Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Όχι σε 6 μέρες μου είπε να πάω να κανω μέτρηση προγεστερονη. Για Ε2 δεν μου είπε κάτι. Δεν ξέρω ρε κορίτσια. Αγχώθηκα. Μου φαίνονται πολλές οι μέρες. Θα έχει περάσει η ωορηξια μου. Έτσι πρέπει κανονικά? 

Καλημέρα. Δεν μου έχει βάλει άλλον υπέρηχο για να με δει. Μόνο μέτρηση προγεστερονης

Ναι, για να κάνεις εμβρυομεταφορά θα πρέπει να έχει περάσει η ωρορρηξία σου και μετά μετράνε τόσες μέρες μετά την ωορρηξία, όσων ημερών είναι τα έμβρυα που σου μεταφέρουν, ώστε να μιμηθούν το φυσικό τρόπο. Αυτή είναι η μία μέθοδος. Η άλλη μέθοδος είναι με λήψη cyclacur που έτσι κι αλλιώς καταστέλλουν την ωορρηξία και εκεί ρυθμίζει ο γιατρός την ημέρα της ετ με τα φάρμακα που φτιάχνουν το ενδομήτριο όσο το θέλουμε. Μην ανησυχείς, δεν αφήσουν καθόλου στην τύχη τη μέρα της ετ, ξέρουν. Καλή σου επιτυχία!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Penaki είπε:

Καλημέρα κ σου ευχομαι ολόψυχα σε λίγες μέρες μια πολυ μεγάλη χοριακη!!!! Επειδη στην επομενη προσπαθεια θα παω κ εγώ σε φυσικό κυκλο, ουσιαστικά δεν παιρνεις τίποτα από φάρμακα κ σε παρακολουθεί ο γιατρός με αιματολογικές κ υπέρηχο για το πότε θα γίνει ωορρηξία ώστε να τοποθετησουν τα έμβρυα την κατάλληλη μέρα όπως αναφέρεις? 

Σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα τα καλύτερα.

Δεν είχα ξανακάνει φυσικό στις προηγούμενες ετ. Τώρα με παρακολούθησαν με υπερήχους και αιματολογικές από την 2η μερα του κύκλου, δυο μέρες πριν την ωορρηξία έκανα ovitrelle και από την επόμενη μέρα της ωορρηξιας ξεκίνησα utro & ciclacour που τα συνεχίζω μέχρι κ σημερα.

 Η @Troia για παράδειγμα έχει κάνει φυσικό κύκλο ετ και δεν πήρε καθόλου ciclacour κ νομίζω utro ξεκίνησε από την ετ κ μετά κ έπιασε την κόρη της.

Η @Καντι και αυτή είχε κάνει ετ σε φυσικό κ έχει τον μπέμπη αλλά δεν ξέρω αν έκανε το ίδιο με μενα ή πήγε τελείως φυσικά όπως η Τροια.

Πάντως κ σε τεχνητό κύκλο έχω πετύχει εμφύτευση. Για τον φυσικό θα δούμε τώρα τι ψάρια πιάσαμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ανοιξω τωρα ενα θεμα περί τριχών...? Οσες κοπελες εχετε κανει λέιζερ. Πιστευετε οτι αξιζει να ξεκινησω τωρα στο μπικινι που θελω? Τον οκτωβρη καλως εχοντων των πραγμάτων θα κανω την εμβρυομεταφορα. Ποσες φορες θα προλαβω λετε να κανω? Θα μεινει για μετα, λεμε τωρα αν μεινω έγκυος, καποια σωτηρια ή θα γεμισω τοσο πολυ πάλι σε αυτους τους μηνες της εγκυμοσυνης??? Τι λετε πειτε καμια γνώμη να μην λεμε μονο για τα σοβαρα γιατι αρχιζω κ τρελαινομαι με την αναμονη.... 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Maria.28 said:

Κοριτσια να ανοιξω τωρα ενα θεμα περί τριχών...? Οσες κοπελες εχετε κανει λέιζερ. Πιστευετε οτι αξιζει να ξεκινησω τωρα στο μπικινι που θελω? Τον οκτωβρη καλως εχοντων των πραγμάτων θα κανω την εμβρυομεταφορα. Ποσες φορες θα προλαβω λετε να κανω? Θα μεινει για μετα, λεμε τωρα αν μεινω έγκυος, καποια σωτηρια ή θα γεμισω τοσο πολυ πάλι σε αυτους τους μηνες της εγκυμοσυνης??? Τι λετε πειτε καμια γνώμη να μην λεμε μονο για τα σοβαρα γιατι αρχιζω κ τρελαινομαι με την αναμονη.... 

Δεν θα προλάβεις να τελειώσεις τις συνεδρίες μεχρι τον Οκτώβρη αλλά σίγουρα θα ειναι πολύ καλύτερα από πριν. Εγώ θα έλεγα να τις ξεκινήσεις 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν θα προλάβεις να τελειώσεις τις συνεδρίες μεχρι τον Οκτώβρη αλλά σίγουρα θα ειναι πολύ καλύτερα από πριν. Εγώ θα έλεγα να τις ξεκινήσεις 

Καλα σιγουρα δεν θα τις τελειωσω σε τοσο λιγο χρονικό διαστημα αλλα κατι να γινει που να κρατησει για λιγους μηνες μετα. Γιατι ακουω απο φιλες μου εγκυουλες οτι δεν βλεπουν με την κοιλια ουτε τα βασικα να ξυρισουν κ εγω εχω φουλ τριχα κ αγρια κ σκληρη κ αστα να πάνε. Παρ ολα αυτα μακαρι να ειναι μονο αυτα τα προβληματα μας στο μελλον για ολες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Κορίτσια υπάρχει ανοιχτό μικροβιολογικο στην Αθήνα την Κυριακή? Θέλω να κάνω ορμονολογικο έλεγχο, αδιαθετησα σήμερα και επειδή δεν έχω πολλές ημέρες περίοδο, ήθελα να πάω 2η μέρα 

Ιασώ και Μητέρα νομίζω λειτουργούν κανονικά. Πάρε ένα τηλ όμως καλύτερα για επιβεβαίωση! 

3 ώρες πρίν, Sila80 είπε:

Με αφορμή αυτό που έγραψε η @happiness79 κ ήταν πολύ όμορφο και αισιόδοξο , έχει συμβεί και σε άλλες ή έχετε ακούσει να μένεις έγκυος φυσιολογικά μετά από εξωσωματική ;

Ο γιατρός μου πάντως μου είπε ότι εκτός από μένα είχε άλλες δύο τέτοιες περιπτώσεις του τελευταίους μήνες, άρα συμβαίνει! Κάτι που μου είπε η μαία ως πιθανή εξήγηση είναι ότι οι διεγέρσεις "ξυπνούν" τις ωοθήκες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κοριτσια να ανοιξω τωρα ενα θεμα περί τριχών...? Οσες κοπελες εχετε κανει λέιζερ. Πιστευετε οτι αξιζει να ξεκινησω τωρα στο μπικινι που θελω? Τον οκτωβρη καλως εχοντων των πραγμάτων θα κανω την εμβρυομεταφορα. Ποσες φορες θα προλαβω λετε να κανω? Θα μεινει για μετα, λεμε τωρα αν μεινω έγκυος, καποια σωτηρια ή θα γεμισω τοσο πολυ πάλι σε αυτους τους μηνες της εγκυμοσυνης??? Τι λετε πειτε καμια γνώμη να μην λεμε μονο για τα σοβαρα γιατι αρχιζω κ τρελαινομαι με την αναμονη.... 

Εννοείται να ξεκινήσεις. Θα έχεις κάνει 2 συνεδρίες μέχρι τον Οκτώβριο και θα έχεις δει μεγάλη διαφορά. Εγω που έχω να κάνω πάνω από χρόνο και είμαι έγκυος στον 6ο μήνα, φαντάσου ότι ξυρίζομαι 1 φορα τον 1, 5 μήνα περίπου. Και γενικά παρόλο που θεωρούσα ότι με την εγκυμοσύνη θα γεμίσω τρίχες, πέρα από 2, 3 άσχετες που βγήκαν στο πρόσωπο και τις έκανα χθες ριζική, όχι μόνο δεν έχω γεμίσει, αλλά έχω πολύ λιγότερες από ο, τι στα κανονικά μου.

Link to comment
Share on other sites

@Sila80 έχει συμβεί και σε μένα μετά την πρώτη εξωσωματικη μου και την διακοπή της εγκυμοσύνης με αποξεση να μεινω έγκυος με φυσικη σύλληψη. Παλινδρομησε δυστυχώς λόγω τρισωμιας αλλα 1 μήνα μετά και αυτή την αποξεση ξαναεμεινα με φυσική σύλληψη έγκυος αλλά κι αυτή η εγκυμοσύνη ήταν βιοχημική.

Δεν είμαι σίγουρη για την εξήγηση. Το δικό μου πρόβλημα ήταν οι πολυκυστικες και οι ανωορρηκτικοι κύκλοι. Μετά την διακοπή της πρώτης εγκυμοσύνης για πρώτη φορά στη ζωή μου είχα κανονικό κύκλο και καταλάβαινα απολύτως την ωορρηξία μου. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο η διέγερση η ότι έναν χρόνο πριν είχα ξεκινήσει πολύ συνειδητά διατροφή σωστή και άσκηση. Ενδεχομένως και αυτό να λειτούργησε για να ρυθμιστεί η περίοδος μου. Μπορεί κ τα δυο μαζί.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κοριτσια να ανοιξω τωρα ενα θεμα περί τριχών...? Οσες κοπελες εχετε κανει λέιζερ. Πιστευετε οτι αξιζει να ξεκινησω τωρα στο μπικινι που θελω? Τον οκτωβρη καλως εχοντων των πραγμάτων θα κανω την εμβρυομεταφορα. Ποσες φορες θα προλαβω λετε να κανω? Θα μεινει για μετα, λεμε τωρα αν μεινω έγκυος, καποια σωτηρια ή θα γεμισω τοσο πολυ πάλι σε αυτους τους μηνες της εγκυμοσυνης??? Τι λετε πειτε καμια γνώμη να μην λεμε μονο για τα σοβαρα γιατι αρχιζω κ τρελαινομαι με την αναμονη.... 

Είναι τα καλύτερα λεφτά που έχω δώσει!!Δε το μετάνιωσα ποτέ!!!Βέβαια εγώ λέιζερ έκανα στο μπικίνι το 2010-2012 μιλάμε για πολλά λεφτά  αλλά από τότε στα πλαϊνά απ'το μπικίνι και δεξιά και αριστερά απ'το επίμαχο σημείο έχω κυριολεκτικά 3 τρίχες!!!Μόνο στη μέση δεν το'κανα γιατί σκέφτηκα ότι όταν γεράσω με το καλό θα ήθελα να καλύπτεται κάπως στη μέση!!!Επίσης έκανα και πόδια αλλά εγώ γενικά είχα πολλούς ερεθισμούς με το ξυράφι!!Γινόταν πολύ κόκκινη επιδερμίδα μου και με σπυρακια!!!

Πάντως στην εγκυμοσυνη δεν έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής να έχω τριχοφυια!!Μόνο πολύ πολύ μικρά στίγματα σαν ελιές στα χέρια και στα πόδια!!!

Άποψη μου κανε όσες προλαβαίνεις μέχρι τον Οκτώβρη!!!Δεν πρόκειται να σου ξαναβγουνε γιατί καίγεται ο θυλακας της τρίχας!!Και συνεχίζεις όταν με το καλο γεννησεις!!!

4 ώρες πρίν, Sila80 είπε:

Καλημερα!

Απ το κεντρο δεν ειχα καποιο παραπονο απλα απο χθες που ηταν να με παρει τηλ κ ο ιατρος -μετα τη μαια- τελικα δεν προλαβαινε λεει πηγε σε χειρουργειο και ειπε θα με παρει σημερα. Αυτο με στραβωσε λιγο . Σ ευχαριστω πολυ κ σε σενα τα καλυτερα ευχομαι!

Καλημερα !

Με αφορμή αυτό που έγραψε η @happiness79 κ ήταν πολύ όμορφο και αισιόδοξο , έχει συμβεί και σε άλλες ή έχετε ακούσει να μένεις έγκυος φυσιολογικά μετά από εξωσωματική ;

Κορίτσι μου εγώ ξεκίνησα προσπάθειες για παιδάκι στα 31 μου!!Έκανα συνολικά 3 σπερματεγχυσεις και 3 εξωσωματικές σε διάστημα 4 χρονων με αρνητικό αποτέλεσμα!!Στα 35,5 έμεινα έγκυος φυσιολογικά 2 μήνες μετά την τελευταία μου εξωσωματικη!Δυστυχώς ήταν παλλινδρομη η κυηση!!Μετά έκανα εξέταση για μικρόβια στη μητρα!!Αποδειχτηκε ότι όντως είχα, πήρα αντιβίωση για 2 μήνες έκανα υστεροσκοπηση και μετά από 5-6 μήνες έμεινα έγκυος φυσιολογικά και τώρα είμαι στον 6ο μήνα!!Βέβαια όλο αυτό το διάστημα και ο αντρας μου έπαιρνε και αυτός βιταμίνες και βελτιώθηκε πολύ το σπερμα του γιατί είχε θέμα και αυτός!

Τώρα τι απο όλα αυτά μας βοήθησε δεν μπορώ να ξέρω αλλά σίγουρα έπαιξαν κάποιο ρόλο!!Αυτή βέβαια είναι η δική μου ιστορία!!Αλλά τουλάχιστον εγώ κατάλαβα ότι δεν πρέπει ποτέ να χάνεις την ελπίδα σου γιατί πάντα γίνονται θαύματα και ποτέ δεν ξέρεις πότε θα έρθει η δική σου σειρά!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Little star είπε:

Εννοείται να ξεκινήσεις. Θα έχεις κάνει 2 συνεδρίες μέχρι τον Οκτώβριο και θα έχεις δει μεγάλη διαφορά. Εγω που έχω να κάνω πάνω από χρόνο και είμαι έγκυος στον 6ο μήνα, φαντάσου ότι ξυρίζομαι 1 φορα τον 1, 5 μήνα περίπου. Και γενικά παρόλο που θεωρούσα ότι με την εγκυμοσύνη θα γεμίσω τρίχες, πέρα από 2, 3 άσχετες που βγήκαν στο πρόσωπο και τις έκανα χθες ριζική, όχι μόνο δεν έχω γεμίσει, αλλά έχω πολύ λιγότερες από ο, τι στα κανονικά μου.

1 φορά στον 1,5 μηνα???? Σοκ! Καταπληκτικο!!! Ωραια με ψησατε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, BlackCat είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα τα καλύτερα.

Δεν είχα ξανακάνει φυσικό στις προηγούμενες ετ. Τώρα με παρακολούθησαν με υπερήχους και αιματολογικές από την 2η μερα του κύκλου, δυο μέρες πριν την ωορρηξία έκανα ovitrelle και από την επόμενη μέρα της ωορρηξιας ξεκίνησα utro & ciclacour που τα συνεχίζω μέχρι κ σημερα.

 Η @Troia για παράδειγμα έχει κάνει φυσικό κύκλο ετ και δεν πήρε καθόλου ciclacour κ νομίζω utro ξεκίνησε από την ετ κ μετά κ έπιασε την κόρη της.

Η @Καντι και αυτή είχε κάνει ετ σε φυσικό κ έχει τον μπέμπη αλλά δεν ξέρω αν έκανε το ίδιο με μενα ή πήγε τελείως φυσικά όπως η Τροια.

Πάντως κ σε τεχνητό κύκλο έχω πετύχει εμφύτευση. Για τον φυσικό θα δούμε τώρα τι ψάρια πιάσαμε 

Ελπίζω τα παραδειγματα που ανέφερες να τριτοσουν με εσένα κ αυτή η φορα σου να είναι κ η τυχερή!!!!! Εμένα μάλλον θα με παει όπως την Τροια γιατί μου είπε χωρίς φάρμακα. Αλλά γενικά ήθελα περιπου να δω πως γίνεται γιατί κ μένα πρωτη φορα θα είναι. Σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφοριες!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Giouli36 είπε:

Είναι τα καλύτερα λεφτά που έχω δώσει!!Δε το μετάνιωσα ποτέ!!!Βέβαια εγώ λέιζερ έκανα στο μπικίνι το 2010-2012 μιλάμε για πολλά λεφτά  αλλά από τότε στα πλαϊνά απ'το μπικίνι και δεξιά και αριστερά απ'το επίμαχο σημείο έχω κυριολεκτικά 3 τρίχες!!!Μόνο στη μέση δεν το'κανα γιατί σκέφτηκα ότι όταν γεράσω με το καλό θα ήθελα να καλύπτεται κάπως στη μέση!!!Επίσης έκανα και πόδια αλλά εγώ γενικά είχα πολλούς ερεθισμούς με το ξυράφι!!Γινόταν πολύ κόκκινη επιδερμίδα μου και με σπυρακια!!!

Πάντως στην εγκυμοσυνη δεν έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής να έχω τριχοφυια!!Μόνο πολύ πολύ μικρά στίγματα σαν ελιές στα χέρια και στα πόδια!!!

Άποψη μου κανε όσες προλαβαίνεις μέχρι τον Οκτώβρη!!!Δεν πρόκειται να σου ξαναβγουνε γιατί καίγεται ο θυλακας της τρίχας!!Και συνεχίζεις όταν με το καλο γεννησεις!!!

Κορίτσι μου εγώ ξεκίνησα προσπάθειες για παιδάκι στα 31 μου!!Έκανα συνολικά 3 σπερματεγχυσεις και 3 εξωσωματικές σε διάστημα 4 χρονων με αρνητικό αποτέλεσμα!!Στα 35,5 έμεινα έγκυος φυσιολογικά 2 μήνες μετά την τελευταία μου εξωσωματικη!Δυστυχώς ήταν παλλινδρομη η κυηση!!Μετά έκανα εξέταση για μικρόβια στη μητρα!!Αποδειχτηκε ότι όντως είχα, πήρα αντιβίωση για 2 μήνες έκανα υστεροσκοπηση και μετά από 5-6 μήνες έμεινα έγκυος φυσιολογικά και τώρα είμαι στον 6ο μήνα!!Βέβαια όλο αυτό το διάστημα και ο αντρας μου έπαιρνε και αυτός βιταμίνες και βελτιώθηκε πολύ το σπερμα του γιατί είχε θέμα και αυτός!

Τώρα τι απο όλα αυτά μας βοήθησε δεν μπορώ να ξέρω αλλά σίγουρα έπαιξαν κάποιο ρόλο!!Αυτή βέβαια είναι η δική μου ιστορία!!Αλλά τουλάχιστον εγώ κατάλαβα ότι δεν πρέπει ποτέ να χάνεις την ελπίδα σου γιατί πάντα γίνονται θαύματα και ποτέ δεν ξέρεις πότε θα έρθει η δική σου σειρά!!

Με πείσατε! Ευχαριστώ! Αυτό ηθελα να μαθω αν ξαναγεμιζει στα καπακια η περιοχη! Κλεινω σημερα κιολας ραντεβου. Μωρε κ εγω παντου εχω θεμα κ στο ποδια, κοκκινιζω ματωνω, ιδρωνω κ τσουζω αν εχω ξυριστει, δεν μπορω να μπω στη θαλασσα ξαναματωνω ασε!Παντα bepanthol εχω μαζι μου. Σας ευχαριστω θα το κανω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου και από εμένα. Έκανα την πρώτη μου προσπάθεια  με  εμφύτευση δύο ωαρίων ΑΒ ποιότητας την τρίτη 4 Ιουλίου. Έκανα πρώτη χοριακη στις 9 μέρες και είχα 86. Πήγα σήμερα για επαναληπτική και είχα 57. Από το κέντρο μου είπανε ότι κάτι μάλλον δεν προχώρησε και μου ζήτησαν να κόψω τα φάρμακα. Μήπως ξέρετε πότε μπορώ να κάνω την επόμενη προσπάθεια;;;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Maria.28 said:

Με πείσατε! Ευχαριστώ! Αυτό ηθελα να μαθω αν ξαναγεμιζει στα καπακια η περιοχη! Κλεινω σημερα κιολας ραντεβου. Μωρε κ εγω παντου εχω θεμα κ στο ποδια, κοκκινιζω ματωνω, ιδρωνω κ τσουζω αν εχω ξυριστει, δεν μπορω να μπω στη θαλασσα ξαναματωνω ασε!Παντα bepanthol εχω μαζι μου. Σας ευχαριστω θα το κανω! 

Ολα αυτα θα τα ξεχάσεις με το λέιζερ. Εγω στα πόδια εχω κανει μολις 2 ή 3 συνεδρίες πριν χρόνια και δεν εχω ξανα τσουξει στην θάλασσα έκτοτε. Ξυρίζομαι κανονικά αλλα τα πόδια μου έχουν πολυ λιγότερες τρίχες και πιο λεπτές. Στις γάμπες ειδικά ειναι μια τριχα εδώ κ μια εκει

21 minutes ago, Lydiakiii said:

Καλησπέρα κορίτσια μου και από εμένα. Έκανα την πρώτη μου προσπάθεια  με  εμφύτευση δύο ωαρίων ΑΒ ποιότητας την τρίτη 4 Ιουλίου. Έκανα πρώτη χοριακη στις 9 μέρες και είχα 86. Πήγα σήμερα για επαναληπτική και είχα 57. Από το κέντρο μου είπανε ότι κάτι μάλλον δεν προχώρησε και μου ζήτησαν να κόψω τα φάρμακα. Μήπως ξέρετε πότε μπορώ να κάνω την επόμενη προσπάθεια;;;

Λυπάμαι πολυ για το αποτέλεσμα. Ξερω οτι μετα απο βιοχημική μπορεις να ξανα προσπαθήσεις και στον επόμενο κύκλο ακόμα

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Κοριτσια να ανοιξω τωρα ενα θεμα περί τριχών...? Οσες κοπελες εχετε κανει λέιζερ. Πιστευετε οτι αξιζει να ξεκινησω τωρα στο μπικινι που θελω? Τον οκτωβρη καλως εχοντων των πραγμάτων θα κανω την εμβρυομεταφορα. Ποσες φορες θα προλαβω λετε να κανω? Θα μεινει για μετα, λεμε τωρα αν μεινω έγκυος, καποια σωτηρια ή θα γεμισω τοσο πολυ πάλι σε αυτους τους μηνες της εγκυμοσυνης??? Τι λετε πειτε καμια γνώμη να μην λεμε μονο για τα σοβαρα γιατι αρχιζω κ τρελαινομαι με την αναμονη.... 

Εγώ θα σου πω, πως ειναι αναλογα το δερμα. Κανω απο το 2017 και ακομα δν εχω ξεμπερδεψει. Στο πρόσωπο κανω, είμαι μελαχρινή και με τα καλύτερα μηχανήματα που κυκλοφορούν. Φυσικά και εχω δει διαφορά αλλά ακομα ταλαιπωρουμαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...