Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Little star είπε:

Εγω εχω ρίξει άπειρους " καυγάδες " με τον γυναικολόγο μου. Δεν ήθελε και εκείνος να πηγαίνω κάθε εβδομάδα γιατί δεν θέλει να κάνει τόσους υπερηχους στο μωρό. Του εξήγησα και του είπα ότι μετά από 2 παλινδρομες δεν αντέχω περισσότερο από εβδομάδα να μην πάω. Και όταν μου είπε μα και παλινδρομη να έχεις τι μπορούμε να κάνουμε  ? Του απάντησα:"τουλάχιστον θα το ξερω. Ξέρεις τι είναι να νομίζεις ότι είσαι έγκυος και να χαίρεσαι και μετά να πηγαίνεις στον γιατρό και να βλέπεις ότι το μωρό σου έχει πεθάνει?"

Ε και εκεί συμφωνήσαμε μέχρι και τη 12η εβδομάδα να πηγαίνω κάθε εβδομάδα. Απλά μου έκανε για ελάχιστη ώρα υπέρηχο, ίσα ίσα να δούμε ότι όλα είναι οκ.

Οποτε αν αυτό σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα, να το απαιτήσεις.

Και να σου πω και κάτι? Στο δεύτερο τρίμηνο μου έλεγε τώρα θα έρχεσαι μια φορά τον μήνα και δεν το διαπραγματεύομαι κτλ. Και επειδή πάντα κάτι τύχαινε (ποναλακια και διάφορα αλλα) τύχαινε να με δει νωρίτερα μου λέει σε κάποια φάση:" μα πάλι εσύ εδώ? Βρε δεν είπαμε ότι δεν κάνει τόσο συχνά υπερηχους?"

Ε και εκεί μου βρήκε ότι το μωρό είναι πίσω σε ανάπτυξη. Θα μου πεις θα κερδίσω κάτι τώρα που το ξέρω ένα μήνα νωριτερα αφού δεν γίνεται τίποτα? Ναι για μένα ναι, γιατί τουλάχιστον τώρα ξέρω και έχω κανει ήδη ο, τι μπορώ.

Αμα τ πω δεν εχει προβλημα ..απλα μ λεει σταματα να αγχωνεσαι με τ παραμικρό..ολα καλα θα ειναι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Καλημερα κοριτσακι μ!! Πηγαμε χθες για υπέρηχο γιατι δεν αντεξα..η καρδουλα τ χτυπούσε πολυ δυνατα οπως επρεπε μεγάλωσε κιολας έβγαλε κ ποδαρακια χεράκια φαινοταν κ τ κεφαλάκι του!!Μοιάζει με ανθρωπάκος! Τωρα μ ειπε σε 2 βδομαδες ν ξαναπαω! Μαρτύριο! Κανονικα 1 φορα τ βδομάδα επρεπε να μας δέχονται αχαχααχ

Καλημέρα κοριτσι!

Τι ωραία τα νέα σου! Είδες το μπισκοτάκι, μια χαρά είναι και μεγαλώνει ήρεμα ήρεμα και ούτε το καταλαβαίνεις.

Υπομονη βρε 15 μερούλες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλημέρα κοριτσι!

Τι ωραία τα νέα σου! Είδες το μπισκοτάκι, μια χαρά είναι και μεγαλώνει ήρεμα ήρεμα και ούτε το καταλαβαίνεις.

Υπομονη βρε 15 μερούλες! 

Αχ ναι…μακαρι μακάρι γιατι με 2 προηγ βιοχημικές ξερεις το αγχος παει κ ερχεται…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Αχ ναι…μακαρι μακάρι γιατι με 2 προηγ βιοχημικές ξερεις το αγχος παει κ ερχεται…

Μην το σκέφτεσαι…άσε το παρελθόν πίσω και ζήσε το παρόν που είναι τόσο όμορφο. 
Ο άντρας μου, μου το λέει κάθε μέρα…

Εγω βέβαια ανησυχώ και για το μέλλον :-D

Οποιος τα καταφέρνει είναι πολύ τυχερός! 

Εδω θα είμαστε να τα λέμε, και αν σε κάνει να νιώθεις καλύτερα ίσως να πηγαίνεις λίγο πιο συχνά…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Αχ ναι…μακαρι μακάρι γιατι με 2 προηγ βιοχημικές ξερεις το αγχος παει κ ερχεται…

Μπισκοτάκι το ενδεχόμενο βιοχημικής έχει ήδη αποκλειστεί. Τώρα όλα πάνε καλά! Σε ποια βδομάδα είσαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Μπισκοτάκι το ενδεχόμενο βιοχημικής έχει ήδη αποκλειστεί. Τώρα όλα πάνε καλά! Σε ποια βδομάδα είσαι;

Για βιοχημική δεν φοβαμαι για παλινδρόμηση φοβαμαι… ειμαι 8η και 3μερες 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια...τι θελω να ρωτήσω τωρα.... Γνωρίζετε μηπως αν καποιο απο ολα αυτα τα γνωστα φαρμακα που κατα καιρούς παίρνουμε ολες στην εξωσωματική, μπορεί να προκαλέσει εμβοες στα αυτιά; Αλλο παλι αυτό που με βρηκε....

  • Λυπημένη/-ος 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω κάνει 3 δόσεις gonal των 200μοναδων. Σήμερα θα κάνω την 4η. Στον πρώτο υπέρηχο 2η μέρα περιοδου ο γυναικολόγος είδε 5 καταβολές στη μία ωοθήκη και 7 στην άλλη. Σήμερα ξεκίνησα και νιώθω μικρά μουδιάσματα στη μία ωοθήκη. Αυτή που είναι πάντα πιο δραστήρια. Κρατάνε 1-2 δευτερόλεπτα. Δεν έχω πρήξιμο καθόλου. Και έχασα και ένα κιλό. Απέχω από αλάτι και ζάχαρη λόγω κορτιζόνης. Να ανησυχήσω για τα μουδιάσματα ή είναι φυσιολογικά?

πρίν από 16 λεπτά , winspert είπε:

Κορίτσια...τι θελω να ρωτήσω τωρα.... Γνωρίζετε μηπως αν καποιο απο ολα αυτα τα γνωστα φαρμακα που κατα καιρούς παίρνουμε ολες στην εξωσωματική, μπορεί να προκαλέσει εμβοες στα αυτιά; Αλλο παλι αυτό που με βρηκε....

Για τα φάρμακα δε γνωρίζω κορίτσι μου, αλλά μήπως έχεις θέμα με τον αυχένα? Μήπως κρυωσες από κανένα κλιματιστικό! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Kate92 είπε:

Για τα φάρμακα δε γνωρίζω κορίτσι μου, αλλά μήπως έχεις θέμα με τον αυχένα? Μήπως κρυωσες από κανένα κλιματιστικό! 

Εχω θεματακι...Με πιανει συχνα ψυξη...Αλλα αυτο ξεκινησε τωρα...Και το λεω στον αντρα μου και μου λεει απο το αγχος...Οκ... μπορεί να ειναι κ απ αυτό...Αλλα τι να κανω; Να σταματήσω να αγχώνομαι;;; Εχει κανεις τη μαγικη συνταγή;;; Θα πρέπει να παω σε ΩΡΛ οπωσδήποτε...Τι αλλο θα μας βρει;;;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , winspert είπε:

Κορίτσια...τι θελω να ρωτήσω τωρα.... Γνωρίζετε μηπως αν καποιο απο ολα αυτα τα γνωστα φαρμακα που κατα καιρούς παίρνουμε ολες στην εξωσωματική, μπορεί να προκαλέσει εμβοες στα αυτιά; Αλλο παλι αυτό που με βρηκε....

Αν κρίνω από τον άντρα μου που δεν εκδηλώνει το αγχος του όλα αυτά τα χρόνια που παλεύουμε έχει αποκτήσει κ εμβοες στα αυτιά και κνίδωση ψύχους που έλεγε η @Angot 

Η κνίδωση όπως ήρθε έφυγε μετά από κάποιο χρόνο αφού έκανε θεραπεία οι εμβοες αφού ψάξαμε αυτιά, αυχένα, μάτια παραμένουν κατά διαστήματα.. 
Οποτε δεν θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα αλλά ο κάθε οργανισμός είναι κ διαφορετικός 

Να το ψάξεις μήπως βοηθηθείς γιατί δεν είναι ευχάριστο όταν συμβαίνει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , BlackCat είπε:

Αν κρίνω από τον άντρα μου που δεν εκδηλώνει το αγχος του όλα αυτά τα χρόνια που παλεύουμε έχει αποκτήσει κ εμβοες στα αυτιά και κνίδωση ψύχους που έλεγε η @Angot 

Η κνίδωση όπως ήρθε έφυγε μετά από κάποιο χρόνο αφού έκανε θεραπεία οι εμβοες αφού ψάξαμε αυτιά, αυχένα, μάτια παραμένουν κατά διαστήματα.. 
Οποτε δεν θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα αλλά ο κάθε οργανισμός είναι κ διαφορετικός 

Να το ψάξεις μήπως βοηθηθείς γιατί δεν είναι ευχάριστο όταν συμβαίνει..

Κορίτσι μ, πιστεύω πως μόλις ηρεμησω, θα περάσει και αυτό!! Η θεραπεία δυστυχώς μ φέρνει αλλά.... Πονοκέφαλο όλη μέρα και τρομερό στομαχοπονο.! Τα έκοψα τα χαπια, θα ηρεμήσω  μονη μ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσι μ, πιστεύω πως μόλις ηρεμησω, θα περάσει και αυτό!! Η θεραπεία δυστυχώς μ φέρνει αλλά.... Πονοκέφαλο όλη μέρα και τρομερό στομαχοπονο.! Τα έκοψα τα χαπια, θα ηρεμήσω  μονη μ! 

Θα περάσει θα δεις 

και εμένα πήρε τα χάπια όσο ήταν σε έξαρση μετά τα παράτησε 

Τωρα έχει μειωθεί σχεδόν εξαλειφθεί

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , BlackCat είπε:

Αν κρίνω από τον άντρα μου που δεν εκδηλώνει το αγχος του όλα αυτά τα χρόνια που παλεύουμε έχει αποκτήσει κ εμβοες στα αυτιά και κνίδωση ψύχους που έλεγε η @Angot 

Η κνίδωση όπως ήρθε έφυγε μετά από κάποιο χρόνο αφού έκανε θεραπεία οι εμβοες αφού ψάξαμε αυτιά, αυχένα, μάτια παραμένουν κατά διαστήματα.. 
Οποτε δεν θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα αλλά ο κάθε οργανισμός είναι κ διαφορετικός 

Να το ψάξεις μήπως βοηθηθείς γιατί δεν είναι ευχάριστο όταν συμβαίνει..

Σε ευχαριστώ πολύ...Θελω να πιστευω οτι μπορεί να ειναι παθολογικο ή εστω απο κερι που εχει μαζευτει εσωτερικα αλλιώς την εβαψα...Ειμαι αηδιαστικα αγχωδης χαρακτήρας και θα υποφερω...Και οντως...δεν ειναι καθόλου ευχάριστο...Μια μερα το εχω και εχθες το βράδυ με επιασε κατι σαν κριση πανικου...Αισθανθηκα πως με επιασε τρομος και φοβηθηκα οτι θα χασω το μυαλο μου...Πολυ δυσάρεστο...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ...Θελω να πιστευω οτι μπορεί να ειναι παθολογικο ή εστω απο κερι που εχει μαζευτει εσωτερικα αλλιώς την εβαψα...Ειμαι αηδιαστικα αγχωδης χαρακτήρας και θα υποφερω...Και οντως...δεν ειναι καθόλου ευχάριστο...Μια μερα το εχω και εχθες το βράδυ με επιασε κατι σαν κριση πανικου...Αισθανθηκα πως με επιασε τρομος και φοβηθηκα οτι θα χασω το μυαλο μου...Πολυ δυσάρεστο...

Κοιτά τώρα που το συζητάμε κ εφόσον αποκλείσαμε παθολογικά αίτια μου λέει ότι όταν του πω κάτι και στεναχωρηθεί ή στρεσαριστει πολύ τον πιάνει αμέσως. Το μυστικό είναι να μπορείς λίγο να το ελέγξεις το άγχος κ το στρες εννοώ κ να ηρεμείς τον οργανισμό σου. Τώρα αυτό είναι υποκειμενικό τελείως στο πως το διαχειρίζεται ο καθένας. 
Να πας πάντως να αποκλείσεις ότι είναι λαβύρινθος , μάτια ή αφού έχεις ευαισθησία στον αυχένα προέρχεται από εκεί γιατί κ ο άντρας μου έχει ευαισθησία στον αυχένα και επίσης τον ζορίζει πολύ ο νότιας και η γυρη

Ειναι δηλαδή ένας συνδυασμός πραγμάτων 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , BlackCat είπε:

Κοιτά τώρα που το συζητάμε κ εφόσον αποκλείσαμε παθολογικά αίτια μου λέει ότι όταν του πω κάτι και στεναχωρηθεί ή στρεσαριστει πολύ τον πιάνει αμέσως. Το μυστικό είναι να μπορείς λίγο να το ελέγξεις το άγχος κ το στρες εννοώ κ να ηρεμείς τον οργανισμό σου. Τώρα αυτό είναι υποκειμενικό τελείως στο πως το διαχειρίζεται ο καθένας. 
Να πας πάντως να αποκλείσεις ότι είναι λαβύρινθος , μάτια ή αφού έχεις ευαισθησία στον αυχένα προέρχεται από εκεί γιατί κ ο άντρας μου έχει ευαισθησία στον αυχένα και επίσης τον ζορίζει πολύ ο νότιας και η γυρη

Ειναι δηλαδή ένας συνδυασμός πραγμάτων 

Ναι...απο εβδομάδα θα παω σε γιατρό αν συνεχίσει...που θα συνεχίσει...Οσο μεγαλώνουμε μας βρισκουν διάφορα...Εμενα το προβλημα μου ειναι οτι εχω θέμα με τους θορύβους οποτε αυτο το συνεχόμενο γιγαντώνεται στο μυαλό μου...Σε ευχαριστω πολυ...

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...