Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, deppy14 είπε:

      Ευχαριστώ πολύ..είμαι 37..πρώτη διέγερση το 21 2 ωοθυλάκια το ένα άδειο το άλλο έφτασε 3ης μέρας αρνητικό..το 22 διέγερση με ένα ωάριο πάλι τον επόμενο μήνα κάναμε με 2 ωοθυλάκια το ένα δεν γονιμοποιηθηκε κ βάλαμε τα δύο μαζί πάλι αρνητικό.μαλλον απέτυχαν λόγω εμβρύων.α έχω ένα ινομυωμα που δεν ενοχλεί.εχω κ κάποια αυτοάνοσα κ προδιάθεση για ζάχαρο..ο σύζυγος εχει κιρσοκήλη κ δεν είναι καλά τα σπερμοδιογραμματα.γιαυτο δεν κάνω συνέχεια εξωσωματική δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κ σκέφτομαι τη δωρεά..με τον γιατρό είχα μιλήσει τον Νοέμβριο κ μου είχε πει πάλι για διέγερση οπότε σκέφτομαι να πάρω κ άλλη γνώμη.Να σου ζήσουν τα μικρακια σου!!!

      Καλησπέρα και από μένα.. εγώ αυτό που διαβάζω είναι ότι υπάρχουν και διάφορα άλλα θέματα που ακόμα και η δωρεά ωαρίων δεν θα λύσει τα προβλήματα!

      Καταρχήν πρέπει να απευθυνθείτε σε πολλές άλλες ειδικότητες για να βελτιώσετε την κατάσταση με το ζάχαρο (ενδοκρινολόγος με εξειδίκευση στις ορμόνες αναπαραγωγής), αυτοάνοσα (ρευματολόγος με εξειδίκευση κύησης) και κακά σπερμοδιαγραμματα (ανδρολογος με εξειδίκευση στην υπογονιμότητα) τέλος το ινομυωμα, θα βεβαιωνομουν και με άλλους γιατρούς ότι δεν ενοχλεί και αν είναι στη μήτρα και είχα την οικονομική δυνατότητα άσχετα με το αν ενοχλεί, θα το αφαιρούσα για να βελτιώσω τις πιθανότητες εμφύτευσης.. δεν γνωρίζω αν ήδη έχετε πάει αλλά αν δεν βελτιωθούν αυτά, η δωρεά ωαρίων δεν είναι πανάκεια!! Θα ήταν αμαρτία να δώσεις 5.000€ πάνω κάτω για μια τρύπα στο νερό..! Και συγνώμη αν ακουγομαι σκληρή αλλά έχουν φύγει πολλά 5.000λιαρα απατα γιατί πολύ απλά οι γιατροί σου "φουσκώνουν" τα μυαλά ότι η δωρεά θα σου λύσει όλα σου τα προβλήματα με ιδίων όφελος!! (Όχι όλοι αλλά πολλοί από αυτούς..!)

      Μετά η ηλικία σου δεν είναι απαγορευτική.. σίγουρα δεν θα είναι και εύκολο και σίγουρα με πωα δεν έχει κανένα απολύτως νόημα να κάνεις διεγέρσεις! Μόνο φυσικοί κύκλοι και ίσως κανάς ήπιος τροποποιημένος... Σίγουρα θα έπαιρνα και άλλες γνώμες!! Αυτό βέβαια έγκειται στα δικά σου ψυχικά και οικονομικά αποθέματα..

      Εγώ για εμένα ως Kiddo θα έδινα ένα χρονικό περιθώριο μέχρι τα 39-40 και εφόσον βλέπω ότι οι κύκλοι μου δεν βελτιώνονται θα προχωραγα με δωρεά, η δωρεά πάντα εκεί θα είναι. Επίσης θα τα ξεψαχνιζα όλα!!!! Οτιδήποτε άλλη εξέταση που δεν έγινε, να γίνει!! Πριν να έκανα το οτιδήποτε άλλο, πρώτα θα βελτίωνα τους υπόλοιπους παράγοντες και κυρίως να δούμε αν το σπέρμα έχει και άλλα θέματα προς βελτίωση (πχ υψηλό κατακερματισμό, μικρόβια κτλ κτλ.) Τέλος θα άφηνα το όποιο έμβρυο μπορεί να προκύψει, σε στάδιο βλαστοκυστης (5ης μέρας έμβρυα) και μόνο εφόσον και αν έχω 2-3 θα προχωραγα σε ετ (η ηλικία και το ιστορικό σου επιτρέπει ετ 3 εμβρύων).. αν όχι, υπάρχει πάντα και η δωρεά! Αλλά πλέον θα προχωρούσα έχοντας ήσυχη τη συνείδηση μου ότι εξάντλησα τις πιθανότητες..!

      Θα συμφωνήσω κατά τα άλλα με τη @LeneL! Η δωρεά θα σου δώσει σίγουρα παιδακι@ στην αγκαλιά σου παρά την πωα..! Αλλά δεν είναι πανάκεια το ξαναλέω και ακόμα και αν δεν επιλέξεις να δώσεις άλλο περιθώριο για προσπάθεια με δικό σου γενετικό υλικό αλλά επιλέξεις άμεσα τη δωρεά, ισχυρή άποψη μου να μην το κάνεις χωρίς να βελτιώσεις και ελέγξεις ενδελεχώς σπέρμα - μήτρα - ενδοκρινολογικά - αιματολογικά - ανοσολογικά - ρευματολογικά!! 

      Ελπίζω να βοήθησα..

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Lydiakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου και από εμένα. Έκανα την πρώτη μου προσπάθεια  με  εμφύτευση δύο ωαρίων ΑΒ ποιότητας την τρίτη 4 Ιουλίου. Έκανα πρώτη χοριακη στις 9 μέρες και είχα 86. Πήγα σήμερα για επαναληπτική και είχα 57. Από το κέντρο μου είπανε ότι κάτι μάλλον δεν προχώρησε και μου ζήτησαν να κόψω τα φάρμακα. Μήπως ξέρετε πότε μπορώ να κάνω την επόμενη προσπάθεια;;;

Συγνώμη κι όλας, δε θέλω να σου βάλω ιδέες, αλλά πώς είναι τόσο σίγουροι ότι όντως δεν προχώρησε? Τι θα πει "μάλλον" δεν προχώρησε??? Και σου λένε να κόψεις τα φάρμακα ενώ δεν είναι σίγουροι??? Αποκλείεται δηλαδή να έπιασαν και τα δύο και μετά το ένα να σταμάτησε? Νομίζω ότι μόνο αν ξαναμετρήσεις χοριακή θα είσαι σίγουρη. Αν δηλαδή συνεχίσει να πέφτει. Στη θέση σου δε θα σταματούσα τα φάρμακα, ειδικά όχι αν δε μιλούσα πρώτα με το γιατρό ώστε να αποκλείσουμε αυτό το ενδεχόμενο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, BlackCat είπε:

Τι έμβρυα θα μεταφέρεις;

Αν μεταφέρεις 3ων ημερών η ετ γίνεται από την ημέρα της ωορρηξιας + 3 μέρες μετά.

Αν μεταφέρεις βλαστοκυστες η ετ γίνεται από την ημέρα της ωορρηξιας + 5 μέρες μετα.

Εγώ τώρα έκανα ετ την 23η μέρα του κύκλου με βλαστοκυστες 5 ημερών κ επειδή με πήγε σε φυσικό κύκλο να βρούμε την ωορρηξία,ωορρηξία έκανα 18η μέρα. 

Εχω μεταφέρει 19η και 20η μέρα βλαστοκυστες στο παρελθόν σε τεχνητους κυκλους κ είχα εμφύτευση.

Μη φοβάσαι είναι όλα ελεγχόμενα από τον γιατρό.

Αααα τώρα το κατάλαβα. Με βλαστοκυστες 5ης μέρας θα πάω. Τότε πέφτει σωστά η ημερομηνία που μου είπε ο γιατρός 

6 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Εμενα μ εβαζε υπερηχο για να μετραει το ενδομητριο αλλα επειδη κ εγω τωρα 1η φορα κανω μεταφορα σιγουρα τα υπολοιπα κοριτσια θα σε βοηθησουν πολυ περισσοτερο.. εγω πηγα με τεχνητο κυκλο γιατι δεν αδιαθετω ποτε φυσιολογικα..

Και εγώ με τεχνητό κύκλο θα πάω 

4 ώρες πρίν, Penaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μ! Υπέρηχο λογικά δεν σου κανει παλι γιατί έχεις ήδη καλό ενδομήτριο. Κ εμένα μετά τη 10η δεν μου έκανε ξανά. Να μην αγχώνεσαι ο γιατρός ξέρει τον κυκλο σου, γιατί από γυναίκα σε γυναίκα αυτα διαφέρουν. Κ την κατάλληλη μέρα θα σου ξεκινήσει την προγεστερονη. Καλη επιτυχία να έχεις!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ 

3 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

 

Να φανταστώ αυτο το μεγάλο κέντρο που τις βγάζει όλες με μικρόβιο ειναι το Γεν;

Σε τεχνητό κύκλο δεν εισαι; Στον τεχνητό δεν κανεις ωορρηξία και δεν έχει στάνταρ μερα που κανεις την ετ. Ειναι αναλόγως το πάχος του ενδομητρίου  

Μπορεις να πας στο Μητέρα που ειναι ανοιχτά όλες τις μέρες της εβδομάδας

Ναι τεχνητο κυκλο κάνω. Δηλαδή δεν υπάρχει Πιθανότητα φυσικής σύλληψης ε? Γιατί ποτέ δεν φεύγει από το μυαλό μου και αυτό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , happiness79 είπε:

Συγνώμη κι όλας, δε θέλω να σου βάλω ιδέες, αλλά πώς είναι τόσο σίγουροι ότι όντως δεν προχώρησε? Τι θα πει "μάλλον" δεν προχώρησε??? Και σου λένε να κόψεις τα φάρμακα ενώ δεν είναι σίγουροι??? Αποκλείεται δηλαδή να έπιασαν και τα δύο και μετά το ένα να σταμάτησε? Νομίζω ότι μόνο αν ξαναμετρήσεις χοριακή θα είσαι σίγουρη. Αν δηλαδή συνεχίσει να πέφτει. Στη θέση σου δε θα σταματούσα τα φάρμακα, ειδικά όχι αν δε μιλούσα πρώτα με το γιατρό ώστε να αποκλείσουμε αυτό το ενδεχόμενο. 

Μίλησα με την μαία. Ο γιατρός δεν ήταν εκεί λογικά θα με πάρει τη Δευτέρα. Ρε κορίτσια μου τι να κάνω;; Μου είπε η μαία ότι πήγε να γίνει εμφύτευση αλλά λογικά κάτι έγινε και δεν... Και εμένα μου πέρασε απ' το μυαλό ότι μπορεί να έπιασε μόνο το ένα, αλλά περίμενα ότι ίσως η χοριακη θα ήταν στα ίδια επίπεδα. Λέτε να συνεχίσω τα φάρμακα από μόνη μου;; Και να πάω Δευτέρα να ξανά κάνω χοριακη;;; Η μαία είπε ότι θέλει να την επαναλάβω την Δευτέρα για να δούμε ένα μηδένισε! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , happy79 είπε:

Συγνώμη κι όλας, δε θέλω να σου βάλω ιδέες, αλλά πώς είναι τόσο σίγουροι ότι μόνο δεν προχώρησε; Τι θα πει "μάλλον" δεν προχώρησε;;; Και σου λένε να κόψεις τα φάρμακα ενώ δεν είναι σίγουροι;;; Αποκλείεται δηλαδή να έπιασαν και τα δύο και μετά το ένα να σταμάτησε; Νομίζω ότι μόνο αν ξαναμετρήσεις χοριακή θα είσαι σίγουρη. Αν δηλαδή συνεχίσει να πέφτει. Στη θέση σου δε θα σταματούσα τα φάρμακα, όχι ειδικά αν δε μιλούσα πρώτα με το γιατρό ώστε να αποκλείσουμε αυτό το ενδεχόμενο. 

Έτσι ήταν και εμένα πέρσι!80 κάτι η πρώτη η δεύτερη κάπου σαν και εσένα.και εννοείται ότι και εγώ έκοψα τα φάρμακα και μετά από μια εβδομάδα ξανά έκανα χοριακή και είχε πέσει!με το καλό στην επόμενη....! διεγερση πας μετα απο 3 μηνες.αν εισαι απο καταψη πας και στο επομενο αμα θες! εύχομαι η επόμενη να είναι και τυχερή!δεν έχει νόημα να τα συνεχησεις !κοψε τα για να σου έρθει και η περίοδος 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Ναι, για να κάνεις εμβρυομεταφορά θα πρέπει να έχει περάσει η ωρορρηξία σου και μετά μετράνε τόσες μέρες μετά την ωορρηξία, όσων ημερών είναι τα έμβρυα που σου μεταφέρουν, ώστε να μιμηθούν το φυσικό τρόπο. Αυτή είναι η μία μέθοδος. Η άλλη μέθοδος είναι με λήψη cyclacur που έτσι κι αλλιώς καταστέλλουν την ωορρηξία και εκεί ρυθμίζει ο γιατρός την ημέρα της ετ με τα φάρμακα που φτιάχνουν το ενδομήτριο όσο το θέλουμε. Μην ανησυχείς, δεν αφήσουν καθόλου στην τύχη τη μέρα της ετ, ξέρουν. Καλή σου επιτυχία!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ. Τώρα κατάλαβα πως πάει η διαδικασία. Εμένα μου δίνει Cyclacur αλλά από ότι υπολόγισα θα μου τα βάλει και 5 μέρες μετά την ωορρηξία μου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Έτσι ήταν και εμένα πέρσι!80 κάτι η πρώτη η δεύτερη κάπου σαν και εσένα.και εννοείται ότι και εγώ έκοψα τα φάρμακα και μετά από μια εβδομάδα ξανά έκανα χοριακή και είχε πέσει!με το καλό στην επόμενη....! διεγερση πας μετα απο 3 μηνες.αν εισαι απο καταψη πας και στο επομενο αμα θες! εύχομαι η επόμενη να είναι και τυχερή!δεν έχει νόημα να τα συνεχησεις !κοψε τα για να σου έρθει και η περίοδος 

Λυπάμαι κορίτσι μου. Είναι δύσκολο να βλέπεις θετική χοριακη και μετά να κατεβαινει.

Αυτό εν τω μεταξύ γιατί γίνεται; Λόγω κακής ποιότητας των εμβρύων;; Εγώ είμαι από κατάψυξη. Βέβαια τώρα μου έχουν μείνει δύο βλαστοκυστες που είναι 6ης μέρας, οπότε δεν ξέρω εάν μπορώ να έχω υψηλές προσδοκίες αφού λένε ότι υπάρχουν λιγότερες πιθανότητες εμφύτευσης με αυτές της 6ης.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Lydiakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου και από εμένα. Έκανα την πρώτη μου προσπάθεια  με  εμφύτευση δύο ωαρίων ΑΒ ποιότητας την τρίτη 4 Ιουλίου. Έκανα πρώτη χοριακη στις 9 μέρες και είχα 86. Πήγα σήμερα για επαναληπτική και είχα 57. Από το κέντρο μου είπανε ότι κάτι μάλλον δεν προχώρησε και μου ζήτησαν να κόψω τα φάρμακα. Μήπως ξέρετε πότε μπορώ να κάνω την επόμενη προσπάθεια;;;

Κοριτσι μου ούτε εγώ γιατρός ειμαι αλλά δεν θελεις να ξανά μετρήσεις τη Δευτέρα πριν σταματήσεις τα χάπια και να μιλήσεις με το γιατρό σου; Ήμουν στη θέση σου πριν ένα μήνα με πολλή χαμηλότερη χοριακη και την μετρήσαμε 3 φορές πριν σταματήσω τα χάπια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Chris_V είπε:

Κοριτσι μου ούτε εγώ γιατρός ειμαι αλλά δεν θελεις να ξανά μετρήσεις τη Δευτέρα πριν σταματήσεις τα χάπια και να μιλήσεις με το γιατρό σου; Ήμουν στη θέση σου πριν ένα μήνα με πολλή χαμηλότερη χοριακη και την μετρήσαμε 3 φορές πριν σταματήσω τα χάπια 

Λέτε ε;;; Η αλήθεια είναι ότι και εγώ το σκέφτηκα και για δύο ημέρες δεν θα πάθω τίποτα. Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι θα επιβαρύνω τον οργανισμό μου άδικα αν δεν είναι. Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να έχει πιάσει και να μου είπαν χαζομάρες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτανει που ξεπέρασα τον εαυτό μου και τις επιθυμίες μου,πηρα σερπαφαρ,εκανα δυο ωαρια....και απλα δεν γονιμοποιηθηκε ΚΑΝΕΝΑ... Τζάμπα τα φαρμακα,τζαμπα η ταλαιπωρία,τζαμπα και τα ονειρα απο Σεπτέμβρη να κανω εμβρυομεταφορα...Τζαμπα και τα λεφτα...Ουτε με τα φεμαρα ειχαμε καν γονιμοποιηση,ουτε με τα σερπαφαρ...Τυχαιο;;; Δε νομιζω...Μεγαλη η σφαλιαρα που εφαγα σημερα...Μεγαλη η απογοήτευση...Μεσα σε 14 μηνες εχω κανει περιπου 12 ωοληψιες μεσα στις οποίες εχω παρει δυο φορές φεμαρα και μια σερπαφαρ... Νιωθω τοση κουραση....Οριακα να τα παρατησω.... Συγγνώμη που σας μαυριζω αλλα μονο εσεις καταλαβαινετε...Ποσες θυσίες πια;;; Και η πλακα είναι οτι πηγαμε δυο φορές στη θάλασσα και δεν μπηκα μεσα γιατί καπως το είδα να μην παγωσει η κοιλια μου αφου ετοιμαζομουν για ωοληψια... Χανω τοσα πράγματα....απο τη ζωη γενικότερα...και απο τον χρόνο μου με το παιδι μου...

  • Λυπημένη/-ος 17

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Lydiakiii είπε:

Μίλησα με την μαία. Ο γιατρός δεν ήταν εκεί λογικά θα με πάρει τη Δευτέρα. Ρε κορίτσια μου τι να κάνω;; Μου είπε η μαία ότι πήγε να γίνει εμφύτευση αλλά λογικά κάτι έγινε και δεν... Και εμένα μου πέρασε απ' το μυαλό ότι μπορεί να έπιασε μόνο το ένα, αλλά περίμενα ότι ίσως η χοριακη θα ήταν στα ίδια επίπεδα. Λέτε να συνεχίσω τα φάρμακα από μόνη μου;; Και να πάω Δευτέρα να ξανά κάνω χοριακη;;; Η μαία είπε ότι θέλει να την επαναλάβω την Δευτέρα για να δούμε ένα μηδένισε! 

Αφού θέλει να την επαναλάβεις, δε συνεχίζεις και τα φάρμακα για να είσαι σίγουρη? Δύο μέρες παραπάνω είναι, στη θέση νομίζω αυτό θα έκανα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , happiness79 είπε:

Αφού θέλει να την επαναλάβεις, δε συνεχίζεις και τα φάρμακα για να είσαι σίγουρη? Δύο μέρες παραπάνω είναι, στη θέση νομίζω αυτό θα έκανα.

Θα τα συνεχίσω!! Και θα σας ενημερώσω τη Δευτέρα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Lydiakiii είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου. Είναι δύσκολο να βλέπεις θετική χοριακή και μετά να κατέβει.

Αυτό εν τω μεταξύ γιατί γίνεται; Λόγω κακής ποιότητας των εμβρύων; Είμαι από κατάψυξη. Βέβαια τώρα μου έχουν μείνει δύο βλαστοκύστες που είναι 6ης μέρας, οπότε δεν ξέρω εάν μπορώ να έχω υψηλές προσδοκίες αφού λένε ότι υπάρχουν λιγότερες πιθανότητες εμφύτευσης με αυτές της 6ης.

Η φύση είναι κορίτσι έτσι πλασμένη που ότι δεν τις αρέσει τα απωθεί!αν έχει δύναμη τώρα μπορείς να κάνεις άνετα ξανά! αλλιώς μετά τις διακοπές!μην σκέφτεσαι αρνητικά!εγώ φέτος το Μάιο έκανα και βγήκε μηδεν από καταψηξη.στο καπάκι κάνω διεγερση γιατί ελειγαν οι γκοναλ και τελευταία στιγμή αποφασησα για διεγερση το αποτέλεσμα θετικο!Δευτέρα θα κάνω την 3 χοριακη και λογικά μετά πάω για υπέρηχο!ούτε εγώ ακόμα δεν το έχω πιστέψει.ολα καλά θα πάνε να σκεφτείς θετικά και ότι ο οργανισμός αντιδρά ....καλά!άσχετα το αποτέλεσμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Lydiakiii είπε:

Λέτε ε;;; Η αλήθεια είναι ότι και εγώ το σκέφτηκα και για δύο ημέρες δεν θα πάθω τίποτα. Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι θα επιβαρύνω τον οργανισμό μου άδικα αν δεν είναι. Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να έχει πιάσει και να μου είπαν χαζομάρες;

Αν δεν το συγκρίνετε με χοριακή δε θα ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να έπιασε το ένα ή όχι. Φυσικά και μια σχετική επιβάρυνση θα υπάρξει για σένα με τα φάρμακα, γι' αυτό ιδανικά να μιλήσεις με το γιατρό και όχι τη μαία ώστε να σε συμβουλέψει εκείνος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Lydiakiii είπε:

Θα τα συνεχίσω!! Και θα σας ενημερώσω τη Δευτέρα!!!

Νομίζω κ εγώ στη θέση σου θα τα συνέχιζα. Τη 2η χοριακη σήμερα την έκανες? Γιατί δεν προσπαθεις να επικοινωνήσεις κ σήμερα με τον γιατρό σου? Σιγά γιατροί είναι, στην τελική δεν έχουν ωράρια. Ευχομαι να έχεις μια θετική εξέλιξη!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Penaki είπε:

Νομίζω κ εγώ στη θέση σου θα τα συνέχιζα. Τη 2η χοριακη σήμερα την έκανες? Γιατί δεν προσπαθεις να επικοινωνήσεις κ σήμερα με τον γιατρό σου? Σιγά γιατροί είναι, στην τελική δεν έχουν ωράρια. Ευχομαι να έχεις μια θετική εξέλιξη!!! 

Σήμερα έκανα την δεύτερη ναι! Την πρώτη την έκανα προχθές. Δεν μπορώ να τον βρω κορίτσια, δεν έχει κινητό και το σταθερό δεν απαντάει! Εγώ πιστεύω βέβαια ότι εάν πέσει η χοριακη δύσκολα θα ανέβει μετά αλλά δεν χάνω και κάτι να συνεχίσω τα φάρμακα για δύο μέρες. Η τελευταία επιλογή είναι να ξανά πάρω τη μαία που βρίσκεται σε υπηρεσία και να ξανά ρωτήσω αυτήν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...