Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , BlackCat είπε:

Εγώ πάλι είχα όλα τα συμπτώματα και είχα αποβάλλει.

Επισης ακόμα και μετά την απόξεση είχα συμπτώματα μέχρι να μηδενίσει η χοριακή.

Κατανοώ τον φόβο αλλά θα τρελλαθείς στο τέλος.

Όλα πάνε και θα πάνε καλά.

Άσε το παρελθόν πίσω και κοίτα το μέλλον γιατί είναι μακρύ :wub:

Δεν ξερω εχω τρελαθει γιατι παντα ημασταν άτυχοι σε πολλα θεματα :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Δεν ξερω εχω τρελαθει γιατι παντα ημασταν άτυχοι σε πολλα θεματα :(

Σε νιώθω και σε κατανοώ αλλά δεν γινεται να βγάλεις 9 μήνες μέσα στην τρέλλα.

Δεν είναι στο χέρι μας ούτε το καλό σενάριο ούτε το κακό.

Αν ήταν στο χέρι μας όλες εδώ μέσα θα ήμασταν πολύτεκνες τώρα , δεν θα υπήρχε καν το forum!

Δες το και αλλιώς σου συμβαινει αυτό που ονειρευόσουν τόσο καιρό ε απόλαυσε το όσο και αν κρατήσει.

Που θα κρατήσει αλλά δεν θα το έχεις απολαύσει..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , BlackCat είπε:

Σε νιώθω και σε κατανοώ αλλά δεν γινεται να βγάλεις 9 μήνες μέσα στην τρέλλα.

Δεν είναι στο χέρι μας ούτε το καλό σενάριο ούτε το κακό.

Αν ήταν στο χέρι μας όλες εδώ μέσα θα ήμασταν πολύτεκνες τώρα , δεν θα υπήρχε καν το forum!

Δες το και αλλιώς σου συμβαινει αυτό που ονειρευόσουν τόσο καιρό ε απόλαυσε το όσο και αν κρατήσει.

Που θα κρατήσει αλλά δεν θα το έχεις απολαύσει..

Μεχρι ν μπει ο 4ος μηνας δεν θα το απολαύσω ετσι κ αλλιως αχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

On 24/6/2022 at 2:57 ΜΜ, winspert είπε:

Χαχαχα,οχι....Μακαρι να ηταν μονο αυτό το θεμα μας...Εμεις ειναι σχεδόν απίθανο να τα καταφέρουμε φυσικα...Ρωταω για μια γνωστή... Μακάρι να είχαμε ευχάριστα!!!!

Κορίτσια μου καλησπερα, να μαι παλι !!! Τετάρτη έκανα ωοληψια και σήμερα έκανα την έμβρυο μεταφορά ένα ωαριακι !!! Ευχομαι να πανε καλα τα πραγματα καντε προσευχουλες σας παρακαλω , έχετε κανένα τιπ να με πειτε 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Katrin85 said:

Κορίτσια μου καλησπερα, να μαι παλι !!! Τετάρτη έκανα ωοληψια και σήμερα έκανα την έμβρυο μεταφορά ένα ωαριακι !!! Ευχομαι να πανε καλα τα πραγματα καντε προσευχουλες σας παρακαλω , έχετε κανένα τιπ να με πειτε 

Καλησπέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι! Δεν υπάρχει κάποιο τιπ. Να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη μόνο :)

@Καντι ρώτησα σήμερα για την εξέταση Νίκα αν θα δώσω και 2ο δείγμα και μου είπε ότι αυτό ίσχυε πριν απο χρόνια, τώρα έχει αλλάξει η διαδικασία 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι! Δεν υπάρχει κάποιο τιπ. Να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη μόνο :)

@Καντι ρώτησα σήμερα για την εξέταση Νίκα αν θα δώσω και 2ο δείγμα και μου είπε ότι αυτό ίσχυε πριν απο χρόνια, τώρα έχει αλλάξει η διαδικασία 

Οκ ενδιαφέρον! Κατάλαβε οτι με καποια παλιά μίλησες ; Χαχαχα


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Καντι said:

Οκ ενδιαφέρον! Κατάλαβε οτι με καποια παλιά μίλησες ; Χαχαχα

Ναι, της λεω μία φίλη μου είχε δωσει 2 φορές δείγμα. Αυτο μου λεει ήταν πριν 10 χρόνια καλέ χαχα (προφανώς υπερέβαλε με τα 10 χρόνια) 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Katrin85 είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα, να μαι παλι !!! Τετάρτη έκανα ωοληψια και σήμερα έκανα την έμβρυο μεταφορά ένα ωαριακι !!! Ευχομαι να πανε καλα τα πραγματα καντε προσευχουλες σας παρακαλω , έχετε κανένα τιπ να με πειτε 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου μέσα από την καρδιά μου, όλα να πάνε τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Τετοια δεν εχω..μονο μ κόπηκαν οι αναγούλες ενω τοσες μερες ημουν χαλια :(

Στη δευτερη παλινδρομη που είχα, όταν είχα υπέρηχο με τον γιατρό όπου εκεί είδαμε ότι είχε σταματήσει η καρδιά του μωρού, σκεφτόμουν να το ακυρώσω γιατί δεν άντεχα να σταθώ από τις αναγούλες.

Τις αναγούλες, το πρησμένο στήθος κτλ τα προκαλεί η υψηλή χοριακη. Αυτή για να πέσει και να ηρεμήσεις από τα συμπτώματα, θα πρέπει να έχει παλινδρομησει πολύ καιρό. Οπότε μην αγχώνεσαι άδικα. Σου λέω εγώ να μην αγχωνεσαι που είμαι χειρότερη από εσένα, αλλά εγώ οφείλω να σου πω το σωστό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια σημερα ακομα δεν εχω καθολου αναγούλες..εσας οταν τα έμβρυα παλινδρομήσαν τι συπτωματα είχατε; Εκτος απο τον υπέρηχο 

Εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα, ούτε συμπτώματα εγκυμοσύνης είχα. Τίποτα δεν με προειδοποίησε για την παλινδρόμηση. Ο γιατρός το είδε στον υπέρηχο.

9 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Δεν ξερω εχω τρελαθει γιατι παντα ημασταν άτυχοι σε πολλα θεματα :(

Αχ μπισκοτάκι πόσο σε καταλαβαίνω, ακόμα κ εγώ σίγουρη δεν είμαι για το μωρό, δεν έχω κανένα σύμπτωμα, ούτε είχα κ ποτέ. Τι κάνει τώρα αυτό εκεί μέσα ούτε ξέρω.. Πέρασε σήμερα 1 βδομάδα από τότε που πήγα στο γιατρό. Και έχω ραντεβού σε 2 βδομάδες. Αυτό για μένα είναι μαρτύριο.. Που ξέρω τώρα αν ζει ή όχι αυτό εκεί μέσα; 

Εγώ πάντως δεν τη θεωρώ καθόλου ωραία τη φάση της εγκυμοσύνης. Είναι τόσο αγχωτική περίοδος, τόσο δύσκολο να το διαχειριστώ.. πραγματικά συγχαίρω τις κοπέλες που το ξανακάνουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Υπομονή κορίτσια !τίποτα άλλο δεν μπορούμε να κάνουμε τελικά σε όποια φάση και να είμαστε!και εγώ στην αναμονή για την χοριακη είμαι.ειναι την Παρασκευή η ρουφιάνα 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα, ούτε συμπτώματα εγκυμοσύνης είχα. Τίποτα δεν με προειδοποίησε για την παλινδρόμηση. Ο γιατρός το είδε στον υπέρηχο.

Αχ μπισκοτάκι πόσο σε καταλαβαίνω, ακόμα κ εγώ σίγουρη δεν είμαι για το μωρό, δεν έχω κανένα σύμπτωμα, ούτε είχα κ ποτέ. Τι κάνει τώρα αυτό εκεί μέσα ούτε ξέρω.. Πέρασε σήμερα 1 βδομάδα από τότε που πήγα στο γιατρό. Και έχω ραντεβού σε 2 βδομάδες. Αυτό για μένα είναι μαρτύριο.. Που ξέρω τώρα αν ζει ή όχι αυτό εκεί μέσα; 

Εγώ πάντως δεν τη θεωρώ καθόλου ωραία τη φάση της εγκυμοσύνης. Είναι τόσο αγχωτική περίοδος, τόσο δύσκολο να το διαχειριστώ.. πραγματικά συγχαίρω τις κοπέλες που το ξανακάνουν. 

Καλημερα κοριτσακι μ!! Πηγαμε χθες για υπέρηχο γιατι δεν αντεξα..η καρδουλα τ χτυπούσε πολυ δυνατα οπως επρεπε μεγάλωσε κιολας έβγαλε κ ποδαρακια χεράκια φαινοταν κ τ κεφαλάκι του!!Μοιάζει με ανθρωπάκος! Τωρα μ ειπε σε 2 βδομαδες ν ξαναπαω! Μαρτύριο! Κανονικα 1 φορα τ βδομάδα επρεπε να μας δέχονται αχαχααχ

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Ναι, της λεω μία φίλη μου είχε δωσει 2 φορές δείγμα. Αυτο μου λεει ήταν πριν 10 χρόνια καλέ χαχα (προφανώς υπερέβαλε με τα 10 χρόνια) 

Το 2016 ηταν. Σε ποια το είπες ; Όχι στον ίδιο;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Τετοια δεν εχω..μονο μ κόπηκαν οι αναγούλες ενω τοσες μερες ημουν χαλια :(

Κόβονται και ξανάρχονται, μην ανησυχείς, μου συμβαίνει κι εμένα να έχω τέτοιου είδους σκαμπανευάσματα. Τα σύμπτώματα της εγκυμοσύνης δεν είναι σταθερά. Ολα καλά είναι!

16 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Δεν ξερω νιωθω περίεργα..εστειλα στον γιατρο μηπως να παω για υπέρηχο ..χθες ημουν πολυ χαλια κ ξαφνικα σημερα ολα καλα; Περιεργο γιατι οι αναγούλες σταματάνε μετα την 12η βδομάδα 

Δεν είναι στάνταρντ ότι σταματάνε τη 12η εβδομάδα, όπως σε σπάνιες περιπτώσεις κρατάνε πιο πολύ, έτσι μπορεί να σταματήσουν και νωρίτερα. Αλλά δε σημαίνει ότι σταμάτησαν επειδή δεν έχεις αναγούλα 1-2 μέρες, μπορεί να είναι ένα ευχάριστο διάλειμμα! Απόλαυσε το γιατί δεν ξέρεις πόσο θα κρατήσει!!!

12 ώρες πρίν, Katrin85 είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα, να μαι παλι !!! Τετάρτη έκανα ωοληψια και σήμερα έκανα την έμβρυο μεταφορά ένα ωαριακι !!! Ευχομαι να πανε καλα τα πραγματα καντε προσευχουλες σας παρακαλω , έχετε κανένα τιπ να με πειτε 

Καλή επιτυχία και καλοστέργιωτο να είναι το εμβρυάκι σου! Ηρεμία και ξεκούραση τώρα, χαλαρά πράγματα και ήπιες κινήσεις! Οχι βάρη, όχι σκυψήματα και θετική σκέψη!

7 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα, ούτε συμπτώματα εγκυμοσύνης είχα. Τίποτα δεν με προειδοποίησε για την παλινδρόμηση. Ο γιατρός το είδε στον υπέρηχο.

Αχ μπισκοτάκι πόσο σε καταλαβαίνω, ακόμα κ εγώ σίγουρη δεν είμαι για το μωρό, δεν έχω κανένα σύμπτωμα, ούτε είχα κ ποτέ. Τι κάνει τώρα αυτό εκεί μέσα ούτε ξέρω.. Πέρασε σήμερα 1 βδομάδα από τότε που πήγα στο γιατρό. Και έχω ραντεβού σε 2 βδομάδες. Αυτό για μένα είναι μαρτύριο.. Που ξέρω τώρα αν ζει ή όχι αυτό εκεί μέσα; 

Εγώ πάντως δεν τη θεωρώ καθόλου ωραία τη φάση της εγκυμοσύνης. Είναι τόσο αγχωτική περίοδος, τόσο δύσκολο να το διαχειριστώ.. πραγματικά συγχαίρω τις κοπέλες που το ξανακάνουν. 

Για εμένα πάντως χθες έκλεισαν 3 βδομάδες από τον τελευταίο υπέρηχο και θα με ξαναδεί την Τρίτη. Αλλά εφόσον μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να με δει νωρίτερα, τέλος, εκείνος ξέρει. Αυτό σκέφτομαι και ηρεμώ όταν το μυαλό πάει να παίξει περίεργα παιχνίδια. Εσύ έχεις ζήσει μία τόσο άσχημη εμπειρία που αφήνει τραύμα, λογικό είναι να φοβάσαι παραπάνω, αλλά αν προσπαθήσεις να το δεις λογικά με βάση το νόμο των πιθανοτήτων δεν έχεις παρά απειροελάχιστες πιθανότητες να ξανασυμβεί. Όλα πηγαίνουν πάρα πολύ καλά ως τώρα και δεν έχουν λόγο να μη συνεχίσουν έτσι! Εμπιστοσύνη στο μωρό σου! 

πρίν από 47 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Καλημερα κοριτσακι μ!! Πηγαμε χθες για υπέρηχο γιατι δεν αντεξα..η καρδουλα τ χτυπούσε πολυ δυνατα οπως επρεπε μεγάλωσε κιολας έβγαλε κ ποδαρακια χεράκια φαινοταν κ τ κεφαλάκι του!!Μοιάζει με ανθρωπάκος! Τωρα μ ειπε σε 2 βδομαδες ν ξαναπαω! Μαρτύριο! Κανονικα 1 φορα τ βδομάδα επρεπε να μας δέχονται αχαχααχ

Τέλεια!!! Είδες, ατάραχο το μωρό! Σου έκανε τη χάρη και πάτησε pause από τις αναγούλες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Καλημερα κοριτσακι μ!! Πηγαμε χθες για υπέρηχο γιατι δεν αντεξα..η καρδουλα τ χτυπούσε πολυ δυνατα οπως επρεπε μεγάλωσε κιολας έβγαλε κ ποδαρακια χεράκια φαινοταν κ τ κεφαλάκι του!!Μοιάζει με ανθρωπάκος! Τωρα μ ειπε σε 2 βδομαδες ν ξαναπαω! Μαρτύριο! Κανονικα 1 φορα τ βδομάδα επρεπε να μας δέχονται αχαχααχ

Εγω εχω ρίξει άπειρους " καυγάδες " με τον γυναικολόγο μου. Δεν ήθελε και εκείνος να πηγαίνω κάθε εβδομάδα γιατί δεν θέλει να κάνει τόσους υπερηχους στο μωρό. Του εξήγησα και του είπα ότι μετά από 2 παλινδρομες δεν αντέχω περισσότερο από εβδομάδα να μην πάω. Και όταν μου είπε μα και παλινδρομη να έχεις τι μπορούμε να κάνουμε  ? Του απάντησα:"τουλάχιστον θα το ξερω. Ξέρεις τι είναι να νομίζεις ότι είσαι έγκυος και να χαίρεσαι και μετά να πηγαίνεις στον γιατρό και να βλέπεις ότι το μωρό σου έχει πεθάνει?"

Ε και εκεί συμφωνήσαμε μέχρι και τη 12η εβδομάδα να πηγαίνω κάθε εβδομάδα. Απλά μου έκανε για ελάχιστη ώρα υπέρηχο, ίσα ίσα να δούμε ότι όλα είναι οκ.

Οποτε αν αυτό σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα, να το απαιτήσεις.

Και να σου πω και κάτι? Στο δεύτερο τρίμηνο μου έλεγε τώρα θα έρχεσαι μια φορά τον μήνα και δεν το διαπραγματεύομαι κτλ. Και επειδή πάντα κάτι τύχαινε (ποναλακια και διάφορα αλλα) τύχαινε να με δει νωρίτερα μου λέει σε κάποια φάση:" μα πάλι εσύ εδώ? Βρε δεν είπαμε ότι δεν κάνει τόσο συχνά υπερηχους?"

Ε και εκεί μου βρήκε ότι το μωρό είναι πίσω σε ανάπτυξη. Θα μου πεις θα κερδίσω κάτι τώρα που το ξέρω ένα μήνα νωριτερα αφού δεν γίνεται τίποτα? Ναι για μένα ναι, γιατί τουλάχιστον τώρα ξέρω και έχω κανει ήδη ο, τι μπορώ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...