Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Katrin85 είπε:
10 ώρες πρίν, Katrin85 είπε:

@Penaki πως είσαι σήμερα?? 

Μια χαρά αραχτή όλη μερα! Πριν λίγο έφαγα τον ανανά μου σαν αντιβίωση κ αυτόν μην τον ξεχάσω. Εσύ πως είσαι?

πρίν από 24 λεπτά , Ath1981 είπε:

Καλά αποτελέσματα ευχομαι !!!!

Σε ευχαριστώ πολυ!!! Ότι καλύτερο κ σε εσένα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 1/7/2022 at 8:17 ΜΜ, Katrin85 είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα, να μαι παλι !!! Τετάρτη έκανα ωοληψια και σήμερα έκανα την έμβρυο μεταφορά ένα ωαριακι !!! Ευχομαι να πανε καλα τα πραγματα καντε προσευχουλες σας παρακαλω , έχετε κανένα τιπ να με πειτε 

Σου ευχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά,καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα …τώρα το δύσκολο της αναμονής ξεκινάει γλυκιά μου …υπομονή και θετική σκέψη :)

πρίν από 7 λεπτά , Penaki είπε:

Μια χαρά αραχτή όλη μερα! Πριν λίγο έφαγα τον ανανά μου σαν αντιβίωση κ αυτόν μην τον ξεχάσω. Εσύ πως είσαι?

Σε ευχαριστώ πολυ!!! Ότι καλύτερο κ σε εσένα!!! 

Υπομονή τώρα και θετική σκέψη και ενέργεια και θα πάνε όλα καλά !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Penaki είπε:

Μια χαρά αραχτή όλη μερα! Πριν λίγο έφαγα τον ανανά μου σαν αντιβίωση κ αυτόν μην τον ξεχάσω. Εσύ πως είσαι?

Σε ευχαριστώ πολυ!!! Ότι καλύτερο κ σε εσένα!!! 

Χαχαχαχαχ κουράστηκα να είμαι ξαπλα, σήμερα βρήκα και εγώ ανανά η αλήθεια είναι ότι με βοήθησε πολυ στο θέμα τουαλέτας, το αβοκάντο μόνο που το δοκίμασα μου ρθε αναγουλα δεν μα άρεσε καθόλου, τώρα έκανα το ντουζάκι μου και παλι καναπέ καθηλωμένη για survivor 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Katrin85 είπε:

Χαχαχαχαχ κουράστηκα να είμαι ξαπλα, σήμερα βρήκα και εγώ ανανά η αλήθεια είναι ότι με βοήθησε πολυ στο θέμα τουαλέτας, το αβοκάντο μόνο που το δοκίμασα μου ρθε αναγουλα δεν μα άρεσε καθόλου, τώρα έκανα το ντουζάκι μου και παλι καναπέ καθηλωμένη για survivor 

Όντως πολυ κουραστικό χαχχα σε καταλαβαίνω. Κ εγώ μια από τα ίδια! Το αβοκάντο έχει όντως μια περιεργη υφή περισσοτερο αν θελησεις παντως δοκιμασε το σε μικρά κομματάκια μέσα σε σαλάτα εγώ έτσι το τρωω περιπου ενα χρονο τώρα. Χαχα μην παει κ χαμένο τόσο κόπο έκανε ο άντρας σου κυριακάτικα να το βρει. 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Κορίτσια μόλις έμαθα ότι η ξαδέρφη μου είναι έγκυος. Και έπιασε με την δεύτερη φορά. Είναι και μικρή 23 χρόνων. Ζήλεψα παρα πολυ. Δεν μου αρέσει αυτό ρε κορίτσια. Παντα όταν μαθαίνω για μια εγκυμοσύνη είναι σαν να με βαράνε με τι μαχαίρι και μετά είμαι χάλια. Δεν μου αρέσει να είμαι κακός άνθρωπος 

Μην στεναχωριέσαι, άνθρωποι είμαστε κ είναι λογικό να μας πιάνει το παράπονο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

53 minutes ago, Katrin85 said:

Χαχαχαχαχ κουράστηκα να είμαι ξαπλα, σήμερα βρήκα και εγώ ανανά η αλήθεια είναι ότι με βοήθησε πολυ στο θέμα τουαλέτας, το αβοκάντο μόνο που το δοκίμασα μου ρθε αναγουλα δεν μα άρεσε καθόλου, τώρα έκανα το ντουζάκι μου και παλι καναπέ καθηλωμένη για survivor 

το αβοκάντο πρέπει να είναι πολύ ώριμο κορίτσια αλλιώς δεν τρώγεται. Πρεπει να ζουλιέται σαν βούτυρο που ειναι έξω απο το ψυγείο. Βρίσκεις δύσκολα τοσο ώριμο οποτε πρεπει να το αφήσεις μερικές μέρες για να γίνει. Όταν φτάσει σε αυτό το επίπεδο, το κόβεις σε φετούλες και βάζεις μπόλικο λεμόνι και αλατάκι ή μπορείς να το κάνεις γουακαμόλε και να το φας με φρυγανισμένο ψωμάκι ή με αραβική πίτα και διάφορα άλλα μέσα. Μην το αδικείτε, αν ξέρεις να το φας ειναι πεντανόστιμο 

  • Μου αρέσει 6

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

το αβοκάντο πρέπει να είναι πολύ ώριμο κορίτσια αλλιώς δεν τρώγεται. Πρεπει να ζουλιέται σαν βούτυρο που ειναι έξω απο το ψυγείο. Βρίσκεις δύσκολα τοσο ώριμο οποτε πρεπει να το αφήσεις μερικές μέρες για να γίνει. Όταν φτάσει σε αυτό το επίπεδο, το κόβεις σε φετούλες και βάζεις μπόλικο λεμόνι και αλατάκι ή μπορείς να το κάνεις γουακαμόλε και να το φας με φρυγανισμένο ψωμάκι ή με αραβική πίτα και διάφορα άλλα μέσα. Μην το αδικείτε, αν ξέρεις να το φας ειναι πεντανόστιμο 

Το γουακαμόλε είναι τέλειο, επίσης τρώγεται σε σάντουιτς με ντομάτα κ ελιές, εγώ τρώω κ με το πρωινό μου αβοκάντο, ελιές κ παξιμαδάκι. Μπορεί να μπει σε σαλάτες κ τις βελτιώνει φουλ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

το αβοκάντο πρέπει να είναι πολύ ώριμο κορίτσια αλλιώς δεν τρώγεται. Πρεπει να ζουλιέται σαν βούτυρο που ειναι έξω απο το ψυγείο. Βρίσκεις δύσκολα τοσο ώριμο οποτε πρεπει να το αφήσεις μερικές μέρες για να γίνει. Όταν φτάσει σε αυτό το επίπεδο, το κόβεις σε φετούλες και βάζεις μπόλικο λεμόνι και αλατάκι ή μπορείς να το κάνεις γουακαμόλε και να το φας με φρυγανισμένο ψωμάκι ή με αραβική πίτα και διάφορα άλλα μέσα. Μην το αδικείτε, αν ξέρεις να το φας ειναι πεντανόστιμο 

Αχ κορίτσι μου εμένα έτσι ακριβώς ήταν κυριολεκτικά νιανια αλλά σκέτο δεν τα καταφερα να το φάω τρία κομματάκια και πολυ ήταν 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλέ φάε και όλο τον ανανά άμα θες :lol:

Ο πυρήνας του ανανά περιέχει μεγάλη ποσότητα βρομελίνης που έχει αντιφλεγμονώδεις ιδιότητες γι αυτό βοηθάει στην εμφύτευση.  Πλέον τον τρώνε και για γούρι μιας και είναι το σύμβολο της ivf.
Κάποια στιγμή θα κάνω tattoo έναν ανανά για κάθε μία ετ που έχω κάνει B)  Ελπίζω να μην γεμίσω ανανάδες χαχαχα

 

 

Πράγματι ανανάς, αβοκάντο κ γενικά τα εξωτικά φρούτα βοηθούν πολύ στη γονιμότητα. Βρε λέτε γι’ αυτό να κάνουν πολλά παιδιά στην Αφρική; 

Εγώ έτρωγα αβοκάντο κάθε μέρα κ ανανά μετά την ετ. 

Επίσης κορίτσια θα ξαναπώ για το bowteck, εμένα τουλάχιστον με βοήθησε κ βέβαια κοιτάμε να έχουμε επάρκεια στη βιταμίνη D, προσπαθούμε να παίρνουμε κ ω3, μια κουταλιά λινέλαιο στη σαλάτα καθημερινά, σαρδέλες κλπ καλύπτουν τις ανάγκες για ω3, προτιμάμε τα προϊόντα ολικής κ αποφεύγουμε τα τρανς λιπαρά.

 

 

3 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Ξεκίνησε από μόνος του να βάζει dactador, το έχουμε δει πολλές φορές το έργο, άστα! Το θέμα είναι πως μπορώ να το αποφύγω? Να μη μπαίνω καθόλου για μπάνιο? Αρκεί να αλλάζω μαγιό? Θα πάω να κάνω καλλιέργεια αν και τώρα δεν έχω κάποια συμπτώματα. Δε μπορώ όμως να το διακινδυνευσω και να ξεκινήσω εξωσωματική έστω και με την υπόνοια μυκητίασης.

Εγώ παλιά που έπαιρνα ανοσοκατασταλτικά είχα πολύ μεγάλο πρόβλημα με μυκητιάσεις. Πήγαινα στη γιατρό, μου έδινε θεραπεία κ μετά από κανα μήνα πάλι τα ίδια. Απ’ τη θάλασσα κολλούσα τα πάντα.

Να μην τα πολυλογώ όταν έκοψα τα ανοσοκατασταλτικά το πρόβλημα μειώθηκε αλλά πάλι πάθαινα μυκητιάσεις απ’ τη θάλασσα ώσπου ανακάλυψα ένα φοβερό σκεύασμα. Λεγόταν ecovag. Το χρησιμοποίησα κ σώθηκα, τέλος οι μυκητιάσεις. Το πρόβλημα είναι ότι το απέσυραν απ’ την κυκλοφορία για έναν χαζό λόγο που είχε να κάνει με τα γραφειοκρατικά. Ελπίζω να ξανακυκλοφορήσει γιατί σώζει κόσμο, επίσης έπαιρνα κάθε καλοκαίρι λακτοβάκιλλους απ’ το στόμα για ενίσχυση της φυσικής χλωρίδας.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κατι; Αν αντί για 5 cyclacur πάρω 4 μία μέρα τι γίνεται; Δεν τα υπολόγισα σωστά και έχω ξεμείνει. Να πάω σε διανυκτερευον φαρμακείο ή δεν χρειάζεται; Επίσης άλλη μια ερώτηση. Αν κάποια στιγμή είσαι έξω και δεν μπορεις να βάλει το outro υπόθετο, μπορείς να το πάρεις απο το στόμα εναλλακτικά;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κατι; Αν αντί για 5 cyclacur πάρω 4 μία μέρα τι γίνεται; Δεν τα υπολόγισα σωστά και έχω ξεμείνει. Να πάω σε διανυκτερευον φαρμακείο ή δεν χρειάζεται; Επίσης άλλη μια ερώτηση. Αν κάποια στιγμή είσαι έξω και δεν μπορεις να βάλει το outro υπόθετο, μπορείς να το πάρεις απο το στόμα εναλλακτικά;

Για τα σικλακιουρ δεν έχεις πρόβλημα για μια μέρα αλλά για το ουλτρο δεν ξέρω να σου απαντήσω. Γιατί να μην μπορείς όμως; Εγώ πήγαινα στην τουαλέτα και το έβαζα, όπου και αν ήμουν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κατι; Αν αντί για 5 cyclacur πάρω 4 μία μέρα τι γίνεται; Δεν τα υπολόγισα σωστά και έχω ξεμείνει. Να πάω σε διανυκτερευον φαρμακείο ή δεν χρειάζεται; Επίσης άλλη μια ερώτηση. Αν κάποια στιγμή είσαι έξω και δεν μπορεις να βάλει το outro υπόθετο, μπορείς να το πάρεις απο το στόμα εναλλακτικά;

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα να πάρεις για μια μέρα 4 σικλακουρ . Ούτε πειράζει να πάρεις τα ουτρο από το στόμα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Περαστικά σας κοριτσι μου…

Αλλαζε το μαγιό σου καλού κακού κάθε φορά που βγαίνεις από τη θάλασσα και υπομονή τώρα. Μια καλλιέργεια και ότι βοηθάει για ανακούφιση των συμπτωμάτων. 
Φιλιά πολλά 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Πλέον δεν έχω συμπτώματα όμως δε γίνεται να μην κάνω μια καλλιέργεια να ξέρω τι μου γίνεται. Τελικά έκλεισα ραντεβού στις 14!Ανυπομονώ! 

3 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Εγώ απέχω από θάλασσα εδώ και δύο χρόνια. Δε σώθηκα έτσι βέβαια, αλλά στην ιδέα και μόνο ότι θα ξαναπάθω με πιάνει πανικός. Άλλαζε μαγιω αμέσως, στο σπίτι μη φοράς καν εσώρουχο. Πάρε και προβιοτικα καλού καλού. Εγώ έχω χτίσει τα εργοστάσια των υποθετων με γαλακτοβακιλους. Με βοήθησαν πάρα πολύ. 

Προβιοτικα ποσιμα εννοείς? Αν ναι ποια μου προτείνεις? Ήταν μια χρονιά που έκανα συνέχεια καλλιέργειες. Δεν αντέχω να το ζήσω πάλι αυτό 

1 ώρα πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Πράγματι ανανάς, αβοκάντο κ γενικά τα εξωτικά φρούτα βοηθούν πολύ στη γονιμότητα. Βρε λέτε γι’ αυτό να κάνουν πολλά παιδιά στην Αφρική; 

Εγώ έτρωγα αβοκάντο κάθε μέρα κ ανανά μετά την ετ. 

Επίσης κορίτσια θα ξαναπώ για το bowteck, εμένα τουλάχιστον με βοήθησε κ βέβαια κοιτάμε να έχουμε επάρκεια στη βιταμίνη D, προσπαθούμε να παίρνουμε κ ω3, μια κουταλιά λινέλαιο στη σαλάτα καθημερινά, σαρδέλες κλπ καλύπτουν τις ανάγκες για ω3, προτιμάμε τα προϊόντα ολικής κ αποφεύγουμε τα τρανς λιπαρά.

 

 

Εγώ παλιά που έπαιρνα ανοσοκατασταλτικά είχα πολύ μεγάλο πρόβλημα με μυκητιάσεις. Πήγαινα στη γιατρό, μου έδινε θεραπεία κ μετά από κανα μήνα πάλι τα ίδια. Απ’ τη θάλασσα κολλούσα τα πάντα.

Να μην τα πολυλογώ όταν έκοψα τα ανοσοκατασταλτικά το πρόβλημα μειώθηκε αλλά πάλι πάθαινα μυκητιάσεις απ’ τη θάλασσα ώσπου ανακάλυψα ένα φοβερό σκεύασμα. Λεγόταν ecovag. Το χρησιμοποίησα κ σώθηκα, τέλος οι μυκητιάσεις. Το πρόβλημα είναι ότι το απέσυραν απ’ την κυκλοφορία για έναν χαζό λόγο που είχε να κάνει με τα γραφειοκρατικά. Ελπίζω να ξανακυκλοφορήσει γιατί σώζει κόσμο, επίσης έπαιρνα κάθε καλοκαίρι λακτοβάκιλλους απ’ το στόμα για ενίσχυση της φυσικής χλωρίδας.

Μπορώ να πάρω μόνη μου λακτοβακιλους? Ποιους μου προτείνεις? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Eternity είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Πλέον δεν έχω συμπτώματα όμως δε γίνεται να μην κάνω μια καλλιέργεια να ξέρω τι μου γίνεται. Τελικά έκλεισα ραντεβού στις 14!Ανυπομονώ! 

Προβιοτικα ποσιμα εννοείς? Αν ναι ποια μου προτείνεις? Ήταν μια χρονιά που έκανα συνέχεια καλλιέργειες. Δεν αντέχω να το ζήσω πάλι αυτό 

Μπορώ να πάρω μόνη μου λακτοβακιλους? Ποιους μου προτείνεις? 

Τα εχω δοκιμασει όλα. Αυτά που με βοήθησαν τότε ήταν τα ladybalance. Απ' όταν τελείωνε η περίοδος έβαζα υπόθετα κάθε βράδυ μέχρι να ξαναέρθει. Τους τελευταίους μήνες που ετοιμάζομαι για εξωσωματική προληπτικά χρησιμοποιώ τα eva και  τα lactotune vaginal balance. Τα δεύτερα είναι χαπακια, αλλά μπαίνουν και κολπικά. Από μια κοπέλα στο φόρουμ τα έμαθα κι εγώ. Επίσης παίρνω και από το στόμα τα eva πάλι. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω τεράστιο θέμα και είμαι συνέχεια με αντιβιωσεις. Και τώρα στην εγκυμοσύνης πάλι ταλαιπωρουμαι και παίρνω αντιβιωση. Εγω ρώτησα 4 γιατρούς για το αν μπορώ να πάω στη θάλασσα ή όχι και όλοι μου απάντησαν να πηγαίνω αρκει: 

1. Να είναι καθαρή ή θάλασσα

2. Να κάθομαι σε καθαρό μερος (καθαρή πετσέτα και όχι πάνω σε άμμο πχ)

3. Όταν βγαίνω από τη θάλασσα να ξςπλενομαι,να σκούπισμα καλά και να αλλάζω μαγιο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...