Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Tintin είπε:

Κορίτσια καλημέρα, διαβάζω καιρό το φόρουμ αλλά σήμερα αποφάσισα να γράψω.ειμαι 32 ετων κ μετα απο την πρώτη μ εξωσωματική ( μερικώς διαβατες σάλπιγγες καλό σπέρμα) η καρδιά του εμβρύου σταμάτησε στην 11 εβδομαδα. Αύριο είναι η αποξεση, το έχει περάσει καμια; μετα απο ποσο καιρό ξαναεκανε έμβρυο μεταφορά;

Ποσο λυπαμαι!! Δυστυχως δεν γνωριζω αλλα σου ευχομαι η επομενη να ειναι τυχερη και να θυμασαι οτι για καποιο λογο γινονται ολα! 

12 ώρες πρίν, koukouvagia είπε:

Κορίτσια μου γλυκά, ήθελα να μοιραστώ τα νέα μου και να δώσω κουράγιο σε όλες όσες προσπαθούν, γιατί θαύματα γίνονται και κάποια στιγμή γυρίζει η τύχη μας. Πριν 10 μέρες, στα 42,5 μου, γέννησα το αγοράκι μου, κάτι που φοβόμουν ότι μπορεί και να μην βίωνα ποτέ. 

Αυτή ήταν η 3η εγκυμοσύνη μου, έπειτα από 2 ανεπιτυχείς εξωσωματικές (3 αν μετρήσω και μια κατάψυξη ωαρίων μερικά χρόνια πριν) και έπειτα από 2 φυσικές συλλήψεις (μία βιοχημική και μία παλλίνδρομη). Έχω χαμηλή AMH, είμαι φτωχή αποκρίτρια και το σπέρμα ναι μεν καλό σε νούμερα αλλά με υψηλό κατακερματισμό, κι όμως τα καταφέραμε (πάλι με φυσική σύλληψη & αυτή τη φορά femara). Πετύχαμε το καλό ωάριο με το καλό σπέρμα, και έπειτα από μήνες συνεχούς ανησυχίας αν θα πάνε όλα καλά, αν θα σταματήσει αυτό το όνειρο, ακόμα και την τελευταία στιγμή, γίναμε επιτέλους γονείς σε ένα φανταστικό, υγιές και θαυμαστό πλασματάκι. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη αγάπη και ευλογία, και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να το βιώσετε και εσείς - δεν σταματάω να σας διαβάζω και να ζω τις αγωνίες αλλά και τις χαρές σας… στέλνω λοιπόν όοοολη μου τη μπεμπεδόσκονη και τη σκέψη μου :wub:

Να σου ζησει! Να ειναι γερο,ευλογημενο και καλοτυχο παντα!! Σε ευχαριστουμε για τη μπεμπεδοσκονη την εχουμε μεγαλη αναγκη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Εύχομαι να είναι καλά και να γονιμοποιηθούν όλα!!!

Να ειστε καλα κοριτσια.. δυστηχως ομως μονο το 1 γονιμοποιηθηκε..περιμενουμε λοιπον την τριτη ξανα τηλέφωνο αν προχωρησε και αυτο η οχι... δεν εχω και πολλες ελπιδες να μην λεω ψέματα..  αν και ενα θελουμε αλλα δεν ειμαι σίγουρη οτι θα εχουμε ουτε αυτο..

10 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Κορίτσι μου να σου ζήσει το μωράκι σου, τυχερό και ευτυχισμένο να είναι στη ζωή του. Αργά ή γρήγορα τα καταφέρνουμε, ευχαριστούμε πολύ για την μπεμπεδοσκονη :wub:

Καλή επιτυχία, και τα τέσσερα να τα καταφέρουν!

Σευχαριστω πολυ.. δυστηχως μονο το ενα γονιμοποιηθηκε...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tintin είπε:

Κορίτσια καλημέρα, διαβάζω καιρό το φόρουμ αλλά σήμερα αποφάσισα να γράψω.ειμαι 32 ετων κ μετα απο την πρώτη μ εξωσωματική ( μερικώς διαβατες σάλπιγγες καλό σπέρμα) η καρδιά του εμβρύου σταμάτησε στην 11 εβδομαδα. Αύριο είναι η αποξεση, το έχει περάσει καμια; μετα απο ποσο καιρό ξαναεκανε έμβρυο μεταφορά;

Πολύ σκληρό αυτό που περνάς, κουράγιο... λυπάμαι πάρα πολύ. Δεν ξέρω μετά από πόσο καιρό επιτρέπεται, αυτό θα στο πει ο γιατρός σου, γιατί κάποιοι λένε ύστερα από 1-2 κύκλους από την περίοδο κι άλλοι υποστηρίζουν ότι καλό είναι να δοθεί λίγο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα στο σώμα να συνέλθει. Είναι μεγάλο σοκ για τον οργανισμό. Νομίζω όμως θα εξαρτηθεί σε μεγάλο βαθμό και από την ψυχολογία σου και πότε εσύ θα νιώθεις έτοιμη. Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή κορίτσι μου!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Τλκα δεν ξερω τι ειναι καλυτερο πλεον?!? Να βγαζουν πολλα η λιγα αλλα καλα? Τη μια εβγαλα 15 κ την αλλη 12 και αποτελεσμα να εχω μονο 2 εμβρυα τα οποια κ εβαλα τωρα..Σου ευχομαι ολοψυχα μεσα σε αυτα τα 4 να ειναι το μωρακι σου!

Δεν ξερω ουτε και γω...η ποιοτητα εχει σημασια οχι η ποσοτητα φανταζομαι.... αλλα υστερουμε και στα δυο δυστηχως οποτε τι να πω..θα φανει την τριτη αν προχωρησε εστω και αυτο το ενα που γονιμοποιηθηκε..

Σου ευχομαι καλη επιτυχια και με μια τεραστια χοριακη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Euaki26 είπε:

Να ειστε καλα κοριτσια.. δυστηχως ομως μονο το 1 γονιμοποιηθηκε..περιμενουμε λοιπον την τριτη ξανα τηλέφωνο αν προχωρησε και αυτο η οχι... δεν εχω και πολλες ελπιδες να μην λεω ψέματα..  αν και ενα θελουμε αλλα δεν ειμαι σίγουρη οτι θα εχουμε ουτε αυτο..

Αυτό το ένα μπορεί να είναι το τυχερό Ευάκι! Καταλαβαίνω ότι έχεις φοβηθεί από τις μαζεμένες απογοητεύσεις και μπορεί αυτός να είναι ο τρόπος σου να προστατευτείς καλή μου. Εύχομαι να σου έρθει μια μεγάλη αναπάντεχη χαρά με αυτό το μικρούλι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/7/2022 at 10:55 ΜΜ, anna.k είπε:

Εννοώ να μου ερθει στις 28 μερες αντι για 25 με 26 μου έρχεται κανονικά  για να εχω αδεια και να μπορω να ειμαι Αθήνα για τις πρώτες εξετάσεις(τη δεύτερη μερα του κύκλου)μεχρι και τη μερα τις ωοληψίας.Επειδή μένω εξωτερικο.

Η αλήθεια είναι ότι δε γνωρίζω ,εάν ξέρει κάποια κοπέλα να μας πει γιατί η αλήθεια είναι ότι με ενδιαφέρει και εμένα μια μικρή καθυστέρηση καθως θα είμαι διακοπές και πιθανότατα να χάσω την ωοληψια του μήνα ..κορίτσια μου σας έχει τύχει ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

κορίτσια ο άντρας μου χτες μου είπε ότι δεν θέλει να είμαστε ζευγάρι. Μου είπε να μείνω στο σπίτι όσο θέλω κ γενικά να κάνω ο,τι θέλω, δεν τον πειράζει. Απλά δεν θέλει να είμαστε μαζί, με συμπαθεί κ θέλει να είμαι καλά. Θα με βοηθήσει είπε σε ο,τι χρειαστώ.

Σήμερα μπήκα στη 16η εβδομάδα.

Δεν ξέρω τι να κάνω, δεν θέλω να αφήσω το σπίτι κ τα σκυλιά  αλλά πώς να μείνεις κάπου που δεν σε θέλουν.. 

Εν τω μεταξύ αν όλα πάνε καλά κ γεννήσω που θα πάω το μωρό; Φοβάμαι πολύ.. Η μάνα μου δεν είναι κατάλληλη να βοηθήσει.. 

τι θα κάνω… εσείς τι θα κάνατε;

 

  • Μπερδεμένη/-ος 5
  • Λυπημένη/-ος 15
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , happiness79 είπε:

Πολύ σκληρό αυτό που περνάς, κουράγιο... λυπάμαι πάρα πολύ. Δεν ξέρω μετά από πόσο καιρό επιτρέπεται, αυτό θα στο πει ο γιατρός σου, γιατί κάποιοι λένε ύστερα από 1-2 κύκλους από την περίοδο κι άλλοι υποστηρίζουν ότι καλό είναι να δοθεί λίγο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα στο σώμα να συνέλθει. Είναι μεγάλο σοκ για τον οργανισμό. Νομίζω όμως θα εξαρτηθεί σε μεγάλο βαθμό και από την ψυχολογία σου και πότε εσύ θα νιώθεις έτοιμη. Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή κορίτσι μου!

Σ ευχαριστώ πολύ, η αλήθεια είναι πως απο χθες είμαι χάλια, ο σύζυγος είναι μεγαλο στήριγμα ( κ το μοναδικό καθώς δεν Εχουμε πει στην οικογένεια για εξωσωματική)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Tintin είπε:

Κορίτσια καλημέρα, διαβάζω καιρό το φόρουμ αλλά σήμερα αποφάσισα να γράψω.ειμαι 32 ετων κ μετα απο την πρώτη μ εξωσωματική ( μερικώς διαβατες σάλπιγγες καλό σπέρμα) η καρδιά του εμβρύου σταμάτησε στην 11 εβδομαδα. Αύριο είναι η αποξεση, το έχει περάσει καμια; μετα απο ποσο καιρό ξαναεκανε έμβρυο μεταφορά;

Καλημερα κορίτσι μου, λυπάμαι πολύ για την έκβαση της εγκυμοσύνης σου. Ναι μου εχει συμβεί, εμείς βέβαια δεν ακούσαμε ποτέ καρδιά όμως η χοριακη ανέβαινε και υπήρχαν εμβρυακια στοιχεία οπότε έγινε η αποξεση και μετά από 2 με 3 μήνες μπορείς να προσπαθήσεις ξανά. Κάνεις έναν υπέρηχο να δεις ότι έχεις καθαρίσει καλά και είναι έτοιμο το ενδομητριο για νέα προσπάθεια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Eternity είπε:

Καλημερα κορίτσι μου, λυπάμαι πολύ για την έκβαση της εγκυμοσύνης σου. Ναι μου εχει συμβεί, εμείς βέβαια δεν ακούσαμε ποτέ καρδιά όμως η χοριακη ανέβαινε και υπήρχαν εμβρυακια στοιχεία οπότε έγινε η αποξεση και μετά από 2 με 3 μήνες μπορείς να προσπαθήσεις ξανά. Κάνεις έναν υπέρηχο να δεις ότι έχεις καθαρίσει καλά και είναι έτοιμο το ενδομητριο για νέα προσπάθεια. 

Σ ευχαριστώ πολύ, την παρασκευή που πήραμε την διάγνωση ρωτησαμε τον γιατρό κ είπε για τέλος Αυγούστου να ξαναρχισουμε ( υπαρχουν αλλά 7 έμβρυα κατάψυξη). Είπε μάλλον τυχαίο γεγονός αν κ θα γίνει εξέταση στο έμβρυο μετα την επέμβαση. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα,

κορίτσια ο άντρας μου χτες μου είπε ότι δεν θέλει να είμαστε ζευγάρι. Μου είπε να μείνω στο σπίτι όσο θέλω κ γενικά να κάνω ο,τι θέλω, δεν τον πειράζει. Απλά δεν θέλει να είμαστε μαζί, με συμπαθεί κ θέλει να είμαι καλά. Θα με βοηθήσει είπε σε ο,τι χρειαστώ.

Σήμερα μπήκα στη 16η εβδομάδα.

Δεν ξέρω τι να κάνω, δεν θέλω να αφήσω το σπίτι κ τα σκυλιά  αλλά πώς να μείνεις κάπου που δεν σε θέλουν.. 

Εν τω μεταξύ αν όλα πάνε καλά κ γεννήσω που θα πάω το μωρό; Φοβάμαι πολύ.. Η μάνα μου δεν είναι κατάλληλη να βοηθήσει.. 

τι θα κάνω… εσείς τι θα κάνατε;

 

Περίμενε γιατί έχω σοκαριστεί. Μετα απο χρόνια προσπαθειών καταφέρνεις να μείνεις έγκυος και έτσι ξαφνικά σου ανακοινώνει ότι δε θέλει να είστε μαζί? Όλο αυτό το διάστημα είχες αντιληφθεί διαφορά στη συμπεριφορά του? Νομίζω ό, τι και να σου πούμε ότι θα κάνανε εμείς (ειδικά εγώ καλύτερα να μη σου πω) καλύτερα να συμβουλευτείς δικηγόρο. Να είσαι ήρεμη και δυνατή για το παιδάκι σου. 

Θα σου πω εγώ που είμαι ήδη μητέρα ενός αγοριού ότι από τη μέρα που έγινα μητέρα, όλα τα άλλα μου φαίνονται μικρά και ανούσια. Είπα στον άντρα μου ότι και να με χώριζε και να τον έπιανα με άλλη δεν πρόκειται τίποτα να με έκανε να τρελαθώ πέρα από το να μην είναι καλά το παιδι μου. 

Αυτό θα κάνεις κι εσύ, τον εαυτό σου και το παιδί σου πάνω από όλα. 

πρίν από 16 λεπτά , Tintin είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ, την παρασκευή που πήραμε την διάγνωση ρωτησαμε τον γιατρό κ είπε για τέλος Αυγούστου να ξαναρχισουμε ( υπαρχουν αλλά 7 έμβρυα κατάψυξη). Είπε μάλλον τυχαίο γεγονός αν κ θα γίνει εξέταση στο έμβρυο μετα την επέμβαση. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ πια

Δηλαδή 1,5 μήνα μετά? Λίγο νωρίς μου φαίνεται όμως ο ίδιος ξέρει. 

πρίν από 16 λεπτά , Tintin είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ, την παρασκευή που πήραμε την διάγνωση ρωτησαμε τον γιατρό κ είπε για τέλος Αυγούστου να ξαναρχισουμε ( υπαρχουν αλλά 7 έμβρυα κατάψυξη). Είπε μάλλον τυχαίο γεγονός αν κ θα γίνει εξέταση στο έμβρυο μετα την επέμβαση. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ πια

Δεν έχεις τίποτα να σκεφτείς πέρα του ότι αφού έχεις μείνει μια φορά έγκυος, θα τα καταφέρεις ξανά. Εγώ ήθελα απλά να κάνω γρήγορα την αποξεση για να προχωρήσω ξανά σε προσπάθεια. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Eternity είπε:

Περίμενε γιατί έχω σοκαριστεί. Μετα απο χρόνια προσπαθειών καταφέρνεις να μείνεις έγκυος και έτσι ξαφνικά σου ανακοινώνει ότι δε θέλει να είστε μαζί? Όλο αυτό το διάστημα είχες αντιληφθεί διαφορά στη συμπεριφορά του? Νομίζω ό, τι και να σου πούμε ότι θα κάνανε εμείς (ειδικά εγώ καλύτερα να μη σου πω) καλύτερα να συμβουλευτείς δικηγόρο. Να είσαι ήρεμη και δυνατή για το παιδάκι σου. 

Θα σου πω εγώ που είμαι ήδη μητέρα ενός αγοριού ότι από τη μέρα που έγινα μητέρα, όλα τα άλλα μου φαίνονται μικρά και ανούσια. Είπα στον άντρα μου ότι και να με χώριζε και να τον έπιανα με άλλη δεν πρόκειται τίποτα να με έκανε να τρελαθώ πέρα από το να είναι καλά το παιδι μου. 

Αυτό θα κάνεις κι εσύ, τον εαυτό σου και το παιδί σου πάνω από όλα. 

Δηλαδή 1,5 μήνα μετά? Λίγο νωρίς μου φαίνεται όμως ο ίδιος ξέρει. 

Αν κατάλαβα καλα, μετα απο ενα μηνα θα ξεκινήσουν οι εξετάσεις που ειχαμε κανει για πριν την έμβρυο μεταφορά κ Οχι η έμβρυο μεταφορά , η ηλικία μου είναι μεγαλο ατού ( εχω βαρεθεί να ακούω αυτή την γενικουρα) απ τον γιατρό κ το κεντρο δεν εχω παραπονο.. Αλλά εχω κ φόβο κ ανυπομονησία.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Tintin είπε:

Αν κατάλαβα καλα, μετα απο ενα μηνα θα ξεκινήσουν οι εξετάσεις που ειχαμε κανει για πριν την έμβρυο μεταφορά κ Οχι η έμβρυο μεταφορά , η ηλικία μου είναι μεγαλο ατού ( εχω βαρεθεί να ακούω αυτή την γενικουρα) απ τον γιατρό κ το κεντρο δεν εχω παραπονο.. Αλλά εχω κ φόβο κ ανυπομονησία.. 

Εγώ πάλι ακούω τη γενικουρα ότι η ηλικία μου είναι το εμπόδιο οπότε άστα... Εάν έχεις διαβάτες σάλπιγγες, θα δου έλεγα να προσπαθείτε και μόνοι σας στο ενδιάμεσο. Είναι θέμα χρόνου να μείνεις έγκυος , ειλικρινά, το σώμα σου έχει μνήμη οπότε κράτα το θετικό κομμάτι. Την ανυπομονησία σου την καταλαβαίνω, αν δουλέψεις λίγο το κομμάτι του φοβου και της ψυχολογίας γενικότερα, θα δεις ότι σύντομα θα μας ανακοινώσεις ευχάριστα νέα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα,

κορίτσια ο άντρας μου χτες μου είπε ότι δεν θέλει να είμαστε ζευγάρι. Μου είπε να μείνω στο σπίτι όσο θέλω κ γενικά να κάνω ο,τι θέλω, δεν τον πειράζει. Απλά δεν θέλει να είμαστε μαζί, με συμπαθεί κ θέλει να είμαι καλά. Θα με βοηθήσει είπε σε ο,τι χρειαστώ.

Σήμερα μπήκα στη 16η εβδομάδα.

Δεν ξέρω τι να κάνω, δεν θέλω να αφήσω το σπίτι κ τα σκυλιά  αλλά πώς να μείνεις κάπου που δεν σε θέλουν.. 

Εν τω μεταξύ αν όλα πάνε καλά κ γεννήσω που θα πάω το μωρό; Φοβάμαι πολύ.. Η μάνα μου δεν είναι κατάλληλη να βοηθήσει.. 

τι θα κάνω… εσείς τι θα κάνατε;

 

Τι είναι αυτό τώρα;; 

Συγγνώμη τώρα του ήρθε ;; 

Δεν έχετε κάνει εξωσωματική ;;; 

Δεν ήθελε παιδιά; Μαζί σου; Και τώρα δε θέλει να είστε μαζί ; Πολύ μπερδεμένο το πράγμα τι φάση;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Eternity είπε:

Περίμενε γιατί έχω σοκαριστεί. Μετα απο χρόνια προσπαθειών καταφέρνεις να μείνεις έγκυος και έτσι ξαφνικά σου ανακοινώνει ότι δε θέλει να είστε μαζί? Όλο αυτό το διάστημα είχες αντιληφθεί διαφορά στη συμπεριφορά του? Νομίζω ό, τι και να σου πούμε ότι θα κάνανε εμείς (ειδικά εγώ καλύτερα να μη σου πω) καλύτερα να συμβουλευτείς δικηγόρο. Να είσαι ήρεμη και δυνατή για το παιδάκι σου. 

Θα σου πω εγώ που είμαι ήδη μητέρα ενός αγοριού ότι από τη μέρα που έγινα μητέρα, όλα τα άλλα μου φαίνονται μικρά και ανούσια. Είπα στον άντρα μου ότι και να με χώριζε και να τον έπιανα με άλλη δεν πρόκειται τίποτα να με έκανε να τρελαθώ πέρα από το να μην είναι καλά το παιδι μου. 

Είχαμε προβλήματα κ πιο παλιά αλλά ποτέ δεν μου είχε πει να πάψουμε να είμαστε μαζί. Όλη αυτή η ταλαιπωρία για το παιδί μας έφθειρε πολύ σαν ζευγάρι κ οι ερωτικές επαφές έχασαν την πραγματική τους ουσία. Τώρα πιστεύω πως υπάρχει κάποια άλλη στο προσκήνιο αλλά μάλλον δεν έχει προχωρήσει ακόμα. Ήταν ξεκάθαρος ότι θέλει να έχουμε μια φιλική σχέση κ δεν χρειάζεται να πιεστώ να φύγω απ το σπίτι.

Φοβάμαι πως θα δεν καταφέρω να τα βγάλω πέρα χωρίς τον πατέρα του παιδιού. 

πρίν από 7 λεπτά , Ellidr είπε:

Τι είναι αυτό τώρα;; 

Συγγνώμη τώρα του ήρθε ;; 

Δεν έχετε κάνει εξωσωματική ;;; 

Δεν ήθελε παιδιά; Μαζί σου; Και τώρα δε θέλει να είστε μαζί ; Πολύ μπερδεμένο το πράγμα τι φάση;

Μου είπε ότι εγώ ήθελα περισσότερο παιδί κ αυτός με βοήθησε να πραγματοποιήσω το όνειρό μου. Στην πραγματικότητα λέει για μένα το έκανε όχι ότι τον έκαιγε να κάνει παιδί.

Ειλικρινές αλλά άσχημο να το ακούσει κανείς. Πράγματι εγώ ήθελα παιδί πιο πολύ, πονούσα που δεν μπορούσα να μείνω έγκυος. Έχουμε κάνει σύμφωνο συμβίωσης για το παιδί, τώρα θα πρέπει να τα αλλάξω πάλι όλα. 9 χρόνια μαζί..

  • Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...