλεύουν εκείνες. Οπότε θα ζήσεις και την απέναντι πλευρά. Όλα τα συναισθήματα είναι ανθρώπινα και όλα είναι για όλους τους ανθρώπους.

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Katrin85 said:

Σ ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου ότι χρειαστείς είμαι εδώ αλλά από ότι κατάλαβα εσυ ξες περισσοτερα 

Αυριο θα στείλω τον άντρα μου να βρει δεν ξέρω που αλλά δεν θα γυρίσει σπίτι αν δεν βρει

Άρα το πρωι έτσι??? Ο πυρηνας είναι η μέση του ανανά αν τον φάω όλο πειραζει ? Εννοώ όλο το κομμάτι όχι μόνο τον πυρηνα 

Καλέ φάε και όλο τον ανανά άμα θες :lol:

Ο πυρήνας του ανανά περιέχει μεγάλη ποσότητα βρομελίνης που έχει αντιφλεγμονώδεις ιδιότητες γι αυτό βοηθάει στην εμφύτευση.  Πλέον τον τρώνε και για γούρι μιας και είναι το σύμβολο της ivf.
Κάποια στιγμή θα κάνω tattoo έναν ανανά για κάθε μία ετ που έχω κάνει B)  Ελπίζω να μην γεμίσω ανανάδες χαχαχα

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 12

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλέ φάε και όλο τον ανανά άμα θες :lol:

Ο πυρήνας του ανανά περιέχει μεγάλη ποσότητα βρομελίνης που έχει αντιφλεγμονώδεις ιδιότητες γι αυτό βοηθάει στην εμφύτευση.  Πλέον τον τρώνε και για γούρι μιας και είναι το σύμβολο της ivf.
Κάποια στιγμή θα κάνω tattoo έναν ανανά για κάθε μία ετ που έχω κάνει B)  Ελπίζω να μην γεμίσω ανανάδες χαχαχα

 

 

Δεν θα χρειαστεί να κάνεις άλλη κορίτσι μου θα είναι η τυχερή σου αυτήν!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Angot είπε:

Εγω παντως σε καταλαβαίνω, ειδα σε στορι μια κοπελα έγκυο από το χώριο, που ξέρω πως δεν προσπαθούσε καν... Και έβαλα τα κλάματα! Θέλω να πιστεύω πως είναι φυσιολογικό και σε λίγο καιρο θα μας έχει περασει αυτη η παράνοια. 

Και εγώ έκλαιγα χθες. Και αισθάνθηκα πολύ άσχημα που ζήλεψα. Και με τρώει συνέχεια αυτό το γιατί? 

11 ώρες πρίν, Troia είπε:

Όταν θα μείνεις έγκυος θα έχεις ακριβώς τα αντίθετα συναισθήματα. Δηλαδή θα νιώθεις άσχημα απέναντι στις γυναίκες που ξέρεις ότι προσπαθούν κι ακόμα δεν τα έχουν καταφέρει...Και θα θέλεις να είσαι διακριτική για να μην ζηλεύουν εκείνες. Οπότε θα ζήσεις και την απέναντι πλευρά. Όλα τα συναισθήματα είναι ανθρώπινα και όλα είναι για όλους τους ανθρώπους.

Ναι η αλήθεια είναι ότι μια φίλη μου προσπαθεί πολύ καιρό και αυτή και δεν έχει έρθει. Είχε και μια αποβολή. Και είμαι πολύ διακριτική μαζί της. Ούτε την ρωτάω κάτι, ούτε της λέω για την εξωσωματικη για να μην νοιώσει άσχημα. Μόνο όταν θέλει και μου λέει αυτή από μόνη της 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλέ φάε και όλο τον ανανά άμα θες :lol:

Ο πυρήνας του ανανά περιέχει μεγάλη ποσότητα βρομελίνης που έχει αντιφλεγμονώδεις ιδιότητες γι αυτό βοηθάει στην εμφύτευση.  Πλέον τον τρώνε και για γούρι μιας και είναι το σύμβολο της ivf.
Κάποια στιγμή θα κάνω tattoo έναν ανανά για κάθε μία ετ που έχω κάνει B)  Ελπίζω να μην γεμίσω ανανάδες χαχαχα

 

 

Οχι που δεν θα έβρισκε ο αντρούλης μου και ανανά και αβοκάντο, δυο ροδέλες καθημερινά είναι καλά ή παραπανω ? ?? Ας μας έρθει το νινακι που τόσο επιθυμούμε @kateriiina και θα έρθω και γω μαζί σου για τατουάζ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα ,

Θέλω την γνώμη σας σχετικά με την χοριακη μου, έκανα εμβρυομεταφορα 20 Ιουνίου. Πρώτη χοριακη 29 Ιουνίου 20 μονάδες, μετα απο 2 μέρες 1 Ιουλίου 26 μονάδες. Ο γιατροσ μου ειπε οτι ίσως πρόκειται για βιοχημική..

Αυριο πάω για μια 3η χοριακη μπας και γίνει το θαύμα..εχει τύχει σε καμια απο εσάς και να εχει παει καλα;  Εχω απογοητευτεί…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Silvii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ,

Θέλω την γνώμη σας σχετικά με την χοριακη μου, έκανα εμβρυομεταφορα 20 Ιουνίου. Πρώτη χοριακη 29 Ιουνίου 20 μονάδες, μετα απο 2 μέρες 1 Ιουλίου 26 μονάδες. Ο γιατροσ μου ειπε οτι ίσως πρόκειται για βιοχημική..

Αυριο πάω για μια 3η χοριακη μπας και γίνει το θαύμα..εχει τύχει σε καμια απο εσάς και να εχει παει καλα;  Εχω απογοητευτεί…

Κοριτσάκι μου, ελπίζω να γινει το θαυμα σε σενα αλλα δε νομιζω πως παει και τοσο καλα. Στο λεω ετσι ωμα γιατί δεν ειναι καλο να σου δινω ψευτικες ελπιδες. Ειχα δυο φορές βιοχημικη και ξερω...Ο γιατρός τι σου ειπε;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...