Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 49 λεπτά , Eternity είπε:

Οι γιατροί τι σου είπαν όταν το έμαθαν? Γιατί με χαμηλή ΑΜΗ κάποια κέντρα θα σου μιλούσαν και για δανεικά! Πάντως με νευριαζει που όλα στην ηλικία πάνε να τα αποδώσουν. Στις 4 εξωσωματικες δεν κατάφεραν να μείνεις έγκυος και τα κατάφερες μόνη σου! Κι εμείς τώρα θα κάνουμε κατακερματισμο και οξειδωτικό στρες αν και ο Βουλγ... στο spermlab μας είπε τζάμπα χρήματα, με τέτοιο σπερμοδιαγραμμα δε θα έχει τίποτα και έχει νόημα να κάνουμε μόνο pcr έλεγχο για μικρόβια. Έχω βαρεθεί να ακούω αλλά από εδώ αλλά από εκεί και μετά να πρέπει εμείς να αποφασίσουμε τι θα κάνουμε. Τελικά θα τα κάνουμε όλα για να μην έχουμε αμφιβολίες. 450 ευρώ παρακαλώ... 

Οχι, δε μου μίλησαν για δωρεά λόγω χαμηλής ΑΜΗ, αντιθέτως εγώ το είχα ρωτήσει αλλά ο γιατρός μου επέμενε ότι μπορώ να τα καταφέρω με δικά μου. Οταν βέβαια βγήκαν οι απαντήσεις του προεμφυτευτικού ελέγχου και βρεθήκαμε μόνο με ένα υγιές έμβρυο και έχοντας στην πλάτη μου 4 αποτυχίες, ε, τότε το συζητήσαμε. Αλλά το θεωρώ ορθό. Κι ας έγινε ότι έγινε. Πιστεύω ότι ήταν καθαρά θέμα καλής τύχης. Τα προγνωστικά δεν ήταν καλά. Τέλος πάντων. Καλά κάνετε και τα ψάχνετε όλα, μόνο έτσι θα πάρετε απαντήσεις και θα δείτε πώς να κινηθείτε! Ελπίζω να βγουν όλα καλά!

πρίν από 37 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Έχω μια απορία : Δεν θυμάμαι ποια κοπέλα το είχε αναφέρει (σόρρυ κορίτσια,με τόσα σχόλια κάθε μέρα, μπερδεύομαι),πάντως είχε πει πως ήξερε κάποια γυναίκα η οποία ενώ είχε κλειστές σάλπιγγες,τα κατάφερε και έμεινε έγκυος φυσιολογικά. Ε πώς γίνεται αυτό ρε κορίτσια,εξηγήσετε το μου..Εγώ προσπαθούσα για παιδί ενάμιση χρόνο και όταν έδειξε η σαλπιγγογραφια ότι και οι δύο μου σάλπιγγες είσαι κλειστές και έκλαιγα με λυγμούς,ο γυναικολόγος μου είχε πει πως μπορώ να μείνω έγκυος,αλλά μόνο με εξωσωματική..Όπως και εγινε. Πως γίνεται να μείνεις έγκυος φυσιολογικά με κλειστές σάλπιγγες? Ούτε με σπερματεγχυση δεν γίνεται.Ας μου το εξηγήσει κάποια,έχω μεγάλη περιέργεια 

Εγώ το είχα γράψει. Είναι φίλη της κολλητής μου. Δεν ξέρω αν όταν λέμε κλειστές σάλπιγγες εννοούμε 100% κλειστές ή αν πάει με ποσοστά (το είχα γράψει κι αυτό, ότι δε γνωρίζω ποσοστά) αλλά ναι και η ίδια δε το πίστευε και η γυναικολόγος της επίσης! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , happiness79 είπε:

Οχι, δε μου μίλησαν για δωρεά λόγω χαμηλής ΑΜΗ, αντιθέτως εγώ το είχα ρωτήσει αλλά ο γιατρός μου επέμενε ότι μπορώ να τα καταφέρω με δικά μου. Οταν βέβαια βγήκαν οι απαντήσεις του προεμφυτευτικού ελέγχου και βρεθήκαμε μόνο με ένα υγιές έμβρυο και έχοντας στην πλάτη μου 4 αποτυχίες, ε, τότε το συζητήσαμε. Αλλά το θεωρώ ορθό. Κι ας έγινε ότι έγινε. Πιστεύω ότι ήταν καθαρά θέμα καλής τύχης. Τα προγνωστικά δεν ήταν καλά. Τέλος πάντων. Καλά κάνετε και τα ψάχνετε όλα, μόνο έτσι θα πάρετε απαντήσεις και θα δείτε πώς να κινηθείτε! Ελπίζω να βγουν όλα καλά!

Μου θυμιζεις σε ποιο κέντρο ήσουν? Ελπίζω να μην εχουν αλλάξει πολύ προς το χειρότερο οι ορμονολογικες μου από πέρυσι. 

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ωοληψια σήμερα και παλι αναμονη για το αποτέλεσμα...4 στο συνολο απτα 8 που βλεπαμε στον υπέρηχο.... τι να πω, οτι ειναι να γινει θα γινει... 1 θελουμε εξάλλου..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Euaki26 είπε:

Αλλη μια ωοληψια σήμερα και παλι αναμονη για το αποτέλεσμα...4 στο συνολο απτα 8 που βλεπαμε στον υπέρηχο.... τι να πω, οτι ειναι να γινει θα γινει... 1 θελουμε εξάλλου..

Τελικά ο υπέρηχος καμια σχεση με την ωοληψια εμεις βλεπαμε 10 κ πηραμε κ εμεις 4 : (

Καλη επιτυχια σου εύχομαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , happiness79 είπε:

Οχι, δε μου μίλησαν για δωρεά λόγω χαμηλής ΑΜΗ, αντιθέτως εγώ το είχα ρωτήσει αλλά ο γιατρός μου επέμενε ότι μπορώ να τα καταφέρω με δικά μου. Οταν βέβαια βγήκαν οι απαντήσεις του προεμφυτευτικού ελέγχου και βρεθήκαμε μόνο με ένα υγιές έμβρυο και έχοντας στην πλάτη μου 4 αποτυχίες, ε, τότε το συζητήσαμε. Αλλά το θεωρώ ορθό. Κι ας έγινε ότι έγινε. Πιστεύω ότι ήταν καθαρά θέμα καλής τύχης. Τα προγνωστικά δεν ήταν καλά. Τέλος πάντων. Καλά κάνετε και τα ψάχνετε όλα, μόνο έτσι θα πάρετε απαντήσεις και θα δείτε πώς να κινηθείτε! Ελπίζω να βγουν όλα καλά!

Εγώ το είχα γράψει. Είναι φίλη της κολλητής μου. Δεν ξέρω αν όταν λέμε κλειστές σάλπιγγες εννοούμε 100% κλειστές ή αν πάει με ποσοστά (το είχα γράψει κι αυτό, ότι δε γνωρίζω ποσοστά) αλλά ναι και η ίδια δε το πίστευε και η γυναικολόγος της επίσης! 

Αχ εσυ το είχες γράψει? Πω πω πάει τα έχασα τα μυαλά μου,σόρρυ..:)Εμένα η σαλπιγγογραφια δεν είχε δείξει κάποιο ποσοστό απ' όσο θυμάμαι..Τρεις γιατροί την είδαν και μου είπαν ότι είναι και οι δύο κλειστές..Είχα χάσει τη γη κατω απ' τα πόδια μου,λέω παιδευομαι με κύστες τόσο στις ωοθήκες όσο και στον βαρθολινειο αδένα από μικρή και ξαφνικά μαθαίνω ότι έχω πρόβλημα και με τις σάλπιγγες..Όταν διάβασα το σχόλιο σου σχετικά με την γνωστή σου,είπα από μέσα μου "λες να έχω ελπίδες για φυσιολογική σύλληψη και εγώ"? Τι να πω ,μπράβο της,είναι θαύμα της φύσης αυτό που της συνέβη ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Euaki26 είπε:

Αλλη μια ωοληψια σήμερα και παλι αναμονη για το αποτέλεσμα...4 στο συνολο απτα 8 που βλεπαμε στον υπέρηχο.... τι να πω, οτι ειναι να γινει θα γινει... 1 θελουμε εξάλλου..

Εύχομαι να είναι καλά και να γονιμοποιηθούν όλα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Έχω μια απορία : Δεν θυμάμαι ποια κοπέλα το είχε αναφέρει (σόρρυ κορίτσια,με τόσα σχόλια κάθε μέρα, μπερδεύομαι),πάντως είχε πει πως ήξερε κάποια γυναίκα η οποία ενώ είχε κλειστές σάλπιγγες,τα κατάφερε και έμεινε έγκυος φυσιολογικά. Ε πώς γίνεται αυτό ρε κορίτσια,εξηγήσετε το μου..Εγώ προσπαθούσα για παιδί ενάμιση χρόνο και όταν έδειξε η σαλπιγγογραφια ότι και οι δύο μου σάλπιγγες είσαι κλειστές και έκλαιγα με λυγμούς,ο γυναικολόγος μου είχε πει πως μπορώ να μείνω έγκυος,αλλά μόνο με εξωσωματική..Όπως και εγινε. Πως γίνεται να μείνεις έγκυος φυσιολογικά με κλειστές σάλπιγγες? Ούτε με σπερματεγχυση δεν γίνεται.Ας μου το εξηγήσει κάποια,έχω μεγάλη περιέργεια 

Προφανώς και δεν γίνεται. Μάλλον θα ήταν μερικώς κλειστές, οριακά θα περνούσε αλλά πιο δύσκολα. Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Αχ εσυ το είχες γράψει? Πω πω πάει τα έχασα τα μυαλά μου,σόρρυ..:)Εμένα η σαλπιγγογραφια δεν είχε δείξει κάποιο ποσοστό απ' όσο θυμάμαι..Τρεις γιατροί την είδαν και μου είπαν ότι είναι και οι δύο κλειστές..Είχα χάσει τη γη κατω απ' τα πόδια μου,λέω παιδευομαι με κύστες τόσο στις ωοθήκες όσο και στον βαρθολινειο αδένα από μικρή και ξαφνικά μαθαίνω ότι έχω πρόβλημα και με τις σάλπιγγες..Όταν διάβασα το σχόλιο σου σχετικά με την γνωστή σου,είπα από μέσα μου "λες να έχω ελπίδες για φυσιολογική σύλληψη και εγώ"? Τι να πω ,μπράβο της,είναι θαύμα της φύσης αυτό που της συνέβη ❤️

Τι να σου πω, σας μετέφερα αυτό που μου είπαν κι εμένα! Εύχομαι να έχεις ελπίδες κι εσύ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Blue Velvet said:

Αχ εσυ το είχες γράψει? Πω πω πάει τα έχασα τα μυαλά μου,σόρρυ..:)Εμένα η σαλπιγγογραφια δεν είχε δείξει κάποιο ποσοστό απ' όσο θυμάμαι..Τρεις γιατροί την είδαν και μου είπαν ότι είναι και οι δύο κλειστές..Είχα χάσει τη γη κατω απ' τα πόδια μου,λέω παιδευομαι με κύστες τόσο στις ωοθήκες όσο και στον βαρθολινειο αδένα από μικρή και ξαφνικά μαθαίνω ότι έχω πρόβλημα και με τις σάλπιγγες..Όταν διάβασα το σχόλιο σου σχετικά με την γνωστή σου,είπα από μέσα μου "λες να έχω ελπίδες για φυσιολογική σύλληψη και εγώ"? Τι να πω ,μπράβο της,είναι θαύμα της φύσης αυτό που της συνέβη ❤️

Αν ειναι εντελώς κλειστές προφανώς και δεν γίνεται. Εγω έχω μία εντελώς κλειστή και μία μερικώς διαβατή (καλή αλλά όχι τέλεια μου είχαν πει). Αυτό που ξέρω είναι ότι αν υπάρχει μία καλή μπορεί να απορροφήσει το ωάριο από την απέναντι ωοθήκη αλλά με δύο εντελώς κλειστές δεν νομίζω ότι γίνεται να μείνεις φυσιολογικά. Θα πρέπει έστω η μία να είναι λίγο ανοιχτή 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Euaki26 είπε:

Αλλη μια ωοληψια σήμερα και παλι αναμονη για το αποτέλεσμα...4 στο συνολο απτα 8 που βλεπαμε στον υπέρηχο.... τι να πω, οτι ειναι να γινει θα γινει... 1 θελουμε εξάλλου..

Τλκα δεν ξερω τι ειναι καλυτερο πλεον?!? Να βγαζουν πολλα η λιγα αλλα καλα? Τη μια εβγαλα 15 κ την αλλη 12 και αποτελεσμα να εχω μονο 2 εμβρυα τα οποια κ εβαλα τωρα..Σου ευχομαι ολοψυχα μεσα σε αυτα τα 4 να ειναι το μωρακι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Αν ειναι εντελώς κλειστές προφανώς και δεν γίνεται. Εγω έχω μία εντελώς κλειστή και μία μερικώς διαβατή (καλή αλλά όχι τέλεια μου είχαν πει). Αυτό που ξέρω είναι ότι αν υπάρχει μία καλή μπορεί να απορροφήσει το ωάριο από την απέναντι ωοθήκη αλλά με δύο εντελώς κλειστές δεν νομίζω ότι γίνεται να μείνεις φυσιολογικά. Θα πρέπει έστω η μία να είναι λίγο ανοιχτή 

Κατάλαβα,άρα στη δική μου περίπτωση δεν παίζει να υπάρξει φυσιολογική σύλληψη σε καμία περίπτωση,αλλά δεν πειράζει. Έχω συμβιβαστεί στην ιδέα πλέον,δεν είμαι αχάριστη,πάλι καλά που η επιστήμη έχει εξελιχθεί και έμεινα έγκυος .Αν όλα πάνε καλά(που το ελπίζω),σε 3 μήνες θα γεννησω την μπέμπα και έχω αλλες δύο βλαστοκυστες. Απλά μου δημιουργήθηκε περιέργεια, διαβαζοντας πως μια γυναίκα με κλειστες σάλπιγγες έμεινε έγκυος φυσιολογικά και πήρα θάρρος :-P

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ούτε μήνα δεν έλειψα διακοπές και είμαι 140 σελ. πίσω! Δε σας προλαβαίνω με τίποτα! Ελπίζω οι εγγυουλες της παρέας να είστε καλά και να χαιρεστε την πεταχτη κοιλίτσα σας και όσες προσπαθούσατε αυτό το μήνα να σας βρω εγγυουλες!

Ήθελα να ζητήσω από οποία κοπέλα ξεκινήσει διεγερση με Gonal μετά τον 15Αυγουστο και τις περισσεψουν μονάδες αν με θυμηθεί να μου στείλει pm, θα ξεκινήσω τελικα κανονικη διέγερση το Σεπτέμβρη ενω πριν συζηταγαμε για τροπ. φυσικό και δε μου φτάσουν τα 2 κουτιά που ηδη έχω. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και καλά μπάνια και ξεκούραση σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Ψευδώς κλειστές? Πρώτη φορά το ακούω,πάντως στη δική μου περίπτωση σίγουρα ήταν κλειστές,διότι προσπαθούσαμε πολύ καιρό και τζιφος..Επίσης απ' όσο ξέρω,αν οι σάλπιγγες είναι κλειστές και ανοιξουν με κάποια επέμβαση,υπάρχει μεγάλος κίνδυνος για εξωμήτριο. Και εσύ έχεις θέμα με τις σάλπιγγες κορίτσι μου? Εγώ το έπαθα μάλλον από μικρόβιο,είχα βγάλει μεγάλη κύστη και είχε ανοίξει,με αποτέλεσμα να πάθω περιτονίτιδα και να μολυνθούν οι σάλπιγγες μου

Εγω ειχα κ τις δυο κλειστες αλλά στο άκρο. Ειχαν γινει μικρες υδροσαλπιγγες κ τις αφαιρεσα κ τις δυο. Απο οσους γιατρους ειχα δει ολοι μου ειπαν οτι μπορουν να τις ανοιξουν ταχα να τις φτιάξουν αλλα πειραζεται το εσωτερικο τους κ δυσκολα μετα ειναι λειτουργικες κ παλι παθαινουν φλεγμονες ή κλεινουν. Απλως καποιες φορες δεν μπορουν να κρινουν με τοσο σιγουρια μια σαλπιγγογραφια. Κ εμενα για την μία δεν ηξεραν να μου πουν σιγουρα τι βλεπουν! Μονο στη λαπαροσκοπηση τα ειδαν ολα.Υπαρχουν περιπτωσεις, το εχω ξανακουσει αυτο, που φαινεται το υγρο της σαλπιγγογραφιας να μην εχει περασει στις σαλπιγγες αλλα οντως μια σάλπιγγα να ειναι λιγο ανοιχτη, απλως δυσκολα θα μεινεις φυσικα έγκυος! Εχω ακουσει από κοπελα να κάνει δεύτερη σαλπιγγογραφια μετα απο λιγο καιρο κ να δειξει οτι ειναι η μια ανοιχτή, ενω στην πρωτη καμια, δεν ξερω πως γινονται αυτα..Παρ ολα αυταααααα εσυ απλα κανε σεξ για την απόλαυση κ οτι γινει! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...