Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , winspert είπε:

Δεν φτανει που ξεπέρασα τον εαυτό μου και τις επιθυμίες μου,πηρα σερπαφαρ,εκανα δυο ωαρια....και απλα δεν γονιμοποιηθηκε ΚΑΝΕΝΑ... Τζάμπα τα φαρμακα,τζαμπα η ταλαιπωρία,τζαμπα και τα ονειρα απο Σεπτέμβρη να κανω εμβρυομεταφορα...Τζαμπα και τα λεφτα...Ουτε με τα φεμαρα ειχαμε καν γονιμοποιηση,ουτε με τα σερπαφαρ...Τυχαιο;;; Δε νομιζω...Μεγαλη η σφαλιαρα που εφαγα σημερα...Μεγαλη η απογοήτευση...Μεσα σε 14 μηνες εχω κανει περιπου 12 ωοληψιες μεσα στις οποίες εχω παρει δυο φορές φεμαρα και μια σερπαφαρ... Νιωθω τοση κουραση....Οριακα να τα παρατησω.... Συγγνώμη που σας μαυριζω αλλα μονο εσεις καταλαβαινετε...Ποσες θυσίες πια;;; Και η πλακα είναι οτι πηγαμε δυο φορές στη θάλασσα και δεν μπηκα μεσα γιατί καπως το είδα να μην παγωσει η κοιλια μου αφου ετοιμαζομουν για ωοληψια... Χανω τοσα πράγματα....απο τη ζωη γενικότερα...και απο τον χρόνο μου με το παιδι μου...

Οτι κ να πεις δίκιο έχεις! Είναι πολυ ψυχοφθορα διαδικασία, ποσο περισσοτερο όταν δεν παιρνεις αυτό που τόσο έχεις κοπιάσει! Ελπίζω να περάσεις όμορφα το καλοκαίρι με την οικογένεια σου κ να χαλαρώσεις! Κ από Σεπτεμβρη με θετικές σκεψεις όλα να σου έρθουν οπως επιθυμείς!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Η φύση είναι κορίτσι έτσι πλασμένη που ότι δεν τις αρέσει τα απωθεί!αν έχει δύναμη τώρα μπορείς να κάνεις άνετα ξανά! αλλιώς μετά τις διακοπές!μην σκέφτεσαι αρνητικά!εγώ φέτος το Μάιο έκανα και βγήκε μηδεν από καταψηξη.στο καπάκι κάνω διεγερση γιατί ελειγαν οι γκοναλ και τελευταία στιγμή αποφασησα για διεγερση το αποτέλεσμα θετικο!Δευτέρα θα κάνω την 3 χοριακη και λογικά μετά πάω για υπέρηχο!ούτε εγώ ακόμα δεν το έχω πιστέψει.ολα καλά θα πάνε να σκεφτείς θετικά και ότι ο οργανισμός αντιδρά ....καλά!άσχετα το αποτέλεσμα 

Έτσι είναι. Και εμένα αυτές οι σκέψεις με παρηγορούν ότι η φύση ξέρει και για να μην πιάσει λογικά κάτι δεν θα πήγαινε καλά με τα εμβρυακια μου. Να σου πάνε όλα καλά εύχομαι. Που θα σου πάνε!! Και να το χαρείς στο έπακρο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Lydiakiii είπε:

Σήμερα έκανα την δεύτερη ναι! Την πρώτη την έκανα προχθές. Δεν μπορώ να τον βρω κορίτσια, δεν έχει κινητό και το σταθερό δεν απαντάει! Εγώ πιστεύω βέβαια ότι εάν πέσει η χοριακη δύσκολα θα ανέβει μετά αλλά δεν χάνω και κάτι να συνεχίσω τα φάρμακα για δύο μέρες. Η τελευταία επιλογή είναι να ξανά πάρω τη μαία που βρίσκεται σε υπηρεσία και να ξανά ρωτήσω αυτήν.

Να την παρεις κ να της πεις να επικοινωνήσει αυτή με τον γιατρό τότε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , winspert είπε:

Δεν φτανει που ξεπέρασα τον εαυτό μου και τις επιθυμίες μου,πηρα σερπαφαρ,εκανα δυο ωαρια....και απλα δεν γονιμοποιηθηκε ΚΑΝΕΝΑ... Τζάμπα τα φαρμακα,τζαμπα η ταλαιπωρία,τζαμπα και τα ονειρα απο Σεπτέμβρη να κανω εμβρυομεταφορα...Τζαμπα και τα λεφτα...Ουτε με τα φεμαρα ειχαμε καν γονιμοποιηση,ουτε με τα σερπαφαρ...Τυχαιο;;; Δε νομιζω...Μεγαλη η σφαλιαρα που εφαγα σημερα...Μεγαλη η απογοήτευση...Μεσα σε 14 μηνες εχω κανει περιπου 12 ωοληψιες μεσα στις οποίες εχω παρει δυο φορές φεμαρα και μια σερπαφαρ... Νιωθω τοση κουραση....Οριακα να τα παρατησω.... Συγγνώμη που σας μαυριζω αλλα μονο εσεις καταλαβαινετε...Ποσες θυσίες πια;;; Και η πλακα είναι οτι πηγαμε δυο φορές στη θάλασσα και δεν μπηκα μεσα γιατί καπως το είδα να μην παγωσει η κοιλια μου αφου ετοιμαζομουν για ωοληψια... Χανω τοσα πράγματα....απο τη ζωη γενικότερα...και απο τον χρόνο μου με το παιδι μου...

Πωπω, μεγάλη απογοήτευση... Αχ αυτά τα φάρμακα, αφού χωρίς αυτά είναι πιο ξεκούραστος ο οργανισμός και πιο στάνταρντ το αποτέλεσμα, γιατί τα προτείνουν? Καλά, ξέρω γιατί, κι εγώ τόσες φορές τα έχω πάρει. Λες κι αν με τα φάρμακα ξεμπερδεύω μια ώρα αρχίτερα? Και πέφτεις στην παγίδα. Λυπάμαι winspert... Είναι τρομερό να προσπαθείς τόσο καιρό και το όνειρο να παίρνει συνεχώς αναβολές, πολύ κουραστικό. Και καταλαβαίνω απόλυτα αυτό το συναίσθημα του χρόνου της ζωής σου που ξεγλιστράει μέσα απ' τα χέρια σου. Δύσκολο να βρεθεί η ισορροπία. Αλλά επειδή τραβάει σε μάκρος αυτή η ιστορία, καλείσαι να βρεις τη χρυσή τομή, πώς να συνεχίσεις τις προσπάθειες χωρίς να χάνεις στιγμές της ζωής σου. Θυμάμαι υπήρξε μια τέτοια στιγμή και για μένα, που είπα ότι πρέπει να το δω αλλιώς γιατί θα τρελαθώ. Και αποφάσισα να το δω σα ρουτίνα όπως τα τόσα άλλα που κάνουμε στην καθημερινότητα μας. Δεν ξέρω για σένα ποιος θα ήταν ο τρόπος που θα σου ταίριαζε, σίγουρα όμως νομίζω ότι κάτι διαφορετικό καλείσαι να κάνεις, ώστε να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις. Για την ώρα βέβαια θα κάνεις ένα pause λόγω καλοκαιριού, θα φορτίσεις μπαταρίες, θα πάρεις τις αποστάσεις που νομίζω ότι καλό θα σου κάνουν. Και το Σεπτέμβρη βλέπεις. Ελπίζω να ξεκουραστείς και να περάσεις όμορφα, να χαρείς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Lydiakiii είπε:

Έτσι είναι. Και εμένα αυτές οι σκέψεις με παρηγορούν ότι η φύση ξέρει και για να μην πιάσει λογικά κάτι δεν θα πήγαινε καλά με τα εμβρυακια μου. Να σου πάνε όλα καλά εύχομαι. Που θα σου πάνε!! Και να το χαρείς στο έπακρο! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι και σε εσένα εύχομαι η επόμενη και τυχερή!εγώ στη θέση σου θα τα σταματαγα!τώρα εσύ κάνε ότι νιώθεις καλά!απλά θα κάνεις χοριακη μέχρι να δεις ότι έπεσε για να είναι όλα οκκκ! φιλακια πολλά και κοιτάμε πάντα μπροστά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Lydiakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου και από εμένα. Έκανα την πρώτη μου προσπάθεια  με  εμφύτευση δύο ωαρίων ΑΒ ποιότητας την τρίτη 4 Ιουλίου. Έκανα πρώτη χοριακη στις 9 μέρες και είχα 86. Πήγα σήμερα για επαναληπτική και είχα 57. Από το κέντρο μου είπανε ότι κάτι μάλλον δεν προχώρησε και μου ζήτησαν να κόψω τα φάρμακα. Μήπως ξέρετε πότε μπορώ να κάνω την επόμενη προσπάθεια;;;

Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή. Λογικά από Σεπτέμβρη μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις, λέω Σεπτέμβρη γιατί τον Αύγουστο κλείνουν.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή. Λογικά από Σεπτέμβρη μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις, λέω Σεπτέμβρη γιατί τον Αύγουστο κλείνουν.

Μίλησα με τον γιατρό και επίσημα μου είπε σταματάω. Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου. Να πάνε όλα καλά και να έχουμε ένα όμορφο υπόλοιπο καλοκαιριού.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , winspert είπε:

Δεν φτανει που ξεπέρασα τον εαυτό μου και τις επιθυμίες μου,πηρα σερπαφαρ,εκανα δυο ωαρια....και απλα δεν γονιμοποιηθηκε ΚΑΝΕΝΑ... Τζάμπα τα φαρμακα,τζαμπα η ταλαιπωρία,τζαμπα και τα ονειρα απο Σεπτέμβρη να κανω εμβρυομεταφορα...Τζαμπα και τα λεφτα...Ουτε με τα φεμαρα ειχαμε καν γονιμοποιηση,ουτε με τα σερπαφαρ...Τυχαιο;;; Δε νομιζω...Μεγαλη η σφαλιαρα που εφαγα σημερα...Μεγαλη η απογοήτευση...Μεσα σε 14 μηνες εχω κανει περιπου 12 ωοληψιες μεσα στις οποίες εχω παρει δυο φορές φεμαρα και μια σερπαφαρ... Νιωθω τοση κουραση....Οριακα να τα παρατησω.... Συγγνώμη που σας μαυριζω αλλα μονο εσεις καταλαβαινετε...Ποσες θυσίες πια;;; Και η πλακα είναι οτι πηγαμε δυο φορές στη θάλασσα και δεν μπηκα μεσα γιατί καπως το είδα να μην παγωσει η κοιλια μου αφου ετοιμαζομουν για ωοληψια... Χανω τοσα πράγματα....απο τη ζωη γενικότερα...και απο τον χρόνο μου με το παιδι μου...

Καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευσή σου, μήπως να κάνεις ένα διάλειμμα απ’ όλα αυτά, εννοώ να το ξεχάσεις τελείως για ένα διάστημα κ να ξαναδοκιμάσεις από φθινόπωρο ή χειμώνα; 

Όλη αυτή η κατάσταση σε φθείρει κ είναι λογικό, όμως δεν μπορείς να χαρείς τη ζωή κ σίγουρα η θλίψη μόνο καλές προϋποθέσεις δεν δημιουργεί. Πραγματικά εύχομαι να έχεις θετικό αποτέλεσμα σύντομα :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , winspert είπε:

Δεν φτανει που ξεπέρασα τον εαυτό μου και τις επιθυμίες μου,πηρα σερπαφαρ,εκανα δυο ωαρια....και απλα δεν γονιμοποιηθηκε ΚΑΝΕΝΑ... Τζάμπα τα φαρμακα,τζαμπα η ταλαιπωρία,τζαμπα και τα ονειρα απο Σεπτέμβρη να κανω εμβρυομεταφορα...Τζαμπα και τα λεφτα...Ουτε με τα φεμαρα ειχαμε καν γονιμοποιηση,ουτε με τα σερπαφαρ...Τυχαιο;;; Δε νομιζω...Μεγαλη η σφαλιαρα που εφαγα σημερα...Μεγαλη η απογοήτευση...Μεσα σε 14 μηνες εχω κανει περιπου 12 ωοληψιες μεσα στις οποίες εχω παρει δυο φορές φεμαρα και μια σερπαφαρ... Νιωθω τοση κουραση....Οριακα να τα παρατησω.... Συγγνώμη που σας μαυριζω αλλα μονο εσεις καταλαβαινετε...Ποσες θυσίες πια;;; Και η πλακα είναι οτι πηγαμε δυο φορές στη θάλασσα και δεν μπηκα μεσα γιατί καπως το είδα να μην παγωσει η κοιλια μου αφου ετοιμαζομουν για ωοληψια... Χανω τοσα πράγματα....απο τη ζωη γενικότερα...και απο τον χρόνο μου με το παιδι μου...

Ακριβώς το ίδιο έλεγα στον άντρα μου τώρα δύο μέρες. Σκέφτομαι μήπως τζάμπα επενδύω σε κάτι που μπορεί να μην έρθει ποτέ. Μετράω τις μέρες για τους μήνες που έρχονται να δω πώς θα πέσει η ωοληψια μαζί με την δουλειά. Σκέφτομαι από τώρα τι θα κάνω τον μικρό για να ανεβαίνω Αθήνα.

Ο Ντοκ μου είπε ότι δεν έχω ελπίδες για φυσική σύλληψη και θέλει γρήγορα να προχωρήσουμε για να προλάβουμε. Μου άλλαξε και το πρωτόκολλο. Γιατί; Αφού με το προηγούμενο είχαμε πάει καλά. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lydiakiii είπε:

Μίλησα με την μαία. Ο γιατρός δεν ήταν εκεί λογικά θα με πάρει τη Δευτέρα. Ρε κορίτσια μου τι να κάνω;; Μου είπε η μαία ότι πήγε να γίνει εμφύτευση αλλά λογικά κάτι έγινε και δεν... Και εμένα μου πέρασε απ' το μυαλό ότι μπορεί να έπιασε μόνο το ένα, αλλά περίμενα ότι ίσως η χοριακη θα ήταν στα ίδια επίπεδα. Λέτε να συνεχίσω τα φάρμακα από μόνη μου;; Και να πάω Δευτέρα να ξανά κάνω χοριακη;;; Η μαία είπε ότι θέλει να την επαναλάβω την Δευτέρα για να δούμε ένα μηδένισε! 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου, έτσι όπως φαίνεται δεν προχωράει. Εγώ θα σου έλεγα να ακούσεις τη μαία και να σταματήσεις τα χάπια. Την Δευτέρα να πας για επαναληπτική και αν έχεις ευχάριστες εκπλήξεις τα ξεκινάς ξανά. Δεν επηρεάζουν την εξέλιξη της εγκυμοσύνης για δυο μερες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Σποράκι είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου, έτσι όπως φαίνεται δεν προχωράει. Εγώ θα σου έλεγα να ακούσεις τη μαία και να σταματήσεις τα χάπια. Την Δευτέρα να πας για επαναληπτική και αν έχεις ευχάριστες εκπλήξεις τα ξεκινάς ξανά. Δεν επηρεάζουν την εξέλιξη της εγκυμοσύνης για δυο μερες. 

Μίλησα ξανά με την μαία που μίλησε με τον γιατρό και μου είπε να τα σταματήσω. Θα με πάρει αργότερα και ο ίδιος να μου πει. Εγώ κρατάω το θετικό του ότι υπήρξε τουλάχιστον εμφύτευση και κάνω όνειρα και αισιόδοξες σκέψεις για το μέλλον όπως όλες μας !! Μπορεί όλες οι αποτυχίες που ζούμε να μας δυσκολεύουν πολύ και να λυγίζουμε, όμως δεν το βάζουμε κάτω κορίτσια. Η  ζωή συνεχίζεται και το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να είμαστε χαρούμενες και υγιείς για εμάς και για τα μωράκια μας, όταν έρθουν με το καλό. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Lydiakiii είπε:

Μίλησα ξανά με την μαία που μίλησε με τον γιατρό και μου είπε να τα σταματήσω. Θα με πάρει αργότερα και ο ίδιος να μου πει. Εγώ κρατάω το θετικό του ότι υπήρξε τουλάχιστον εμφύτευση και κάνω όνειρα και αισιόδοξες σκέψεις για το μέλλον όπως όλες μας !! Μπορεί όλες οι αποτυχίες που ζούμε να μας δυσκολεύουν πολύ και να λυγίζουμε, όμως δεν το βάζουμε κάτω κορίτσια. Η  ζωή συνεχίζεται και το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να είμαστε χαρούμενες και υγιείς για εμάς και για τα μωράκια μας, όταν έρθουν με το καλό. 

Μπράβο κορίτσι μου, έτσι όπως τα λες είναι. Κρατά το αυτό γιατί είναι όντως πολύ θετικό. Αργά ή γρήγορα θα τα καταφέρουμε όλες μας, ευχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Σποράκι είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, έτσι όπως τα λες είναι. Κρατά το αυτό γιατί είναι όντως πολύ θετικό. Αργά ή γρήγορα θα τα καταφέρουμε όλες μας, ευχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου!

Και σε σένα!! Όλα θα πάνε καλά! Να το ξέρεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Συγνώμη κι όλας, δε θέλω να σου βάλω ιδέες, αλλά πώς είναι τόσο σίγουροι ότι όντως δεν προχώρησε? Τι θα πει "μάλλον" δεν προχώρησε??? Και σου λένε να κόψεις τα φάρμακα ενώ δεν είναι σίγουροι??? Αποκλείεται δηλαδή να έπιασαν και τα δύο και μετά το ένα να σταμάτησε? Νομίζω ότι μόνο αν ξαναμετρήσεις χοριακή θα είσαι σίγουρη. Αν δηλαδή συνεχίσει να πέφτει. Στη θέση σου δε θα σταματούσα τα φάρμακα, ειδικά όχι αν δε μιλούσα πρώτα με το γιατρό ώστε να αποκλείσουμε αυτό το ενδεχόμενο. 

Καλησπερα κοριτσάκι μου. Λυπάμαι παρα πολυ για το αποτέλεσμα. Όντως εγώ θα ξαναεκανα μια χοριακη στην θεση σου. Και αν έπεφτε παλι αρκετά τοτε θα τα σταματουσα. Μιλησε με τον γυναικολόγο σου και τον εξωσωματικο. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2022 at 5:41 ΜΜ, Kk85 είπε:

Αμη 0.360 pmol

Οι υπερηχοι μου ειναι πιο καλοι απο εξετασεις

Ειχα 4 ωοθηλακια πριν 1 μηνα...

Γενικα ειμα θλημενη

Αλλα θελω να προσπαθγσω οσο φθανουν τα λεφτα κ η υπομονη μου

Αρχικα θεκω να κανω καταψυξεις...κ μετα να δω...

Κι εμένα οι υπέρηχοι μου ήταν πιο καλοί από τις εξετάσεις μου κι έτσι μου πρότειναν διεγέρσεις. 
Αφού είχες 4 ωοθηλάκια δεν θα ήθελες να προσπαθήσεις διέγερση με ενέσεις για να πάρεις πιο πολλά ωάρια και να μην παιδευτείς με τόσες πολλές ωοληψίες κάθε μήνα;
Δες το αισιόδοξα, εντόπισες ένα θέμα που έχεις και θα δράσεις γι αυτό.
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...