Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Είναι δυο έμβρυα 4 ημερών.ξερωωγω από τη μια πήγα να χαρώ από την άλλη άντε πάλι λέω να πάμε για βιοχημική 

Καρδούλα μου ούτε να ξανά ακούσω την λέξη βιοχημική...κ όχι απλά επειδή το πέρασα πριν 4 μέρες κ γνωρίζω αλλά γιατί έχεις ένα υπέροχο νούμερο..ΟΛΑ θα πάνε τέλεια...όπως λέει κ μια φίλη μου δεν γίνεται όλα τα άσχημα σε εμάς..πρέπει να έρθει κ μια χαρά...κ σε εσένα είμαι χίλια τα 100 σίγουρη ότι ήρθε...Από την ψυχή μου για μια πανέμορφη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Είναι δυο έμβρυα 4 ημερών.ξερωωγω από τη μια πήγα να χαρώ από την άλλη άντε πάλι λέω να πάμε για βιοχημική 

@Ζαργαναρα όχι ρε συ! Δεν είναι δυνατόν με τόσο ψηλή πρώτη χοριακή να κάνεις σαν πρώτη σκέψη τη βιοχημικη.. Να είχες κάτω από 100 ή και κάτω από 50, να πάει το μυαλό σου εκεί. Δεν λέω πως είναι αδύνατο να συμβεί, αλλά είναι κρίμα και άδικο να είναι αυτή η πρώτη σου σκέψη με 700 χοριακή.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Το καλό πιστεύω είναι ότι δε πονάω πουθενα ούτε συσπάσεις έχω τίποτα.οκα καλα

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Καλούς διπλασιασμους!Αυτο μετράει. Έχω 2 βιοχημικές στο ιστορικό μου οι οποίες είχαν διψήφια χοριακη. Δύσκολο μια βιοχημική να φτάσει σε τόσο μεγάλο νούμερο. Όσο για δίδυμη κύηση λίγο δύσκολο νομίζω, εγώ με 2 ημέρες καθυστέρηση είχα 800+ χοριακη. Νομίζω το τελευταίο που σε νοιάζει είναι αυτό βέβαια. Η επόμενη χοριακη είναι σημαντικη. Είμαι σίγουρη ότι αυτή η φορά είναι η τυχερή σου!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Έκανα τεστακι δεν έχω κοβιντ. Μου έμειναν 4 τα βάλαμε κατάψυξη 3ημερων γιατί φοβήθηκαν μην τα χάσουμε 

Ωραία! Έχετε τέσσερα έμβρυα, πολύ καλά. Λογικά ετ από Σεπτέμβρη;

Link to comment
Share on other sites

On 24/6/2022 at 12:44 ΜΜ, winspert είπε:

Εντελώς πληροφοριακα αν μπορειτε να με βοηθησετε... Υπάρχει περίπτωση με μια σάλπιγγα να μεινει καποια εγκυος με την πρώτη επαφη; Η αλλη εχει αφαιρεθεί πριν τρια περίπου χρόνια λογω υδροσαλπιγγας...

πρίν από 9 λεπτά , Vxatz είπε:
On 24/6/2022 at 12:44 ΜΜ, winspert είπε:

 

Κορίτσια gonal ανοιχτή 17/6 μπορεί να χρησιμοποιηθεί; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Vxatz είπε:

Κορίτσια gonal ανοιχτή 17/6 μπορεί να χρησιμοποιηθεί; 

Νομίζω ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέχρι και ένα μήνα μετά το άνοιγμα της. Αρκεί να ήταν ψυγείο βέβαια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Kate92 είπε:

Νομίζω ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέχρι και ένα μήνα μετά το άνοιγμα της. Αρκεί να ήταν ψυγείο βέβαια!

20 μερες ειναι τ μέγιστο μ ειχε πει ο γυναικολόγος αφου ανοιχτεί.. αλλα καλυτερα να ρωτησει τ γιατρο της  για σιγουρια 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Νομίζω ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέχρι και ένα μήνα μετά το άνοιγμα της. Αρκεί να ήταν ψυγείο βέβαια

1 ώρα πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

20 μερες ειναι τ μέγιστο μ ειχε πει ο γυναικολόγος αφου ανοιχτεί.. αλλα καλυτερα να ρωτησει τ γιατρο της  για σιγουρια 

Ακόμα μια ερώτηση κορίτσια. Οι gonal 900 μονάδων βγάζουν παραπάνω μονάδες. Τις χρησιμοποιούμε κανονικά όλες ακόμα κ τις παραπάνω έτσι δεν είναι; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

To πήρα απόφαση, θα το κάνουμε το ταξίδι! Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Μακάρι να καταφέρουμε όλες να κρατήσουμε τα μωράκια μας:)

Και πολυ καλα θα κάνετε, γιατι οταν έρθει το μωράκι που θα έρθει την Αμερική θα κάνετε χρόνια να την ξαναδείτε!

2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

Κορίτσια gonal ανοιχτή 17/6 μπορεί να χρησιμοποιηθεί; 

Λογικά ναι , μεχρι και για ενα μήνα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις.

πρίν από 41 λεπτά , Vxatz είπε:

 

Τι εννοείς για τις μονάδες? Αν πχ κανεις 150 κανεις 150. Οταν τελειώσει η πένα και εχει 70 μεσα τις κανεις και συμπληρώνεις απο την καινούργια που θα ανοίξεις 80 μονάδες.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Καντι είπε:

Και πολυ καλα θα κάνετε, γιατι οταν έρθει το μωράκι που θα έρθει την Αμερική θα κάνετε χρόνια να την ξαναδείτε!

Λογικά ναι , μεχρι και για ενα μήνα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις.

Τι εννοείς για τις μονάδες? Αν πχ κανεις 150 κανεις 150. Οταν τελειώσει η πένα και εχει 70 μεσα τις κανεις και συμπληρώνεις απο την καινούργια που θα ανοίξεις 80 μονάδες.

Δηλαδη για να καταλάβω κ εγω να υπολογιζουμε 970 μοναδες??? Ειναι στανταρ αυτο? Εγω δηλαδη αν κανω 250 μοναδες, την τέταρτη φορά που θα κανω θα βαλω 220 μοναδες??? Κ οχι 150 που νόμιζα??? Αν δεν εχει μεσα τις παραπανω 70, θα καταλαβω απο καπου μετα την ενεση οτι δεν εγιναν οι μοναδες που νόμιζα ή ήθελα γιατι οντως δεν ειχαν μεινει αλλες...??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Maria.28 είπε:

Δηλαδη για να καταλάβω κ εγω να υπολογιζουμε 970 μοναδες??? Ειναι στανταρ αυτο? Εγω δηλαδη αν κανω 250 μοναδες, την τέταρτη φορά που θα κανω θα βαλω 220 μοναδες??? Κ οχι 150 που νόμιζα??? Αν δεν εχει μεσα τις παραπανω 70, θα καταλαβω απο καπου μετα την ενεση οτι δεν εγιναν οι μοναδες που νόμιζα ή ήθελα γιατι οντως δεν ειχαν μεινει αλλες...??? 

Περιπου τοσο εχει παραπανω 50-70 μονάδες. Δεν καταλαβαινω καλα την ερώτηση που μου κανεις. Αλλα εσυ τι δόση κανεις; 250 μονάδες;. Γυρίζεις την σύριγγα στο 250 και αν δεν φτάσουν θα σταματήσει στο παραθυράκι η τιμη που δεν εγινε, πχ 100 , οποτε θα ξέρεις οτι εκανες μονο τις 150.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Κορίτσια βγηκε 694,12

Ο γιατρός πετάει από χαρά 

Τρίτη πάμε για επαναληπτική 

Συγχαρητήρια! Πολύ καλό νούμερο, εύχομαι καλούς διπλασιασμούς! :)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Καντι είπε:

Και πολυ καλα θα κάνετε, γιατι οταν έρθει το μωράκι που θα έρθει την Αμερική θα κάνετε χρόνια να την ξαναδείτε!

Λογικά ναι , μεχρι και για ενα μήνα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις.

Τι εννοείς για τις μονάδες? Αν πχ κανεις 150 κανεις 150. Οταν τελειώσει η πένα και εχει 70 μεσα τις κανεις και συμπληρώνεις απο την καινούργια που θα ανοίξεις 80 μονάδες.

Κάνω 300 μοναδες δλδ μια πένα των 900 έχει για τρεις φορές διαπίστωσα όμως ότι στο τέλος περισσεύουν κ άλλες. Άρα έχει πάνω από 900 ή εγώ κάνω κάτι λάθος; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

Κάνω 300 μοναδες δλδ μια πένα των 900 έχει για τρεις φορές διαπίστωσα όμως ότι στο τέλος περισσεύουν κ άλλες. Άρα έχει πάνω από 900 ή εγώ κάνω κάτι λάθος; 

Έχει όντως περισσότερες μέσα. Δεν ξέρω πόσες,αλλά κι εμένα πάντα μου περίσσευε κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Ωραία! Έχετε τέσσερα έμβρυα, πολύ καλά. Λογικά ετ από Σεπτέμβρη;

Ναι από Σεπτέμβρη, τώρα είμαι με υπερδιέγερση, γι αυτο και ο πυρετός και με έχει πλακώσει στις αντιβιωσεις

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...