Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Τα 5 ήταν πάρα πολύ καλά είναι 4 μέρας.τα δύο εεε δεν ήταν τόσο καλά και δεν προχώρησαν .τώρα έβαλα δύο και είμαι έγκυος ούτε εγώ δεν το έχω. Πιστέψει χαχα κ τα άλλα 3 καταψηξη.με το καλό κ σε εσένα....και ένα άλλο που μας είχαν πει ότι παίζει ρόλο η ποιότητα για να τα πάνε 3ης μέρας η 5ης.να σου πω και κάτι εγώ εκεί στο Έλενας τους εμπιστεύομαι και γενικά ποτέ δεν ασχολούμαι με το πόσο πήγε η Ε2 το μόνο που κοίταζα είναι πόσα είναι στο υπέροχο πόσα μεγάλωσαν και πόσο πάχος είχε το ενδομήτριο .μην τα πολύ ψάχνεις γιατί μετά θα αγχωθεις πολύ ... γνώμη μου!εγώ το κάνω αυτό αλλά Κόριτσια τα κοίτανε 

 

 

1 ώρα πρίν, Kallo είπε:

Στο Ελενας είσαι? Εκεί έκανες εξωσωματικη? Έμεινες έγκυος με την πρωτη προσπάθεια? 

Εγώ είχα 10 ωοθηλάκια. Γονιμοποιήθηκαν τα 5 και προχώρησαν τα 4 σε 5ης μέρας

Καλημέρα κορίτσια μου! Μόλις είχα νέα. Από τα 9ωαρια ήταν ώριμα τα 5. Τα 4 γονιμοποιηθηκαν πάρα πολύ καλά, το 5ο έτσι κι έτσι αλλά θα περιμένουμε να δούμε αν θα προχωρήσει κι αυτό. Η εμβρυολογος μου είπε ότι εινια καλύτερα να προχωρήσουμε με 3ης μέρας σε αυτή τη φάση. Υποθέτω για να μη ρισκάρουμε να τα χάσουμε. Οπότε την τρίτη πάω για εμβρυομεταφορα 2 εμβρύων 3ων ημερών και τα υπόλοιπα θα δούμε αν θα τα καταψυξουμε 3ης μέρας ή αν θα τα αφήσουμε για 5ης. Μια απογοήτευση αισθάνομαι...ξέρω ότι δεν πρέπει..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , Kate92 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου! Μόλις είχα νέα. Από τα 9ωαρια ήταν ώριμα τα 5. Τα 4 γονιμοποιηθηκαν πάρα πολύ καλά, το 5ο έτσι κι έτσι αλλά θα περιμένουμε να δούμε αν θα προχωρήσει κι αυτό. Η εμβρυολογος μου είπε ότι εινια καλύτερα να προχωρήσουμε με 3ης μέρας σε αυτή τη φάση. Υποθέτω για να μη ρισκάρουμε να τα χάσουμε. Οπότε την τρίτη πάω για εμβρυομεταφορα 2 εμβρύων 3ων ημερών και τα υπόλοιπα θα δούμε αν θα τα καταψυξουμε 3ης μέρας ή αν θα τα αφήσουμε για 5ης. Μια απογοήτευση αισθάνομαι...ξέρω ότι δεν πρέπει..

Σε καταλαβαίνω. Και εγώ είχα στεναχωρεθει και ένοιωθα απογοήτευση. Αλλά μετά σταμάτησα να το σκέφτομαι. Και είπα τέλος αυτά έχω. Θα δώσω όλη μου την θετική ενέργεια σε αυτά και εύχομαι σε ένα από τα 4 να είναι το παιδάκι μου. Έτσι σκέψου και εσύ. Πολλές κοπέλες έχουν πετύχει. Γιατί όχι και εσύ? Καλή επιτυχία να έχεις. Να πάνε όλα τέλεια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Kallo είπε:

Σε καταλαβαίνω. Και εγώ είχα στεναχωρεθει και ένοιωθα απογοήτευση. Αλλά μετά σταμάτησα να το σκέφτομαι. Και είπα τέλος αυτά έχω. Θα δώσω όλη μου την θετική ενέργεια σε αυτά και εύχομαι σε ένα από τα 4 να είναι το παιδάκι μου. Έτσι σκέψου και εσύ. Πολλές κοπέλες έχουν πετύχει. Γιατί όχι και εσύ? Καλή επιτυχία να έχεις. Να πάνε όλα τέλεια 

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου. Έχεις δίκιο. Συγγνώμη που δε θυμάμαι, αλλά θύμισε μου εσύ σε τι φάση είσαι. Έκανες μεταφορά τα εμβρυακια σου? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Kate92 είπε:

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου. Έχεις δίκιο. Συγγνώμη που δε θυμάμαι, αλλά θύμισε μου εσύ σε τι φάση είσαι. Έκανες μεταφορά τα εμβρυακια σου? 

Δεν πειράζει κορίτσι μου που δεν θυμάσαι. Είμαστε πολλές εδώ μέσα. Εγώ είμαι στην διαδικασία που κάνω την θεραπεία για να κάνω εμβρυομεταφορα. Θα πάω με κατεψυγμένα 5ης ημέρας. Είναι η πρώτη μου εξωσωματικη. Και πρώτη προσπάθεια 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kate92 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου! Μόλις είχα νέα. Από τα 9ωαρια ήταν ώριμα τα 5. Τα 4 γονιμοποιηθηκαν πάρα πολύ καλά, το 5ο έτσι κι έτσι αλλά θα περιμένουμε να δούμε αν θα προχωρήσει κι αυτό. Η εμβρυολογος μου είπε ότι εινια καλύτερα να προχωρήσουμε με 3ης μέρας σε αυτή τη φάση. Υποθέτω για να μη ρισκάρουμε να τα χάσουμε. Οπότε την τρίτη πάω για εμβρυομεταφορα 2 εμβρύων 3ων ημερών και τα υπόλοιπα θα δούμε αν θα τα καταψυξουμε 3ης μέρας ή αν θα τα αφήσουμε για 5ης. Μια απογοήτευση αισθάνομαι...ξέρω ότι δεν πρέπει..

Με το καλό κορίτσι μου, όλα να πάνε τέλεια και σύντομα έγκυος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Στο Ελενας είσαι? Εκεί έκανες εξωσωματικη? Έμεινες έγκυος με την πρωτη προσπάθεια? 

Εγώ είχα 10 ωοθηλάκια. Γονιμοποιήθηκαν τα 5 και προχώρησαν τα 4 σε 5ης μέρας

Ναι εκεί πάω !αφού πρώτα με τον πρώτο άνδρα μου είχαμε πάει σε ένα ιδιωτικό μ@@@@κα για χρόνια και δεν θυμάμαι πόσες έκανα.τωρα με τον δεύτερο άνδρα είμαι στο Έλενας ναι είναι πολύ καλό σε σύγκριση με το ιδιωτικό που πήγαινα.η πρώτη ήταν βιοχημική.μετα καταψηξη μηδέν και τώρα είναι η δεύτερη από διέγερση βγήκε 694,12 και τώρα την τρίτη θα κάνω επαναληπτική.και ήταν και ένα από τα τοπ ονόματα ο πρώτος που πήγαινα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kate92 said:

 

Καλημέρα κορίτσια μου! Μόλις είχα νέα. Από τα 9ωαρια ήταν ώριμα τα 5. Τα 4 γονιμοποιηθηκαν πάρα πολύ καλά, το 5ο έτσι κι έτσι αλλά θα περιμένουμε να δούμε αν θα προχωρήσει κι αυτό. Η εμβρυολογος μου είπε ότι εινια καλύτερα να προχωρήσουμε με 3ης μέρας σε αυτή τη φάση. Υποθέτω για να μη ρισκάρουμε να τα χάσουμε. Οπότε την τρίτη πάω για εμβρυομεταφορα 2 εμβρύων 3ων ημερών και τα υπόλοιπα θα δούμε αν θα τα καταψυξουμε 3ης μέρας ή αν θα τα αφήσουμε για 5ης. Μια απογοήτευση αισθάνομαι...ξέρω ότι δεν πρέπει..

Λογικό είναι να απογοητεύεσαι αλλά και με αυτά μπορείς να τα καταφέρεις, αυτό να σκέφτεσαι. Άλλωστε τόσες γυναίκες τα καταφέρνουν με την 1η κι εσύ λογικά θα έχεις και για 2η προσπάθεια. Πόσο χρόνων είσαι αλήθεια; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου! Μόλις είχα νέα. Από τα 9ωαρια ήταν ώριμα τα 5. Τα 4 γονιμοποιηθηκαν πάρα πολύ καλά, το 5ο έτσι κι έτσι αλλά θα περιμένουμε να δούμε αν θα προχωρήσει κι αυτό. Η εμβρυολογος μου είπε ότι εινια καλύτερα να προχωρήσουμε με 3ης μέρας σε αυτή τη φάση. Υποθέτω για να μη ρισκάρουμε να τα χάσουμε. Οπότε την τρίτη πάω για εμβρυομεταφορα 2 εμβρύων 3ων ημερών και τα υπόλοιπα θα δούμε αν θα τα καταψυξουμε 3ης μέρας ή αν θα τα αφήσουμε για 5ης. Μια απογοήτευση αισθάνομαι...ξέρω ότι δεν πρέπει..

Να μην απογοητευεσαι καθόλου. 1η εξωσωματικη με 2 άριστες βλαστοκυστες,  χοριακη 25 που κατέληξε σε βιοχημική. 

2η εξωσωματικη 2 μέτρια μοριδια προς βλαστοκυστες χοριακη ωραιότατη κουλουρα. Πιο.μηδενικη χοριακη δεν έχω ξαναπάρει ποτέ (και έχω κάνει πολλες). 

3η εξωσωματικη 3 έμβρυα 3 ημερών. Δεν μου άρεσε αυτό γιατί άκουγα πάντα ότι οι βλαστοκυστες είναι καλύτερες. Πιάστηκαν και τα 3, προχώρησε τελικά μόνο το ένα. Οπότε καθόλου να μην απογοητευεσαι. Θα πας με αισιοδοξία,  θα βάλεις το ωραιότερο χαμόγελό σου, θα περιποιηθεις τον εαυτό σου και θα πας να πάρεις τα μωράκια σου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου που δεν θυμάσαι. Είμαστε πολλές εδώ μέσα. Εγώ είμαι στην διαδικασία που κάνω την θεραπεία για να κάνω εμβρυομεταφορα. Θα πάω με κατεψυγμένα 5ης ημέρας. Είναι η πρώτη μου εξωσωματικη. Και πρώτη προσπάθεια 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά κορίτσι μου! Καλή επιτυχία και σε εσένα!

1 ώρα πρίν, Σποράκι είπε:

Με το καλό κορίτσι μου, όλα να πάνε τέλεια και σύντομα έγκυος!

Ευχαριστώ πολύ γλυκό σπορακι!!

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Λογικό είναι να απογοητεύεσαι αλλά και με αυτά μπορείς να τα καταφέρεις, αυτό να σκέφτεσαι. Άλλωστε τόσες γυναίκες τα καταφέρνουν με την 1η κι εσύ λογικά θα έχεις και για 2η προσπάθεια. Πόσο χρόνων είσαι αλήθεια; 

Είμαι 30. Και ο άντρας μου 43. Με ανεξήγητη υπογονιμότητα. 

πρίν από 28 λεπτά , Little star είπε:

Να μην απογοητευεσαι καθόλου. 1η εξωσωματικη με 2 άριστες βλαστοκυστες,  χοριακη 25 που κατέληξε σε βιοχημική. 

2η εξωσωματικη 2 μέτρια μοριδια προς βλαστοκυστες χοριακη ωραιότατη κουλουρα. Πιο.μηδενικη χοριακη δεν έχω ξαναπάρει ποτέ (και έχω κάνει πολλες). 

3η εξωσωματικη 3 έμβρυα 3 ημερών. Δεν μου άρεσε αυτό γιατί άκουγα πάντα ότι οι βλαστοκυστες είναι καλύτερες. Πιάστηκαν και τα 3, προχώρησε τελικά μόνο το ένα. Οπότε καθόλου να μην απογοητευεσαι. Θα πας με αισιοδοξία,  θα βάλεις το ωραιότερο χαμόγελό σου, θα περιποιηθεις τον εαυτό σου και θα πας να πάρεις τα μωράκια σου!

Μου δίνεις πολύ κουράγιο! Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και που μου είπες την ιστορία σου! Να είσαι καλά και να κρατήσεις το μωράκι σου γερό!! 

Όλες μου δίνετε δύναμη και ελαφραινετε την αγωνία και την απογοήτευση μου! Σας ευχαριστώ όλες μια μια ξεχωριστά και σας εύχομαι κι εγώ τα καλύτερα!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Kate92 είπε:

Εύχομαι όλα να πάνε καλά κορίτσι μου! Καλή επιτυχία και σε εσένα!

Ευχαριστώ πολύ γλυκό σπορακι!!

Είμαι 30. Και ο άντρας μου 43. Με ανεξήγητη υπογονιμότητα. 

Μου δίνεις πολύ κουράγιο! Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και που μου είπες την ιστορία σου! Να είσαι καλά και να κρατήσεις το μωράκι σου γερό!! 

Όλες μου δίνετε δύναμη και ελαφραινετε την αγωνία και την απογοήτευση μου! Σας ευχαριστώ όλες μια μια ξεχωριστά και σας εύχομαι κι εγώ τα καλύτερα!

Σε ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!εγώ κορίτσια εδώ και 4 μέρες υποφέρω από καουρααααααααα όλη τη μέρα!εκεί που λέω σταματάει εκεί τσουπ πάλη η ρουφιάνα!ιχχχχχχ  άντε αναμονή μέχρι Τρίτη! πιστεύω καλά είναι γιατί δεν πονάω πουθενα είναι όλα καλααα

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Ναι εκεί πάω !αφού πρώτα με τον πρώτο άνδρα μου είχαμε πάει σε ένα ιδιωτικό μ@@@@κα για χρόνια και δεν θυμάμαι πόσες έκανα.τωρα με τον δεύτερο άνδρα είμαι στο Έλενας ναι είναι πολύ καλό σε σύγκριση με το ιδιωτικό που πήγαινα.η πρώτη ήταν βιοχημική.μετα καταψηξη μηδέν και τώρα είναι η δεύτερη από διέγερση βγήκε 694,12 και τώρα την τρίτη θα κάνω επαναληπτική.και ήταν και ένα από τα τοπ ονόματα ο πρώτος που πήγαινα 

Σε ποιον πηγες αν θελεις να μου στειλεις μνμ σ ευχαριστω

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Little star είπε:

Να μην απογοητευεσαι καθόλου. 1η εξωσωματικη με 2 άριστες βλαστοκυστες,  χοριακη 25 που κατέληξε σε βιοχημική. 

2η εξωσωματικη 2 μέτρια μοριδια προς βλαστοκυστες χοριακη ωραιότατη κουλουρα. Πιο.μηδενικη χοριακη δεν έχω ξαναπάρει ποτέ (και έχω κάνει πολλες). 

3η εξωσωματικη 3 έμβρυα 3 ημερών. Δεν μου άρεσε αυτό γιατί άκουγα πάντα ότι οι βλαστοκυστες είναι καλύτερες. Πιάστηκαν και τα 3, προχώρησε τελικά μόνο το ένα. Οπότε καθόλου να μην απογοητευεσαι. Θα πας με αισιοδοξία,  θα βάλεις το ωραιότερο χαμόγελό σου, θα περιποιηθεις τον εαυτό σου και θα πας να πάρεις τα μωράκια σου!

Τι ποιότητας ήταν τα 3ημερων? σου ειπαν?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Αγάπ είπε:

Τι ποιότητας ήταν τα 3ημερων? σου ειπαν?

Μου είπαν απλά ότι ήταν πολύ καλά και ότι κάνουν πολλές διαιρέσεις (8, 10 και 12).  Δεν νομίζω ότι κανουν αξιολογήσεις στην ποιότητα όπως κάνουν στις βλαστοκυστες. Δεν σου λένε δηλαδή ΑΑ κλπ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Ειμαι στην 7η μερα εμβρυομεταφορας κι εχω τρελή συχνοουρία , μπορεί να είναι απο τα φάρμακα;;

πρίν από 6 λεπτά , Little star είπε:

Μου είπαν απλά ότι ήταν πολύ καλά και ότι κάνουν πολλές διαιρέσεις (8, 10 και 12).  Δεν νομίζω ότι κανουν αξιολογήσεις στην ποιότητα όπως κάνουν στις βλαστοκυστες. Δεν σου λένε δηλαδή ΑΑ κλπ.

Σου λένε έχουν βαθμολογίες και τα έμβρυα

1 αριστο 2 καλο 3 μετριο 4 χαμηλης ποιότητας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...