Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , winspert είπε:

Κοριτσάκι μου, ελπίζω να γινει το θαυμα σε σενα αλλα δε νομιζω πως παει και τοσο καλα. Στο λεω ετσι ωμα γιατί δεν ειναι καλο να σου δινω ψευτικες ελπιδες. Ειχα δυο φορές βιοχημικη και ξερω...Ο γιατρός τι σου ειπε;

να επαναλάβω αυριο μηπως και κατι αλλαξει.. Αλλα πιθανότατα βιοχημική.. να μην κόψω τα χαπια μεχρι αυριο και να δουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , Silvii είπε:

να επαναλάβω αυριο μηπως και κατι αλλαξει.. Αλλα πιθανότατα βιοχημική.. να μην κόψω τα χαπια μεχρι αυριο και να δουμε..

Ακριβώς αυτα που σου ειπε να κανεις... Λυπάμαι πολυ...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Silvii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ,

Θέλω την γνώμη σας σχετικά με την χοριακη μου, έκανα εμβρυομεταφορα 20 Ιουνίου. Πρώτη χοριακη 29 Ιουνίου 20 μονάδες, μετα απο 2 μέρες 1 Ιουλίου 26 μονάδες. Ο γιατροσ μου ειπε οτι ίσως πρόκειται για βιοχημική..

Αυριο πάω για μια 3η χοριακη μπας και γίνει το θαύμα..εχει τύχει σε καμια απο εσάς και να εχει παει καλα;  Εχω απογοητευτεί…

Κοριτσάκι μου ελπιζω να πάνε όλα καλά αύριο και να αλλάξει η εικόνα αλλά είναι δύσκολα τα πράγματα οταν δε ξεκινάει με τα καλύτερα σημάδια. 
Είχα αυτά τα νούμερα ακριβώς 1 μήνα πριν. Σε Εμενα δυστυχώς δεν άλλαξε η κατάσταση αλλά εγώ το είχα καταλάβει…ελπιζω με εσένα να είναι αλλιώς. 
Εχεις πόνους ή αίμα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Chris_V είπε:

Κοριτσάκι μου ελπιζω να πάνε όλα καλά αύριο και να αλλάξει η εικόνα αλλά είναι δύσκολα τα πράγματα οταν δε ξεκινάει με τα καλύτερα σημάδια. 
Είχα αυτά τα νούμερα ακριβώς 1 μήνα πριν. Σε Εμενα δυστυχώς δεν άλλαξε η κατάσταση αλλά εγώ το είχα καταλάβει…ελπιζω με εσένα να είναι αλλιώς. 
Εχεις πόνους ή αίμα; 

Καλησπέρα, όχι κανένα πόνο, ουτε αίμα, λόγω της κρέμας που βάζω κάτι καφέ κάποιες φορές αλλα τίποτε αλλο..

τι να πω, γενικά η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ακουσει και κάποια θετική έκβαση.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Silvii είπε:

Καλησπέρα, όχι κανένα πόνο, ουτε αίμα, λόγω της κρέμας που βάζω κάτι καφέ κάποιες φορές αλλα τίποτε αλλο..

τι να πω, γενικά η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ακουσει και κάποια θετική έκβαση.. 

Υπομονή μέχρι αύριο και θετική σκέψη όσο μπορείς και γίνεται. 
Εμενα ο ένας γιατρός μου το είχε ξεκόψει από την αρχή με τη 2η χοριακη , τύπου σταματά τα χάπια και τέλος, ο 2ος μου είχε δώσει μια ελάχιστη ελπίδα μηπως στην πρώτη χοριακη φαινόταν ακόμη η ovitrrelle και  η αληθινή ήταν η 2η και πάρει μπρος αλλά με μικρή πιθανότητα . 
Ημουν κατευθείαν από ωοληψια με 3ων ημερών 
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

πρίν από 15 λεπτά , Chris_V είπε:

Υπομονή μέχρι αύριο και θετική σκέψη όσο μπορείς και γίνεται. 
Εμενα ο ένας γιατρός μου το είχε ξεκόψει από την αρχή με τη 2η χοριακη , τύπου σταματά τα χάπια και τέλος, ο 2ος μου είχε δώσει μια ελάχιστη ελπίδα μηπως στην πρώτη χοριακη φαινόταν ακόμη η ovitrrelle και  η αληθινή ήταν η 2η και πάρει μπρος αλλά με μικρή πιθανότητα . 
Ημουν κατευθείαν από ωοληψια με 3ων ημερών 
 

εγω δεν ήμουν απευθείας απο ωοληψια.. εμβρυομεταφορα 5 ημερών βλαστοκυστες. Η αληθεια ειναι οτι εχουν υποχωρήσει τα πρηξίματα που ειχα, δεν νομιζω να ειναι καλο αυτο..θα δείξει αυριο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!! Σας έχω χάσει λίγο γιατί είμαι σε mood διακοπών. 1η μέρα στη θάλασσα, 2η μέρα στη θάλασσα και μετά από λίγες μέρες πόνος χαμηλά και κάτι σαν τσούξιμο. Λέω δε μπορεί, μόλυνση από τη 2η μερα???? Το αφήνω λίγες μέρες, ηρεμώ και εκεί που νόμιζα ότι είμαι οκ, μου λέει ο άντρας μου ότι ξεφλουδιζει το π@@λι του!!! Δηλαδή να θες να ηρεμήσεις, να τα αφήσεις όλα πίσω σου και πάλι τώρα είμαι για γυναικολόγο!!! Έχω βαρεθεί να ανοίγω τα πόδια μου!!! Πλέον το κάνω με τέτοια άνεση που τρομάζω αλλά τι να πεις όταν το γυναικολογικο ιατρείο έχει γίνει το 2ο σπίτι μου!!! Μου έχει μπει η ιδέα ότι έχω κάτι στη μήτρα τώρα μέσα. Δηλαδή να μη μπορείς να βρεις λίγη ηρεμία... 

Έτσι μου ρχεται να τα παρατήσω όλα αρκεί να μη ξαναδώ γιατρό για 10 χρόνια τουλάχιστον! 

2 ώρες πρίν, Silvii είπε:

να επαναλάβω αυριο μηπως και κατι αλλαξει.. Αλλα πιθανότατα βιοχημική.. να μην κόψω τα χαπια μεχρι αυριο και να δουμε..

Καλο είναι η χοριακη να ξεκινάει με τριψήφιο νούμερο και να υπερδιπλασιαζεται ανά 2 ημέρες. Αν ξεκινήσει από μικρό νούμερο δε μας πειράζει τόσο γιατί μπορεί να άργησε να γίνει η εμφύτευση. Όμως τον υπερδιπλασιασμο τον θέλουμε σε κάθε περίπτωση. Λογικά είναι βιοχημική απλά θέλει να το σιγουρεψει ο γιατρός σου. Κράτα όπως και να χει το θετικό ότι ο οργανισμός σου πήρε μπρος και η επόμενη φορά θα είναι η τυχερή σου! Εχω ζήσει 2 βιοχημικές και 2 παλλινδρομες κυήσεις και σε καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Katrin85 είπε:

Δεν θα χρειαστεί να κάνεις άλλη κορίτσι μου θα είναι η τυχερή σου αυτήν!!! 

Κορίτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τον ανανά με βοήθησε γενικώς πολυ για τουαλέτα πολυ τρέξιμο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Eternity είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!! Σας έχω χάσει λίγο γιατί είμαι σε mood διακοπών. 1η μέρα στη θάλασσα, 2η μέρα στη θάλασσα και μετά από λίγες μέρες πόνος χαμηλά και κάτι σαν τσούξιμο. Λέω δε μπορεί, μόλυνση από τη 2η μερα???? Το αφήνω λίγες μέρες, ηρεμώ και εκεί που νόμιζα ότι είμαι οκ, μου λέει ο άντρας μου ότι ξεφλουδιζει το π@@λι του!!! Δηλαδή να θες να ηρεμήσεις, να τα αφήσεις όλα πίσω σου και πάλι τώρα είμαι για γυναικολόγο!!! Έχω βαρεθεί να ανοίγω τα πόδια μου!!! Πλέον το κάνω με τέτοια άνεση που τρομάζω αλλά τι να πεις όταν το γυναικολογικο ιατρείο έχει γίνει το 2ο σπίτι μου!!! Μου έχει μπει η ιδέα ότι έχω κάτι στη μήτρα τώρα μέσα. Δηλαδή να μη μπορείς να βρεις λίγη ηρεμία... 

Έτσι μου ρχεται να τα παρατήσω όλα αρκεί να μη ξαναδώ γιατρό για 10 χρόνια τουλάχιστον! 

Καλο είναι η χοριακη να ξεκινάει με τριψήφιο νούμερο και να υπερδιπλασιαζεται ανά 2 ημέρες. Αν ξεκινήσει από μικρό νούμερο δε μας πειράζει τόσο γιατί μπορεί να άργησε να γίνει η εμφύτευση. Όμως τον υπερδιπλασιασμο τον θέλουμε σε κάθε περίπτωση. Λογικά είναι βιοχημική απλά θέλει να το σιγουρεψει ο γιατρός σου. Κράτα όπως και να χει το θετικό ότι ο οργανισμός σου πήρε μπρος και η επόμενη φορά θα είναι η τυχερή σου! Εχω ζήσει 2 βιοχημικές και 2 παλλινδρομες κυήσεις και σε καταλαβαίνω

Κορίτσι μου λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου. Αυτό που περιγράφεις όσον αφορά τον αντρα σου πιθανότατα είναι μυκητιαση. Επειδή έχω ταλαιπωρηθει παααααρα πολύ με μύκητες, μπορώ να σου πω ότι το πάθαινε και ο άντρας μου. Ακόμα και αν εγώ δεν είχα συμπτώματα μυκητιασης,μετά από ελεύθερη επαφή ξεφλουδίζε ο βλεννογονος σε εκείνο το σημείο. Μέχρι να σε δει ο γιατρός και να κάνεις μια καλλιέργεια δώστου αν είναι λίγο χαμομήλι να πλένει το σημείο. Θα τον ανακουφίσει ελαφρά. Εμάς κρέμα αντιμυκητιασικη μας έδινε ο γιατρός (ένας δερματολόγος και ένας ανδρολογος που τον είχαν δει ). Και κάμποσες φορές έκανε και θεραπεία από το στόμα ταυτόχρονα με εμένα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Kate92 είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου. Αυτό που περιγράφεις όσον αφορά τον αντρα σου πιθανότατα είναι μυκητιαση. Επειδή έχω ταλαιπωρηθει παααααρα πολύ με μύκητες, μπορώ να σου πω ότι το πάθαινε και ο άντρας μου. Ακόμα και αν εγώ δεν είχα συμπτώματα μυκητιασης,μετά από ελεύθερη επαφή ξεφλουδίζε ο βλεννογονος σε εκείνο το σημείο. Μέχρι να σε δει ο γιατρός και να κάνεις μια καλλιέργεια δώστου αν είναι λίγο χαμομήλι να πλένει το σημείο. Θα τον ανακουφίσει ελαφρά. Εμάς κρέμα αντιμυκητιασικη μας έδινε ο γιατρός (ένας δερματολόγος και ένας ανδρολογος που τον είχαν δει ). Και κάμποσες φορές έκανε και θεραπεία από το στόμα ταυτόχρονα με εμένα. 

Ξεκίνησε από μόνος του να βάζει dactador, το έχουμε δει πολλές φορές το έργο, άστα! Το θέμα είναι πως μπορώ να το αποφύγω? Να μη μπαίνω καθόλου για μπάνιο? Αρκεί να αλλάζω μαγιό? Θα πάω να κάνω καλλιέργεια αν και τώρα δεν έχω κάποια συμπτώματα. Δε μπορώ όμως να το διακινδυνευσω και να ξεκινήσω εξωσωματική έστω και με την υπόνοια μυκητίασης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Eternity είπε:

Ξεκίνησε από μόνος του να βάζει dactador, το έχουμε δει πολλές φορές το έργο, άστα! Το θέμα είναι πως μπορώ να το αποφύγω? Να μη μπαίνω καθόλου για μπάνιο? Αρκεί να αλλάζω μαγιό? Θα πάω να κάνω καλλιέργεια αν και τώρα δεν έχω κάποια συμπτώματα. Δε μπορώ όμως να το διακινδυνευσω και να ξεκινήσω εξωσωματική έστω και με την υπόνοια μυκητίασης.

Ωχχχχ σε καταλαβαίνω!έτσι και αλλιώς πριν την εξωσωματική θέλουν καλλιέργεια κολπικού.περαστηκα και στους δύο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Ξεκίνησε από μόνος του να βάζει dactador, το έχουμε δει πολλές φορές το έργο, άστα! Το θέμα είναι πως μπορώ να το αποφύγω? Να μη μπαίνω καθόλου για μπάνιο? Αρκεί να αλλάζω μαγιό? Θα πάω να κάνω καλλιέργεια αν και τώρα δεν έχω κάποια συμπτώματα. Δε μπορώ όμως να το διακινδυνευσω και να ξεκινήσω εξωσωματική έστω και με την υπόνοια μυκητίασης.

Περαστικά σας κοριτσι μου…

Αλλαζε το μαγιό σου καλού κακού κάθε φορά που βγαίνεις από τη θάλασσα και υπομονή τώρα. Μια καλλιέργεια και ότι βοηθάει για ανακούφιση των συμπτωμάτων. 
Φιλιά πολλά 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Penaki είπε:

Μπορεί να μην κάνεις μπάνιο στη θάλασσα αλλά μόνο που τη μυρίζεις, τη χαζευεις κ γενικώς βρίσκεσαι κοντά σιγουρα θα σου προσφέρει την ηρεμία κ τη γαλήνη που αναζητάς! 

Κορίτσια χθες έκανα την εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων κ αναμένω!!!!  

Καλά αποτελέσματα ευχομαι !!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eternity είπε:

Ξεκίνησε από μόνος του να βάζει dactador, το έχουμε δει πολλές φορές το έργο, άστα! Το θέμα είναι πως μπορώ να το αποφύγω? Να μη μπαίνω καθόλου για μπάνιο? Αρκεί να αλλάζω μαγιό? Θα πάω να κάνω καλλιέργεια αν και τώρα δεν έχω κάποια συμπτώματα. Δε μπορώ όμως να το διακινδυνευσω και να ξεκινήσω εξωσωματική έστω και με την υπόνοια μυκητίασης.

Εγώ απέχω από θάλασσα εδώ και δύο χρόνια. Δε σώθηκα έτσι βέβαια, αλλά στην ιδέα και μόνο ότι θα ξαναπάθω με πιάνει πανικός. Άλλαζε μαγιω αμέσως, στο σπίτι μη φοράς καν εσώρουχο. Πάρε και προβιοτικα καλού καλού. Εγώ έχω χτίσει τα εργοστάσια των υποθετων με γαλακτοβακιλους. Με βοήθησαν πάρα πολύ. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...