Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Aimili είπε:

Καλημέρα 

Σήμερα κλείνω την Πέμπτη βδομάδα κύησης και είδα στο εσώρουχο μια - δυο κηλιδες και λίγο στο χαρτι από καφέ υγρά . Παίρνω ουτροτζεσταν και μου συνέστησαν μια ένεση προγεστερονης.η μαία μου είπε πως είναι φυσιολογικό λόγω της αύξησης της προγεστερονης και  Ο γιατρός είναι καθησυχαστικός.  Έχω κι έναν ελαφρύ πόνο … έχει καμία αντίστοιχη εμπειρία ή πληροφορίες σχετικά; Πρέπει να μαι ξαπλωμένη ; 

Να μην ανησυχείς αλλά να το κοιτάξεις καλού κακού! Και εμένα μου είχαν εμφανιστεί από εκείνη την εβδομάδα και μου τελείωσαν περίπου τη δέκατη. Άλλοτε είχα αρκετά ( εσώρουχο, χαρτί και τουαλέτα) και άλλοτε λιγότερα. Με είδε η γιατρός, είδε ότι είναι αιμάτωμα και μου είπε πως θα καθαρίσει μόνο του και να μην ανησυχώ, δεν μου έδωσε τπτ! Εγώ από μόνη μου δεν έκανα πολλά πολλά γιατί έβλεπα ότι γινόταν εντονότερο όταν κουραζόμουν.. Να έχεις μια τελειόμηνη, υπέροχη εγκυμοσύνη♥️ Ν αγκαλιάσουμε τα παιδάκια μας γερά, όλες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Ζαργαναρα είπε:

Ο αέρας είναι που κάνει τα γρομπαλακια και το πρήξιμο στο σημείο εκεί...ξέρεις αυτό το γρομπαλακι

Αυριο θα τον βγάλω και ελπίζω να είναι καλύτερα. Γιατί 2 από τις 3 ενεσεις που έχω κάνει προς το παρών με έχουν πεθάνει και έχουν μελανιασει πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια όσες ειναι εγκυουλες ή ηταν ειχαν έντονο πονο στην πλατη στο ύψος περιπου του στήθους;  Με πιάνει καθε απογευμα κ υποφέρω.Ξερει τι μπορει να ειναι; Το εχει πάθει καμια ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα είχαμε την ωοληψια. Ο γυναικολόγος που έκανα την παρακολούθηση στην πόλη μου είχε μετρήσει 16ωοθυλακια, με ικανοποιητικά μεγέθη. Σήμερα πήραμε τελικά 9 ωάρια και η εμβρυολογος με ενημερωσε οτι και αυτα δεν ηταν όλα μεγάλα μεγαλα. Και υπήρχαν και αρκετά μικρότερα που δεν πηραμε. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να υποθέσω. Ο γυναικολόγος είπε ότι προφανως δεν είχαν όλα τα ωοθυλάκια ωάριο μέσα. Ρώτησα μήπως είχαν σπάσει κάποια και δεν τα προλάβαμε και μου είπαν όχι. Ξέρω ότι δεν είναι λίγα 9ωαρια, αλλά πραγματικά απογοητεύτηκα πολύ και στεναχωρήθηκα. Περίμενα να είχαμε καλύτερα δεδομένα. Είχε κάποια αντίστοιχη εμπειρία για να μου πει τι μπορεί να πήγε στραβά? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Aimili είπε:

Καλημέρα 

Σήμερα κλείνω την Πέμπτη βδομάδα κύησης και είδα στο εσώρουχο μια - δυο κηλιδες και λίγο στο χαρτι από καφέ υγρά . Παίρνω ουτροτζεσταν και μου συνέστησαν μια ένεση προγεστερονης.η μαία μου είπε πως είναι φυσιολογικό λόγω της αύξησης της προγεστερονης και  Ο γιατρός είναι καθησυχαστικός.  Έχω κι έναν ελαφρύ πόνο … έχει καμία αντίστοιχη εμπειρία ή πληροφορίες σχετικά; Πρέπει να μαι ξαπλωμένη ; 

Ακριβώς το ίδιο μου συνέβη και μένα την μέρα που συμπληρωνα την έκτη βδομάδα..Με σχετικά έντονους πόνους.Εκατσα ξάπλα και μετά από τέσσερις μέρες έκανα τον πρώτο υπέρηχο κι ήταν όλα καλά.Εχει περάσει μια βδομάδα από τιτε κι εξακολουθώ να βλέπω καφέ υγρά πιο αραιά όπως και πιο αραιά είναι και τα πονάκια.Αρχισα να παίρνω μαγνήσιο από τότε.Ο γιατρός είπε ότι στον υπέρηχο είδε αρκετό αιματακι στην μήτρα που θεωρεί ότι είναι από την εμφύτευση..Τι να πω;Με καθησύχασε οπότε, υπομονή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Kate92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα είχαμε την ωοληψια. Ο γυναικολόγος που έκανα την παρακολούθηση στην πόλη μου είχε μετρήσει 16ωοθυλακια, με ικανοποιητικά μεγέθη. Σήμερα πήραμε τελικά 9 ωάρια και η εμβρυολογος με ενημερωσε οτι και αυτα δεν ηταν όλα μεγάλα μεγαλα. Και υπήρχαν και αρκετά μικρότερα που δεν πηραμε. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να υποθέσω. Ο γυναικολόγος είπε ότι προφανως δεν είχαν όλα τα ωοθυλάκια ωάριο μέσα. Ρώτησα μήπως είχαν σπάσει κάποια και δεν τα προλάβαμε και μου είπαν όχι. Ξέρω ότι δεν είναι λίγα 9ωαρια, αλλά πραγματικά απογοητεύτηκα πολύ και στεναχωρήθηκα. Περίμενα να είχαμε καλύτερα δεδομένα. Είχε κάποια αντίστοιχη εμπειρία για να μου πει τι μπορεί να πήγε στραβά? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Μπορει να μην προχώρησαν κάποια από τα 16. Συμβαίνει αυτό. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Μπορει να μην προχώρησαν κάποια από τα 16. Συμβαίνει αυτό. 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου κορίτσι μου. Δύο μέρες πριν την ωοληψια ήταν 16 ωοθυλακια σε μεγέθη 18 έως 21

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Kate92 είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση σου κορίτσι μου. Δύο μέρες πριν την ωοληψια ήταν 16 ωοθυλακια σε μεγέθη 18 έως 21

Κ τα 16; 

Τότε δεν θα είχαν ωάριο μέσα όλα 

Μια χαρά είναι τα 9


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Κ τα 16; 

Εννοείται και εγώ είχα 20 αλλά έβγαλα 7 καλά .δεν πάει να πει ότι όλα τα ωοθηλακια είναι με κύτταρο μέσα αν το λέω καλά... μπορεί να είναι και άδεια η και μικρά .σε ενδιαφέρει να είναι γερά 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kate92 said:

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα είχαμε την ωοληψια. Ο γυναικολόγος που έκανα την παρακολούθηση στην πόλη μου είχε μετρήσει 16ωοθυλακια, με ικανοποιητικά μεγέθη. Σήμερα πήραμε τελικά 9 ωάρια και η εμβρυολογος με ενημερωσε οτι και αυτα δεν ηταν όλα μεγάλα μεγαλα. Και υπήρχαν και αρκετά μικρότερα που δεν πηραμε. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να υποθέσω. Ο γυναικολόγος είπε ότι προφανως δεν είχαν όλα τα ωοθυλάκια ωάριο μέσα. Ρώτησα μήπως είχαν σπάσει κάποια και δεν τα προλάβαμε και μου είπαν όχι. Ξέρω ότι δεν είναι λίγα 9ωαρια, αλλά πραγματικά απογοητεύτηκα πολύ και στεναχωρήθηκα. Περίμενα να είχαμε καλύτερα δεδομένα. Είχε κάποια αντίστοιχη εμπειρία για να μου πει τι μπορεί να πήγε στραβά? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συμβαίνει κάποια να είναι άδεια ή ανώριμα. Πόσο ήταν η Ε2 σου στην τελευταία μέτρηση; Σημασία έχει αυτά τα 9 να προχωρήσουν καλά και θα έχεις τέλεια ποσοστά. Θα τα αφήσετε για βλαστοκύστες ή 3ης μέρας;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Κ τα 16; 

Τότε δεν θα είχαν ωάριο μέσα όλα 

Μια χαρά είναι τα 9

Ναι! Αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι κι εγώ. 

9 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Συμβαίνει κάποια να είναι άδεια ή ανώριμα. Πόσο ήταν η Ε2 σου στην τελευταία μέτρηση; Σημασία έχει αυτά τα 9 να προχωρήσουν καλά και θα έχεις τέλεια ποσοστά. Θα τα αφήσετε για βλαστοκύστες ή 3ης μέρας;

2 μέρες πριν ήταν 2300. Η εμβρυολογος είπε θα μας ενημερώσει σήμερα για το πόσα γονιμοποιηθηκαν. Και ανάλογα με τον αριθμό τους θα αποφασίσουμε αν θα πάμε με 3ης ή 5ης. Υποθέτω δε θα θέλει να ρισκάρει να τα χάσουμε αν ειναι λίγα. Είναι η πρώτη μας εξωσωματική, οπότε πάμε δοκιμαστικά. Δεν έχω προσπαθήσει ξανά ούτε με τα μεν, ούτε με τα δε. 

9 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Εννοείται και εγώ είχα 20 αλλά έβγαλα 7 καλά .δεν πάει να πει ότι όλα τα ωοθηλακια είναι με κύτταρο μέσα αν το λέω καλά... μπορεί να είναι και άδεια η και μικρά .σε ενδιαφέρει να είναι γερά 

Ααα..δεν είμαι η μόνη δηλαδή... Από τα 7 που πήρες εσύ πόσα γονιμοποιηθηκαν τελικα και πως προχώρησαν?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Kate92 είπε:

Ναι! Αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι κι εγώ. 

2 μέρες πριν ήταν 2300. Η εμβρυολογος είπε θα μας ενημερώσει σήμερα για το πόσα γονιμοποιηθηκαν. Και ανάλογα με τον αριθμό τους θα αποφασίσουμε αν θα πάμε με 3ης ή 5ης. Υποθέτω δε θα θέλει να ρισκάρει να τα χάσουμε αν ειναι λίγα. Είναι η πρώτη μας εξωσωματική, οπότε πάμε δοκιμαστικά. Δεν έχω προσπαθήσει ξανά ούτε με τα μεν, ούτε με τα δε. 

Ααα..δεν είμαι η μόνη δηλαδή... Από τα 7 που πήρες εσύ πόσα γονιμοποιηθηκαν τελικα και πως προχώρησαν?

Τα 5 ήταν πάρα πολύ καλά είναι 4 μέρας.τα δύο εεε δεν ήταν τόσο καλά και δεν προχώρησαν .τώρα έβαλα δύο και είμαι έγκυος ούτε εγώ δεν το έχω. Πιστέψει χαχα κ τα άλλα 3 καταψηξη.με το καλό κ σε εσένα....και ένα άλλο που μας είχαν πει ότι παίζει ρόλο η ποιότητα για να τα πάνε 3ης μέρας η 5ης.να σου πω και κάτι εγώ εκεί στο Έλενας τους εμπιστεύομαι και γενικά ποτέ δεν ασχολούμαι με το πόσο πήγε η Ε2 το μόνο που κοίταζα είναι πόσα είναι στο υπέροχο πόσα μεγάλωσαν και πόσο πάχος είχε το ενδομήτριο .μην τα πολύ ψάχνεις γιατί μετά θα αγχωθεις πολύ ... γνώμη μου!εγώ το κάνω αυτό αλλά Κόριτσια τα κοίτανε 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Τα 5 ήταν πάρα πολύ καλά είναι 4 μέρας.τα δύο εεε δεν ήταν τόσο καλά και δεν προχώρησαν .τώρα έβαλα δύο και είμαι έγκυος ούτε εγώ δεν το έχω. Πιστέψει χαχα κ τα άλλα 3 καταψηξη.με το καλό κ σε εσένα....και ένα άλλο που μας είχαν πει ότι παίζει ρόλο η ποιότητα για να τα πάνε 3ης μέρας η 5ης.να σου πω και κάτι εγώ εκεί στο Έλενας τους εμπιστεύομαι και γενικά ποτέ δεν ασχολούμαι με το πόσο πήγε η Ε2 το μόνο που κοίταζα είναι πόσα είναι στο υπέροχο πόσα μεγάλωσαν και πόσο πάχος είχε το ενδομήτριο .μην τα πολύ ψάχνεις γιατί μετά θα αγχωθεις πολύ ... γνώμη μου!εγώ το κάνω αυτό αλλά Κόριτσια τα κοίτανε 

 

Στο Ελενας είσαι? Εκεί έκανες εξωσωματικη? Έμεινες έγκυος με την πρωτη προσπάθεια? 

12 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα είχαμε την ωοληψια. Ο γυναικολόγος που έκανα την παρακολούθηση στην πόλη μου είχε μετρήσει 16ωοθυλακια, με ικανοποιητικά μεγέθη. Σήμερα πήραμε τελικά 9 ωάρια και η εμβρυολογος με ενημερωσε οτι και αυτα δεν ηταν όλα μεγάλα μεγαλα. Και υπήρχαν και αρκετά μικρότερα που δεν πηραμε. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να υποθέσω. Ο γυναικολόγος είπε ότι προφανως δεν είχαν όλα τα ωοθυλάκια ωάριο μέσα. Ρώτησα μήπως είχαν σπάσει κάποια και δεν τα προλάβαμε και μου είπαν όχι. Ξέρω ότι δεν είναι λίγα 9ωαρια, αλλά πραγματικά απογοητεύτηκα πολύ και στεναχωρήθηκα. Περίμενα να είχαμε καλύτερα δεδομένα. Είχε κάποια αντίστοιχη εμπειρία για να μου πει τι μπορεί να πήγε στραβά? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Εγώ είχα 10 ωοθηλάκια. Γονιμοποιήθηκαν τα 5 και προχώρησαν τα 4 σε 5ης μέρας

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Τα 5 ήταν πάρα πολύ καλά είναι 4 μέρας.τα δύο εεε δεν ήταν τόσο καλά και δεν προχώρησαν .τώρα έβαλα δύο και είμαι έγκυος ούτε εγώ δεν το έχω. Πιστέψει χαχα κ τα άλλα 3 καταψηξη.με το καλό κ σε εσένα....και ένα άλλο που μας είχαν πει ότι παίζει ρόλο η ποιότητα για να τα πάνε 3ης μέρας η 5ης.να σου πω και κάτι εγώ εκεί στο Έλενας τους εμπιστεύομαι και γενικά ποτέ δεν ασχολούμαι με το πόσο πήγε η Ε2 το μόνο που κοίταζα είναι πόσα είναι στο υπέροχο πόσα μεγάλωσαν και πόσο πάχος είχε το ενδομήτριο .μην τα πολύ ψάχνεις γιατί μετά θα αγχωθεις πολύ ... γνώμη μου!εγώ το κάνω αυτό αλλά Κόριτσια τα κοίτανε 

 

Την επιλογή για ετ ενός ή περισσοτέρων εμβρύων ποιος την καθορίζει; Δηλαδή αν είσαι άνω των 40 και έχεις ξαναδοκιμάσει και δεν πετύχει με ένα καταλαβαίνω ότι δοκιμάζεις μετά με δύο. Υπάρχει κάτι που βλέπουν πριν και αποφασίζουν πόσα θα μεταφερθούν;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σ όλα τα κορίτσια της αναμονής :) εγωεγώ είμαι στην 10η μέρα αναμονής αποτελέσματος, το χειρότερο μου βράδυ ever πλάτη μέση πονος , ανάσκελα δεν μπορουσα να κοιμηθώ γιατι με τραβουσε η κοιλιά το ίδιο και μπρουμυτα, πιπιανα μια ώρα, στήθος δεν ποιανεται , από υγρά στο φουλ αφου κάθε λίγο και λιγάκι παω τουαλέτα γιατί λέω τώρα μου ήρθε!!! Ξέρω ότι δεν είναι συμπτώματα αυτά, ότι ίσως ν είναι από την προγεστερονη αλλά ήθελα κάπου να τα πω !!! Θα σκάσω από το πριξιμο σας το λέω :)

On 9/7/2022 at 5:26 ΠΜ, Kate92 είπε:

Έχει όντως περισσότερες μέσα. Δεν ξέρω πόσες,αλλά κι εμένα πάντα μου περίσσευε κάτι. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...