Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Εχω θεματακι...Με πιανει συχνα ψυξη...Αλλα αυτο ξεκινησε τωρα...Και το λεω στον αντρα μου και μου λεει απο το αγχος...Οκ... μπορεί να ειναι κ απ αυτό...Αλλα τι να κανω; Να σταματήσω να αγχώνομαι;;; Εχει κανεις τη μαγικη συνταγή;;; Θα πρέπει να παω σε ΩΡΛ οπωσδήποτε...Τι αλλο θα μας βρει;;;

Εμβοη εννοείς ότι τα νιώθεις βουλωμενα; Μήπως πέρασες κάποιο κρύωμα τώρα πρόσφατα;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Kate92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω κάνει 3 δόσεις gonal των 200μοναδων. Σήμερα θα κάνω την 4η. Στον πρώτο υπέρηχο 2η μέρα περιοδου ο γυναικολόγος είδε 5 καταβολές στη μία ωοθήκη και 7 στην άλλη. Σήμερα ξεκίνησα και νιώθω μικρά μουδιάσματα στη μία ωοθήκη. Αυτή που είναι πάντα πιο δραστήρια. Κρατάνε 1-2 δευτερόλεπτα. Δεν έχω πρήξιμο καθόλου. Και έχασα και ένα κιλό. Απέχω από αλάτι και ζάχαρη λόγω κορτιζόνης. Να ανησυχήσω για τα μουδιάσματα ή είναι φυσιολογικά?

Για τα φάρμακα δε γνωρίζω κορίτσι μου, αλλά μήπως έχεις θέμα με τον αυχένα? Μήπως κρυωσες από κανένα κλιματιστικό! 

Πολύ καλές οι καταβολές σου! Τα μουδιάσματα είναι φυσιολογικά, γιατί τώρα οι ωοθήκες σου παράγουν πολύ πάραπάνω από το συνηθισμένο. Και πόνο θα νιώσεις καθώς θα κοντεύεις στην ωοληψία, σα τον πόνο της ωορρηξίας στο πολλαπλάσιο και είναι αναμενόμενο. Ολα να πάνε καλά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , BlackCat είπε:

Θα περάσει θα δεις 

και εμένα πήρε τα χάπια όσο ήταν σε έξαρση μετά τα παράτησε 

Τωρα έχει μειωθεί σχεδόν εξαλειφθεί

Εφυγα από Αθήνα, ήρθα στο χωριό μ λίγο... Μπάνιο δνε μπορώ να κάνω, τόσο καιρό δεν είχα αιμα και ξαφνικά από χθες (9η μερα από την αποξεση) γεμίζω σερβιέτακι... Οπότε δεν με αφήνει να κάνω ακόμα μπάνιο... Αλλα Αααα αφού δεν πίνω χαπια  πινω αλκοόλ. Μακαρι να μπορούσα να σας δείξω φώτο από το χωριό μου, μπροστά στη θάλασσα... Αυτό έλεγα στον άντρα μ, από τη μέρα της αποξεσης είναι η πρώτη μέρα που χαλαρώνω..... 

*** εκείνον τον έπιασε γαστρενεριτιδα, εχουμε φαιε μούντζα!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , happiness79 είπε:

Πολύ καλές οι καταβολές σου! Τα μουδιάσματα είναι φυσιολογικά, γιατί τώρα οι ωοθήκες σου παράγουν πολύ πάραπάνω από το συνηθισμένο. Και πόνο θα νιώσεις καθώς θα κοντεύεις στην ωοληψία, σα τον πόνο της ωορρηξίας στο πολλαπλάσιο και είναι αναμενόμενο. Ολα να πάνε καλά!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Να εισαι καλά! Μια αγκαλιά για σένα γιατί εισαι πάντα καθησυχαστικη και με τον καλό λόγο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

Εφυγα από Αθήνα, ήρθα στο χωριό μ λίγο... Μπάνιο δνε μπορώ να κάνω, τόσο καιρό δεν είχα αιμα και ξαφνικά από χθες (9η μερα από την αποξεση) γεμίζω σερβιέτακι... Οπότε δεν με αφήνει να κάνω ακόμα μπάνιο... Αλλα Αααα αφού δεν πίνω χαπια  πινω αλκοόλ. Μακαρι να μπορούσα να σας δείξω φώτο από το χωριό μου, μπροστά στη θάλασσα... Αυτό έλεγα στον άντρα μ, από τη μέρα της αποξεσης είναι η πρώτη μέρα που χαλαρώνω..... 

*** εκείνον τον έπιασε γαστρενεριτιδα, εχουμε φαιε μούντζα!! 

Την καλύτερη δουλειά έκανες που έφυγες.. Απόλαυσε ξεκούραση και ζεν..

Οσο για τις μουτζες ολες εδώ μέσα μουντζωμένες νιώσαμε ανα καιρούς δεν μασάμε όμως! 

Η κατάρα είναι γαιδαρα και γυρνάει στον αφέντη :-D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια...τι θελω να ρωτήσω τωρα.... Γνωρίζετε μηπως αν καποιο απο ολα αυτα τα γνωστα φαρμακα που κατα καιρούς παίρνουμε ολες στην εξωσωματική, μπορεί να προκαλέσει εμβοες στα αυτιά; Αλλο παλι αυτό που με βρηκε....

Καλησπέρα και περαστικά... Εγώ κάθε φορά που κάνω προετοιμασία για ετ έχω εμβοες και βουλώνουν. Το νιώθω τόσο έντονα που δυσκολεύομαι να συνεννοηθω για κάποιες μέρες. Θεωρώ ότι είναι από την κορτιζόνη αλλά ποτέ κανείς δε μου έδωσε μια σαφή απάντηση 

  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια αδιαθετησα την Πέμπτη μετά τα σικλακουρ που επαιρνα 21 μέρες κ εχθές κόπηκε μαχαίρι η περίοδος αφού πηγα στην πισίνα. Το νερό ηταν ζεστό βέβαια. 

  • Λυπημένη/-ος 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Καντι said:

Το 2016 ηταν. Σε ποια το είπες ; Όχι στον ίδιο;

Με την Κωνσταντίνα μίλησα 

2 hours ago, winspert said:

Κορίτσια...τι θελω να ρωτήσω τωρα.... Γνωρίζετε μηπως αν καποιο απο ολα αυτα τα γνωστα φαρμακα που κατα καιρούς παίρνουμε ολες στην εξωσωματική, μπορεί να προκαλέσει εμβοες στα αυτιά; Αλλο παλι αυτό που με βρηκε....

Εγώ έχω χρόνια πρόβλημα με τα αυτιά μου, έχω 25% κόφωση και στα δύο και εμβοές. Συγκεκριμένα έχω ωτοσκλήρυνση. Ο γιατρός μου είχε πει οτι όταν με το καλό μείνω έγκυος το πρόβλημα μου θα χειροτερέψει λόγω ορμονών άρα γενικά ξέρω ότι επηρεάζουν τα αυτιά. Δεν ξέρω όμως αν χωρίς να έχεις τίποτα αν μπορούν να σου δημιουργήσουν κάποιο νέο πρόβλημα 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Με την Κωνσταντίνα μίλησα 

Εγώ έχω χρόνια πρόβλημα με τα αυτιά μου, έχω 25% κόφωση και στα δύο και εμβοές. Συγκεκριμένα έχω ωτοσκλήρυνση. Ο γιατρός μου είχε πει οτι όταν με το καλό μείνω έγκυος το πρόβλημα μου θα χειροτερέψει λόγω ορμονών άρα γενικά ξέρω ότι επηρεάζουν τα αυτιά. Δεν ξέρω όμως αν χωρίς να έχεις τίποτα αν μπορούν να σου δημιουργήσουν κάποιο νέο πρόβλημα 

Δεν το ήξερα αυτό για τα αυτιά. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, νικηαντωνια81 said:

Δεν το ήξερα αυτό για τα αυτιά. 

Ναι και μου είχε πει να μην μπω σε διαδικασία επέμβασης πριν απο την εγκυμοσύνη γιατί μετά θα είναι σαν να μην την έκανα. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , BlackCat είπε:

Την καλύτερη δουλειά έκανες που έφυγες.. Απόλαυσε ξεκούραση και ζεν..

Οσο για τις μουτζες ολες εδώ μέσα μουντζωμένες νιώσαμε ανα καιρούς δεν μασάμε όμως! 

Η κατάρα είναι γαιδαρα και γυρνάει στον αφέντη :-D

Ααααα το σπουδαίο της ημέρα είναι ότι στο χωριο μ 3 κοπέλες της ηλικίας μ ειναι με την κοιλιά τούρλα....!! Σορρυ  φουσκοκοιλιτσες του φόρουμ αλλά δνε μπορώ να σας βλέπω για την ωρα!! 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angot said:

Ααααα το σπουδαίο της ημέρα είναι ότι στο χωριο μ 3 κοπέλες της ηλικίας μ ειναι με την κοιλιά τούρλα....!! Σορρυ  φουσκοκοιλιτσες του φόρουμ αλλά δνε μπορώ να σας βλέπω για την ωρα!! 

Αχ κι εγώ έχω να πάω για μπάνιο αύριο με τη φίλη μου που έμεινε πρόσφατα έγκυος και ξέρεις πως το σκέφτομαι;;; Άσε 

  • Λυπημένη/-ος 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Ele@n είπε:

Εμβοη εννοείς ότι τα νιώθεις βουλωμενα; Μήπως πέρασες κάποιο κρύωμα τώρα πρόσφατα;

Οχι βουλωμενα...ακουω εναν μονιμο θορυβο...Σαν τζιτζίκια,σαν παράσιτα...Πολυ ενοχλητικό...Δεν εχω κρυωσει καθόλου 

πρίν από 29 λεπτά , Kalaleme είπε:

Καλησπέρα και περαστικά... Εγώ κάθε φορά που κάνω προετοιμασία για ετ έχω εμβοες και βουλώνουν. Το νιώθω τόσο έντονα που δυσκολεύομαι να συνεννοηθω για κάποιες μέρες. Θεωρώ ότι είναι από την κορτιζόνη αλλά ποτέ κανείς δε μου έδωσε μια σαφή απάντηση 

Εγω ακούω μια χαρα...Βασικα παρακουω... Αυτό είναι το πρόβλημα...Ακουω μονιμα εναν ηχο...

πρίν από 22 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

Εγώ έχω χρόνια πρόβλημα με τα αυτιά μου, έχω 25% κόφωση και στα δύο και εμβοές. Συγκεκριμένα έχω ωτοσκλήρυνση. Ο γιατρός μου είχε πει οτι όταν με το καλό μείνω έγκυος το πρόβλημα μου θα χειροτερέψει λόγω ορμονών άρα γενικά ξέρω ότι επηρεάζουν τα αυτιά. Δεν ξέρω όμως αν χωρίς να έχεις τίποτα αν μπορούν να σου δημιουργήσουν κάποιο νέο πρόβλημα 

Αλήθεια; Για φαντάσου. Ξερω πως καποια φαρμακα προκαλούν θέματα στα αυτια(ετσι διαβασα), αλλα ελεγα πριν παρω σβαρνα τα φυλλαδια των φαρμακων να ρωτησω εσας...Οποτε και οι ορμονες κατι κανουν κ εκει ισως. Εκτος απο το να μας παχαινουν


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, winspert said:

Οχι βουλωμενα...ακουω εναν μονιμο θορυβο...Σαν τζιτζίκια,σαν παράσιτα...Πολυ ενοχλητικό...Δεν εχω κρυωσει καθόλου 

Εγω ακούω μια χαρα...Βασικα παρακουω... Αυτό είναι το πρόβλημα...Ακουω μονιμα εναν ηχο...

Αλήθεια; Για φαντάσου. Ξερω πως καποια φαρμακα προκαλούν θέματα στα αυτια(ετσι διαβασα), αλλα ελεγα πριν παρω σβαρνα τα φυλλαδια των φαρμακων να ρωτησω εσας...Οποτε και οι ορμονες κατι κανουν κ εκει ισως. Εκτος απο το να μας παχαινουν

Ευτυχώς εμένα δεν με παχαίνουν. Και εντάξει να τα παίρνεις με την ελπίδα να μείνεις έγκυος, τώρα που τα παίρνω μόνο για μία εξέταση; Πφφφ 

Θυμάμαι ακόμα την @happiness79 να λέει το ίδιο ακριβώς πράγμα με παράπονο πριν από κατι μήνες και στεναχωριόμουν για εκείνη και τώρα περνάω την ίδια ακριβώς φάση. Όμως εκείνη τώρα περιμένει το παιδάκι της και λέω μπορεί σε λίγους μήνες να είμαι κι εγώ εκεί που είναι εκείνη τώρα :)

  • Μου αρέσει 5

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Με την Κωνσταντίνα μίλησα 

Εγώ έχω χρόνια πρόβλημα με τα αυτιά μου, έχω 25% κόφωση και στα δύο και εμβοές. Συγκεκριμένα έχω ωτοσκλήρυνση. Ο γιατρός μου είχε πει οτι όταν με το καλό μείνω έγκυος το πρόβλημα μου θα χειροτερέψει λόγω ορμονών άρα γενικά ξέρω ότι επηρεάζουν τα αυτιά. Δεν ξέρω όμως αν χωρίς να έχεις τίποτα αν μπορούν να σου δημιουργήσουν κάποιο νέο πρόβλημα 

 

πρίν από 43 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ναι και μου είχε πει να μην μπω σε διαδικασία επέμβασης πριν απο την εγκυμοσύνη γιατί μετά θα είναι σαν να μην την έκανα. 

Έλα ρε Κατερίνα πρώτη φορά το ακούω αυτό και το πρόβλημα δηλαδή αλλά κ ότι επηρεάζουν οι ορμόνες της εγκυμοσύνης εκεί.. Υπομονή τι να πω..Ρε τι τραβάμε..

πρίν από 27 λεπτά , winspert είπε:

Οχι βουλωμενα...ακουω εναν μονιμο θορυβο...Σαν τζιτζίκια,σαν παράσιτα...Πολυ ενοχλητικό...Δεν εχω κρυωσει καθόλου 

Εγω ακούω μια χαρα...Βασικα παρακουω... Αυτό είναι το πρόβλημα...Ακουω μονιμα εναν ηχο...

Αλήθεια; Για φαντάσου. Ξερω πως καποια φαρμακα προκαλούν θέματα στα αυτια(ετσι διαβασα), αλλα ελεγα πριν παρω σβαρνα τα φυλλαδια των φαρμακων να ρωτησω εσας...Οποτε και οι ορμονες κατι κανουν κ εκει ισως. Εκτος απο το να μας παχαινουν

Ναι και ο άντρας μου έτσι το περιγράφει όχι σαν τζιτζίκια αλλά σαν ένα συνεχόμενο αργόσυρτο ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Άλλες φορές μόνο από το ένα αυτί άλλες από κ από τα δυο. Σε εκείνον σίγουρα δεν είναι ορμόνες εκτός αν τις παίρνει κρυφά για συμπαράσταση τι να πω :grin:

Αν πάντως βρεις λύση στο θέμα μόνιμη μοίρα σου την μπας και αλληλοβοηθηθουμε..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...