Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , Αγάπ είπε:

Ναι από Σεπτέμβρη, τώρα είμαι με υπερδιέγερση, γι αυτο και ο πυρετός και με έχει πλακώσει στις αντιβιωσεις

Κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι. Και εγώ 4 έμβρυα έχω 5ης ημέρας. Πάμε με αυτά που έχουμε. Τι να κάνουμε. Να σκέφτεσαι ότι σε αυτά τα 4 μπορεί να ειναι το παιδάκι μας. Δώσε όλη την ενέργεια σου εκεί. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

Κάνω 300 μοναδες δλδ μια πένα των 900 έχει για τρεις φορές διαπίστωσα όμως ότι στο τέλος περισσεύουν κ άλλες. Άρα έχει πάνω από 900 ή εγώ κάνω κάτι λάθος; 

Έτσι όπως στα λέει η @Καντι είναι. Έχει παραπάνω. Στην τέταρτη δόση που θα κάνεις ρυθμίζεις πάλι 300 μονάδες αλλά επειδή δεν θα έχει τόσες, στο παραθυράκι θα σου γράφει πόσες μονάδες δεν έγιναν, οπότε τις βάζεις από την καινούργια πένα.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Ναι από Σεπτέμβρη, τώρα είμαι με υπερδιέγερση, γι αυτο και ο πυρετός και με έχει πλακώσει στις αντιβιωσεις

Περαστικά!! Μόνο πυρετό έχεις ή και αλλά συμπτώματα; Μετά την ωοληψια το κατάλαβες Ε; Ελπιζω να περάσει γρήγορα…

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα 

Σήμερα κλείνω την Πέμπτη βδομάδα κύησης και είδα στο εσώρουχο μια - δυο κηλιδες και λίγο στο χαρτι από καφέ υγρά . Παίρνω ουτροτζεσταν και μου συνέστησαν μια ένεση προγεστερονης.η μαία μου είπε πως είναι φυσιολογικό λόγω της αύξησης της προγεστερονης και  Ο γιατρός είναι καθησυχαστικός.  Έχω κι έναν ελαφρύ πόνο … έχει καμία αντίστοιχη εμπειρία ή πληροφορίες σχετικά; Πρέπει να μαι ξαπλωμένη ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Aimili είπε:

Καλημέρα 

Σήμερα κλείνω την Πέμπτη βδομάδα κύησης και είδα στο εσώρουχο μια - δυο κηλιδες και λίγο στο χαρτι από καφέ υγρά . Παίρνω ουτροτζεσταν και μου συνέστησαν μια ένεση προγεστερονης.η μαία μου είπε πως είναι φυσιολογικό λόγω της αύξησης της προγεστερονης και  Ο γιατρός είναι καθησυχαστικός.  Έχω κι έναν ελαφρύ πόνο … έχει καμία αντίστοιχη εμπειρία ή πληροφορίες σχετικά; Πρέπει να μαι ξαπλωμένη ; 

Εγώ ειχα ..τωρα ειμαι στην 9η βδομάδα..οσο μπορεις κατσε σπιτι ξαπλωμενη κ ήρεμη κ να παιρνεις προγεστερονη που σ πρότειναν…πολλες φορες ειναι αγγειακια που σπανε οταν ειναι καφε αίμα ειναι παλιο.Σου έδωσε μαγνήσιο για τις συσπάσεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , μάφιν είπε:

Περαστικά!! Μόνο πυρετό έχεις ή και αλλά συμπτώματα; Μετά την ωοληψια το κατάλαβες Ε; Ελπιζω να περάσει γρήγορα…

Ευχαριστώ πολύ. Τώρα έχω μόνο πυρετό και πολύ κούραση. Τις προηγούμενες ημέρες είχα και πόνο ψηλά στην κοιλιά. Μετά την ωοληψια εννοείται είχα πρηστει και έκανα κατακράτηση υγρών 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aimili είπε:

Καλημέρα 

Σήμερα κλείνω την Πέμπτη βδομάδα κύησης και είδα στο εσώρουχο μια - δυο κηλιδες και λίγο στο χαρτι από καφέ υγρά . Παίρνω ουτροτζεσταν και μου συνέστησαν μια ένεση προγεστερονης.η μαία μου είπε πως είναι φυσιολογικό λόγω της αύξησης της προγεστερονης και  Ο γιατρός είναι καθησυχαστικός.  Έχω κι έναν ελαφρύ πόνο … έχει καμία αντίστοιχη εμπειρία ή πληροφορίες σχετικά; Πρέπει να μαι ξαπλωμένη ; 

Ναι το ειχα παθει και εγω. Δν ηταν κατι μ ειχρ πει ο γιατρός. Υπολείμματα παλαιότερα. Μην ανησυχεις. Ξεκουραση για να νιώθεις εσυ καλυτερα, οχι πως ειναι απαραιτητο. Μην αγχωνεσαι ολα ειναι μια χαρα. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Aimili είπε:

Καλημέρα 

Σήμερα κλείνω την Πέμπτη βδομάδα κύησης και είδα στο εσώρουχο μια - δυο κηλιδες και λίγο στο χαρτι από καφέ υγρά . Παίρνω ουτροτζεσταν και μου συνέστησαν μια ένεση προγεστερονης.η μαία μου είπε πως είναι φυσιολογικό λόγω της αύξησης της προγεστερονης και  Ο γιατρός είναι καθησυχαστικός.  Έχω κι έναν ελαφρύ πόνο … έχει καμία αντίστοιχη εμπειρία ή πληροφορίες σχετικά; Πρέπει να μαι ξαπλωμένη ; 

Μέχρι να κλείσει το πρώτο τρίμηνο γενικά οι γιατροί συστήνουν ξεκούραση καλού κακού μέχρι να «δέσει» το παιδί, λίγο αίμα είναι σύνηθες κ εγώ είχα αλλά μου είπε ο γιατρός να είμαι πιο πολύ ξάπλα. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Περιπου τοσο εχει παραπανω 50-70 μονάδες. Δεν καταλαβαινω καλα την ερώτηση που μου κανεις. Αλλα εσυ τι δόση κανεις; 250 μονάδες;. Γυρίζεις την σύριγγα στο 250 και αν δεν φτάσουν θα σταματήσει στο παραθυράκι η τιμη που δεν εγινε, πχ 100 , οποτε θα ξέρεις οτι εκανες μονο τις 150.

Σ ευχαριστω πολυ. Καταλαβα δεν το ηξερα αυτο για την πενα. Παρ ολα αυτα αδιαθετησα σημερα κ περιμενα να ξεκινησω κ ειμαι θετική στον κοβιντ. Ακυρη η διέγερση μου είπε ο γιατρος εννοειται. Παω για Σεπτεμβρη... 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πω πω αυτές οι ivor με έχουν πεθάνει. Πονάει πολύ το υγρό. Η πρώτη μου έκανε τεράστια μελάνια. Και η σημερινή έχει πρηστει στο σημείο που την έκανα 

Επειδή κάνω τις ίδιες!το κόλπο είναι να βγάζεις τον αέρα από μέσα.και όταν βγει υγρό από την ένεση να τη  σκουπίζεις την βελόνα με το βαμβάκι.εγω αυτό κατάλαβα γιατί ετσουζα και εγώ πολύ στην αρχή.εκτος αν πλέον τα έχω συνηθίσει και έχω πάθει ανοσία...χαχαχα δεν νι τίποτα πλέον 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Επειδή κάνω τις ίδιες!το κόλπο είναι να βγάζεις τον αέρα από μέσα.και όταν βγει υγρό από την ένεση να τη  σκουπίζεις την βελόνα με το βαμβάκι.εγω αυτό κατάλαβα γιατί ετσουζα και εγώ πολύ στην αρχή.εκτος αν πλέον τα έχω συνηθίσει και έχω πάθει ανοσία...χαχαχα δεν νι τίποτα πλέον 

Ναι αλλά κανονικά λέει μεσα στις οδηγίες να μην βγάζουμε τον αέρα. Θα το δοκιμάσω να δω όμως 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria.28 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ. Καταλαβα δεν το ηξερα αυτο για την πενα. Παρ ολα αυτα αδιαθετησα σημερα κ περιμενα να ξεκινησω κ ειμαι θετική στον κοβιντ. Ακυρη η διέγερση μου είπε ο γιατρος εννοειται. Παω για Σεπτεμβρη... 

Ωχ περαστικά βρε κορίτσι. Τι γκαντεμιά και αυτό με τον κοβιντ, εγώ τώρα βγήκα από καραντίνα (έχασα και μια ωοληψια). Όλα τα είχαμε αυτό μας έλειπε. Σύντομα υγιής και από Σεπτέμβρη έχουμε μαζευτεί πολλές!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Σποράκι είπε:

Ωχ περαστικά βρε κορίτσι. Τι γκαντεμιά και αυτό με τον κοβιντ, εγώ τώρα βγήκα από καραντίνα (έχασα και μια ωοληψια). Όλα τα είχαμε αυτό μας έλειπε. Σύντομα υγιής και από Σεπτέμβρη έχουμε μαζευτεί πολλές!!!

Ωχ κ εσυ ε??? Τι γκαντεμια πραγματικά να μην εχεις κολλήσει τόσα χρονια, να εχεις παει σε κλαμπακια απο δω απο κει κ τωρα να κολλησω απ το πουθενα. Τελοσπαντων εχουμε που προσπαθούμε με εξετασεις κ χειρουργεία σχεδον απο τον Νοεμβρη, δε βαριεσαι... Λιγη υπομονη παραπάνω κ τον Σεπτεμβρη θα ειμαστε πολλες να αλληλοϋποστηριζομαστε. Κ λιγη τυχη παραπανω να εχουμε ολες μας επιτελους!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kallo είπε:

Ναι αλλά κανονικά λέει μεσα στις οδηγίες να μην βγάζουμε τον αέρα. Θα το δοκιμάσω να δω όμως 

Ο αέρας είναι που κάνει τα γρομπαλακια και το πρήξιμο στο σημείο εκεί...ξέρεις αυτό το γρομπαλακι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...